Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Postoje primeri u svetu kako se to radi. Ajaks i Atalanta
Strategijski se potpuno slažem sa tobom. U nekoj ,,perspektivi,, mi treba da ,,zaličimo,, na Ajaks, a grobarsko srce bi reklo i da ga u nekoj sledećoj ,,perspektivi,, i prestignemo...no, prvo treba da ga dostignemo pa da bismo ga prestigli...

Ostaje pitanje ,,taktike,, tj. kako se prvo ,,postaje,, Ajaks, a zatim i kako se Ajaks ,,prestiže,,...
E tu dolazimo do problema kojim resursima raspolažu oni, a kojim mi...kako oni rade, kako mi, itd...

Sve je to kod nas i kod njih (ja ne znam u kojoj meri) ali ipak različito...

Dakle, mi moramo prvo da NAUČIMO kako se to tamo radi, a zatim i da naučeno PRIMENIMO na ono što se kod nas može primeniti, iliti da tamošnje ,,sisteme,, prilagodimo tim našim specifičnim uslovima, ili - da sami izmislimo NOVE a uspešnije sisteme, od onih u kojima smo sad...
Naravno svi znamo i da je naučna fantastika da ,,dobijemo,, vizionare u Klubu koji će ka svemu tome ,,vizionarskom,, a uspešnom krenuti...kao i da je vrlo teško očekivati da nam struka ponovo ,,krene u školu,, - iz više razloga...

Zato se mi (u odsustvu te ,,vizionarske a naučne fantastike,, ali zato uz ,,trio fantastikus,, na čelu Kluba) na Forumu bavimo uglavnom onim što nam je najbliže u realnosti:
Da li dovodimo prave strance, da li nam ,,škola,, pravi potpune fudbalere ili one kojima dosta toga fali za pravi fudbal, ko je bolji od Miljkovića na beku, ko treba da brani, ko treba da igra zajedno a ko ne, da li mladi dobijaju dovoljno šanse, kako trener vodi tim i utakmicu, a kako i zašto dovodi neke igrače, itd...
Pa kad već nemamo strateške vizionare u Klubu, bar da nekako ,,izmozgamo,, šta se da spasti sa trenerske klupe ili na samom terenu...
Iskreno, ja čisto sumnjam da se naši treneri i igrači sami ,,dovode,, u Klub, neko ih tu ipak pozove, ili bar neće da ih ,,otpusti,, kada su već tu...

Dakle jeste da je sve naše ,,momke,, neko doveo u Partizan, i jeste da me ne interesuje preterano da li Zvezda namešta ili krade (a svi znamo da namešta i krade, to se od njih i očekuje), ali to nije opravdanje tim našim trenerima i fudbalerima da prosipaju bodove - mnogo bolje su plaćeni od većine stanovnika Srbije, i mnogo bolje plaćeni od fudbalera u većini drugih klubova Srbije, i u Partizanu su da bi pobeđivali, pa, molim lepo, izvoli, opravdaj svoju platu ili ne treba da je primaš, tj. ne treba da budeš u Partizanu...

I sam sam nedavno (iznerviran time što nam fudbaleri - ,,pojačanja,, jedva trče) predlagao rekonstrukciju tima po sistemu, najbolji stranci, jedan (najbolji) povratnik, nekoliko brzih i jakih domaćih fizikalaca (pa makar iz PLS), a ostatak ,,popuniti,, decom iz Teleoptika i omladinske škole...
Svi ostali - aut!

Samo, koja god ,,rekonstrukcija,, da se desi, Partizan MORA da se bori za šampionsku titulu...dakle, ne rekonstrukcija ili davanje šanse pa da to dovede da se (sa drugoligaškim igračima i decom u timu) ,,borimo,, za sredinu tabele!

E...a kako se postaje Ajaks, to znaju ljudi u Ajaksu, kako se postaje šampion...to mi svi ,,na papiru,, ili ,,na tastaturi,, znamo bar kol'ko-tol'ko, ali teorija je jedno, praksa drugo...
A kako se postaje fudbaler...e...ni to ne može baš ,,po narudžbini,, - talenat, rad, uslovi, praksa - milioni dece to imaju na ovaj ili onaj način - ali - ne postaju svi vrhunski fudbaleri, pa čak ni prosečni...
Specifično je to ,,zanimanje,, ne može to baš svako...
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
Sastav za današnji meč

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović, Natho, Asano – Holender.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Realno Banjak je prosečan štoper, ja bi ga probao na zadnjeg veznog ili desnog beka.Ali sastav je suviše trom.Nema potrebe da igra Šćekić, tu ubaciš nekog brzog igrača, ne možemo igrati u veznom redu sa tri spora igrača.Pa to niko u svetu ne igra.
Izgleda je i Suma završio svoje kod stručnjaka.
Mnogo se plašim kako ćemo izgledati posle ovog eksperimenta sa trenerom koji ne gleda kako igraju klubovi u ligama petice.Jedino šta vezbavamo je prodor po krilu i povratna na 16m.To je jedina naša akcija.
I mali Denis Stojković nije ni na klupu.Bravo, neka ide dete negde gde ce da igra.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.986
Reaction score
15.748
Локација
Beograd
Nakon 1:4 u Nišu prošle sezone, najbolji meč Partizana u ligi. Ovo je ujedno najbolji meč od kada je Stanoje došao.
Drugi meč u nizu gde smo odigrali dobro, danas i fenomenalno.

Moram da pohvalim ovo, TSC je kući izgubio protiv Steaue poslednji put. U vrhu su po broju datih, danas su bili uništeni.

Bravo Partizane, bravo Stanoje, nastavi ovako.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Kad svako trazi logicno rjesenje na terenu i ne petlja ovo je rezultat. TSC krenuo dobro prvih 20 minuta sa visokim presingom, vidi se da imaju dobrog trenera ali cekali smo priliku. Jos jednom se pokazalo koliko nam znaci gol u prvom poluvremenu.
Stojkovic nije imao posla sreca za nas jer je on bivsi golman. Celavi mora na gol i mali Popovic ponekad.
Svi su danas igrali dobro-svi. Napred Partizan.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Ubedljivo najbolja partija Partizana od kada je Stanoje dosao! Holender decko kida i mnogo mi je drago zbog njega,da je iskoristio neke sanse u proslim utakmicama lagano je mogao da ima barem jos 3 gola na svom kontu. Suma,Holender,Asano nam znace sve i svja u napadu. Ako Baebek proigra bice to jako jako dobro. Realno smo mogli bar jos 2-3 da damo. Ali moram da kazem ovo za Banjaka da mi uopste nije jasno zasto je odstranjen iz ekipe,bez sumnje bolji igrac od Vujacica(koji je solidna zamena)... Isto tako,golman Stevanovic i Denis Stojkovic su zasluzili mnogo bolji tretman.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Ubedljivo najbolji mec do sada...ili je bolje reci - jedina utakmica vredna aplauza. Nadam se da ovo nije izuzetak. Holender iz meca u mec sve bolji, ulazak Sume nam dao drugu dimenziju skroz. Nazire se dobar tandem ako igru iz ove utakmice pretvorimo u pravilo i ne ostane samo izuzetak.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top