Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
da se ne shvatim pogresno!

ukoliko bi se prodali i Sadik i Suma i Stevanovic i Asano i Zdjelar, svi komplet za (gruba procena) 36 milona evra, pa se stavi u budzet 12 za sezonu a 24 potrosi na pojacanja.. ihaaa pevao bi! kakvih 5-6 igraca moze dovesti Ivica za 24-25 miliona! pa to je 4-5 po igracu (dakle po igracu vise nego sto su placeni svi gore navedeni)..

aaaaaaaa pa Ivica bi se naduvao, i krenuo.. ajmo da vidimo brazilca beka za 4-5, ajmo neke afrikance za poluspica zadnjeg veznog za po 4-5, ajmo nekog argentinca za spica za 6-7!!!

Pa to nisu bombe, to su interbalisticke rakete!!

Ljudi karikiram, ali taki bi kao logika stvari kod jednog uspesnog kluba trebalo da ide!
ali posto kod ovog naseg kluba neeeema logike, verujem u ono na terenu, makar igrali omladinci!!

Napred Partizan!!
Kapiram da karikiraš ali ta logika bar koliko se ja sećam nikad ovde nije prošla, jer mi kad kupimo Sumu, Fejsu koga već mi bi da oni budu na nivou igrača koje prodajemo za 10 miliona, a za milion prodajemo škartove u koreju i bliski istok. To je ona logika Srbina, “glupi nemac pa on baca golfa sa 300 000 a može još pola miliona da predje”.
Klubovi kojima mi prodajemo nekog Sadika ili Stevanovića su bogatiji, razvijeniji, verovatno i imaju bolji skauting, pa s tim u vezi u hipotetičkom slučaju da neko ode za 10 miliona, a da postoji igrač koji može da ga zameni za 2,3,4,5 veća je šansa da ga oni nađu nego mi.
Ja to uvek govorim, pogledajte kakve sve mi igrače prodajemo za 1,2 miliona, a šta bi mi očekivali i očekujemo od igrača toliko plaćenih.
Tržište je ogromno to stoji, i uvek se može “izbunariti” ali je veća šansa da to uradi neki razvijeniji i bogati klub nego mi.
 
Последња измена:

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Стојанче Ристевски ja sam se vodio nekom “taktikom” Sahtjora 2004/5 pa na dalje..

Jadson, Fernandinjo, Wilian, Brandao, Tajson i ostali..

Uzese bese i ligu evrope.. nisu imali dovoljno jaku bazu domacih igraca, kupili brazilce za 15 prodali za 150! onda sledece sezone kupili “brazilce” za 60 prodali za 100.. okretali lovu rudari a pravili i rezultate.

Znam da smo daleko od njih, ali nemamo nista slabije ime u evropskim okvirima kad je rec o prodaju igraca.
Texeira dosao za 6M iz Vasko de Game, otisao u Kinu za 50!!!!
Mrzi me da pisem, ali ima primera jos bas dosta iz Sahtjora.. kupili za 3 prodali za 12.. nekako mi do bolje nego kupis za 1 prodas za 4.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa dobro bolji primer bi bio Porto, ali aj da pričamo realno. Šahtjor ima vlasnika iz kluba top 500 najbogatijih koji je sunuo desetine miliona u skauting i menadzerske kombinacije, infrastrukturu i počeo da vraća novac tek kada su počeli da dolaze rezultati, a samim tim i više cene igrača.Do tada je više poslovao u minusu nego u plusu. Svakako nešto što nije primenljivo kod nas. I opet kažem ako i postoji zamena za igrača od 10 miliona od 3,4,5 pre će je naći takav klub sa ogromnim novcem u infrastrukturi i logistici nego mi.
Mi skauting nikad nismo ni imali, nemojte da se lažemo, a to košta.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Pa dobro bolji primer bi bio Porto, ali aj da pričamo realno. Šahtjor ima vlasnika iz kluba top 500 najbogatijih koji je sunuo desetine miliona u skauting i menadzerske kombinacije, infrastrukturu i počeo da vraća novac tek kada su počeli da dolaze rezultati, a samim tim i više cene igrača.Do tada je više poslovao u minusu nego u plusu. Svakako nešto što nije primenljivo kod nas. I opet kažem ako i postoji zamena za igrača od 10 miliona od 3,4,5 pre će je naći takav klub sa ogromnim novcem u infrastrukturi i logistici nego mi.
Mi skauting nikad nismo ni imali, nemojte da se lažemo, a to košta.
Pa tako rade ozbiljni klubovi - dugorocno. Kratkorocno planiraju samo polu-profesionalci i amateri i oni sa necasnim namerama....
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Nas skaut kao i fudbaler/sportista a na kraju ispostavice se i menadzer moraju (cesto i jesu) biti talentovaniji od onih iz bogatih klubova. Samo treba da imamo to, a tragedija je sto nemamo.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Ma nije brt @espinosa , realno gledano Srbija je mala zemlja (sa malim brojem stanovnika).. ako se u jednacinu ubaci ulaganje u sport i generalno ekonomska “snaga” drzave, mi daleko prebacujemo u profesionalnom sportu.. i nema ljutnje naravno
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne ulažemo mi malo u sport, nego se puno sliva u kojekakve stranačke fondove.
Zapravo ovako odokativno u te mejnstrim sportove ulažemo više od mnogih razvijenih zemalja sličnog broja stanovnika ( naravno izniveliše se to s nekim nacionalnim sportovima tipa skijanje, hokej itd), ali kod nas je sport opijum da se ne vidi kolko se bedno živi, i zato je bitno da ciganlija uđe u lš, da se grade stadioni, pičke materine, a nema većih antitalenata za fudbal u celoj Evropi od Srba, kolko ga igramo i volimo a veze nemamo.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Mi smo sa fudbalom debelo zaostali, da ne kazem zastareli.
Talenat postoji, na zalosa trenera vec dugo nemamo u ozbiljnom fudbalu, pa su nam struku vodili Djora i co.
Savo na srecu zna to i zna poentu. Savo je samo trener, pa i to je upitno da li je zasluzno dobio sansu, a sreca da jeste.
Vazura je direktor, Vucelic predsedink. I to je u najkracem nas fudbal.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Rekao sam minimum 3, a u idealnom slučaju 5. Sa 5 igrača bi prepišali ovu ligu i bili prvi garantovano, ušli u liga evrope i tamo grupu prošli lagano. Pajac im sedi na klupi i neznalica, ovo ako ne iskoristimo, ne znam... Grof 2, pazite šta vam pričam, ispadaju u plafon 3. kolu, pa potom odmah u ligi evrope.
Sa 3 igrača na našim deficitarnim pozicijama, a to su desni bek, centralni vezni i krilo, imamo šanse da se borimo protiv onoga šta nas čeka u prvenstvu, dakle do kraja za titulu.

Ja mogu da razumem da neki navijači nisu svesni šta nas čeka ove sezone, mogu da razumem i da upravu boli kurac. Njima je samo do prodaje i koliki će njihov deo da bude ali stručni štab koji nije izašao sa spiskom pojačanja, e to mi nije jasno. Alo Savo kukao si prošle godine kako nemamo dovoljnu široku klupu, kukali ste na ritam utakmica, kukali ste na nameštanje. Pa šta se čudite što kradu? Valjda je skapirao da od svakog moramo biti bolji minimum za 2 gola razlike.
Pa ove godine će još brutalnije da kradu i da ih guraju, a nas da sapliću, ova titula donosi mnogo veću beneficiju nego što su ove prethodne donosile. Ne znam kako se to ne kapira. Mi smo prethodne sezone porađali golove protiv bunkera, nemaš igrača koji u ovoj ligi može sam da rešava u kontinuitetu. Ekipa je pravljena za evropu, ne znam zašto je nije adaptirao ligi.

Savo priča da je kompletirana ekipa, gde su desni bek i centralni vezni? Gde je klupa? Ko će bre da da 25 golova u sezoni? Odbrana nam je bila katastrofalna prošle sezone gde smo posle jednog šuta po pravilu primali jedan gol. A nama je otišao najbolji igrač, ne sumnjam u kvalitete u Banjaka i verujem da je dobar ali kao Kalaba teško...

Šta se čeka po pitanju pojačanja? Izađi i reci hoću to to i to, jel možete da ispunite. Ne možete i nećete. Odlično, hvala lepo, ja kupim prnje i svoj stručni štab, a vi se jebite i nađite neku budalu koja će vam izigravati lutku u ovoj režiranoj predstavi.

Verujem u titulu i imam osećaj da možemo da se pobijemo momački ali dajte ta jebena pojačanja koja će praviti razliku. Neću uz dužno poštovanje momcima, Perišu, Vujaču, Lolu (zahvalan sam mu što je pomogao klubu), Ivanovića. Hoću igrače na klupi koji kad uđu neće sniziti kvalitet igre za 50 posto, hoću rezervu koja može da odigra utakmicu protiv Rada, ako nam je igrač povređen iz prve postave, a ne da prebacujemo igrača sa druge pozicije na neprirodnu samo zato što je ovaj sa klupe žešća kombinacija.

Hoću bre borbu do kraja prvenstva, u meso bre. Svima je jasno da kradu i da tako prave prednosti, a ja neću da mi našim kiksevima protiv poluamatera dajemo legitimitet toj ligi. Videli ste šta sve rade i na šta su spremni, dakle daj pojačanja koja su pojačanja!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.209
Reaction score
6.998
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Apsolutno podržavam Matketov post, a posebno poslednji pasus.
Dajte više ta pojačanja, ona koja će to stvarno biti.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Umesto koga centralni vezni, umesto koga krilo ?
Ja nisam siguran u desnog beka, golmana, stopere i napadace.
Ovo ostalo ne pamtim da smo imali bolje duze vreme, plus kontinuitet igraca i trenera.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Pošto se iz ovih ili onih razloga nismo pojačali pred sezonu koja nas može uvesti u "evropsku uniju" ili odložiti ulazak za neka bolja vremena, preostaje nam samo da verujemo stručnom štabu, koji je ćutke aminovao parolu "kupovine isključivo nakon prodaje".

Nadam se da neće biti prodaje, jer te naše "spremne zamene" ili su domaći anonimusi koji nastupaju u osrednjim ekipama sa istoka (odakle ih samo kopaju da mi je znati) ili prosto nikad ne stignu, jer im istekne rok za registraciju.

Šteta je što nismo nadogradili tim, samo sa jednim pravim pojačanjem znatno bismo bili jači. Pravilo o broju stranaca samo je izgovor. Daj onda da skratimo rotaciju na 15 igrača, jer 11 može da igra, i tako je većina "polivalentna".

Mi imamo relativno izgrađen tim, igrači bi trebalo da se poznaju, oni kojima je ovo druga sezona u klubu trebalo bi da doprinesu više itd, itd. Novi je list, nova šansa. Otud možda vera Miloševića i stručnog štaba u baš ovaj tim. Prihvatio je da su kvalifikacije za LE kocka i odustao je od kockanja. Sigurno je dobio i podršku od strane uprave za takvo rezonovanje. Ako će da se fokusira na njiva ligu, i samo na njiva ligu, neka to pokaže već od sutra.

Mnogo je faktora van terena koji će nam otežati obećanu borbu za titulu. Verujem da je sportski sektor toga svestan i da će odgovoriti na pravi način, jer imamo dosta čistokrvnih grobara u timu, uključujući i strance. Pre svega, očekujem da ćemo igrati odgovornije. Igrači će morati da igraju za tim, da pokrivaju saigrače, loš dan će morati da se nadomesti većom borbenošću, a pobede će morati na vreme da se osiguraju.

Iako krajnji nonsens od odluke, smatram da proširenje lige ide nama u korist, jer tek sad učesnici ovog urnebesnog takmičenja neće moći da se pohvale nekim "kvalitetom".

Hajde da vratimo tu titulu gde joj je mesto!!!

:napred-partizan:
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Umesto koga centralni vezni, umesto koga krilo ?
Ja nisam siguran u desnog beka, golmana, stopere i napadace.
Ovo ostalo ne pamtim da smo imali bolje duze vreme, plus kontinuitet igraca i trenera.
Umesto Sume, a Natko na Sumino mesto, a Zdjelar i na primer Eyal Golasa da budu parnjaci. Suma je zaslužio ovom sezonom neki dobar ugovor u Arabiji ili eventualno neki klub koji je sredina tabele u Turskoj.
Pa želim i ja napadača ali očigledno je da neće doći dok se Sadik ne proda, ako bi Sadik ostao ko je umesto njega sposoban da bude glavni strelac ekipe? Od Asana se može zaraditi lepa para i klečiti pred Sulejmanijem da dođe.

Desnog beka želim i ja, to mislim da će dovesti.
Napadača, to sam rekao.
Štopere i problem oko štoperskog tandema pišem već više od pola godine, ali šteta je učinjena i tu se neće dovoditi više niko. Banjak, Ostoja, Vitas, Vujača i Lalatović. Taj štoper je još u januaru trebao doći, sad bi ga bilo lakše uigrati sa Banjakom. Amaterizam je to što je urađeno sa Pavlovićem.
Za golmana se slažem ali glupo pravilo o klincima koči taj transfer.

Evo još jednom postavljam pitanje koji igrač (trebalo bi minimum 2, kao u sezoni Leonardo i Đurđević) u ovoj ekipi može dati 25 plus golova i da konstantno igra i vuče ekipu u pobede? U toj šampionskoj sezoni je to bio Leonardo, koji je od Đurđevića takođe napravio da bude približan njemu.

Ova sezona nije ni približno slična prošloj, dakle imaćemo početnih 5 kola u kojima ćemo moći uhvatiti zamajac, pa i kad krenu kvalifikacije i to će nam biti lakše jer se ne igraju dvomeči nego samo jedna u kvalifikacijama. Govorim iz aspekta lakše za ligu.
Razliku u odnosu guranja kurve će biti mnogo veća, ulog je prevelik. Pitanje je samo da li smo mi uradili sve što je do nas?
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Sulejmani umesto Asana?
Ajde ne zezaj...
Nit imaju slicnosti igracke nit koncepcijske.
Docekao sam da Partizan ima brze igrace, a cekam od kad sam se rodio i sad Asano ne valja, Suma ne valja, Sadik da se proda.
Uvucen sam u temu koju sam davno batalio i nemam nameru da se vracam.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top