Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.040
Reaction score
15.455
Локација
Храм фудбала
Nevezano za ovaj rezultat, nebitan je totalno... Koja nasa titula i napad na nju, em imamo kriminalnu odbranu, golman takodje zna da baci neki biser, golgetera nemamo, a i nemamo niti jedan nas tim u ligi, koji bi klao cigane makar u jednom jebenom kolu od 38. Raspascemo se po obicaju, tu do kraja septembra. Nema titula sa Vucelicem, Vazurom i profesorom. Sa njima ima samo medijskih osporavanja ciganskih titula, a osvajanja nema.

Ово спомињемо таман толико колико нисмо ни видјели титулу. Нису нам битне припремне, па нам после не буду битне ни првенствене.
Све ово што гледамо сада гледаћемо и за мјесец и за два са малим нијансама на боље или на горе.
 

Nikos

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
228
Reaction score
828
Локација
Novi Sad
Nema nama sreće dok je bolesnik na vlasti. Ni u jednom sportu . Amin
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mi prvo da bismo pričali o ovoj nameštenoj ligi moramo da napravimo kompetitivnu ekipu koja može da igra na 2 fronta. Da li ova ekipa može da igra na 2 fronta, a da rezultat ne trpi? To je prvo pitanje na koje oni iz struke treba da daju odgovor.

Liga evrope i prodaja Strahinje Pavlovića su valjda dovoljne da imamo pristojan budžet za dovođenje bar 3 fudbalera koja bi pravila razliku. U svakom normalnom klubu bi na ovaj sastav bila dovedena pojačanja tamo gde škripi, a ostavljeni oni bez kojih se ne može, a oni pričaju kako je ekipa kompletirana.

Nemoj da se zajebavamo, golmana znamo da neće dovoditi, a trebalo bi. Ta pozicija još se i može možda izgurati. Desni bek i još jedan štoper koji će biti startni su pod must have.
Centralni vezni koji zna sa loptom i koji igra defanzivu takođe. Dakle za tu poziciji se moraš otvoriti i platiti igrača. Pojačanje na centralnom veznom, Zdjelar i iza špica Natko. Natko može igrati iza špica ako ima dva igrača koja će trčati i za njega. Sadik ako ode, isprsiti se za golgetera.

Sumu prodati, on i Natko zajedno ne mogu. Suma igra samo velike utakmice, Natko sa istim žarom igra sve, Natko može biti koristan u više formacija, Suma u samo jednoj. Da ne idem detaljnije. Umesto Sume otvara se jedno mesto stranca kojeg treba dovesti da bude parnjak Zdjelaru.

Stojković, pojačanje, pojačanje, Banjak, Urošević, pojačanje, Zdjelar, Natko, Asano, Stevanović, Sadik.
Dovesti Lukića iz TSC-a i pojačati klupu.

E sad na igrače koji bi konkurisali i borili za 7 mesta na klupi. Stojković/Popović, Vitas, Ostoja, Brežančić (s tim da mi se ni Brežančić ne sviđa), Lutovac, Šćekić, L.Marković, Stojković, Pavlović, Čolić, Lukić, Matić. Od Čolića i Stojkovića očekujem da se polako počnu uvoditi na 20-30 minuta.

Ovo je sezona u kojoj moramo baciti sve karte na titulu, od sledećeg leta drugoplasirani ide u trećeligaško takmičenje. A tu je pitanje da li ćemo moći prodati nekog budućeg Strahinju Pavlovića za 10 miliona, nije Strahinju prodala super liga i derbi nego Mančester i AZ.

Naterajmo ih da još brutalnije kradu, ne može se desiti da mi iz 2 utakmice protiv Napretka uzmemo samo bod. Naša kuća mora biti tvrđava, ne može se desiti da nas isti taj Napredak kući okrene na poluvremenu. I kad smo sve uradili što je do nas, neka kradu do mile volje. Ali da kradu toliko da im se ceo svet smeje, to je poenta svega. A ne da im dajemo legitimitet našim malo malo kiksevima.
 
Последња измена:

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Ne znam samo zasto ne dovodimo desnog beka, da li se i kako to Celavi uklapa u Savin koncept igre? Svaka mu cast za borbenost, ali dovodjenje desnog beka nam je pod moranje.
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ako ne osvjezimo tim nema od titule nista. Ova ekipa je X puta pokazala da igra vruce-hladno iz kola u kolo u stvari bih rekao da igraju tako svako poluvrijeme. Ako mene pitate treba nam zadnji vezni kao Everton. Vidim da Zdjelara traze iz vana, ja bih ga prodao ako mozemo negdje iskopati koljaca tipa Evertona. Treba li reci da nemamo odbranu i golmana uz to pride imamo Scekica i Zdjelara. Tanko skroz.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.394
Reaction score
4.587
Локација
Zemun
Nasa uprava ne racuna da smo prodali Kalabu, to je isparilo na dobro poznate nacine...
Sad navodno pojacanja zavise od daljih prodaja. Pa zar treba da inkasiraju 30+ miliona da bi se otvorili za par pojacanja?!
Tanki smo jako za borbu na dva fronta.
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
samo na ono sto Sava rece da prijatelske utakmice ne sluze nicemu...
2020/07/17 19:00PSG 7 : 0Waasland-Beveren
2020/07/12 19:00Le Havre 0 : 9PSG
ozbiljni klubovi to radeovako svaka utakmica je vazna !!! uz dopunu da su protiv beverena igrali 4puta 30 min.
nima nisu teske noge iako nisu igrali ni jedan, mec od 18 marta do utakmice sa le havrom!!!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Ne verujem da neko iz Kluba ima volje da čita naše komentare, pogotovo ako su poduži, ali, ako neko i ,,baci oko,, ovamo, morao bi da shvati da su naše kritike sasvim dobronamerne!

Cilj nam je isti, što dalje i bolje u svakom takmičanju, ali, titula je prioritet!

Samo...kad našem čoveku kažeš šta je prioritet, automatski kao da si mu rekao (naredio) - ni slučajno ne zapinji u takmičenjima koja ,,nisu prioritet,,...
Jednostavno, naš mentalitet je takav, stalno se ,,doziramo,, ili ,,predoziramo,, kako nam je kad volja, i kako nam se kad ,,ćefne,,...

Evo, klasičan primer, finale kupa sa Vojvodinom - dobili smo ,,cigane,, u polufinalu i igrači su pomislili, sve je gotovo, kup je naš...
Ni ,,šamar,, u vidu poraza od te iste Vojvodine u prvenstvenoj utakmici, i to samo koji dan pre finala kupa nije ih ,,razbudio,, - a posle izgubljenog finala kupa su izjavljivali, nije Savo kriv, mi smo, nismo dobro ušli u utakmicu...i...
A zašto niste? Po koji put u sezoni to niste? I? Eto, niste, i ostade nam sezona bez bar tog ,,utešnog trofeja,,...

I, zašto biste sad odjednom bili drugačiji nego u proteklim godinama? Na osnovu čega da poverujemo u to?

Mentalitet ne može da se promeni ,,preko noći,, - neće naši igrači, ni u sezoni koja je pred nama, dobro ulaziti u utakmice koje ocene kao ,,lagane,, ili kao ,,neprioritetetne,, i ne vidim zašto bi se i kako bi se odjednom oni toliko promenili, ali...

Biće vremena da ih izgrdimo kad se to bude dešavalo, ali hajde sad da se fokusiramo na ,,prioritet,, - na titulu...

Slušali smo i čitali smo obećanja trenera i igrača da će ,,ozbiljno,, prionuti na taj zadatak, samo...pored otežavajućeg faktora kao što je to mentalitet, sledeći otežavajući faktor nam je i (ne)kvalitet...

Mi nemamo kvalitet da pobedimo u 38 uzastopnih utakmica nekog takmičenja, a svako ko je normalan, reći će da to ne može da urade ni najkvalitetniji fudbalski timovi planete...
Da, tako je, ali, u ovoj našoj ,,Niva-kaljuga,, ligi ima taj jedan ,,najsrBskiji,, tim, šampion univerzuma, koji utakmicu može da izgubi samo ponekad od nas, ili od nekog tima koji im se neće ,,skloniti,, (teži slučaj), ili na kraju prvenstva kada su već davno obezbedili svoju xxy titulu po redu (oni zbrajaju i prave i lažne i nepostojeće i ukradene, njima je to sve isto)...A u koliko će da pobede? U 35? U 34? Manje, više?

Da se razumemo, zvezda po nekom svom objektivnom kvalitetu, strancima i budžetu MOŽE da pobedi većinu klubova u ovoj ligi, pa čak i kada im sudija ne bi pomagao ili kada se protivnici ne bi sklanjali - ali taj ,,niz pobeda,, bi ipak bio manji nego što ga postižu uz ,,pomoć prijatelja,,...
No, tako je kako je, ,,cigani,, će pobediti u preko 30 utakmica APSOLUTNO SIGURNO, pitanje je samo koliko će to tačno biti preko 30 ili - koliko daleko od tih svih 38?

A mi, ako želimo titulu, a želimo je (!), treba da pobedimo za toliko više od njih, da na kraju prvenstva bodovi (ili šta već bude odlučivalo, bodovi, golovi, virusi, pravila FSS) - budu u našu korist!

Da li su naši igrači, trener (uprava su tu najmanje brine) uopšte svesni koliko je to teško, i šta im sve treba za takav jedan uspeh?!
Šta sve treba za osvajanje jedne takve 35+pobeda krune Njiva-kaljuga lige - kolege sa Foruma su već napisale, a ponoviću i ja, uz još po koju opasku, ali...nešto kasnije da ljudi malo ,,odmore oči,, od dužine mojih postova...

Samo...da ne bude ono, Evropa nam nije prioritet pa smo iz nje rano ispali...kup nam nije prioritet, pa nema veze što ga nismo osvojili, ali titula nam je prioritet, samo...jebiga, zaostali smo već na jesen poprilično za ,,liderom,, na tabeli, jer oni lažu i kradu, pa što džabe da se mučimo za dalje kad ionako ne možemo da je osvojimo...

Da, oni lažu i kradu i to je činjenica, ali i to da i mi MOŽEMO da osvojim titulu pretvorite prvo u svojim glavama a onda i na terenu u činjenicu - pa da vidimo na kraju tog mamutskog prvenstva sa 20 klubova u ligi - čija nana crno-belu vunu prede!
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Moze i PSG ali da Savo prekida utakmicu zbog sudija ako slucajno daju tri gola :D
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ove fore da se ne znaju pravila oko stranaca 10 dana pre početka šampionata je sramotno.Zajednica prvoligaša koja broji 40 klubova i može da izglasa da se naredne sezone takmiči 30 ili 40 klubova u superligi treba odmah da se ukine jer je besmisleno da oni odlučuju o tako važnim stvarima za fudbal.
Partizan kao najveći klub u Srbiji odnosno njegova sramotna uprava već 5 godine ćuti i nijednom nisu napali cigana kokezu i onog iz otpora cigana šurbatovica.
Šta se čeka da se vidi dal će cigani da prodaju ove škart strance pa da ostane glupo pravilo o ograničenju stranaca?
Eto sad imate 20 klubova sa po najmanje 21 domaćim fudbalerom, to je najmanje 420 domaća fudbalera u zemlji od 7 miliona stanovnika taj kvalitet se ne može pronaći.
Umesto da imamo superligu sa 10, drugu sa 10 i treću profesionalnu ligu sa 10 do 12 klubova, što je nekih 32 profi kluba gde bi se do zadnjeg kola timovi borili za opstanak, play off, Evropu,ulazak u viši rang, plaćali licencu pre takmičenja, imali neophodne uslove, mi imamo 40 klubova u prve dve lige, još preko tendera ulaze klubovi.
Sada ne možemo još 3,4 sezone da smanjimo superligu na 10 klubova i četvorokružni sistem gde bi se 80% lige borilo za Evropu a 20% lige za opastanak.To ciganima ne odgovara, njima najvise odgovara ovih 20 klubiva gde igraju 30 kola prijateljske a na 8 se oznoje.
Videćemo da li će uopšte ove nedelje da objave pravilnik.Neverovatno je šta se radi u ovoj banana državi.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Dakle, pred nama je (ne)moguća misija da pobedimo u jedno 35+ utakmica prvenstva koje uskoro počinje...jer, ako je neko zaboravio, domaća Njiva liga treba da počne već prvog avgusta!

A predamnom je (ne)moguća misija da objasnim ljudima iz Partizana šta im je činiti pa da te pobede ostvarimo...mada već kasne...
Ljudi bre, neke stvari koje se propuste na početku sezone (kao npr. gubitak bodova) ne mogu se ,,rešiti u hodu,, niti naknadno...nema više plej-ofa, nema ,,podele,, bodova, itd...

U najkraćem, trebalo je već da dovedemo jednog pravog napadača i pravog vezistu!

Ne kažem ja da mi napadače nemamo, ili da nemamo veziste, ili da je odbrana manje važna, ali...
Nama je prioritet domaćih utakmica dati gol što ranije, probiti ,,autobuse,, rivala, i tako izbeći nervozu, pritisak, uvesti utakmicu u tok koji želimo, i - privesti je kraju...
Mi imamo igrače koji izgledaju ,,lepo na oko,, a i lepo za prodaju, ali prodaja ili fudbalska lepota nisu nužno i preduslov za sigurnu pobedu!

Jednostavno, treba nam napadač koji u nogama ima bar 30 golova u sezoni, dakle nešto više nego što su davali Leonardo, Rikardo, Đurđević, jer sada je liga proširena i ima više utakmica nego kada su oni igrali...
Sadik kao Sadik, nekada će ga dati, nekada će mrljaviti, nekada mašiti zicere, Matić k'o Matić, može on da da gol ako dobije dobru loptu, ali daleko je on od špica koji ima onoliko golova ,,u nogama,, koliko treba da ima pa da bismo osvojili titulu...
Nemojmo da zaboravimo, mi imamo OBAVEZU da celo poluvreme igramo sa dva ,,klinca,, a klinci k'o klinci neku će utakmicu odigrati sjajno, neku tako i tako, a u nekoj ih nigde neće biti...
A nama je u svakoj utakmici pobeda - pod moranje!
Da li neko razmišlja o tome da nam je za titulu potrebno da damo (minimum) oko 90-100 golova za sezonu, i, da li mi sada imamo igrače koji to mogu?
A šta ako prodamo Sadika? Fiću Stevanovića? Obojicu?

Kad rekoh da nam fali vezista, mislio sam na nekog ,,Evertona,, koji će da ,,hapsi,, njivaligaše i, svaka čast Zdjelaru i Šćekiću, ali da je u stanju da ih odmeni obojicu, da više od njih dvojice ubrzava igru, i da što pre loptu doturi do Natha, Sume, ili ko već bude bio napred...
Sa jednim takvim umesto dva zadnja vezna, mi dobijamo još jedno mesto više u napadu!

Ali, eto...prvenstvo počinje, mi se nismo pojačali, pravilo o broju stranaca ko zna da li će se promeniti, niko ne zna ni da li ćemo prodati najbolje igrače sad ili odmah...a igrački kadar koji imamo - dovoljan je za drugo mesto u prvenstvu, kao što je to već više puta pokazao...

Sve i da ti momci odjednom, nekim čudom, ovim ,,Korona-pripremama,, postanu neki ,,supermeni,, koji su u stanju da igraju mnogo bolje, efikasnije i zategnutije nego prošle sezone ( a ne zaboravimo da smo Kalabu prodali, a još nismo videli kakav je Banjak) - sigurno neće biti baš toliko ,,supermeni,, pa da će biti imuni na kartone i (daleko bilo!) povrede - pa ako i ,,nađemo,, idealnih prvih 11 - malo je to za celu sezonu, jer treba i ,,klupa,, da odradi svoj deo posla...
A svi smo videli kakva nam je bila ,,klupa,, prošle sezone i koliko je ,,povukla,, u sezoni...malo...

Dakle: POJAČANJA! Gde su?!

Ali prava pojačanja, a ne da neki dođu tek reda radi...
Pa zar se nismo dosad opametili sa dovođenjem fudbalera koji niti nam nešto koriste, niti možemo posla lako da ih se ,,otarasimo,,?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Da se niko ne uvredi, ali da nije ,,Korona-mera,, FSS-a, pa i malecke ali zato nezaboravno odigrane tragikomične role sudije Grujića u lazarevačkom meču F.K. Zlatibora, oni bi i dalje bili jedan solidan PLS-drugoligaš...

A kako svi u Partizanu najavljuju neki ovosezonski ozbiljan pohod na titulu, morali bi da znaju da u Njiva-ligi ima i puno mnogo jačih klubova od Zlatibora, te da bi današnjeg protivnika morali tokom te titula-sezone da pregaze kao plitak potok i na jesen, i na proleće, pa vala i na ovoj pripremnoj utakmici, tek da vidimo koliko smo to ozbiljni...

Za ovo danas, ajde, gledamo:

 

Nebitan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
430
Reaction score
1.922
Локација
Zvornik
Prođe i ovo, 2-1, šta znam, prvo poluvrijeme dobro, drugo smo iščupali na kraju. Nije zvanična utakmica ali svakako za razliku od Save, mišljenja sam da nije loše dobijati i ovakve utakmice, pa makar i ovakvim rezultatom. Inače, ja sam fudbal igrao dugo, do svoje 21 godine, 2006 sam bio u našem Partizanu na par treninga (neki vid probe) kod Zvonka Popovića, ali eto ipak ne razumijem jednu stvar pa bih molio malo veće poznavaoce da mi objasne kakva je uloga Lazara Markovića u ovoj ekipi, šta on pokušava da igra? Formalno se vodi kao krilo, non stop se uvlači u sredinu, nešto pokušava (vjerovatno samo on zna šta), gubimo na širini a u sredini nije taj tip igrača. Nemam ništa lično protiv njega, ali mislim da se nije pronašao u ovom sistemu, konceptu, kako god da nazovemo. Apropo toga, više poštujem npr Šćekića nego Markovića, jer ovaj prvi navedeni odradi šta je do njega, nije neki fudbalski mag, ali daje maksimum i korektno sve odrađuje, a Markec igra sa tolikom kurcoboljom(to meni tako djeluje) da stvarno može da mi postane negativan tip u ovoj ekipi, koja mi je jako draga - moram to reći.

Suma danas dva fina poteza kod oba gola, Asano neka konstanta, pravi borac, Sadik Bog fudbala. Mali Čolić ozbiljan potencijal.
P.S Molim Boga da nekako navučemo 2-3 dobra igrača još u ovom prelaznom roku, pa da se kidamo!
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.394
Reaction score
4.587
Локација
Zemun
Meni je prilicno tesko da pratim, doduse na telefonu. Raduje forma Sadika, nadam se da nista nije ozbiljno sa Natkom.
Jel moze klub da obezbedi komentatora ikako?
Setih se pok Slobe Novakovica, nekima iritantnog, a meni beskrajno simpaticnog. Uzivao sam u njegovim prenosima i "biserima" :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top