Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
U doba korone, Partizan na Arena 4 , trenutno prvi derbi od ove sezone.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Sadik u najboljem timu Lige Evrope!

Vodeći strelac Partizana Umar Sadik najbolje je ocenjeni napadač ovosezonske Lige Evrope.
Prema portalu za statistiku u fudbalu „Who Scored“ Nigerijac je u najboljem timu dosadašnjeg toka takmičenja. Sadik je postigao ukupno pet golova i prosečna ocena mu je 7,58.

Mesto u napadu rezervisano je za Sadika uz golgetera Rendžersa Alfreda Morelosa.

ETyIwiWXgAAWqQo

Bog fudbala :)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Čestitke našem dugajliji, i kako je lepo videti grb Partizan u lepom društvu...

Ali na igre Partizana i Sadika ćemo da se načekamo...ovakve pauze dugo nije bilo...svi timovi iz svih zemalja u kojima je neka vrsta vanrednog stanja imaće ozbiljne posledice...igrači će morati da krenu ,,od nule,, klubovi da traže način kako da ,,premoste,, finansijske gubitke, biće verovatno nekih raskida ugovora, slobodnih igrača, ko zna čega sve još...
Pa, ko se bolje snađe...
Ja se nadam da ćemo mi.

Zanimljivo kako ,,cigani,, nemaju ništa protiv da se titula u fudbalu dodeli njima, ali za košarku baš i nemaju isti recept...
Naravno, ne postoji neka ,,krovna,, svetska sportska organizacija, ali mislim da bi FIFA, UEFA, NBA, MOK, EL, itd. - mogli da sednu za jedan sto i da popričaju malo, eventualno zauzmu neki isti ili sličan stav - ako ne znaju koji, nek pitaju mene...

A stav je ovakav: prvenstva se SAD završavaju, ko je prvi prvi je, gde se ne zna ko je prvi nek se to reši ,,za zelenim stolom,, ono što ne može da se održi, odlaže se za narednu godinu, ono što može počinje od...pa recimo 15.jula (kao neka pretkola UEFA kvalifikacija, npr.).
Kraj priče.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Пре пар дана сам на теми ККП објавио мој избор најлепших фотографија које су обележиле ову сезону. Следи топ 20 фотографија из сезоне наше фудбалске секције. Избор је био нешто тежи, много више фотографија је требало прегледати, али сам се потрудио да буде заступљена цела сезона, од квалификација за ЛЕ па све до овог прекида који је наступио због короне. Надам се да ће вам се свидети колекција. Уживајте.

1/2
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Jel radiš za policiju, pa si sliknuo ovo iz helikoptera, ili imaš neki dron pa ga puštaš napolje da se malo prošeta, izluftira, i uslikne ponešto...? :D
U svakom slučaju lepa fotografija, svedočanstvo jednog vremena i nekih (ne)prilika...
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Kakav povratak u detinjstvo... ta Liga šampiona 2003. i taj tim će mi uvek biti veoma dragi, kompletne kvalifikacije i te 3 utakmice u grupi kod kuće posebno! Ako neko ima snimke tih utakmica u grupi molio bih za link ;)
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Propustih Porto, bio u bolnici na VMC u Novom Sadu kao vojnik, gledao tamo... nas 30-ak u jednoj bolnickoj sobi sa tv-om...

A za Real nisam imao druge nego da - pobegnem... Isao bez karte, stigao pred sam pocetak i klempavi Dz... me uvede ispred samih "kornjaca" i zabezeknutog redara koji je samo cekao da me "druka" muriji... Sale Ilic me dotukao na kraju.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.789
Reaction score
2.532
Локација
CyberSpace
Fudbaleri Partizana posetili su legende kluba Mustafu Hasanagića, Mocu Vukotića, Branka Rasovića, Ivana Ćurkovića i mnoge druge.

Vladimir Stojković, Uroš Vitas i Aleksandar Lutovac su organizovano po grupa posetili legende Partizana kao gest pažnje.
Vitas, Lutovac i Stojković su kupili osnovne namirnice i odneli na kućne adrese navedenih ikona crno-belih.

Kako bi ispoštovali proceduru oni su se najavili telefonom i na udaljenosti od nekoliko metara ostavljali poklon.
Njihova želja je bila da se o tome ne priča u javnosti, ali su ipak viđeni na licu mesta, pa je to potvrđeno iz kluba.

Za tri nedelje će u beskontaktu posetu otići nova grupa igrača.

Fudbaleri Partizana posetili legende kluba
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Evo jednog opširnijeg teksta o Đumiju iliti sa Đumijem:

volimpartizan.rs/savo-ga-oteo-pocepao-70-000e-pomogao-srbiji-83910/

Ja, se, priznajem, u tu ,,visoku taktiku,, kojom se Đumi, Savo i članovi stručnog štaba bave - ne razumem...ali vrlo dobro i odlično znam da navijači Partizana traže i uspeh u domaćim takmičenjima, i solidan nastup u Evropi, i fudbal koji će da liči na nešto i bude itekako gledljiv...
Ono što meni ,,bode oči,, (i srce i dušu) to je ta neprilagođenost Savinog i Đumijevog Partizana igri na domaćim njivama...a posebno onaj bedno odigrani poslednji derbi u ,,rupi,, gde jedva da smo na gol šutnuli...
Dakle, da ponovim, navijač Partizana traži NE SAMO solidnu Evropu, nego i uspeh na domaćim njivama, i fudbal koji je gledljiv, i - sve to uz ono jako bitno što ne napisah izričito malopre - a to je gaženje ,,večitog rivala,, u derbijima!

A iz Đumijevog teksta (ilti teksta o Đumiju) vidimo kako on govori da im rivali po njivama i večiti rival u derbiju nisu dali da igraju, da se zatvaraju, da ima 10 igrača u odbrani, da ima puno prekida, pa dobro, momci, a zar vi ne znate da će to da bude tako? Pa šta ste drugo očekivali?

Opet da ponovim - ne razumem se ja u tu ,,visoku taktiku,, i to da nam se u Evropi smeju kad igramo ,,čoveka,, ali znam i vidim da ta ,,visoka taktika,, ne daje odgovarajuće rezultate na domaćim njivama, što znači da nešto nije u redu, ili sa taktikom, ili sa igračima, ili sa onima koji ih vode i spremaju za te utakmice...
Isto tako, možda u Evropi i ne igraju više tog ,,čoveka,, ali nama je taj neki ,,čovek,, itekako falio kada primamo sudbonosne golove od igrača kojeg NIKO ne čuva...kao npr. drugi gol u Hagu.
Ja toliko o ovome.

A što se tiče taktike - fudbalska utakmica je kao bitka, kao rat, ne igraš je ti do pola, ili da donekle budeš uspešan, nego da je pobediš!
I tu, kao i u ratu, nema ,,vađenja,, na uslove, protivnik je bio bezobrazan ili bezobziran, i rado oće da udari, i neće da se igra kad i kako mi oćemo, i valja se po terenu, i teren je još uz sve to neravan i blatnjav, i ima visoku travu i slično, e pa jebiga, ako je sve to tako, po hiljaditi put kažem, onda se spremajte na to, i očekujte TO, a ne neki Old Traford...mada ni tamo nismo baš odigrali po mom ukusu...

Dakle, mi godišnje igramo 3-4 puta više utakmica po ,,njivama,, nego po ,,Trafordima,, i MORAMO da budemo spremni na to, koliko god da se igračima možda to i ne igra baš u potpunosti...
Evo, baš mi je ,,zapalo za uho,, u onom ,,klipu,, od preko sat vremena gde su momci (postavio sam to na PFC nostalgiji) pričali o našim fudbalskim katastrofama tipa Šamrok, Artmedija, i slično - naši fudbaleri na gostovanje Šamroku išli su kao na izlet u fazonu ,,ma lako ćemo,, - a tako su i taj Šamrok dočekali ovde - i zna se šta je bilo...

E pa NEMA u fudbalu tog ,,lako ćemo,, ili da će protivnik da postavi taktiku koja nama odgovara - baš naprotiv!
I zato MI (i Đumi, i Savo, itd...) moramo da budemo spremni da na TAKVU protivnikovu taktiku odgovorimo nekom svojom! Nekom koja NJEMU neće odgovarati!
A ne ono, pa nisu nam dali da igramo...ne, nisu, i nikad i neće, ispovređivali su nam igrače na derbiju, sudija im je gledao kroz prste, itd...
Pa uvek će da bude tako...

Ajde onda mi da smislimo šta i kako. Možemo i mi na Forumu da pametujemo, ali ima i neko ko je plaćen za to i obrazovaniji u tom smislu od nas...
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
402
Reaction score
534
I još jedna stvar koja bode oči u ovim našim superligaškim uslovima, je da igrači Partizana redovno dobijaju batine od tipa ekipa Javor, Radnički, Vojvodina, cigani... Onaj Todorovski kad je napravio penal u utakmici sa Radničkim, ladno staje na stopalo našem igraču, kad je lopta otišla van igre, to je isto kao da mu je šamar odalamio, posle govore sumnjiv penal.

Zar mi jednom ne možemo da izadjemo na teren i krenemo da udaramo redom?
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.789
Reaction score
2.532
Локација
CyberSpace
verovatno možemo, a onda sigurno dobijamo nekoliko direktnih crvenih sa, naravno, više utakmica kazne od strane Komisije zbogradi "facijalne ekspresije koja pokazuje nameru" i sledećih nekoliko kola nemamo dobar deo prvotimaca, gubimo još bodova ( pored one prve na kojoj smo dobili kartone), svi pljuju Sava, teraju ga..
mislite da je ovaj scenario potpuno nemoguć?!
ja ga, na žalost, vidim kao potpuno realan u ovim okolnostima.. :krsti:

@Goran Tomić na našim njivama se ne igra fudbal, nego fudbalitika :confused-smiley-013:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top