Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
O.k. ne gledam ja utakmicu prvi put pa da ne znam da su uvrede tamo jedna normalna stvar, itd, ali brate...preteraste ga...sve utakmce postale su pevački časovi ko je kome sisao, jebao ga i slično, čije su žene kurve, itd...ali, ima jedna vrlo posebna stvar u svemu ovome:
Ja sam to bio i zaboravio, ali vređana Lalatovićeva bivša žena je zapravo rođena sestra našeg bivšeg igrača Stefana Babovića!


Kao i ono opet o tome da je neko pola Mađar pola ustaša...čekajte bre, pa znam ja utakmica, adrenalin, nervoza, navijanje, anarhija, kurčenje, mladost...ali dosta više o tome da je biti Mađar (pa makar i samo pola) kao neka uvreda!
Pa imate li vi bar gram mozga u glavi?!
Koga bre boli bilo šta o nekome ko je bio naš navijač pa prešao da to ne bude pre 100 godina

lalatović je čak ispao i pametan, navukao je na sebe svu pažnju i "bes". Ne znam koji je k ljudima da jednom debilu, narkomanu, ciganu daju toliku pažnju. Pre utakmice novinari pitaju igrače šta misle o sukobu grobara i njihovog trenera ej.

Ovo za pola mađar pola ustaša, pesmu treba ukinuti, nema više smisla da se peva. Da pitaš današnje izgasirane klince zašto se peva ta pesma, mogu da se kladim da 90 posto njih ne bi znalo. Debilizam potpuni.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.034
Reaction score
27.064
Локација
Из Чикага (моји...)
Nakon ove konkurencije za štampu jasno je da i ove godine, najkasnije od novembra, kreće borba za Kup...pa šta nam Bog da. Ostalo će do tad za nas u takmičarakom smislu biti završeno. Živi bili pa vidjeli. Nama jedino nekakvi veći društveni (politički) potresi mogu pomoći, a kako ih sada nema na pomolu biće kako firer kaže. On ovo doživljava lično i nema ovo veze sa sportom. Kome to nije jasno od 2012. do danas...jbg.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
@Goran Tomić

kad ti promeni plocu? Secam se da sam sa tobom vodio prepirku oko vredjanja necije zene i dece i da si ti rekao ako nekom to, nek se ne bavi sportom.
Nisam promenio ploču, nego sam ja ,,stara garda,, iz doba sevdaha, rokenrola, gramofona i ploča - te znam da stare dobre (gramofonske) ploče imaju i svoju ,,A,, ali i svoju ,,B,, stranu... :D ...a ovo ti je ona ,,B,, strana...

Slažem se ja da su sportski događaji prilika da se iskažu strasti pa ma kakve bile i da onaj ko je na terenu mora da bude spreman na svakakve uvrede i pritiske, i tu nema spora...ko nije u stanju da to izdrži nije za takmičarski sport...
Ali nisam ja ovde pisao o sportistima i trenerima iliti zbog Tralalatovića, nego zbog navijača Partizana i zbog Partizana!

Znam da na tribini ima mentalnih skolopova od...najumnijih pa do onih najsuprotnijih najumnijima...ali i tu može malo da se da neka primedba iliti mišljenje...hajde, vređa sa Borjanova žena, pa da kažeš bila je kao neki navijač i direktor Partizana a onda udajom odjednom postala neka 100% ultras zvezdašica, i dođe mu to kao neka izdaja Partizana, zar ne...ali vređati Babovićevu sestru...ipak mi to ne ide...hajde, zbog nje (iako ne znam gospođu) ali i zbog Babovića,, - iako sam i ja ,,more,, kritika prosuo baš na njega i baš na ovom Forumu (pa i na stadionu), ali...hajde, šta je bilo bilo je...ipak je on neki deo Partizana...znači vređajući njegovu sestru posredno vređamo i njega i tako posredno i Partizan...a meni je Partizan nešto što čuvam a ne vređam...
...dakle, čuvam Partizan i ne volim nikoga ko šteti Partizanu, dakle, pukne i meni živac pokatkad, i vređaću i ja igrača Partizana na utakmici zbog nečega što on loše radi prema Partizanu ili navijačima Partizana, a ne mislim ovde na igru ili na grešku u igri, nego ako napušava publiku, hvata se za muda, itd, ali sigurno mu neću vređati oca, majku, sestru, decu...
Stvar merila, granice, izbora...
Uostalom, svakom dođe ,,žuta minuta,, pa uradi ono što inače u normalnom stanju ne bi uradio, ali je onda je i red da, kad se vrati u normalno stanje, uputi bar izvinjenje zbog nečeg nepriličnog...ali hajde, različiti smo, neko je stalno nenormalan, neko je nevaspitan, neko je bezobrazan...

Uzgred, ne znam koliko Stefan Babović ima sestara, znam sa interneta i fotografija onu zgodnu manekenku Manju Babović, pa nije se valjda ona udavala za onog narkomana?! Valjda je to ipak bila neka druga?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Savo je jedan pametan, kulturan i elokventan čovek i sigurno zna iz iskustva dosta toga što ja ne znam o fudbalu...
Ali i ja sam jedan relativno pametan, kulturan i elokventan čovek, stariji od njega, i takođe sa nekim iskustvima, te mi je žao što ne mogu da mu kažem nekih par stvari, možda bi mu to koristilo, a nisam siguran da čita Forum...
Ali, evo...pročitaće već neko... :D

Prvo, kad rukovodiš, komanduješ, nekima, tu nije najvažnija pamet i logika, potrebna je čvrsta ruka, strogost, autoritet, jer sa ljudima ti je slično kao i u čoporu (lavova, vukova, pasa, majmuna), autoritet mora da se ,,drži,, i ako ga jednom ,,pustiš,, - više ga nemaš...
A Savo (mi iz Šumadije volimo da kažemo Sava) nije takav profil čoveka koji vlada ,čvrstom rukom,, znači ,,pustio je ,,dizgine,, i nikada ih nanovo neće moći da zategne...
Ali, bar neke stvari može da popravi...

Evo primer, KZŠ pred poslednji derbi, Biljana Obradović se ispravila, Sava se zavalio u stolicu, izgleda niži za glavu od nje - a nije, dobuje rukama po stolu, izgleda kao da će u stolici da zadrema...
E ne može tako!
On je komandant vojske pred bitku, a kakav komandant, takva i vojska - ili bar ako i nije uvek tako, na tu vojsku itekako utiče stav, izgled, ponašanje, držanje komandanta!!!

Primer br.2 - na pitanje o penalima (ako do njih dođe) u polufinalu sa ,,ciganima,, on odgovara da ih neće ni gledati...
Auh, kakav ,,autogol,, u komandovanju!
Time šalje poruku svojoj ,,vojsci,, da se ili plaši da gleda penale, ili...šta god da je drugi razlog - on NEĆE biti uz njih ako do toga dođe - a to podriva i njihovu sigurnost...itekako...
Polufinale smo prošli, jer je vojsci bilo stalo da porazi neprijatelja, bez obzira na uspavanog komandanta, ali je priča o ,,negledanju penala,, došla na naplatu već u finalu - kakav stav je komandant imao o penalima koji dan ranije, tako su se i oni njemu obili o glavu koji dan kasnije!

Dakle, ne možeš da nipodaštavaš ili bežiš od bilo kog dela utakmice i fudbala, ili da JAVNO kažeš da ,,nećeš da ih gledaš,, jer će ti to kad tad doći ,,na naplatu,, - penali se itekako i gledaju i vežbaju i pogađaju onda kad treba!
Kaže Sava, nije isti pritisak izvesti ga na treningu ili kada je ,,gusto,, i tako je, nije isto, ali veću šansu da ih pogodi ima onaj ko je te penale vežbao ne 100 ne 1000 nego 10 000 puta pre nego dođu na red u nekom finalu, nego onaj ko ih je vežbao samo dan-dva ranije, kao što je to uradio Partizan pred finale sa Slaninom...pod Savinom ,,rukom,,...
Ko misli da to nije tako nek se seti kako igrači K.K.-a pod Duletom Vujoševićem jedva čekaju da dođe utakmica jer im je 10 puta lakša od treninga...dakle, dok ne naučiš, ponovićaš onoliko puta koliko je potrebno da naučiš...

Kaže Sava, igraćemo sledeće sezone viša na rezultat i napašćemo titulu...
A kako ćemo to igrati više na rezultat?
Centaršutevi nam npr. uglavnom ne dovode do postizanja pogotka, i to oni iz kornera, jer one iz igre gotovo i da nemamo - a one koje imamo, ne valjaju uopšte...
Kako će on to sad da nauči nekoga ko to nije naučio dosad?
Mogao je Ćelavi da ,,igra na rezultat,, znajući da će već Leo ili Đuka da daju neki gol, a pozadi će da hapsi Everton još pre nego što dođe do odbrane - Sava ima napad koji stvara šanse ali mnogo ih promašuje, Zdjelar i Šćekić ni zajedno ne mogu da pohapse kolko je mogao Evi sam, a odbrana nam kapitulira na prvi šut protivnika...
I, kako ćemo da igramo...?

Kaže, imamo formiran tim - imamo ali sa ogromnim manama i nedostacima - a ako neko ode - otićiće najbolji, što znači da ćemo opet tim formirati ,,u hodu,,...
Kaže, Natho u svojim godinama ne može da igra 120 minuta u istom tempu, pa o.k. ali taj Natho koji ti je neka ,,osovina,, tima će sledeće godine biti još stariji nego ove...i on, i Stojke i Ostoja...ali, hajde, o igračima ću drugom prilikom...međutim ,,formiran,, tim itekako treba uvek pojačati nekim ko je bolji od onih koje već imamo...
A od onih koje imamo zadovoljni smo bili Kalabom (odlazi), Fićom, Sadikom (moguće odu) i...ja ponekad Sumom, Natho je dao svoj doprinos...ostali nisu dovoljni za titulu ni pod razno...a za titulu treba 11 ubica plus još 5-6 odličnih zamena, ako pored titule jutiš Evropu i kup...
A naše zamene bolje bi koristile Teleoptiku nego Partizanu...

Pa onda i taj Savin ogromni stručni štab, upotreba nauke, merenja, taktika, logika...ma sve je to korisno - kad je sve logično i realno - ali fudbal, kao i život, uopšte nisu takvi - NE PONAŠAJU se pravilno i logično!
Jebeš posed lopte i mirnoću, mi bacimo poluvreme iks puta u prvenstvu, onda nam rival uvali gol iz prvog šuta pa imamo ,,minus dva,, jer ne jurimo nerešeno nego pobedu!
Jebeš mirnoću, napadni ih u prvih 10 minuta da ne znaju gde im je glava!!!
Pa i ako primimo gol, bolje da ga primimo u trećem nego u 43-em ili 63-em minutu, više vremena ima da jurimo rezultat!
Jebeš opreznost u produžecima u finalu kupa, mi smo imali ,,pozitivu,, zbog gola u poslednjem minutu ,,regularnog,, a sami smo stali i dali Voši šansu da se opusti!
Kaže Sava, potrošili smo se...čekaj bre, ušli su i neki igrači koji nisu bili potrošeni, odmarao si tim na utakmici prvenstva sa Vošom (koju smo isto izgubili)...u čemu je onda problem?! Gde je ta snaga, nauka, gde su igrači u rotaciji od tog ,,formiranog,, tima, itd, itd...
Jebeš nauku i to što neko može da bude brži od Bolta ako mi igramo Čunga Lunga Njiva ligu gde se ta brzina potroši na nekoj njivi, gde protivnik parkira autobus, povredi Sumu, itd...

Jednu igru Savo pravi za Evropu, ali drugu napravi za Srbiju! Ovu prvu si ,,opravio,, svaka ti čast, ali za ovu drugu, nisi makao od početka - uvek iste greške, uvek isti gubitak bodova...

I opet kažem, vojska u svakom trenutku prati i zna kakav joj je komandant i sve to utiče na nju!
Znam kako je meni bilo u ratu, kad mi je komandant rekao ,,ma biće to sve u redu,, možda je lagao, možda se pravio hrabriji no što jeste, ali meni je to značilo, pomisliš, možda on zna nešto više, pa kad kaže biće sve u redu...utešiš se brate nekako...a da je rekao nemamo šanse, izginućemo svi...i, odoh ja kući neću da gledam a vi ostanite tu, itd...

Dakle, ko hoće titulu, NEMA malih i nemalih utakmica, NEMA nedostatka motivacije i snage, NEMA mister promašaja napred i kiksara pozadi, NEMA odustajanja posle nekoliko kola, NEMA gubitaka bodova svako malo, NEMA zadovoljstva sadašnjim timom (koji nije ništa osvojio) itd...

A inače, lepo Sava priča, ko što i ja lepo (al dosadno) pišem od fudbalu, ali...ajd sad sa reči na dela!
Titula se ne juri od prvog kola nego od onog poraza u finalu od pre neki dan.

Ko u Partizanu igra a da ne igra za titulu, taj i nije za Partizan!!!
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.909
Reaction score
4.194
ko da se oglasi ?!
zasto ?!
oni su potrebni jedni drugima
nasa mislim "nasa" uprava - cigani
nasoj upravi da upire prstom u cigane i njihovo favorizovanje u svakom smislu od strane ove banana drzave
ciganima da upire prstom u nasu upravu sa pricom kakav var kakve sudije pa vi prospete 30 - 40 bodova po sezoni

jedno ne iskljucuje drugo
govna su i jedni i drugi

inace kad sam video tekst rekoh jos jedno cigansko sranje no kad sam procitao ne mogu to da kazem
90% teksta mogu da potpisem

nedopustivo je ovo sto mi gledamo zadnjih sezona, nedopustivo je da se mi oprastamo od titule u oktobru, da nam klupa bude potpuno beskorisna, da se mucimo protiv raznih lucana i surdulica i to na jna... da li za sve to mogu cigani da budu opravdanje ?! naravno da ne sem ako vas ludi zeks nije hipnotisao, da li sve to sme ciganima da bude opravdanje da rade sta hoce ?! naravno da ne

ponavljam jedno ne iskljucuje drugo
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Играју мекано :D

Од тих 27 седам су добили на дербијима, тј. јединим утакмицама где имају дуеле, укључујући и тај једини други жути односно црвени.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.114
Reaction score
5.452
Локација
Beograd

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.446
Najvise dosudjenih penala i najmanje kartona - Курава Јунајтед
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Izasle su nove vrednosti klubova na Transfermarkt, procenjuje se da Partizanov tim sada vredi 48.6 miliona evra, dok zvezdin vredi 49,1 milion. Najvredniji kod nas Pavlovic sa 10, Stevanovic sa 8 i Sadik sa 6, kod njih najvredniji igraci kostaju 3 miliona evra, Ben i klinci.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Tacnije 52 igraca imaju pod ugovorom.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top