Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.995
Reaction score
15.817
Локација
Beograd
Dakle vidi se neki pomak? Mislim, iako pripremne ne moraju ništa da znače bilo bi lepo da se vidi igra (rezultat me ne zanima za sad)
Da li je kojim slučajem probao 4-4-2? Pričao je kako želi to da uvede polako, mora, osim ako ne misli na bunker da igra opet sa dva zadnja vezna, pa da imamo ikseva ko prosečan italijanski drugoligaš.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Potpisao bih ovakve utakmice do kraja prvenstva, gde nema preterano "lepote", ali rezultat je tu.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Dakle vidi se neki pomak? Mislim, iako pripremne ne moraju ništa da znače bilo bi lepo da se vidi igra (rezultat me ne zanima za sad)
Da li je kojim slučajem probao 4-4-2? Pričao je kako želi to da uvede polako, mora, osim ako ne misli na bunker da igra opet sa dva zadnja vezna, pa da imamo ikseva ko prosečan italijanski drugoligaš.
Igrao je sve vreme 4-4-2. Bar dok sam ja gledao, 65 min.
Suma i Sadik u spicu.
Bilo je bolje nego obicno.
Voleo bih da nastiavi u tom sistemu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.700
Reaction score
29.363
Локација
Beograd
:D
Eto i Sume na terenu...a eto i njegova dva fudbalska poteza za dva gola Partizana...i zato...imalo je danas šta da se gleda (a i da se čuje, mada to nije bilo do Sume : )

Još od prvog ,,mutavog,, prenosa sa ovih priprema, ja sam zamišljao kako bih rado voleo da komentarišem utakmicu, naravno u stilu Slobe Novakovića...uz ono poznato: aaa...eee...iii...ooo...uuu!
Dodao bih i koji savet igračima, pa i treneru šta treba da se uradi, pa onda ne bih morao da se mučim sa pisanjem ovde na Forumu...
Ali, eto, dok me ne pozovu, čitajte ovo...

Nama golman i ne treba na većini njivaligaških utakmica, može tamo da stane bilo ko, jer naši protivnici jedva da koji put potrefe da šutnu loptu u okvir gola, a ako se to i desi, ta lopta obavezno odmah upadne u našu mrežu, pa ko god da nam je u odbrani ili na golu...tako da nam to otprilike dođe na svejedno...
Npr, mladi golman Popović branio je na ove tri pripremne i na onoj prvenstvenoj sa Vojvodinom, a da li se iko seća nekih opasnih šuteva protivnika koji su mu omogućili da se baca za loptom, ili da napravi neku paradu?! Ne, ili takvih šuteva nema, ili, kad ih ima oni odu tamo gde on ne može da ih dohvati...u našu mrežu...a i Stevanoviću isto tako...Stojke još nije stao na gol...

Lutovac je o.k. bek za ove slabije protivnike, ponavlja se, ima centaršuteve, i uz ofanzivnog Čolića na našem desnom boku, tako praktično imamo dva (,,duplirana,, : ) krila u napadu...ali, da sam prenosio utakmicu, par puta bih i jednom i drugom ,,savetovao,, da kad već ,,probiju,, onda nek uđu još koji metar bliže ,,srcu,, protivničke odbrane, deco bre, nema nikoga ispred vas, zašto žuriti sa centaršutom i uputiti ga iz velike daljine? (i tako promašiti napadača.)

I, koliko god da Čolić kao klasično desno krilo stvarno zaslužuje pohvale, kao ni golman na našem golu, tako i centaršutevi Partizanovih igrača, pa i Čolićevi - nemaju neku veliku funkciju u našoj igri - oni samo šibaju i zuje kroz 16m, ali nikada tamo nemamo nikoga da tu loptu koja pristiže spiči glavom u gol!
Da l se boje da ih ne zaboli glava ako njome udare loptu, da l ne znaju kako se to radi, ali...mi gol glavom dajemo svake prestupne godine...

A ovo ostalo...nije nam bilo tako loše...a moglo bi i bolje...

Protiv slabijeg protivnika dosta je jedan defanzivni vezni, kao danas Zdjelar, Natho je onda više u manevru, Suma bude umetnik, Sadik špic, desna strana nam samo ,,zuji,, od naših napada sa dupliranim krilima, ali na levoj bi Asano mogao ponekad da se zameni sa Sadikom, pa da češće bude po ,,centrali,, da ima više šansi da odigra nešto, šutne, da gol...on čovek i nije došao kod nas baš kao klasično krilo, ne treba da bude kao ,,zakucan,, samo po toj levoj strani...

Da, bio je Suma u nekim delovima utakmice skroz u napadu, ali mislim da je kolega koji pita za 4-4-2, više mislio na to da imamo dva klasičnija špica u tih ,,2,, kao npr. Sadik i Matić zajedno, a ne omaleni Suma, ali to se ni danas nije desilo...

Rezervisti...i tako i tako...
...žao mi je što nema Denisa Stojkovića u igri, da ga još malo ,,skeniramo,,...ali...on zapravo i nije još naš igrač, čeka se tamo neki datum u avgustu pa da može da potpiše ugovor...i ne znam šta je sa Fićom Stevanovićem, da li ima neku povredu, ili je njegova prodaja tako izvesna da neće da rizikuju ni minut neke utakmice da se slučajno ne bi povredio pa da biznis propadne?

Sve u svemu, pobeda je pobeda, ali u prvenstvu će to biti još puno teže, uz veće loženje rivala, veći pritisak publike, jače protivnike od Zlatibora, pa onda uz raznorazne ,,interese,, srpskog fudbala koji mogu da vam premiraju protivnike ili sudije, ili da ih već nečim drugim ,,ubede,, da budu protiv nas...

A kako je danas krenulo, mislio sam da će Sava da iznadabada nekoga na terenu a prof Vuletić ove na tribini...

Ali, kad su isključili ton da ipak više ne slušamo daljnji ,,pravni dijalog,, o tituli iz 1946.-e, itd...E, Srbijo, zemljo i majko, a gde je tu onda bilo naše pravo da znamo sve? :D
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Danas vec dosta bolje. Colic je stvarno dobar. Markec konacno ima krvi u sebi.
Nadam se da je sve u redu sa Denisom i da ce potpisati ugovor sa nama, meni on deluje mnogo bolje od Pavlovica, ukoliko Denis moze da igra i 8, tim pre.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.932
Reaction score
7.302
Локација
Banja Luka
Ovaj colic je za sada po meni otkrovenje. Svidja mi se sto mali Popovic dobija minutazu i iskreno voleo bih da. Bude prvi golman. Izgleda stalozeno za decka njegovih godina. Valjalo bi ga istrpiti, ne samo zbog novih pravila ppl
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA

Nije Parni valjak imao problem na velikim utakmicama poput derbija, ali je trokirao na malim.

„Zato i pričam o mentalitetu. Ne smeju utakmice da se dele na velike i male. Morate da naučite da pobeđujete sa 1:0, najčešće tako se osvaja titula. Osetio sam prošle sezone u velikom broju slučajeva da 1:0 nije dovoljno, zato smo jurili da damo još koji gol, samo... Fudbal je takav da morate da naučite da pobeđujete sa 1:0 (Real imao takvih šest u sezoni, op. aut.). Neki put prihvatite 0:0 kao dobar rezultat. Nećemo postati šampioni ako dobijamo samo Zvezdu. Poenta je da skupljamo bodove na ‘malim’ utakmicama. Prošle sezone smo na njima prosuli nedopustivo veliki broj poena. Biće super ako budemo slavili sa po 1:0. U suprotnom, nastavimo li da posrćemo na malim mečevima završićemo kao prošle sezone“.

Igram fudbal zato što ga volim, ne zato što me plaćaju. Želim da pobedim i na treningu, a kamoli na utakmici, kad su ulog bodovi. Toliko sam posvećen da ni rođenim sinovima ne dozvoljavam da me savladaju kad igramo u dvorištu. Supruga me zbog toga prekoreva. Kaže: ‘Pusti ih makar jednom’, ali ne popuštam, a-ha-ha-ha... Fudbal je i emocija, zahteva kanalisanje, meni nije važan rival, minut, rezultat. Kad se tako postaviš, onda se svakom golu obraduješ kao da je prvi. Voleo bih kad bi svi fudbaleri bili takvi, da igraju od početka do kraja. Ako dam dva gola, hoću treći. Ne vidim poentu stati”.


Izdvojio sam deo intervjua o kojem trubim preko cele godine. Natko je primer profesionalca i igrača sa usađenim mentalitetom da dobija i male i velike utakmice. Čudili smo se kako je proslavljao golove kao da je dao u ligi šampiona, to je ta sportska glad. Poslednje dve rečenice, ja bih ih malo promenio. Ako damo 5, hoću šesti, zašto stati?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Zvanicno je da ce Superliga Srbije poceti na vreme, dakle 1.avgusta, ali bez publike do daljneg...

Znaci sigurno je da u 1.kolu u Krusevcu gde gostujemo Napretku nece biti gledalaca.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Kao sto neko rece ovde, ukoliko ostvarimo obe pobede na startu, protiv Napretka i Pazara, mozemo se nadati tituli :D . E sad zasto tamo nismo pobedjivali dugi niz godina, to je misterija.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
537
Reaction score
1.845
Sad sam odgledao celu utakmicu protiv Zlatibora. U napadu glavne poluge Suma,Sadik i Asano,ali prvenstveno Suma. Vozio ih je kao majmune,ucestvovao kod golova,namestio cistu sansu za Sadika,ovaj pogodio golmana...
Igrali smo solidno,ali i dalje se mucimo protiv ovakvih ekipa. Colic opet odlican,moze biti bas dobar igrac od njega. Lutovac par dobrih prodora i centar-suteva,ali malo igra u grcu,jos se nije skroz adaptirao na tu poziciju plus je skoro izasao iz povrede,svakako mnogo bolje resenje od Cele na toj poziciji.
A Cela na stoperu je dobar. Verovatno ce on i Banjak biti startni stoperi(osim ako ne bude Ostoja morao opet da vadi kestenje iz vatre).
Zdjelar-Natko-Suma-Asano-Sadik,ovi ljudi su motor tima,pokretacka snaga(Pavlovic je to bio,videcemo ko ce iz odbrane sad da preuzme tu ulogu),svako na svoj nacin,ali problem nastaje kada udju rezervisti...
Tanka nam je klupa na skoro svim pozicijama.
Rezervnog desnog beka nemamo,Brezancic levo nista pokazao nije,Ostojic i Vitas ok zamene,sve ostalo je drasticna razlika izmedju prve opcije i rezerve,tu je problem. Mali Denis Stojkovic mi se opasno svidja,on recimo moze da zameni Sumu bez problema kada zatreba,ali on koliko znam jos nije nas igrac? Nesto se ceka,neka papirologija...
Stevanovica su verovatno prodali cim decko nije krocio na teren ili je to u realizaciji. Ako nisu,on da bude startno desno krilo,Colic i Lakcevic kada se oporavi da uskacu po potrebi na krilne pozicije.
Lazar Markovic ako ne moze da se vrati u neku formu da mu se zahvale na saradnji,za tu lovu ako covek ne pravi razliku makar protiv ovih livadara onda je to promasaj totalni.
Fali nam uz Sadika jos jedan dobar spic koji pravi razliku,ako Sadika prodaju onda dva nova spica i protiv vecine livada iz ove lige da igramo sa dva spica ko ljudi. Realno trenutno fale desni i levi bek,jedan veznjak tipa Everton,jedan koji bi menjao Natka i jedan dobar spic. Znaci 4-5 igraca. Od toga naravno nema nista...
 

goodfornothig

Grobar
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
216
Reaction score
780
Локација
...
Mislim da je Stevanovic povredjen, zato nije krocio na teren. Skocni zglob ako se ne varam, sto ne iskljucuje da su ga govna prodala
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
812
Reaction score
2.689
Локација
.
Zato i pričam o mentalitetu. Ne smeju utakmice da se dele na velike i male.

Ovo ocigledno treba stalno ponavljati nekim igracima.
Mogu da razumem kad igras rekreativno fudbal pa nekad imas manje nekad vise volje za pobedom, ali oni kao profesionalci moraju svaku utakmicu da odrade maksimalno.

Takodje bi skrenuo paznju Sumi da prvenstveno gleda na rezultat pa tek onda na atraktivnost. Dosta nas je puta kostao njegov potez vise. Kada rezultat to dozvoljava onda se sprdaj sa protivnickim igracima.
 

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
537
Reaction score
1.845
Ja mu ne bi skrenuo paznju ni na sta. Ni njemu ni Sadiku,jer obojica vole da drze loptu i pokusaju nesto sa njom i ide im to jako lepo. Ako hoces nekog ko ce da doda loptu sto pre ubaci prvog sa klupe i onda ces imati veselu druzinu koja se dodaje a 1 na 1 niko ne ume nista da uradi.
Prosto takvi su igraci koji traze slobodu u igri i vise dodira sa loptom i desavace im se i potez vise i neki los potez,ali kad neko zna i donosi kvalitet to se tolerise.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top