Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Smemo i hoćemo. Mislim da je motivacija ove godine daleko veća kao i zrelost ovog tima/trenera. Kažem iz prostog razloga jer smo prošle godine toliko hteli da se dokažemo na evro sceni a zanemarili pingpong ligu.

Zovite me ludakom ali imam neki osećaj da ćemo sa solidnim + da završimo na prvom mestu. Potpisujem.
Iz tvojih usta u Bozije usi...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
imam neki osećaj da ćemo sa solidnim + da završimo na prvom mestu. Potpisujem.
Igramo takmičarske utakmice celu sezonu, ima ih 38, sigurno ne možemo u svakoj da pobedimo. Ovi ispod Topčiderskog Brda pobediće lagano u mnogim utakmicama iz ovih ili onih razloga i mali je broj timova koji mogu da im pariraju na terenu (opet iz raznih razloga)...a na derbijima moramo da budemo bolji od njih, ali za svaki slučaj i od sudije...
Ja verujem u titulu, ali pod ovakvim uslovima, razlika u bodovima teško da će uspeti da bude solidna...

Samo, ne treba fudbaleri da se opterećuji ili razmišljaju o kraju sezone, samo o utakmici koja je pred njima, ništa više...ako uspemo da imamo 100% učinak u nekom dužem nizu i plus odličnu gol razliku, te zasednemo na vrh tabele...,,ciganima,, neće biti baš svejedno da nas gledaju ,,odozdo,, pa će da se ,,unervoze,, - oni smatraju da je njima ,,dato,, da budu uvek prvi, sve drugo ih, bar koliko-toliko ,,izbacuje iz takta,,...
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Da je ugovor na 1+3, a ne na 3+1, pa da i pomislimo da je to nekakav skauting i pokusaj da se vidi da li od njega u buducnosti moze nesto da bude.
Osim toga, da nije totalni dunster, dosao bi na probu 7 dana.

Dati ugovor na 3 godine ovakvim likovima je ocigledna kombinacija, dil, usluga...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ipak jos jedna "prijateljska" utakmica igra se danas od 17:30h.

Partizan protiv Partizana. Beli protiv crnih.

TV prenos na Youtube kanalu FK Partizan.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Razmatra se opcija pozajmice Teleoptiku

Nemojte tako, možda čovek izdominira na terenima treće lige, pa onda Teleoptik uđe u drugu ligu, pa se onda možda pokaže i u drugoj...pa jednog dana zaigra i u prvoj...nikad se ne zna...

Isto kao što se ne zna ni kako će mu to tačno biti s tom platom od 3000 evra (mesečno?! godišnje?) u Teleoptiku...
...po nekim saznanjima tamo je godinama uvek bila neka ,,nestašica,, kad treba isplatiti igrače, pa su, recimo, onog Salu Dramana čak izbacivali iz stana jer nije imao čime da plati stanarinu...pa su ga onda izbacili i iz Teleoptika (kao pozajmljenog igrača iz Partizana) i iz Srbije da ne bi tražio pare...
A da, nisu ga izbacili, otišao je sam, kad je uvideo da ovde ugovor znači da možeš te pare da dobiješ, a mož da ti se desi i da igraš za ,,dž,,...

Kako se kome ,,zalomi,, - a to je stvar procene u klubu: ovom ćemo da platimo, ovaj će da sačeka, ovom će da bude na dođemo ti, onom će da bude ajd da ,,prebijemo,, finansijsku računicu, onaj će da nam oprosti da može da dobije ,,čiste papire,,...a nekima nećemo ništa ni da damo, valjda će onda i sami da odu...
Čista računica. Nije sve u ljubavi, ima nešto i u novcu...
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.000
Reaction score
11.773
Локација
JNA
Protiv Napretka nam sudi Danilo Grujic, uz tandem Dalibor Djurdjevic-Milovan Ristic, dok ciganima sudi Bojan Nikolic.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ipak nista od utakmice medju sobom, upravo saopstili iz kluba. Samo trening koji ce biti takodje prenosen na YT kanalu FK-a.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.104
Reaction score
27.531
Локација
Из Чикага (моји...)
Ево кога занимају годишње за југ...:)

 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
322
Reaction score
1.244
Локација
Београд
Да ли има можда нека информација за остале трибине? Ја нисам успео ништа да нађем. Знам да се чека све због ове ситуације, али ме занима да ли има бар нека претпоставка.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.287
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
U petak startuje SuperLiga Srbije a dan kasnije, u subotu 01. avgusta od 17:30h, naš Partizan kreće u pohod ka tituli koja je ove sezone i više nego prioritetna zbog izmenjenog sistema takmičenja u Evropi. Naravno, pored titule juriš na kup se podrazumeva. Pored domaćih takmičenja Partizan će kroz kvalifikacije pokušati da dođe do Lige Evrope (poslednji put na ovaj način). Iako je trener Savo Milošević rekao da nam Evropa nije prioritet, ne znam baš da li se sa njim slažu predsednik i direktor kluba jer oni barataju parama a navikli su da su te pare od Evrope. Transferi su takođe od Evrope. Naravno da stranci već znaju ko vredi kod nas ali zahvaljujući dobrim igrama u Evropi a ne u Šapcu, Nišu, Subotici, Lučanima, transferi mogu postati unosniji.


Kada pominjem transfere ne mogu a da se ne setim APELA da se prošli prelazni rok odradi kako treba jer je ključan. Zimski prelazni rok, borba za titulu je već bila gotova ma koliko nam to teško bilo da priznamo, ostao nam je kup i utakmice naše lige do kraja prvenstva koje su bile idealna prilika da uigravamo nove igrače ZA OVU SEZONU I KVALIFIKACIJE ZA EVROPU! Već tada se znalo koje pozicije su nam ključne (ili kritične) i šta moramo da popravimo, gde da se pojačamo. Stojković je izgubio deo svojih golmanskih sposobnosti, nije više onaj u kojeg smo bili sigurni da nas neće ˝izdati˝ već se za njega u poslednje vreme češće vezivao kiks nego bravura. Polako se priprema penzija, evo sada će biti rezerva klincu. OK, a da li ste zaista planirali i znali još u decembru da će Aleksandar Popović biti prvi golman ili je ta odluka pala posle idiotskog pravila FSS koji sve timove ove sezone obavezuje da u prvih 11 igrača moraju igrati dvojica ispod 21 godine? Klinac da bude prvi golman ekipe koja ide na dva domaća trofeja, u ligi koja na sve liči samo ne na normalnu i regularnu, može samo ako je ekstra talenat. Zaista se nadam zbog zdravlja svih nas da on to jeste i da će nam brzo postati miljenik. Znači imamo klinca, Stojkovića i još nekog klinca koji tek sad izbija u prvi tim i to samo zbog odluke Stevanovića da ipak ne produži saradnju sa Partizanom. Rad po pitanju golmana ne može se u ovoj situaciji nazvati planski.

Druga pozicija koja je morala biti unapređena je pozicija desnog beka. Šest meseci pratimo i jurimo desnog beka Olimpije, opsedaju nas tekstovi po portalima da je on taj koji nam treba i mi ga ne dovedemo u januaru. Što je najgore ne dovedemo ga ni sada, POGOTOVO SADA, kada je uvedeno pravilo za dvojicu ispod 21 godine u startnoj ekipi. Eric Boakye ima 20 godina i odmah bi eliminisao taj bonus uz golmana. Automatski se lakše diše. Ali ne, dva prelazna roka ne dovedemo desnog beka, ne samo jednog, DVA nam trebaju jer nemamo ni rezervnog. I ove godine će to mesto krpiti Ćela, koji je uz dužno poštovanje jedan od slabijih prvotimaca preko kog smo primili lep broj golova, što u našoj ligi što u Evropi. Drag mi je, ali bolji mora tu da igra. Ali, tako ne misle Savo i Uprava. OK Savo, ti odgovaraš, Uprava u Srbiji nije smenjiva ali ti jesi. Sa punim pravom je mogao da traži koga želi jer je proizveo igrače i podigao im cenu i zahvaljujući njemu Vazuri i Ilievu se cakle oči od prihoda za prošlu sezonu.

Prodaja Pavlovića je ozvaničena na zimu. Traži se zamena za njega, izbor je pao – Macky Bagnack. Pratimo ga šest meseci, takođe iz Olimpije. Ali pravi se ponovo greška (ili sjajan potez ako se pitaju iz Uprave) i ne želi da se plati cifra od 1-1.5m eura. Sreća (po Upravu) Korona je učinila da cene mnogih igrača padnu pa ipak dovodimo ovog defanzivca za 500.000 eura, sa šest meseci zakašnjenja. Čovek počinje sezonu bez pauze, sa sigurno još neizbačenom dozom gorčine zbog tek završene sezone u Sloveniji gde je bio tragičar. Trenutno pozadi imamo Vitasa, Ostojića (koji će verovatno opet da igra više nego što je planirano), Vujačića, Macky-a i novopečenog fudbalera Lalatović. Čuj mene Dingu, Lalatovića! Ovo je neprijatno i komentarisati. Samo bih zamolio ljude iz kluba da ne daju izjave kojih se neće pridržavati. Ili ako već kažu da će se dovoditi igrači koji će odmah uskočiti u vatru neka kažu da se to odnosi i na Teleoptik. Štoperski par je planiran Bagnack-Vitas ali mislim da će u startu više igrati Vitas-Ostojić. Odlično bi bilo da Bagnack može u startnih 11 ali je to po meni rizik.
Na levom beku smo konačno mirni, evo već drugu godinu, što je bilo nezamislivo do skoro. Ako je Rajko prihvatio ulogu rezerviste, odlično. Nadam se da je to trio Savo-Vazura-Rajko rešio i da nas neće nešto neprijatno iznenaditi pred kraj prelaznog roka.

Zadnji vezni igrači su sigurni. Natho, Zdjelar i Šćekić, u nekoj rotaciji dvojica će uvek biti na terenu zbog stila igre i formacije koju Savo Milošević forsira. Pominje se Docić kao pojačanje što bi bio jako dobar potez. Zahvalan igrač koji može da bude u rotaciji ako klub i ne napusti Šćekić. Jer Natho može i na poziciju kreatora, bliže napadu, pa se otvara prostor za Docića. Već se naziru izmene u toku igre, Suma – out, Docić – in, s tim što Docić ide pozadi na mesto Natha koji ide ispred kao najistureniji vezni igrač. To je možda i logično jer Suma nema zamenu u ovom timu izuzev Izraelca. Lazar Pavlović po mom mišljenju nije igrač koji trenutno može da nam donese kvalitet ali mora da bude uz tim i siguran sam da će dobijati minutažu (ne samo zbog novog pravila). Ako se ovako nešto ima u planu onda mogu da razumem zašto se ne traži igrač koji će biti playmaker ili polušpic. Naravno, šansu će dobijati Denis Stojković kada bude prilike za to. Mali obećava!

Što se tiče krilnih pozicija mislim da je tu Partizan siguran. Možda Filip Stevanović nije konstantan ali to je potpuno normalno i očekivano jer je praktično još dete koje mora da ostane u Partizanu bar još dve godine a pitanje je da li će biti naš u sledeća dva meseca poznavajući iznenadne i nelogične poteze funkcionera kluba. Pored Fiće tu su Asano i Marković. Trojka poput one iz veznog reda. Dvojica su sigurna, Stevanović u maloj prednosti zbog godina i bonusa (i dalje ne shvatam poentu ovog pravila) ali uz rotaciju oni će se lepo naigrati fudbala. Marković je očigledno nazadovao u odnosnu na prvi deo karijere u Partizanu ali imati takvog igrača u rotaciji je blago. Možda je izgubio brzinu ali preko bare je sigurno naučio nešto novo što će nam pomoći. Da mi je kidao živce, tačno je, ali treba nam jer boljeg trećeg nemamo. Lutovac može da uskoči ako ne bude na beku.

Od napadača imamo Sadiq-a, Matića i Štulića. Ja ovde vidim kako Sadiq igra sve dok ne izađe sam da se odmori. Matić ima njuh ali ne znam koliko se on uklapa u ovaj naš sistem igre. Sadiq – Matić, zajedno smo ih retko viđali na terenu prošle sezone i nisu se baš usrećili u tandemu. Jeste da je to uvek neka kasna izmena ali slabo to funkcioniše. Igra sa dva špica u ovom trenutku može samo uz Lazara Markovića tako da je opet Matić duga i česta rezerva. Koliko god nam je Sadiq smešan, nelogičan a nekima i nesimpatičan, on u ovom trenutku nema zamenu. Neverovatno mi je da se nije skautirao neki stranac koji može sa klupe da ulazi i da unosi energiju i živost ali i znanje. Ustvari, imaju oni već nekog u planu ali tek kad ode Sadiq. Ih, pa misli naša Uprava na sve. Samo prvo jedno pa će drugo. Nedobog da imamo po dva odlična fudbalera na svakoj poziciji.

Mislim da su Ivanović, Lakčević i Smiljanić potpuni višak u ovom trenutku. Ne vidim kada će oni dobijati minutažu. Jedino u kupu protiv nekih nižerazrednih ekipa.

Savo Milošević je učestvovao u ovom i prošlom prelaznom roku, bar se tako tvrdi. Stoji iza svojih odluka. Stoji on i iza ovog tima, stoji i iza igre, iza transfera, iza rezultata ali ne stoji iza trofeja u godini za nama. To mu nedostaje. Titula se ove sezone mora uzeti. SuperLiga je prioritet i ulog je ogroman iako se još ni pravila ne znaju do kraja. Baba Vanga je prorekla da će 2020. godine jedna fudbalska liga na Balkanu imati broj stranaca po ekipi jednak broju stranih grla doktorovog krda a dovedenih dukatima opljačkanog naroda po nalogu studenta koji ne spava. Šta je htela da kaže stvarno mi nije jasno... Uglavom, sve oči su uprte u Miloševića i ja lično imam poverenja u njega iako imam mnoštvo zamerki što za prošlu sezonu što za transfere za ovu.


Prvenstvo počinje za koji dan a pored transfera Uprava je dužna da obezbedi regularne uslove igre. Nešto mislim da su tu još letargičniji nego po pitanju dovođenja igrača. Ne moramo ići mnogo u nazad. Imamo tek završeno prvenstvo. Znamo šta se dešavalo sve, ne želim da pišem i da se podsećam. Neinsistiranjem na definisanju krajnjih propozicija za OVU sezonu i dozvoljavanjem da se sudije na pripremama iživljavaju nad nama, Uprava nam prećutno poručuje šta nas čeka ove sezone. Logistiku ne jačamo, igrački kadar ne jačamo a titula je ono što svi hoćemo i moramo da uzmemo? Znači sve pada na Miloševića i ovaj igrački kadar. A Uprava će da čeka trenutak da kroz medije priprema teren za smenu trenera ako samo malo rezultati zaškripe. Ima li FK Partizan predsednika kluba? Gde je taj čovek i zašto ćuti na sve ovo što nas je snašlo poslednjih par godina? Radi li na tome da se odnos FSS-a ali i države prema nama iz korena promeni? Možemo li mi doći do nekih državnih para ili to ne sme da se pita? Ako je na (više)godišnjem odmoru sa Zagorkom Dolovac onda ok. Sreća živa što u klubu imamo Vuletića jer da nije njega možda bi neka karakondžula izlobirala da se promeni GRB Partizana i ne bi imao ko da se dere na cigane provokatore na čelnim pozicijama drugih klubova, ne bi se niko nervirao da obori skandalozno prekrajanje istorije i ne bi niko delio packe portparolu kluba i urednicima zvaničnih naloga Partizana na društvenim mrežama zbog konstantnih gluposti koje prave. Samo se nadam da drugi članovi i funkcioneri kluba bar u tajnosti rade deo onoga što radi Vuletić.


Za kraj, želim da pohvalim akciju kluba oko treće garniture dresova, a nama svima želim tonu živaca za predstojeću sezonu jer će nam itekako trebati.


SMRT FAŠIZMU, ŽIVEO PARTIZAN!!!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
@President
Свака ти је к'а у Његоша! :clap
Још само да тај што ти је на аватару са гусарском марамом на глави, у Партизану освоји титулу и као тренер а не само као играч...
И да ја малкице искоментаришем:
Mislim da su Ivanović, Lakčević i Smiljanić potpuni višak u ovom trenutku. Ne vidim kada će oni dobijati minutažu. Jedino u kupu protiv nekih nižerazrednih ekipa.
Е па, друже, ако опет извучемо Водојажу у купу...мора и то неко да одради...и...
Marković je očigledno nazadovao u odnosnu na prvi deo karijere u Partizanu ali imati takvog igrača u rotaciji je blago. Možda je izgubio brzinu ali preko bare je sigurno naučio nešto novo što će nam pomoći.
Преко које баре? Ја кол'ко се сећам, наватали смо га на неком сплаву, на реци... :D
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
U odbrani ne može biti gori od Ćelavog, u napadu plus.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top