Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.968
Локација
Kragujevac
Moramo krenuti u ovo prvenstvo suprotno od onoga u proslih nekoliko godina. Znaci vezati kako se zna i ume prvih 5,6 pobeda, posle ce i igracima biti lakse.

Ukoliko krenemo sa rezultatima kao da je ovo normalna liga gde je poneki kiks sasvim uobicajna stvar , opet smo najebali vec u Septembru.

Treba nam takmicarska ekipa, a da li je Sava i ovakav tim na to spreman videcemo, a glavna stvar bice disciplina, i koliko budemo gresaka pravili.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Mi ako smo motivisani kao u derbiju, ili kao danas u drugom poluvremenu, moze doci i Real, za nas nema zime. Motivacija, borba, disciplina i glad za pobedom. To je kljuc.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.419
Локација
Beograd
A kako naterati ili čime ubediti naše igrače da u sve utakmice i sva poluvremena ulaze kao danas u drugom, a ne kao danas u prvom? I jedno i drugo ,,lice,, je tipično njihovo...
I naš trener to zna, ali već dve godine nije uspeo da ih natera/ubedi da pokazuju samo ono svoje bolje ,,lice,, - a čime će to da ih natera/ubedi ove godine? Možda je doveo Ćurčića zbog toga da on to uradi, možda se igrači poplaše tog Radovana, šta ga znam zna da se namrgodi, možda zna i da se dere, a možda zna i da bije kad neko ne sluša?! : )
Ko sto kazu u onom vicu : Dajte tu Indijanku da joj slomimo nogu, na titulu,ajmo grobari
E, natera me da tražim po internetu taj vic da vidim kakve veze ima Indijanka sa titulom, i zašto da joj lomimo nogu, ali...slažem se da konačno i ozbiljno treba da idemo na tu titulu! : )
@Goran Tomić e zato nam je potreban danasnji Lazar Markovic i Miki Sulejmani!

Sa pravim krilima Sadik bi bio zverina i to tvrdim i trubim vec 10 meseci.

Desni bek, stoper i jedan centralni vezni koji je sa tehnikom na ti i koji pristojno obavlja defanzivne zadatke. Natku trebaju dva osiguraca. Ova ekipa bi tek tada prodisala i setala se ovom ligom.

Nema Suma taj zavrsni pas, nema taj osecaj. Danas se dva puta to pokazalo kad je davao povratnu i kad je trazio Sadika.
Sadiku treba pomoć sa raznih strana, kad mu ide da mu ide još više, kad mu ne ide, da se posao obavi sa neke druge strane...
Odbrana me ne brine mnogo, bitno je da mi dajemo po 3-4 gola, to je put ka tituli...

Neće naša uprava da ,,odreši kesu,, za sve to što ti tražiš...znaš kako se radi kod nas...ako nekog prodaju, možda, ali samo možda, dovedu nekoga (ako ne košta mnogo, ili, najbolje, ako ne košta ništa)...ili možda dovedu nekoga pred ,,plej-of, Evrope, ako dotle dođemo...
Ali, hajde, možda me prijatno iznenade...bekom...sumnjam...štopera su ti doveli, neće ti dovesti drugog...centralni vezni koji je zverina i ofanzivno i defanzivno bi nam legao kao budali šamar, ali...oni bi verovatnije da guraju Lakija i Denisa da bi ih prodali...Miki Sulejmani je zver u napadu, ali bi oni radije da guraju Čolića da bi ga prodali, Asana da ga prodaju, a imaju i Lutovca koji je krilo...a može da bude i taj bek...
Nije njima najpreče da naprave još jači tim, nego da prodaju i zarade.

Nego, da se vratim na teren i igru:

Trebao bi nam i još jedan pravi špic da nekad igra u paru sa Sadikovićem, nekada da ga odmeni...ali kako to nećemo da dobijemo, onda treba da ,,rade,, i ove druge opcije, da što više probijamo po krilima, da Denis ili Natho urade nešto pasovima, da Suma nešto smuva u 16m...juče je sem gola zaista bio očajan, slažem se i da često ima neka baš loša rešenja, ali...kad odmori teške noge i malo smanji neke ,,borilačke,, vežbe, još je on u stanju da ,,smuva,, nešto u tih 16m što će nama doneti neke bitne pobede...
Što više opcija u napadu i igri imamo to su nam šanse za tih 35, 35+, 38 pobeda u prvenstvu veće.
A Sejduba Suma je jedna od tih opcija, nekad će da ,,povuče,, baš on, nekad Natho, nekad Sadiković, nekad Lazar (Fića, Čola, Denis)...nekad samo jedan, nekad više njih...kao što je bilo juče...Natho načeo, Markec odigrao simultanku, Suma i Saša dotukli...

A to od juče, očaj u prvom, pesma u drugom, ali - to je samo jedna pripremna utakmica i ništa više, i to protiv tima koji i nje baš neki ,,bauk,, - nikako ne smemo da ,,poletimo,, zbog ta 4 gola, jer - takmičarske utakmice biće nešto sasvim drugo, i biće mnogo tvrđe, teže i grublje...
A mi ne smemo sebi da dozvolimo ni ,stoti deo milimetra,, neke zajebancije na tim nezgodnim gostovanjima, učinak u pobedama u tih nekoliko prvih kola mora da bude stopostotan, pa da ,,cigani,, budu svesni da smo zaposle vrh tabele i da ne mislimo odatle da silazimo - ne samo po bodovima, nego i po gol-razlici!

Puni boraniju!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
...........................................

Treba nam takmicarska ekipa, a da li je Sava i ovakav tim na to spreman videcemo, a glavna stvar bice disciplina, i koliko budemo gresaka pravili.

E bas to. U Evropi mozda naletimo na ekipu koja bi mogla da nadigra i nasu savrsenu igru bez greske ali u prvenstvu stvarno ne vidim koja ekipa moze da nam iscupa bodove ako ih ne castimo sa nasim greskama. Svestan sam da nije nemoguce odigrati bez greske celo prvenstvo ali neka te greske budu kod rezultata 2-0 za nas, a ne kod 0-0 i slicno.....svaku utakmicu moramo da otvorimo sa 101% nasih mogucnosti, ubaciti protivnika u masinu prvih 10-15 minuta, a posle kad im takvim pristupom nabijemo psiholoski pritisak dokusiriti ih kroz pukotine koje ce im se sigurno stvoriti.
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Neće naša uprava da ,,odreši kesu,, za sve to što ti tražiš...znaš kako se radi kod nas...ako nekog prodaju, možda, ali samo možda, dovedu nekoga (ako ne košta mnogo, ili, najbolje, ako ne košta ništa)...ili možda dovedu nekoga pred ,,plej-of, Evrope, ako dotle dođemo...
Ali, hajde, možda me prijatno iznenade...bekom...sumnjam...štopera su ti doveli, neće ti dovesti drugog...centralni vezni koji je zverina i ofanzivno i defanzivno bi nam legao kao budali šamar, ali...oni bi verovatnije da guraju Lakija i Denisa da bi ih prodali...Miki Sulejmani je zver u napadu, ali bi oni radije da guraju Čolića da bi ga prodali, Asana da ga prodaju, a imaju i Lutovca koji je krilo...a može da bude i taj bek...
Nije njima najpreče da naprave još jači tim, nego da prodaju i zarade.
Znam al to je ono što nam fali, a fali nam malo da bismo zaličili na takmičarsku ekipu koja igra dobro u kontinuitetu, a ne na mahove i bljeskove. Jer kako kaže ona stara, to što malo fali, to devojci sreću kvari! :D Malo u Vašem šaljivom tonu da dočaram.

KRILA:
Kad smo kod Sadika, Lazar mora nastaviti u ovakvom ritmu, ovako kad je raspoložen za igru, naš najbolji je igrač.
Dajem već po ko zna koji put primer Liverpula i Firmina, gde uopšte nije akcenat glavni na napadaču Liverpula već na Maneu i Salahu koji su postigli 18 i 19 golova, a Firmino skromnih 9. E to je ono što nama treba, jedno krilo takvo imamo, samo je potrebno da se vrati u svoju približnu formu i da da golgeterski doprinos.
Problem je drugo krilo, Asano nije takav tip igrača koji će dati 15-tak golova u ligi, a obzirom da imamo Sadika koji nije izraziti špic i gol igrač, oba krila moraju imati takvu statistiku i veliki doprinos u završnoj trećini terena. Asano je primera radi na 23 utakmice u ligi dao 4 gola i 4 asistencije, liga evrope na 10 utakmica 3 gola i 1 asistencija, kup 4 utakmice i 2 gola. Na 37 utakmica 9 golova i 5 asistencija malo je, pa i da je u ligi dao 9 bio bi sasvim skroman učinak.

Da me neko pogrešno ne shvati, Asano daje ogroman doprinos u defanzivi ali što se tiče ofanzive je tanak. Ako već imamo takav tip špica kojeg imamo, onda bi bilo logično da imamo 2 krilna igrača koja će nadoknaditi njegove mane, a iskoristiti njegove vrline da oni budu još bolji.

Zato smo i kuburili sa bunkerom, jer nemaš špica koji razbija taj bunker, a nisi imao ni krila koja bi tom špicu pomogla.
I da završim što se tiče krila, obe ruke dižem za dolazak Sulejmanija i prodaju Asana. Ovo je prilika kakva se ne propušta.

VEZNI:
Što se tiče Sume, rekao sam sve do sad šta mislim o njemu. Za moj ukus previše petlja i komplikuje, gleda svoj lični interes pre interesa ekipe, nekonstantan, jednodimenzionalan igrač, neupotrebljiv u nekim drugim formacijama. U nekim kratkim crtama to je to. Imao je odličnu sezonu i mislim da je i za njega i nas vreme da zaradimo.

Na Sumino mesto bih pomerio Natka, iza Natka bi ostao Zdjelar i pojačanje na centralnom veznom koja bi bila zverka. A za tu zverku treba izdvojiti novac. Igrač koji zna sa loptom, koji bi sa Natkom kreirao igru i pomogao mu. Zdjelar bi u tom slučaju bio defanzivni vezni i to bi bio još jedan plus jer bismo u vezi imali 3 igrača koja igraju prema napred. Sa Šćekićem to nismo imali.
Znači taj centralni vezni je pod moranjem da se dovede, stranac. Od Suminog i Asanovog transfera centralni vezni i verujem svih nas želja Miki Sulejmani. Imali bismo taman 4 stranca.

Što se tiče rezervi, Docić rezerva Zdjelaru, Pavlović pojačanju, a Lukić i Stojković Natku. S tim da bi još jedan plus bio taj što bi Lukića mogli gurnuti i kao drugog špica. Mali Pavlović mora još dosta da uči da bi primirisao prvoj postavi, a sa ovakvom vezom i klupom pucalo bi od konkurencije na treningu.
Što se tiče naših talenata na krilu, Stevanović bi imao startno mesto u prvenstvu. Ne znam gde se žuri sa njegovom prodajom, tek na jesen postaje punoletan. Što se tiče Čolića, Gorane ja mislim da je još zelen i da bi mu u nekim utakmicama bilo sasvim dovoljno 20 do 30 minuta plafon. U kup utakmicama bih mu dao više. On mi je otkrovenje na pripremama.

Za sve ovo što sam naveo i što ću navesti u sledećem postu za odbranu, sasvim realno je za transfere Lukića, Docića, Sulejmanija i kapitalca na centralnom veznom jer smo zaradili od prodaje Pavlovića, lige evrope i od potencijalnih transfera Asana i Sume.

I sa takvom ekipom nas baš briga, neka kradu i guraju državni projekat do mile volje.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
813
Reaction score
2.696
Локација
.
Ove sezone moramo i verujem da mozemo maksimalno iskoristiti to sto kvalifikacije pocinju kasnije nego ovih godina. Sto za same kvalifikacije, ali prvenstveno mislim da se slucajno ne desi neki kiks u ligi i da sto duze imamo maksimalan ucinak.

I za pocetak ove sezone da ne sirim neki pesimizam, ali imam samo da kazem UPRAVA NAPOLJE!
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
@Matke22

Imam utisak da si mnogo sati proveo uz Football Manager, tako deluje sa strane citajuci tvoje postove u vezi transfer politike ::)

Ukratko, izvukao bih par redova iz tvog skautinga.

Suma nece biti prodat, to je vec apsolvirano, pa nema ni potrebe da se pise o tome konstantno.
Asano takodje nece biti prodat, Savin igrac i bas ga ceni. Ponavlja se xy puta, a i prividno cini od Urosevica beka koji zna nesto, iako je momak jednako los kao Miletic. Da Asano igra desno krilo, Urosevica bi pljuvali a Miletic ne bi bio osporavan jer bi ga ovaj krpio.
Slozio bih se da japanac nije gol igrac, cini se neupotrebljiv na bunker, ali u Evropi je top kada igramo sa ekipama priblizno naseg ili jaceg kvaliteta, pa smo jako opasni iz kontranapada.

Markovic ni kad je u formi nije nas najbolji igrac.

Sulejmani nece u Partizan, konkretno nece nazad u ovaj brlog od srpskog fudbala, dzabe ga prizivate. Ta prilika ne postoji, pa se i ne moze propustiti.

Bobby Firmino je glavni igrac Liverpula. Da nije njega, Liverpul ne bi uzeo ni LS, a ni PL. Klop je izjavio: "Salah i Mane su klasa, ali ne svaki dan. Firmino je klasa svaki dan."
Formalno 9ka, lazna, na terenu broj 10, radi sve. Akcenat je upravo na njemu.

Za ove ostale igrace koje prizeljkujes, verujem da bi pojacali konkurenciju i osvezili ekipu iako bas ne znam nista o njima al kapiram da ti pratis.

Da sumiram, apsolutno nam trebaju pojacanja u svim linijama ali dzabe gubis zivce i vreme kad i sam znas da igrace koje zelis da zamenis nece prodati ove sezone. Oznaceni su kao nosioci ekipe i to je to.
Ako neko ode to ce biti Sadik ili Fica, to je bar jasno.

Ps. Stari dobri FM :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Fm sam igrao 2 dana i nije mi držalo pažnju. Ljubitelj sam fudbala, igrao sam ga solidno dugo i volim pogledati sem našeg Partizana ekipe koje igraju jednostavan i brz fudbal. :D

Bobby Firmino je glavni igrac Liverpula. Da nije njega, Liverpul ne bi uzeo ni LS, a ni PL. Klop je izjavio: "Salah i Mane su klasa, ali ne svaki dan. Firmino je klasa svaki dan."
Formalno 9ka, lazna, na terenu broj 10, radi sve. Akcenat je upravo na njemu.
Slažem se za Firmina sve, isto mislimo samo smo drugačije napisali. Za akcenat sam mislio što se tiče golova. Ali pitanje za tebe da li bi Liverpul bio prvak ako ne bi imao takve klase na krilu? Ko bi tu davao onda golove? Veliki udeo u njihovoj igri imaju bekovi ali opet ta mašinerija ne bi funkcionisala u napadu da imaju igrače na krilu koji bi zajedno po sezoni davali 15 golova. I sasvim je logično što prižljkujem na krilu igrače opasne po gol protivnika.

Za Asana sam rekao da što se tiče defanzive da tu nema šta da mu se prigovori, u napadu je tanak i to ne bi bio problem da imaš špica sa 20 golova u ligi, ali nemaš. Imamo igrača kojem su vrline nešto drugo na špicu i koji igrač ili 2 će imati zajedno na svom kontu 35 plus golova?

Što se tiče Sume, baš se iščuđavam kako pojedine kolege sa foruma koje se razumeju u fudbal njega veličaju. Igrač za donji dom turske lige ili za arabiju, igrač za neobavezan fudbal. Sa njim kao glavnim igračem se titule ne osvajaju. Evo sad na generalnoj probi, 6 7 pasova smo spojili i lopta je došla do njega i umesto da je iz prve kao i ostali saigrači prosledio loptu prvom slobodnom rešenju, on je imao 5 dodira i vratio pas nazad štoperu. Ubija igru. Nije paker, nema osećaj da podvali loptu između štopera, taj fudbal što on igra usporava ekipu. E dok je Natko skroz sušta suprotnost, jebiga takve veznjake volim. Natko me podseća na Inijestu i Ćavija. Fudbal je jednostavna igra kad ga igraju majstori, a takve majstore je uživanje bilo gledati. Ni Barselona ni Španija ne bi osvojili to što su se naosvajali bez njih dvojice.

I jasno je meni dobro da ako će nekog prodati da će to biti Sadik i mali Fića, ovo što ja predlažem i kako bi izgledala ekipa sa ovim igračima, to je šampionska ekipa. Sa takvom ekipom bi se prošetali ligom. Ni sudije nam ne bi mogle ništa. A ovo trenutno je mršava ekipa napred za probijanje bunkera, a nazad bušna. Šansu nam vidim u nazovi treneru kod prekoputaša i greota je ne pojačati se, barem na centralnom veznom strancu i beku domaćem igraču.
 
Последња измена:

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Zali Boze sati koje sam proveo uz FM :D

Klopova filozofija je taj napadacki direktan fudbal, brzo osvajanje prostora, ofanzivni bekovi, ultra brza krila, presing, ne davi se lopta.. i u tom sistemu je Bobi Firmino centralna figura. Mislim da ne bi uzeli titulu bez Manea i Salaha svakako.
Vidi voleo bih ja levo Leonarda i desno ne znam recimo Andriju Zivkovica (da ne ulazim u to kako je otisao iz kluba) a napred Sadika pa da ne znaju sta ih je snaslo.. Ali to je prilicno nerealna prica i bezveze je polemisati na tu temu, jer se nece desiti.
Suma je tehnicki verovatno najbolje potkovan igrac lige, ali je nonsalantan i ima ne jedan nego dva poteza vise. Nisam njegov fan ali mislim da on ne pravi bas toliki problem.
Natko je klasa za sebe, iako u godinama, najbolji igrac u Srbiji.
I ja se uzdam u svinjsku glavu
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
Samo cu komentarisati ovo preterano preskakanje kategorija od mladjih kadeta ka seniorima.Malo ko je Fica pa odmah sa 16 pokaze kvalitet.Jedan od mnogih.Tako isto i sa ovim malim deckom medju stativama.Preterano podmladjivanje me podseti na repliku iz Lepa sela lepo gore"Da bonu cika Velja ". :D
 

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
Na Sumino mesto bih pomerio Natka, iza Natka bi ostao Zdjelar i pojačanje na centralnom veznom koja bi bila zverka. A za tu zverku treba izdvojiti novac. Igrač koji zna sa loptom, koji bi sa Natkom kreirao igru i pomogao mu. Zdjelar bi u tom slučaju bio defanzivni vezni i to bi bio još jedan plus jer bismo u vezi imali 3 igrača koja igraju prema napred. Sa Šćekićem to nismo imali.

То са три играча која играју према напред у стартној постави је Саво пробао 9 пута у лиги, у комбинацији Здјелар - Натко - Сума, без Шћекића и у последњем колу против Војводине Здјелар - Павловић - Ивановић. Резултат су победе против Спартака на ЈНА, у гостима над Мачвом, Радом и Радником, два ремија са ТСЦ, реми са циганима и порази од Напретка, Чукаричког и Војводине. У некој другој комбинацији би можда то изгледало ефикасније али свакако мислим да би било добро наћи неког попут Раће Петровића да се ротира са Шћекићем, а да се на преостала два места у вези смењују Здјелар, Натко, Сума и клинчадија.

Мислим да Шћекић и Здјелар добро функционишу заједно и да су потребни једно другом, више Здјелар Шћекићу додуше. У прошлој сезони суперлиге су 10 пута одиграли читав меч заједно, свих 10 победа уз гол разлику 25:3. По суперлигашким минутима које су провели заједно на терену (1320 од 2700) Партизанов скор је 18 - 3 - 0 уз гол разлику 47:8. Без њих у тандему (1380 минута) гол разлика је 22:17. Уз то су и читаве европске квалификације одиграли заједно по 90 минута као и дерби у купу.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.419
Локација
Beograd
Tako isto i sa ovim malim deckom medju stativama.Preterano podmladjivanje
Pa eto kad tupadžije iz FSS na svaki način žele da ti tim bude što slabiji - umesto da ti dozvole veći broj stranaca koji su po pravilu bolji igrači nego ovi naši, ti hteo - ne hteo moraš da se dopunjavaš nekim ,,balvanima,, samo zato što su domaći...
A onda ti još narede da moraš da imaš dva klinca u prvom timu jedno celo poluvreme, što je čista budalaština!
Prvi tim je za najbolje a ne za neku ,,razvojnu,, ligu, ako je klinac dobar, igraće, a ako ne, šta ga na silu guraš u prvih 11!

Mi sad da ne kvarimo ,,namešten,, tim stavićemo neiskusnog golmana da brani, a svaku poziciju koja ,,zaškripi,, na terenu ima ko da koliko-toliko ,,pokrije,, - osim kada je u pitanju golman - on je na golu sam i jedini i njegove greške, kikseve i nieskustva nema ko da ,,ispravlja,,! Golman mora da bude, ljudina, panter, autoritet, da se kad vikne: ,,JA!,, preplaše i njegovi saigrači a kamoli protivnički napadači, da zna da komanduje odbranom, da zna da bude gospodar 16erca, da zna da se razbrani da ne možeš gol da mu daš, pa nek se igra dva dana...
Nemam ja ništa protiv Popovića, fin neki momak, ali da li ga je iko ikad video da je imao takvu neku utakmicu u životu? Nešto, kao recimo Rockov iz Vojvodine protiv nas u finalu kupa?

Na Sumino mesto bih pomerio Natka
Pa, pomerio bi ti, kad bih ti ja dao da prodaš Sumu, ali pošto ti ne dam, ništa od ,,rotacije,, : )
Vidi, Natho je ,,u mozgu,, bolji nego Suma, ali nije brz, pas mu je pametan, ali ne stiže često gde treba (u završnici), a Suma često ni nema taj pas, ali Suma može da ,,baci na dupe,, i igrača MUnited i igrača MLučani, svejedno mu, a Natho je ,,Tatko,, u Njivaligi, ali kada je protivnik iz Evrope, teško može da (po)stigne nešto više po sredini, Suma zna da da gol zvezdi, Natho zna da da gol zvezdi - potrebna su nam obojica, nekad će igrati zajedno, nekad će igrati samo jedan, nekad će Natho da reši utakmicu slobodnjakom, nekad Suma nekim ,,žongliranjem,, u petercu...
Što se tiče Sume, baš se iščuđavam kako pojedine kolege sa foruma koje se razumeju u fudbal njega veličaju
Nije baš tu neko veličanje u pitanju, nazovem ja njega ponekad ,,umetnikom,, ali znaš kako je, umetnika ima raznih, neko je veliki umetnik, neko mali, neko srednji...više je to priznanje njegovom osećaju za dribling na petoparcu i nekoj ,,boemštini,, i ,,seti,, koja izbija iz njega, nego što naša igra baš u svakom minutu ima koristi od svega toga. Ali, ja volim da na terenu vidim i nekoga ko to zna. Pogotovo jer su kod nas ,,gurani,, npr. Babović ili Pantić, samo zato što su kao ,,naša deca,, a onda kad dođe npr. derbi ti vidiš da je Suma opasniji po gol zvezde nego ta ,,deca,, i zato - nije veličanje Sume, nego strepnja da ga ne zamene nekim gorim od njega (domaćim, našim, detetom).
Evo, recimo, nama je Đole Ivanović doveden kao igrač koji treba da igra ,,iza špica,, - pa nemoj da se zajebavamo, Đole jeste jak i uporan, ali on ima kretnje i fudbalsko rezonovanje niželigaškog igrača, i sad kad samo pomisliš da bi neko rado oterao Sumu, a da bi trebalo ,,dati šansu,, nekom domaćem ,,Đoletu,, srčka počne da mi preskače!
Nemam nikakav problem da, ako se npr. pokaže da je mali Denis 2x bolji i opasniji od Sume uzme to mesto u timu, ali nije to baš tako, eto, Laki Pavlović je imao prilično prostora i minutaže, pa...ništa...uostalom, nama treba i jaka klupa...
Nemam nikav problem ni da se dovede mnogo jači stranac umesto Sume, ali kako je to SF, to nam je što nam je. Dakle - Suma.
Za Asana sam rekao da što se tiče defanzive da tu nema šta da mu se prigovori, u napadu je tanak
Kad sam ga prvi put video u dresu Partizana i kada je odmah po ulasku na teren spičio onu golčinu onim Turcima, ja pomislih, au Sunce ti, kakav igrač! Kakav napadač!
Ali...ispade da mu je to bio najbolji napadački potez otkako je kod nas i da takve poteze baš retko ponavlja, skoro pa nikad...mislim da bi tokom utakmice morao da ,,šeta,, ne samo s krila na krilo, nego i da bude ponekad iza špica ili špica i ,,polušpica,, ili iza dva špica...on je borben, brz, može da otme neku loptu, napravi presing, višak, dodavanje, šut...jednostavno da se ,,muva, tu negde oko lopte i 16m da bunker rivala ne zna ko će ga prvi napasti, Sadik, Suma, neko krilo, ili, eto, taj ,,lutajući,, Asano...za koga ne mogu znati odakle će da ,,dospe,, a i teško ga je stići kad ,,cimne,, (startuje) - nego, jbg, on Japanac, disciplinovan, reko mu trener igraj po boku, on ko zakucan tamo, ni malo da se mrdne u sredinu, toliko je to za odbranu predvidljivo, da bek ne mora ni da stoji tamo, može da stavi neki kamen uz liniju, Asano će da se ,,zakuca,, u taj kamen, slušajući Savu...znači nije sve ni do Asana, ima nešto i do Save - nek bekovi nauče da čuvaju naš gol, nek vežbaju centaršut, možda ga posle 100 godina vežbanja bar malo i poboljšaju, a Asanu dati i malo više slobode da napadne gol (i po sredini, i iz neke dubine), a ne samo da juri protivnička krila i pomaže našim ,,tankim,, bekovima...
Što se tiče Čolića, Gorane ja mislim da je još zelen i da bi mu u nekim utakmicama bilo sasvim dovoljno 20 do 30 minuta plafon. U kup utakmicama bih mu dao više. On mi je otkrovenje na pripremama.
Solidan je bio ,,unuk Zdravka Čolića,, : ) na pripremama, ali ne sme niko da ,,poleti,, oko toga, a najmanje on sam!
Kao što rekoh, u prvih 11 treba da igraju najbolji, a ne da se neko gura iz ko zna kakvih razloga - protiv Slane Bare najbolji je bio Markec, tako da treba da mu se da minutaža i na sledećoj utakmici, a ostala krila neka se ,,poređaju,, koliko će ko da igra...

Ja sam bar jedan od retkih na Forumu koji je Čolića gledao i u Teleoptiku - dakle svaki taj mladi igrač kad obuče dres prvog tima pokušava da da i ,,101,,% i da se ,,pokaže,, - ali, koliko on može, ne vidi se samo na 2-3 utakmice, nego na mnogo više...

Recimo, eto, taj talentovani Kokir sad već ide iz kluba u klub, a pokazivao je neki svoj talenat i u tom Teleoptiku, i da se ,samocitiram, od pre koju godinu:
Treći gol za Teleoptik postigao je Kokir, nad kojim je taj penal i napravljen...a iz snimka se vidi da je imao i asistenciju za gol Babovića...
Dakle...
26.kolo, Kokir gol iz ,,slobodnjaka,,...
27.kolo, Kokir gol iz ,,slobodnjaka,,...
28.kolo, Kokir gol iz ,,slobodnjaka,,...
29.kolo, Kokir gol iz penala...
Dakle, Kokir je te neke svoje golove davao u drugoj ligi, a Čola tek treba da ih više daje u trećoj ligi, pa ke Kokir sada ,,miljama,, daleko od Partizana a Čoliću (i nama) se čini da je njemu Partizan ,,nadohvat ruke,, ali...
Da se opet ,,samocitiram,, iz prošlosti:
Ima još jedan naš talenat koji mi je ,,zapao za oko,, na nedavnoj utakmici omladinaca Partizana i Zvezde...
Momak se zove Lazar Pavlović, rođen je 2001.godine i igra centralnog veznog...nedavno je o njemu (i još nekim mladićima) pisano na sajtu F.K. Partizan...
Eto i Laki je bio primećen i prebačen u prvi tim, ali...sad nekako stagnira...

Želim ja ,,klincima,, sve najbolje, ali tako to ide, neko bljesne pa ga posle nema, nekoga će biti, ali treba ga sačekati, a Partizan ne trpi neuspehe, moraju da igraju najboji i najkonkretniji...dok Partizan pobeđuje sveje o.k, ali ako treba da ,,juri rezultat,, i pobedu u finišu neke ,,zaguljene,, utakmice, onda u igru mora da uđe neko ko će namestiti ili dati gol, a ne neko ko je ,,talentovan,,!
Talentovan i dati gol (i dobiti utakmicu i osvojiti bodove i titulu) su ipak razlilčite stvari!
Jel su izašle sezonske i pošto su?
Pa i da jesu ne mož s njima da uđeš na JNA zbog Korone...
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Za 4 dana pocinje cirkus liga, u isto vreme ne mogu da docekam da gledam nas Partizan, a sa druge strane mi se povraca na sam pomisao na ovu kriminalnu ligu. Verujem da mozemo uzeti titulu, ako dovoljno hocemo, ma koliko god oni krali i varali, iz prostog razloga - slucaj Marko Nikolic. Znam da se to jako tesko postize, ali zasto da ne uradimo to ponovo? Ako smemo...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Smemo i hoćemo. Mislim da je motivacija ove godine daleko veća kao i zrelost ovog tima/trenera. Kažem iz prostog razloga jer smo prošle godine toliko hteli da se dokažemo na evro sceni a zanemarili pingpong ligu.

Zovite me ludakom ali imam neki osećaj da ćemo sa solidnim + da završimo na prvom mestu. Potpisujem.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top