Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Uskoro počinje nova sezona, posle pauze, čini mi se, kraće nego ikada, nadamo se da će ova biti uspešnija od prethodne i da ove sezone nećemo izvisiti za trofeje.

Raspored priprema/početka sezone:

• 04.07.2020. – početak priprema FK Partizan
• 04/11.07.2020. – FK Partizan na Zlatiboru (I deo)
• 15/26.07.2020. – FK Partizan na Zlatiboru (II deo)
• 31.07/02.08.2020. – početak Linglong Tire Superlige Srbije
• 10.08.2020. – žreb za 1. kolo kvalifikacija za Lige Evrope
• 27.08.2020. – utakmica 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope
• 31.08.2020. – žreb za 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope
• 01.09.2020. – žreb za 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope
• 17.09.2020. – utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope
• 18.09.2020. – žreb za plej of kvalifikacija za Ligu Evrope
• 24.09.2020. – utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope
• 01.10.2020. – utakmica plej ofa kvalifikacija za Ligu Evrope
• 02.10.2020. – žreb grupne faze Lige Evrope (Atina)
• 22.10.2020. – 1. kolo grupne faze Lige Evrope
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
Raspored izlazi kada se nadležnima iz FSS ćefne, kao i sve drugo što rade tamo...kako im se i kada i šta ćefne, oni to i urade, povećanje broja stranaca, smanjenje broja stanaca, ima plej of, nema plej of, treba dva klinca u timu, ne treba dva klinca u timu, smanjuje se liga, proširuje se liga (bez briga), ko ulazi u ligu, onaj ko je njima po volji...
A možemo da kažemo i ovo: skoro pa sve odluke donose se u FSS-u po volji onog jednog kluba iz Ljutice Bogdana, mrsko mi i ime da im pomenem...

Dakle, Savudine, ti se za duplu krunu ne boriš samo sa onih nekih 11 naspram naših 11 na terenu, nego i sa celokupnom državno-fudbalsko-kriminalnom organizacijom, pa ti vidi šta ćeš...
E baš ta ,,organizacija,, e baš ti koji su parkirali onaj bivši vojni a sad sramotni tenk i još poneki vojni otpad tamo ispred one ,,rupe,, koji oni zovu svojim stadionom, dobiće bez po muke jedno 95% utakmica u ligi, a moraće da se pomuče samo sa nama, TSC-om...i eventualno ako im se još neko (a nemam pojma zašto bi?) ,,isprsi,,...
...dakle, Savudine, i mi moramo da dobijemo tih 95% utakmica sa ,,malima,, pa onda da u mečevima sa TSC-om i ovim lažnim ,,tenkistima,, pokušamo da osvojimo ne samo titulu, nego i duplu krunu...

Što će reći, nemamo mi više taj ,,luksuz,, da se pitamo hoćemo li nekoga pobediti sa tim jednim golom razlike, ili hoćemo li do kraja utakmice stići i prestići protivnika koji nam iz prvog šuta da gol, a iz prva dva šuta da dva gola...

Što će reći, ovom našem već navodno ,,formiranom,, timu trebaju POJAČANJA!!!
Ne povratnik za koga gledaš u pasulj da l je povređen i da li može da potrči i kada će ponovo da bude povređen ili ponovo moći da potrči...
Ne neko ko u napadu stvara 20 šansi a daje jedan gol...
Ne neko ko u odbrani kapitulira kad mu protivnik prvi put šutne loptu...
Ne neko ko je još fudbalsko dete...
Ne neko ko zbog poodmaklih godina ne može više...
Ne domaći igrači koji imaju kvalitet domaće lige (znači tu negde da nikad šampioni neće postati)...
Ne igrači iz regiona i liga koje su još na nižem nivou od ove naše...
Nego prava POJAČANJA iz inostranstva jer ih u Srbiji nema, i NE da se pitamo hoćemo li dati taj jedan gol za pobedu, nego da se pitamo hoćemo li rivala izbušiti sa tri ili četiri gola ,,viška,,...

E to je pravi put ka duploj kruni, sve drugo je samo ,,ajde Jovo (Savo, Mileta, Ostoja, Šćekara, Asano...) nanovo...

Pre svega, i naš trener i stručni štab i fudbaleri, sve su to fini momci, trude se, nije da nije, nekad i ne mogu više, ja ne želim da ih nečim uvredim...ali i mi na forumu smo fini momci (ima i devojaka) trudimo se, ali...ne može baš svako brate da igra u Partizanu...a onaj ko već igra, treba i da osvoji tu titulu a ne da bude neka večita ,,prva (druga) pratilja,,...

Golman:
Stojke nije u najboljoj životnoj formi, Stevanović je nizak, Popović superligaški neiskusan...no nije nama golman neki problem u našoj ligi, mi taj gol ili dva neka i primimo iz tih 2-3 šuta po utakmici, nego problem je što ne dajemo više golova nego što ih primamo...
Rockov se bio razbranio u finalu kupa, ali u stara vremena to je bilo sasvim uobičajeno, golmani su branili, leteli, paradirali, i dedekanje će se sad možda setiti Svilara iz Vojvodine, Pantelića iz Niša, Janjuša, našeg Borote, Ranka Stojića, itd...
Eto, Rockov jeste solidno branio, ali da li ste primetili 2-3 ona njegova ,,plivanja,, odnosno intervencija posle kojih je loptu ili ,,spustio,, bllizu svog gola, ili ispustio, omašio, itd...
Da je bilo pravih strelaca u Partizanu, to bi bilo 2-3 gola u našem ,,plusu,, i bilo bi ono ,,hvala lepo doviđenja prijatno,, ali - takvih nije bilo...

Centarfor:
Taj je po pravilu zadužen za golove, Sadik je jedan netipičan i centarfor i fudbaler u svakom pogledu, jedan od najboljih prošle sezone (u nekim parametrima)...ali po svoj prilici i najbliži prodaji...ako ostane, pričaćemo i pisaćemo još o ,,bogu fudbala,, ali ,,mrka kapa,, da će takav da ostane duže od sezone kod nas...
Matić...dao je i on nešto, ali...mi precrtamo Nemanju Nikolića (što i nije neko čudo) a dovedemo ovog, kao da je ovaj pa neka klasa...u finalu protiv Vojvodine imao je minute i minute igre - a nije se video - e ako je to onda centarfor (pa makar i rezervni) za Partizan...šta da vam kažem...kamo njemu neke ,,makazice,, pa makar i ne dao gol, ali bar da ga vidimo da je šutnuo?!

Štoper:
Kalaba je dao gol makazicama, neverovatan talenat u tim godinama, i naravno - prodat - da li je Banjak bolji, ostaje da vidimo, Boki je u ozbiljnim fudbalskim godinama, Vitas deluje očajno kao štoper, ja se obradujem kad ga vidim što dalje od našeg gola, nek šutira, nek vodi loptu, samo da nije blizu naše mreže...Ćelavi me je toliko zaplašio kao bek da bih se plašio i kad bih ga ugledao na štoperu...
Crnogorski odbrambeni igrači na nivou crnogorske lige (niži rang od naše lige)...

Bek:
Šta reći... kao i kod štopera - nije nama strašno što ćemo preko njih primiti gol, pa neće nas 95% timova lige ni da napadne, staće u ,,autobus,, - nama je problem da mi ,,probijemo taj autobus,, da mi damo gol...
A štoperi i bekovi samo nam usporavaju igru, štoper ne zna šta će sa loptom, bek nije u stanju da od 100 centaršuteva uputi jedan jedini kako valja?!
Odnosno Rajko i zna, ali je očigledno u tako očajnoj formi - da uglavnom i ne igra...
Lutovac isto zna napred (ne i pozadi) jer i nije bek nego krilo, ali, čovek je bio više povređen nego zdrav...

Zadnji vezni:
Šta ima štoper i da iznosi loptu, čemu onda služi zadnji vezni?!
Mi ih čak imamo dvojicu kao ,,obezbeđenje,, našeg gola - a u 95% slučajeva em i njih ponekad ,,probiju,, em zato nit nam iznose loptu do ovih ,,umetnika,, napred, nit su u stanju da je bar ODMAH daju prvom do sebe - oni je ili vrate nazad (sindrom Šćekić) ili usporavaju igru...naša odbrana i zadnji vezni bar 20 minuta od utakmice potroše ninašta...ali ninašta...
Zdjelar je momak koji je odigrao sve moguće minute i utakmice u sezoni, ali njegov maksimum je - da budemo drugi na tabeli...jednostavno to nije šampionski igrač (jedno su zlatni orlići drugo je seniorski fudbal) , mogao bi da bude u rotaciji, da uđe po potrebi - a on nam je najstandardniji i fizički najspremniji - i pokazatelj da nam je tim pravljen ne za vrhunske domete, nego za ispod toga...
Maksimum Zdjelara kao ,,kičme tima,, je taj da mi more bodova prosipamo, pa sad birajte da li zbog njega, ili ovih napred, ili ovih nazad, na isto nam dođe i plus nismo ,,povezani,, napred nazad i kroz sredinu nego svako za sebe - a ima nas 11 na terenu!
Šćekić je imao baš značajnu funkciju kvarenja igre na velikim utakmicama, ali...mi titulu gubimo na malim a tu on više smeta Partizanu nego protivnicima...

Vezni...ili osmica:
Natho je imao solidan statistički učinak, on je jedan od naših najkvalitetnijih, najsrčanijih, najborbenijih, najodlučnijih, najpreciznijih igrača - i pokazatelj zašto nismo bili prvi prošle sezone - čovek je već u godinama, spor je, ne stiže da zatvori, ponekad ,,otvori,, ali ni to ne stiže baš uvek - da bismo mi harali po Njiva ligi i Evropi nama treba Natho - ali mlađi, brži i bolji...a ovako...drugo mesto obezbedimo pred kraj, nije da nije, ali mi valjda jurimo prvo?

Desetka:
Dobro, Suma...žongler, šibicar...osakaćen na derbiju, povređen u finalu kupa, koristan na 20 metara od gola, teško da mu neko loptu donese dotle, i kad prođe zna da se zaboravi ili zabavi, nekad da i gol, ali...a sad ćemo zbog pravila o U21 da guramo Lakija umesto Sume u tim...a Laki dosad nije pokazao da je bolji od Natha ili Sume...Denis Stojković mi je potpuna nepoznanica, možda je novi veliki as, možda je budući Dača Pantić...a možda nas ,,iznenade,, pa da nam Daču vrate kao pojačanje...ili ,,pojačanje,,...naravno po meni on nam uopšte ne treba, ali...čudesni su putevi fudbalski i menadžerski...
Da se razumemo: Zdjelar, Natho, Suma, Laki, to su 4 solidna vezna igrača, ali da bismo dobili 95% i više ,,malih,, i ,,velikih,, utakmica nama umesto dvojice sa ,,spiska,, trebaju neka dvojica koji su još bolji od te dvojice koje će da zamene - a nije tu bitno da ,,licitiramo,, imenima!
Isto se odnosi i na ,,liniju odbrane,, ili ,,liniju napada,, (dva krila i centarfor)!

Tri ili četiri igrača BOLJIH od ovih koje imamo, legli bi nam k'o budali šamar! Samo što smo mi za 45 godina kol'ko pratim Partizan 3-4 igrača boljih od onih koje smo već imali doveli samo jedno 3-4 puta za svo to vreme...tako da sam budala ako to sad očekujem...
A svake godine sam budala i svake godine očekujem...

Krila:
Najbolje krilo je viđeno za prodaju, mali Fića će da ode što pre, Markec je gori od Bambija što je stvarno uspeh u tom njegovim godinama, a Asano od bravuroznog starta do...retkih vrhunskih poteza, a ostalo...igra po šablonu, predvidljivo, bezopasno, očajan izbor šuta...vredan za trojicu...uporedite ga sa Leonardom, npr. - lenj za trojicu, nikakav u defanzivi, ali 20 i nešto golova u sezoni za nezaborav i dupla kruna u džepu, i, ko i kakav nam onda više treba na krilu?

Evropa i Srbija:
Nebo i zemlja - nemam šta Savi da prigovorim za Evropu, mnogi su kukali zbog ispadanja, ali, ljudi, braćo, sestre, pa nije lako sa naših njiva gde se lopta tek kotrlja doći u Evropu gde odjednom svi trče k'o navijeni...dakle, Savo, ti taj ,,evropski,, fudbal znaš ,,u prste,, ali ovaj ,,njivaški,, ti vrlo slabo ide...
Za njiva fudbal, njiva i taktika:
Ne pobeđuje se na njivi ako ,,obezbediš,, odbranu sa dva zadnja vezna nego ako ,,autobusu,, pošalješ dva špica (prava špica) u 16m, ako lopte samo zuje sa krila u 16m i od bekova i od krila, ako se svaki minut koristi za napad, napad, napad, napad, ako nije dovoljno dati gol iz 15 šansi, moramo da ih onda stvaramo po 30!
Nebitno je da li ćemo primiti gol ili dva, ako ćemo ih davati 4 ili 5...
Na ,,kladioničarskih,, od nula do jedan teško je igrati na ,,njivi,, - njiva je to, a protivnik je ,,autobus,, - sve i da im ,,prepustimo, sredinu terena pa da idemo na kontru, boli ih đoka oni ne bi ni izašli na sredinu, ostali bi 90 minuta u autobusu i išli na 0:0...
Nemamo mi vremena da ulazimo oprezno u igru, jer tako u iks slučajeva bacimo poluvreme, posle mi primimo gol, pa onda nervoza, te gubitak bodova...
Protivnik mora da zna da da će na utakmici sa nama moći samo da moli Boga da primi što manje golova, ili da se nada da ćemo i sami ,,stati,, na prva 2-3...
A ako mi krenemo polako pa oprezno pa na jedan gol...oni se okuraže i osmele da taj jedan mož da bidne i u njiovu korist...

Rezerve:
Pokazalo se da mi jak tim i dovoljno snage nemamo ni za jedan jedini front a kamoli za tri - u finalu kupa Savudin je naredio ,,difens,, u produžecima jerbo smo se ,,potrošili,, - a sa Vojvodinom nam koji dan ranije igrali rezervisti - koji su još uspeli i d aizgube utakmicu...

Neverovatno je da koliko god igrača neko da ,,precrta,, kao što je Savo uradio sa nekima (Nikolić, Valiente, Zakarić, Pešukić) - automatski se u Partizanu ,,stvore,, oni koji su ili isti ili još i gori od ,,precrtanih,, i onda, kao po nekoj komandi mi decenijama plaćamo 10 nepotrebnih igrača nek je i po 100 000 evra godišnje, umesto da kupimo jednog od milion evra, ali da vredi nešto...
Ali, eto, menadžerisanje, kombinacije, drugovanje, prebijanje dugova, činjenje usluga, sve po malo, a Partizanu samo šteta...

Mladi:
Kalaba i Fića, odličan izbor za pravilo U21, ali - jedan otišao,a drugi će ubrzo...i mi ćemo onda ,,na silu,, morati da imamo 4 klinca u prvom timu, pa još 4 ,,na oku,, ako neko od ovih prvih dobije karton ili povredu...
A nije isto igrati u mlađim kategorijama ili nižim ligama i u najvišem rangu Srbije, pa kakav god da nam je fudbal u Srbiji, ali to je ogromna razlika...
Čitam, Savo hvali Štulića, hvali Denisa, hvali ovog, onog, ali umereno da se ne uobraze - a ja se pitam, jurimo li mi konačno i ozbiljno duplu krunu sa klincima koji tek treba da zasluže koji minut u dresu Partizana, ili samo potpisujemo sve te klince da uprava ,,omasti brk,, od neke sledeće prodaje igrača...

Stari:
Ja sam mator, ozbiljan čovek i meni nije do zajebancija, dokapitalizacija i prodaje dece, hoću da gledam dobar fudbal (Savudin ga je bio ,,opravio,, za evropske utamice, svaka mu čast), ali hoću na domaćim terenima i njivama i da gledam efikasan, pobednički i šampionski Partizan!

I daj više naučite da se brže oslobađate lopte, pravovremeno krećete svi u isto vreme, centrirate loptu kako treba, mislite brže dok igrate fudbal i date koji gol glavom (bukvalno ne samo misaono)!!!

Ja sam ,,odradio,, svoje za novu sezonu, sad je na vas red! :D

:napred-partizan:
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
kakva govna! u tekstu lepo piše da imaju simptome, a naslov da su zaraženi. fuj!
znači kad moje dete od 13 godina kaže "kakvi debili ovi novinari šta pišu, lepo piše da imaju simptome"
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
ovo je spremanje za odlazak save...vec na zimu ako budu losi rezultati pa ovaj da uskoci.ili sledece leto
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.393
Reaction score
4.584
Локација
Zemun
Da nas reše i u fudbalu, za svaki slučaj...
Ipak oni remontuju tim od 10ak miliona ulaganja od prosle sezone, a mi cemo ponoviti snajderov prelazni rok kad je dosao Radisa.
Dosta igraca nam je dugo zajedno, uigrao bi Djumi to, pa bi bili u opasnosti i pored sklanjalica, neVAR-a, i penala...
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.255
Je l' imaš neke informacije šta se desilo?
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.143
Reaction score
3.016
Mislim koliko logike ima u svemu ovome?
Realno, Savo je učio od njega.

Ovaj što dolazi je kršina obična.
Ovo je samouništenje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.084
Локација
Beograd
A da ga probamo na štoperu, ili zadnjem (vrlo defanzivnom) veznom?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Mogu da ocekujem svasta i odlaske mnogih igraca ali ovo nisam ocekivao.... Nadam se samo da Curcic nece da ima toliki uticaj na Sava kao sto je imao Djumi....inace nam ne gine cuvanje rezultata kod 0-0 od 60 minuta. Neka namesta cunjeve na treningu i dosta od njega,..i previse.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.131
Reaction score
17.814
Локација
U Kinšasi
Ima da peglamo odbranu kao Arsenal pre Vengera. Sve po 1-0. Nek nam je uzdravlje Curcic.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Gledam u ove kasne sate onaj cuveni 141. derbi koji smo dobili na Marakani i onaj cuveni gol Zvoneta Vukica uz ono cuveno: "Vukic... Vukic... Vukic... 1 0 za Partizan!!" i neka nostalgija me hvata nenormalno. Savo, momci, upravo... Ako ovo citate, zamolio bih vas da ove sezone, ne znam kako, ako je ikako moguce, uzmete titulu... Da budemo u trci do poslednjeg kola. Makar ispali iz evrope, uzmite tu titulu, da se opet radujemo kao pre, za nasu dusu.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.143
Reaction score
3.016
Hahaha pa ovo je sjajno :thumbsup:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top