Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Jeste naprdak ostecen za nadoknadu vremena.
Bilo je realno 8 plus minuta.
Druga je stvar da je bila realna nadoknada da bi im stavili i cetvrti verovatno.
I ja pizdim kada jurimo rezultat a protivnici se valjaju pa nas jos i sudija krajcuje za nadoknadu.
Jos vise pizdim ako dobijemo sudijskom greskom iako se to desava jednom godisnje, sto juce nije bio slucaj.

Nadam se da cemo sto duze gledati Sadika u nasem dresu, jer on daje umetnicki dojam ovoj igri, i apsoolutno se uklapa u nasu filozofiju poimanja pARTizana.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.521
Локација
Beograd
to ni na koji način ne opravdava mlako i bezidejno izdanje juče
Posebno u prvom poluvremenu. A to je baš ono što me je iznerviralo juče. Mnogo me je iznerviralo i pizdeću sve dok ne vidim da smo se (u tom pogledu) izmenili u nekoj od sledećih utakmica.

Zaklinjemo se u neku titulu a otvaramo prvenstvo i prvu utakmicu i prvo poluvreme tog prvenstva kao da samo čekamo da primimo gol i da tek onda počnemo da igramo - (samo kada smo prinuđeni da jurimo rezultat) - i naravno, primamo takav gol od jednog poluamaterskog tima i onda moramo da ,,jurimo,, - a baš to nas je mnogo puta koštalo gubljenja bodova - trtomudanje u prvom poluvremenu, jurnjava ka preokretu u drugom, koji nekada dođe pa se većina oduševi time, ali u mnogo slučaja i ne dođe, i onda svi popizde...

A ne treba se uzdati u neku sreću, koja će kao da nam pomogne, ili nečije nadahnuće (koje će kao uvek da nadođe) pa da ćemo ,,večito,, nešto stizati, prestizati i preokretati...Zašto bre stalno mi nešto jurimo, zašto ne počnemo tako da neko mora da juri nas?!

Šta su naš stručni štab i fudbaleri i uprava učinili pa da nam se taj ,,-1,, start utakmice više ne događa? NIŠTA!

Kada će Savo, Ćurčić, Duljaj i onih ostalih, kol'ko ih ima tamo, dvadesetak, u tom stručnom štabu ,KONAČNO shvatiti da mi u Njivaligi ne igramo ni protiv MU, ni protiv Aston Vile, ni protiv Saragoze, ni protiv Šahtjora, jebo više opreznost, ziherašenje, taktiziranje i obezbeđenje našeg gola i mirnoću na lopti i u igri - mi igramo protiv ,,parkiranog autobusa,, - i onda, kome više odgovara da se poluvreme završi sa ,,nulom,, - njima ili nama? Pa njima, naravno! I šta onda koji kurac čekamo i ,,obezbeđujemo,, 45 minuta? Da primimo gol valjda pa da krenemo?
Pa to je da čovek poludi!

Majku mu, stavi bar protiv poluamatera dva špica, počni sa Lutovcem na beku, ubrzaj više u pičku materinu taj sporovozni ja tebi ti meni fudbal, od tih 200 talenata i umetnika koji ti sad igraju u mlađim kategorijama Partizana i u Teleoptiku, nađi JEDNOG JEDINOG igrača koji nije ni umetnik niti vredi milione, ali ZNA da uzme loptu od štopera i prebaci je što brže do naših napadača, pa zar je to tako teško, majku mu, to je jedna od osnovnih stvari u fudbalu?!
Pa zar je tako teško odigrati dupli pas, utrčati u prazan prostor kad ti vezista ima loptu, otkriti se i osloboditi na vreme, odigrati pravovremeno i brže, brže, brže, stisnuti poluamatere u prvih 15-20 minuta pa da ne znaju šta ih je snašlo!

Pa ako i to ne da rezultat, ako protivnik i opet povede sa 1:0, znaću bar da smo nešto probali - ovako mi u prvom poluvremenu ne probamo - NIŠTA - i ,,poklonimo,, poluamaterima 45 minuta...

Jebeš te naučne metode, merenja i statistike našeg stručnog štaba i naša istezanja lastiša i gume na treninzima, kad mi u 45 minuta ni ,,f,, od fudbala ne odigramo...jebeš sastavljanje tima za ,,Evropu,, koji igra ,,na velikom prostoru,, kad u toj Evropi je veliko pitanje da li ćemo i koliko ćemo uopšte igrati i ove sezone, a posebno da li ćemo i gde ćemo igrati u njoj sledeće sezone - ako ne uzmemo titulu ove.

Dakle, prioritet je titula, i u ,,Njivi,, ćeš odigrati 38 utakmica sa 35 parkiranih autobusa, i imaš ,,obavezu,, da pobediš u jedno 35+ utakmica ako hoćeš titulu, a ti napraviš tim za ,,Evropu,, za neke idealne terene, za neki veliki slobodni prostor, za utakmice u kojima pobeda ustvari i nije neki imperativ (vidim ,,pobedili,, smo MU i AZ, plasirali se dalje i ,,osvojili,, evropski trofej) a u Njivaligi igraš kao da su ti igračima ,,vezane,, noge...
I, ko se onda ovde razume u fudbal?

Ne može se praviti ,,opcija,, imam tim više za ,,ovo,, a ne i za ,,ono,, - jer taj tim treba da igra i ,,ovo,, i ,,ono,, - ne može se praviti ,,opcija,, imam ,,namešten,, tim a u tom timu ne zna se gde više ,,škripi,, - golman je klinac koji nema sigurnost da hvata centaršuteve, bekovi ne znaju da centriraju, štoperi spavaju dok primamo golove, zadnji vezni nije u stanju da brže prenese loptu napred i da ponekad i sam napadački zapreti, vezisti su fizički ispod potrebnog nivoa za igru u oba pravca, za krila treba da ,,gledaš u pasulj,, kada će nešto da odigraju a kada će da ne služe ničemu, bog fudbala će na pola utakmica biti od koristi, ali na pola i ne, rezervisti nisu od koristi, skoro pa nikad...
Markec juče jeste, ali ne smatram ga rezervistom, Fića je igrao zbog pravila FSS.

Dosta je bre bilo!
Ovom timu HITNO trebaju pojačanja!
Celo leto pišemo o tome, ajde možda ne možemo da dobijemo 4, ali bar 2-3, ili bar 2...a iz kluba nas uveravaju da smo ,,popunjeni,, na svim pozicijama. Videli smo juče kako smo ,,popunjeni,,...
Ivanović ispred njega, jer iako je seljački tip igrača, ume s loptom i jak je kao konj
Šta Ivanović ume sa loptom? I, koliko puta po sezoni? Koliko utakmica će imati sezona? Koliko puta treba da pobedimo da bismo nešto ostvarili?
Ko će da donese sve te pobede, ko će da da 120 golova?

Mene Partizan podseća na čoveka koji krene u neki tržni centar, banku, hotel, pa ne vidi staklena vrata, nego misli da je otvoreno i primeti to tek kada tresne glavom u staklo...e tako mi ,,otvaramo,, utakmice, ne vidimo da treba da u njih uđemo ultra napadački, ziherašimo a onda nas ,,tresne po glavi,, protivnik koji povede, pa smo onda ,,prisiljeni,, da ipak zaigramo ,,ultranapadački,,...

Ali, pravi čovek koji je razbio, glavu, ili nos, na ta ,,staklena vrata,, on je NAUČIO šta treba da radi, pa sledeći put zna kako se ,,ulazi u hotel,, - a Partizan koji redovno loše počinje utakmice NIKADA ne nauči da to ne radi više! Nikada ne nauči da je pravi ulazak da mi što pre ,,otvorimo,, protivnika pa da tako ,,uđemo,, u utakmicu, nego podseća na čoveka koji je udario ,,glavom u staklena vrata,, 1, 2, 5, 10, 15 puta...i kad dođe sledeće prvenstvo, utakmica, on opet uradi to isto - dopusti da ,,prospe,, poluvreme i da ga poluamateri ,,tresnu,, sa 1:0...
Pa dokle bre više?

A stručni štab i fudbaleri liče mi ne neke ,,filozofe,, koji raspravljaju da li je muvu lakše ubiti ,,pecaljkom,, ili tresnuti novinama, ili peškirom, ili je ,,bočno,, uhvatiti rukom pa je tek onda usmrtiti - oni uopšte ne vide da nije problem u ,,sredstvu i načinu ubistva muve,, - nego da to uradiš brzo i jako, da muva ne odleti! A može na više načina! Ali, ako bude BRZO i JAKO!

Dakle, da li će igrati Suma ili Natho ili oba zajedno, da li će Lutovac nabacivati na Matića, a Sadik biti tu negde, Asano malo više ka sredini da ,,ore,, svojim fizičkim predispozicijama, može i onako, i ovako, i svakako, ali samo BRŽE i JAČE!
Od početka utakmice!

A naš stručni štab niti je smislio nešto novo, niti je ubrzao igru, niti u utakmicu ulazimo jako, niti su doveli pojačanja!
E pa ovako više ne može!!!

Ponavljači, avgust je, vreme je za popravne ispite...Nismo ništa osvojili prošle sezone, bodove nam je uzeo svako ko je šutnuo više od 3 puta na naš gol, neke bodove nam je uzeo i onaj što je šutnuo jednom na naš gol, gomilu zicera smo prošle sezone profulali, šta ćemo i kako ćemo za ovu sezonu...da opet bacamo prva poluvremena?

Pobedili smo u subotu i ja sam zadovoljan pobedom - i ničim više - prvi ,,popravni,, za neki dan u Novom Pazaru.
Hoću ulazak u utakmicu kao da je finale LŠ. Posle prvih 45 minuta 2 razlike u našu korist.

Ili, vi u Partizanu mislite nešto sasvim drugačije?
A kako po vama treba? Igrati prvih 45 min. na ,,nulu,,? Ili na ,,-1,, možda? Ili kako...?
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.429
Reaction score
11.883
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...Savo kao neko ko prati moderne trendove, je mogao da iskoristi ove pauze da počne da uigrava rezervnu varijantu sa 3 u poslednjoj liniji....

Pod pretpostavkom da Banjak ima solidan pas, da ima brzinu i pluća, mi treba u ligi da igramo sa trojicom pozadi: Miletić - Ostojić - Banjak;
Isred njih: Lutovac - Pavlović - Zdjelar;
Majstor za ubistvo protivnika u poslednjih 35 m: Natho;
Pakao: Marković - Sadik - Asano.

Ovo podrazumeva da ne gubimo loptu u pasu na svojoj polovini igrališta, minimalan razvoj akcija kroz sredinu (osim u tranziciji), punjenje prostora u zavisnosti od strane po kojoj smo došli u poslednjih 40m (desno - Marković i Lutovac ispred Natha, Zdjelara i Miletića, Pavlović isred Ostojića; levo - Asano i Zdjelar ispred Natha, Pavlovića i Banjaka, Miletić ispred Ostojića), Sadik da se izvlači na prijem u 16m (idealno) ili da otvara prostor, Pavlović, Zdjelar i Lutovac da lešinare i uvek budu postavljeni da može da se brani pas za tranziciju, Ostojić da brani ispucavanje na protivničkog napadača.

Sve ovo važi za prvo poluvreme utakmica u ligi. U drugom poluvremenu uvek ćemo imati više prostora, jer protivnik gubi snagu, sledstveno i koncentraciju, pa Suma i Stevanović mogu da budu mnogo opasniji i da lakše eksploatišu dribling i brzinu sa loptom u nogama.

Gol Markovića juče je postignut iz trećeg pokušaja iste akcije: pas reko odbrane u 16m. Prvo, izgleda da se ozbiljno radilo na toj akciji (očigledno je izabrana kao najlakši model razbijanja bunkera, sa čime se slažem), drugo, ona pokazuje da su Natho i Zdjelar ti igrači za ubistvo protivnika i da Suma, jednostavno, nema mesta u početnih jedanaest.

Prošle godine sam pisao o Asanovoj odbrani, poboljšao se još više. Ostalo je jedino da više koristi telo u duelu, to će doći sa vremenom. Izuzetno koristan igrač, izuzetno.

U vezi mišljenja da tehnika razbija bunkere se slažem, ali samo za takmičenje na nivou sezone, gde nije svaka utakmica protiv bunkeraša, možda svaka peta. Nažalost, mi to takmičenje ne igramo, nama je svaka utakmica moranje. Setite se finala Bajern - Čelzi. Tehnički, fizički i brzinski jača ekipa je izgubila od klasičnog bunkera. Nama je svaka utakmica u ligi takva, protivniku je cilj da ne izgubi, to je osetio i Siti ove sezone, pa se igrački slabija ekipa prošetala do titule u takmičenju koje je 100 x regularnije od naše lige. Zašto? Zato što se u kontinuitetu pobeda protiv bunkera svodi na kopanje tunela plastičnom kašičicom i psihički iznuruje igrače.

Još jedan vrlo važan element je fauliranje protivnika. Ja volim čist fudbal, volim majstorstvo, ali na prvi pederski start protivnika koji može da izazove povredu našeg igrača (npr. jučerašnji kostolomački start na Sadika), naš odgovor mora da bude lakat u rebra u prvom sledećem duelu, bukvalno svaki igrač u duelu sa protivnikom mora da mu nagnječi jetru.

Sve jedno, bolji smo od svih u govnjivom takmičenju, te očekujem titulu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.521
Локација
Beograd
2) Da li je bilo elemenata za penal?

Moje subjektivno misljenje je da jeste.
Postojao je kontakt i sa drugim nasim stoperom, Ostojicem.
Generalno, ovakvih duela na utakmici ima previse, pa se i ne ocekuje da se svira, vec sudija zaustavi igru i opomene igrace..
Medjutim, ovi momci iz Napretka svaki prekid brane na isti nacin, konstantno povlacenje i drzanje za dres, ruke, glavu.. pa tako od 13 kornera nasi igraci nijednom nisu ni pipnuli loptu.
Inace, Napredak je ostecen jedino za vecu nadoknadu vremena, 5 minuta je zaista malo. Samo povrede njihovog golmana i Lazara su trajale 5,6 minuta. A gde su izmene..
Ova "analiza" nije u svrhu opravdanja nase bezidejne igre. Tanko, jako tanko.
E, ove stvari koje si napisao ,,potpisujem,, od reči do reči.

I dodajem još i ovo: naši moraju da znaju šta ih čeka! Moraju da pripreme ,,odgovor,, na sve to - šta, kao ne znaju da će biti povlačenja, faulova, valjanja - pa kad znaju, onda, brate, nađi (kupi) igrača koji će ipak biti dovoljno jak da od 13 kornera bar jednom ,,pipne,, loptu, šutira glavom, da gol i...nisam za foliranje i neku sudijsku pomoć...ali ako te 13 puta obaraju u 16m posle kornera, vrši konstantni pritisak na sudiju, i to ne jednim igračem koji će dobiti karton, nego celim timom...posle 12 ,,protisaka,, 13i put će već i on morati da svirne penal.

Ali, poenta je u tome da smo mi F.K. - i da je PRIMARNO da pravimo FUDBALSKI tim i fudbal koji se (igrom) snalazi čak i u mulju Njiva lige, odnosno da smo probitačni i ubitačni za bunkere i autobuse ako mislimo nešto ozbiljno ove godine. Jer, sudije k'o sudije, znamo ih svi...nek damo mi tri gola pa ćemo onda manje da brinemo o sudiji...
...doduše, dadosmo ih i juče, ali mnogo me je nervirao naš loš ulazak u utakmicu, i ostajem pri tome da je veliko pitanje da li bi došlo do ta tri gola da Grujić nije odlučio da ,,elemente za penal,, ipak ,,svirne,,...
Nadam se da cemo sto duze gledati Sadika u nasem dresu, jer on daje umetnicki dojam ovoj igri, i apsoolutno se uklapa u nasu filozofiju poimanja pARTizana.
Sve je to lepo kad se pobedi, ja sam umetnička duša i volim sve što vole mladi, i fudbal bez umetničkog dojma i nije baš neki fudbal...
...ali da smo kojim slučajem juče izgubili ili bar prosuli bodove, Sadik bi već bio ,,prikucan na krst,, zato što nije dao gol!

Zato, ja bih da spojimo i lepo i korisno (i umjetnički dojam) - neka nama Sadika za umetnost i Sume za žongliranje, ali daj nekog ,,Đurđevića,, koji će da da 35 golova i daj nekog tog Izraelca koji će da ,,pojede,, sredinu, pa kad budemo vodili jedno 4:0, onda će se rado,,sigramo,, i tih umjetničkih dojmova...
Da ne pomislite da se odričem nekoga, ili da su atraktivni potezi tek neki nepotrebni višak ili tek neki ,,dodatak,, fudbalu, ma ne, ma kakvi - takvi potezi i takvi fudbaleri koji ih stvaraju zapravo donose ,,višak,, naših igrača na terenu, pa nek i pogreše 5 puta, 6 put će ,,fora,, da im prođe - samo pričam da nam treba JOŠ kvalitetnih fudbalera da ,,POJAČAMO,, i igru i ,,roster,, i rezultate i - ,,umjetnički dojam,,!
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Neki se secaju ovde mojih “nebuloza” o tome da nam u njiva ligi bekovi ne trebaju! To je naravno preterano iz nekog mog divljenja prema Rinusu Mihelsu koji je znao da izvede reprezentaciju u formaciji 2-6-2 i napadne toliko da protivnik ne moze da dodje u sansu za dug posed ili brzu kontru po boku..

Primerenije danasnjim standardima je 3-6-1 ili 3-6-2 ili uglavnom 3 pozadi a gore kako se uzme..

evo dva primera, (jedan sa dace Bog pojacanjem) na konto price sa kojom se slazem potpuno @Стојанче Ристевски @LazarP


u trecem primeru i bordo/plavim dresovima sa dace Bog pojacanjem je primer Mihelsove filozofije kroz budalastinu primene u njiva ligi, pa nek uzmu loptu u posed mater im jebem, s tim sto je Stevanovic neko ko ordinira levo i desno po potrebi, praveci visak dal na Markeca dal na Asana..
 

Прилози

  • 7D6723BA-BB47-4F65-B789-E2A8AE3B2C6A.jpeg
    7D6723BA-BB47-4F65-B789-E2A8AE3B2C6A.jpeg
    680,6 KB · Прегледа: 59
  • 1790819D-7E9C-4949-838A-8BBD3C056E08.jpeg
    1790819D-7E9C-4949-838A-8BBD3C056E08.jpeg
    681,2 KB · Прегледа: 67
  • 81E0528D-9333-4C76-973A-EA0CD82D3439.jpeg
    81E0528D-9333-4C76-973A-EA0CD82D3439.jpeg
    412,2 KB · Прегледа: 63

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Gol Markovića juče je postignut iz trećeg pokušaja iste akcije: pas reko odbrane u 16m. Prvo, izgleda da se ozbiljno radilo na toj akciji (očigledno je izabrana kao najlakši model razbijanja bunkera, sa čime se slažem), drugo, ona pokazuje da su Natho i Zdjelar ti igrači za ubistvo protivnika i da Suma, jednostavno, nema mesta u početnih jedanaest.

Prošle godine sam pisao o Asanovoj odbrani, poboljšao se još više. Ostalo je jedino da više koristi telo u duelu, to će doći sa vremenom. Izuzetno koristan igrač, izuzetno.
Dijelim mišljenje za ovaj, kao i za prethodni tvoj post o Sumi. Pisao sam prije nekog vremena za Markovića, kako je u Liverpulu igrao desnog beka/krila u 3-5-2, pod pretpostavkom da zbog brzine, izdržljivosti i poboljšanja u odbrani, već smo "riješili" oba beka/krila. Natho mora igrati kao plej, sad da li kao deep lying playmaker tipa Modrić u hrvatskoj reprezentaciji ili kao Vukić pod Stanojevićem, ne znam, ali dosta je stameniji od Sume i vraća se po loptu, može izdržati duel i može dalje loptu proslijediti u napad. Mislim da imam o najveći problem realizatora, Sadiku i Partizanu treba neko gore još. Za posljednja tri, to su Banjak, Ostojić i Miletić. Ako je Natho jedan vezni, drugi je Zdjelar, za trećeg nisam siguran. Ne bih stavio Pavlovića, prilično je nedisciplinovan u igri.

Znači, treneri i selektori, fale nam 2 igrača još da kompletiramo imaginarnu 3-5-2. :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ne vidim sta mi pises kod Sume i Asana.
Krenuću od Sume.
Prvo, što kod njega trebamo da gledamo u kuglu da li će izaći motivisan i da li će mu se igrati, drugo što zavisi od prvog je da l mu se sviđa protivnik, ako je mala utakmica, takva mu je i zainteresovanost. Nije igrač koji vuče ekipu i koji pravi razliku u kontinuitetu, dakle nije lider. Nema šampionski mentalitet, nema glad pobednika kojem je svaka utakmica bitna. Svi treba da mu titraju kako bi on bio na nivou. Loptu mu moraš dovući na tridesetak metara kako bi očekivao da će možda napraviti magični potez. Nema lucidan pas, a kamoli one malo lucidnije lopte koje šalje Natko (lopte koje imaju oči). Jednostavno ne zna da odigra, juče je običan pas između dva protivnička igrača pogrešio. Na toj poziciji mora igrati igrač koji to zna da radi.

Jednu stvar je bitno da shvatis, a nadam se da si primetio Napredak je igrao bunker klasicna na svojih 35 m do gola sve vreme kad su van poseda i istina pokusavao na kontre.
Da bi se bunker razbijao ima vise nacina. Mi pokusavamo korz pas, dribling, prekid i na ubacivanje igraca kao sto su Asano i Lazar iz drugog plana korz linije tima.
Za takav nacin fudbala koji licno volim i podrzavam, potrebni su izuzetni tereni, sto nama otezava posoa i to nije zanemarljivo.
Ima i drugi nacin razbijanja bunkera kroz visoke napadace, bunarenje, direktnim fudbalom, sutevima sa distance. Taj koncept nije nas, niti je ikad bio. U Evropi sa takvim konceptom tek ne bi smo imali sanse. I zna to i Savo, naravno. I on sada gleda kako da resi te probleme.
Zato je i doveo Matica, recimo.
Opredeljnje se ne moze menjati iz utakmice u utakmicu, vec se ide na stvaranje automatizma i tezi ka perfekciji..
Partizan ima problem bunkera, to znamo i mi i svi oni sa kojima igramo.
Nije tajna da se tu mucimo, a mucimo se i sa koncentracijom u defanzivi i sto me najvise brine slabim ulaskom u utakmicu, a taj problem izgleda kao nedostatak motivia, pa to i jeste najveca nevolja.
Prva rečenica mi je malo podcenjivački napisana, verujem da ti nije bila namera da me uvrediš. Ne znam kakav trebaš biti analfabeta da ne uvidiš da ono što je igrao Napredak, da se to zove bunker.

Za takav način fudbala sem dobrog terena moraš imati krila koja igraju direktni fudbal, koji na malom prostoru znaju preći protivnika i napraviti višak. Ne možeš ti imati libera na napadaču, a na krilima igrače kojima realizacija nije jača strana i kojima dribling na malom prostoru nije jača strana. Eto zato imamo problema sa bunkerima jer nemamo ovo. I to uporno pišem.
Dalje, što se tiče pasa igre. Nije dovoljno tečna.
To što mi pokušavamo kroz pas igru je mlitavo, sporo i tromo. Vezni red mora mnogo brže sa loptom, moraju igrači u vezi da menjaju mesta. Koliko puta je Natko došao na mesto Sume i obrnuto? Ili koliko puta je Suma otišao na krilo umesto Stevanovića/Asana? Previše smo statični, to što je Natko doktor pa je uspeo pronaći Markovića, koliko će puta proći? Mora mnogo više kretnje, Suma se zakuca i čeka loptu na 25m i ne učestvuje baš nimalo u kreaciji. Sporo se menja strana, kad se promeni igrači protivnički već su na našim igračima. Reakcije posle završene akcije ili posle izgubljene lopte moraju biti mnogo bolje. Suma primera radi, sa nekih 30 posto radi prilaz po loptu ej na 30 m u kaskanju radiš tako i gle čuda uvek mu je iza leđa čuvar, pa majstore to se radi sa sto posto, sa prethodno rađenom lažnom kretnjom. Ćelavi se divi svom promašaju, a njegov igrač već uveliko sprinta sa loptom prema našem golu. Samo primer dajem.

E što se tiče Asana, njega bi svako fudbalski pismen želeo u ekipi, prava radilica, disciplinovan pozadi, ponavlja se. Jednu stvar odlično radi, a to je da otvara livadu Miletiću i to što se uvlači u sredinu, druga stvar je utrčavanje iz drugog plana na centar šut. Samo što za špica bi njemu više odgovarao golgeter i drugo krilo koje je direktno, koje na malom prostoru ume preći igrača i tako se pravi višak.
no sto ti ocigledno ne vidis kod Asana, a to je da je on timski igrac i kad to kazem nemoj odmah da pomislis da je solidan u odbrani. Timski igrac je on i u napadu. Siguran sam da nisi primetio koliko protivnicke odbrane obracaju panju na njega i time ostavljaju vise manevarskog prostora ostalim igracima. Takav tip igraca ne moze da se brani. Ne uzimam u obzir domacu ligu, ne zato sto sam evropejac, vec jednostavno taj fudbal u nasoj domacoj ligi je sport za sebe i zaista nema puno dodirnih tacaka sa ovim fudbalom sto se zove fudbal, pravim.
Ja stvarno mislim da nama fali napadac, ali ne zato sto je Sadik los, niposto.
Ja jesam laik i zaljubljenik u fudbal ali ne moram biti Klop da ne vidim ovo što si napisao za Asana. Asanu skrate prostor i ne puštaju mu da se "rastrči" jer je opasan kad ima 2 3 metra ispred sebe prostora, skrati mu taj prostor i dribling na malom prostoru neće uspeti, jer ga nema, džabe mu onda ta brzina. Lako se brani.

Što se tiče poslednje rečenice za napadača isto kao što sam pričao u novembru za remont odbrane, isto tako sam govorio i da nam fali golgeter i smarao. Međutim taj špic ti neće doći dokle god je Sadik tu. I lakše bi bilo kad bi došlo to jedno krilo koje zna fudbala, svejedno mi je da l će se prodati Asano ili Marković, al nama to krilo fali pa fali. Neko mora i na malom prostoru tip kao što je Andrija/Leonardo da šparta, dribla...

Što se tiče Šćekića, objasnio sam zašto je mogao igrati tako kako je igrao, faktički štoper kad mi napadamo, zbog malog Pavlovića koji je iznosio loptu.
Dajte Eyal Golasu i da vidiš kako ćemo prodisati, Zdjelar može i defanzivnijeg veznog da igra, nije da u mlađim selekcijama nije igrao. President je lepo napisao, a i ja sam pre nekoliko meseci. Zdjelar nema siguran završni pas ali je odličan u prenosnim loptama, lepo gura napred pas ali onaj gde trebaš podvaliti špicu ne zna. Ili mu ode preširoko ili preusko.
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Bicu kratak, necu se ponavljati iz onog posta za kretanje i vezu.

Ko po tebi treba u ovoj postavci da daje golove u nizu? Sadik nije golgeter, Asano igrac za tranziciju i kontru, Markovic vise povredjen nego u igri, Suma na 1 dodje na 3 ne dodje utakmice, od malog Stevanovica je neozbiljno ocekivati da na svoja pleca stavi takav teret. Pa me zanima ko to moze u ovoj ligi dati 25 golova?

Kad smo kod autizma zaboravio sam ti to odgovoriti, igrali smo protiv ekipe koja je u prosloj sezoni imala samo 3 igraca u jucerasnjoj postavci. Oni ne da nisu uigrani nego su totalno nov sastav. Dok smo mi isti sastav od prosle sezone. I nema to veze sa uigranoscu, ova ekipa je napravljena da igra na kontre, na bunkere nema kapaciteta. Potrebna su osvezenja u sastavu, rekao sam koja.
U ligi Savo mora menjati koncepciju.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
Neki se secaju ovde mojih “nebuloza” o tome da nam u njiva ligi bekovi ne trebaju! To je naravno preterano iz nekog mog divljenja prema Rinusu Mihelsu koji je znao da izvede reprezentaciju u formaciji 2-6-2 i napadne toliko da protivnik ne moze da dodje u sansu za dug posed ili brzu kontru po boku..

Primerenije danasnjim standardima je 3-6-1 ili 3-6-2 ili uglavnom 3 pozadi a gore kako se uzme..

evo dva primera, (jedan sa dace Bog pojacanjem) na konto price sa kojom se slazem potpuno @Стојанче Ристевски @LazarP


u trecem primeru i bordo/plavim dresovima sa dace Bog pojacanjem je primer Mihelsove filozofije kroz budalastinu primene u njiva ligi, pa nek uzmu loptu u posed mater im jebem, s tim sto je Stevanovic neko ko ordinira levo i desno po potrebi, praveci visak dal na Markeca dal na Asana..

Ne treba nama promena formacije nama trebaju odgovarajuci igraci za ovo sto strucni stab trazi jer na nekim pozicijama neki igraci ne mogu da odgovore adekvatno ovim zahtevima (a zasto ne radimo puno po tom pitanju to je vec dugacka prica). Koja god formacija da je u pitanju fazon je isti - ako imas odgovarajuce profile igraca bice uspesna, a ako nemas nece. Svi mi volimo da taktiziramo i dajemo prevelik znacaj formaciji itd ali sustina svega je da imas prave igrace.... PAOK je godinama frosirao nesto slicno, a forsira i sada ali su krenuli da nizu uspehe tek kad su ulozili u prave igrace..... Mi bekove apsolutno nemamo za ovo sto Savo trazi i to je najveci problem i verujem da je i strucni stab svestan toga, a zasto nista ne rade po tom pitanju to je vec njihova stvar, ne razumem ih ali vrv ima neki razlog na koji ni oni sami ne mogu da uticu....ni Asano se nesto posebno ne uklapa jer iako radi veliki posao pozadi on je u napadu bezidejan i skoro neuoptrebljiv....ima to neko kretanje koje nam otvara nekad prostor ali to je sve, tehnicki je limitiran i na tehnickom planu jedino Tatko, Sadik i Suma guraju ekipu....
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.521
Локација
Beograd
Ili da bar ovi igrači mrdnu malo više, malo brže, i odigravaju nešto. Protivnik maltene zatvorenih očiju može da zna šta će i kako će odigrati Miletić, Urošević, Ostojić, Šćekić, Asano, itd...ne kažem da naši ne trče i ne bore se, ali ,,igra,, im je kreativno i napadački potpuno besmislena.

Imam utisak da bi ponekad bilo bolje da im Savo uopšte ništa ne govori kako da igraju u Njivaligi, Ostoja nek komanduje odbranom, Natho nek ih rasporedi za ostalo, a detalje i finese nek odigraju po nekom svom osećaju. Gore od ovoga dosad ne može da bude.

Još jednom ponavljam, igrali su protiv Napretka koji je tek nekako skrpio ekipu, a Savi ovo nije prva sezona u Nivaligi pa da tek treba da smisli šta će i kako će...ako dosad nije smislio, ne znam kada će...pa ako ne ide, a ne ide, probaj bar nešto drugo, ionako ima tih izmena više neko pre, pa ako ne ide ni to drugo, probaj treće, a na prvo uvek možeš da vratiš...

Ako taj Matić zna nešto, stavi ga da se ,,usidri,, u 16m, a ako ne zna, stavi tamo Šćekića ili Vitasa, gađaj ih loptom u glavu i nek se krljaju tamo i prave gužvu. Ne može sve na finjaka i akciju, daj nešto i na snagu, skok i visinu.

Sadik zna da primi loptu, vrati se po nju, odigra i uradi nešto, neka ponekad bude sasvim levo i nek proba da probije po boku, nekada kroz sredinu, nekada nek bude iza ,,sidraša,, i sačeka da mu lopta dođe u 5m.

Desno krilo, Čolić ili Fića, zbog pravila FSS, a valjda ćemo uskoro potpisati i Denisa, svi imamo utisak da može nešto da uradi. Lutovac obavezno na istom boku da prodiremo što više, i bez ,,mršenja,, kad su 1 na 1, i što više centaršuteva na ,,sidraša,,...

Natho centralni vezista, nešto ispred Natha Markec ako može, ili Asano, Suma nek uđe na poslednjih pola sata, umesto bilo koga od ove trojice.
I, ja sam napad sastavio opasniji od Savinog - ima dva špica po potrebi, ima vrlo probitalčnu desnu stranu i moguće probitačnu levu, sklonio sam Asana od linije da može nešto i da odigra, a niko mu ne brani da probije i po liniji, ako mu se tamo otvori prazan prostor...ako ne može Markec.

Zadnji vezni Zdjelar, samo da prestane da mozga, odmah da uzme loptu od štopera i deli je desno Lutovac/ili krilo, levo na Sadika, centrala Natho, ili dalekometno na sidraša. Dakle, Saša, bez razmišljanja i odugovlačenja imaš 4 mogućnosti, pogledaj ko je najotkrivaniji i odmah šibaj loptu na njega. Ako od 4 igrača koji će istovremeno da se ,,cimnu,, očekujući pas, baš niko nije u stanju da se nekako otkrije, onda u pičku materinu i fudbal i sve.

Ostalo je još da popunim šta fali: Pop mora na gol zbog U-21, Urke mora levo jer ne znam koga bih drugog, štopera imamo 3, nek igraju 2, treći je rezerva na klupi.

JBT, igramo protiv tima koji je bio u DONJEM delu tabele druge lige, ako njih ne možemo da napadnemo iz svih oružja, onda...

Dakle:

1.Pop
2.Lutovac
3.Urke
4.Zdjelar
5.Ostoja
6.Banjak
7.Čola
8.Natho
9.Vitas
10.Asano
11.Sadik

U drugom poluvremenu ulazi Markec umesto Čole. Suma umesto Asana (ili Natha, ako Tatko ne može do kraja). Matić umesto Vitasa.
Naš napad u prvom ima napadačke bokove, ima opasnog i jakog skakača, ima trkača, ima znalce.
U drugom ima još opasnijeg igrača (Markeca), ima profi napadača (Matića), ima skroz svežeg Sumu.
Kraj priče.
Savo, čitaj malo šta pišemo, možda ti nešto bude korisno.

Edit:
ako je Markec povređen, može Fića da u drugom uđe umesto Čole, itd, itd...a ima i još varijanti šta sve može!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Svi smo se zaželeli utakmica, nadam se da ćemo u Pazaru biti pravi i oduvati ove što će igrati u crveno belim dresovima (znate na šta mislim). Nadam se Lutovcu na beku i mnogo boljem pristupu utakmici, odmah od samog početka da grizu svi do jednog, do lagane pobede.
Odbrojavanje do utakmice u sredu je lagano počelo :)
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@PFChampion slazem se sa tobom, ono sto pokusavam da kazem je:
Nama ovi bekovi koje imamo, a i oni pre njih (Vulke i Miletic sa kosom).. pa i mnogi pre njih.. prosto ni za kurac ne trebaju u njiva ligi, a zasto?

pa non stop smo protivniku u 30m, imamo bekove koji su ofanzivno beskorisni (nula bodova bukvalno), a nazad opet primamo golove? pa koji ce mi kurac onda 2 beka? ako su defanzivni.. protiv njiva lige?? mi ne smemo primimo gol!!! a oni su “ofanzivni” jer moraju, jer napadamo bunkere, a ne znaju i na kraju jos ispadnu u nekoj kontri i primimo gol! jebo ti to! daj 2 “krila” koja spartaju ceo teren, a svakako ce biti gore 85min utakmice!

Bolje da pobedjujemo 6:4 svaku, nego 1:0 uz svaki treci k(iks) ili poraz.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.521
Локација
Beograd
Je li realno da opet u srijedu igramo od 17:00 a ostali od 19:00 i 21:00 h:confused:
Što bi rekli ovi sa Arene, u pravdanju pre utakmice u Kruševcu: ,, kako nama (Partizanu), tako i svima.,,
(Da, stvarno je i svima ostalima sve isto i vruće kao i Partizanu...baš sve je isto - osim te jedne ,,sitnice,, da su skotovi sa Arene samo nas ,,častili,, 2x uzastopno dnevnim letnjim terminom!)
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.868
Reaction score
13.621
@PFChampion slazem se sa tobom, ono sto pokusavam da kazem je:
Nama ovi bekovi koje imamo, a i oni pre njih (Vulke i Miletic sa kosom).. pa i mnogi pre njih.. prosto ni za kurac ne trebaju u njiva ligi, a zasto?

pa non stop smo protivniku u 30m, imamo bekove koji su ofanzivno beskorisni (nula bodova bukvalno), a nazad opet primamo golove? pa koji ce mi kurac onda 2 beka? ako su defanzivni.. protiv njiva lige?? mi ne smemo primimo gol!!! a oni su “ofanzivni” jer moraju, jer napadamo bunkere, a ne znaju i na kraju jos ispadnu u nekoj kontri i primimo gol! jebo ti to! daj 2 “krila” koja spartaju ceo teren, a svakako ce biti gore 85min utakmice!

Bolje da pobedjujemo 6:4 svaku, nego 1:0 uz svaki treci k(iks) ili poraz.

Razumem sta si hteo da kazes ali onda ce trener nekog bunkerasa kad nam dodje na noge da stavi i krilo i beka na poziciju beka, a onda ce taj jedini igrac na boku koga imamo da ima dva cuvara i nece videti loptu 90 minuta..... Lako se brani bunkerom ova 3-5-2, 3-6-2 formacija sa jednim bocnim igracem.....protiv jacih ekipa cesto zna da bude korisna ali protiv ekipa koja ne zele da igraju fudbal to je poklon prilika za njih da nas jos bolje zatvore. Nama su bekovi veliki problem napred i tu necemo imati boljitak ako ih eliminisemo formacijski vec samo ako nadjemo bekove koji su ofanzivno sposobniji ili krila koja su prodornija jer sto su bekovi manje ofanzivno sposobni krila moraju biti vestija i prodornija.

Bunker se probija na bokovima (aka Leo), a mi na bokovima prodornost nemamo (tj. retko kad imamo) osim kad nam ostane mnogo prostora, a to je uglavnom na evropskim mecevima i kad vodimo u ligi pa ovi rese da se otvore....setimo se akcije Sadika i Stevanovica u finalu kupa - to je primer kako treba da se igra protiv bunkerasa...ali Stevanovic je jos zelen, nije konstantan, a Asano je los dribler i retko se upusta u takve avanture (osim ako nema mnogo prostora ispred ali kad je protivnicka odbrana nisko on bezi od takve odgovornosti)....Markovic vise ne igra nego sto igra, a kad igra nije konstantan, cas bljesne cas je beskoristan, a ni on ne voli mnogo da dribla vec taktizira i trazi ili da nekom uputi pas ili da mu neko doda loptu u prostor.....jedino sa Sadikom konstantno dobijamo tu prodornost i jedini on (ponekad i Suma) preuzimaju odgovornost sa loptom i survaju se direktno ka golu (primer akcija protiv Napretka u prvom poluvremenu kad Sadik prodire u sredinu i salje loptu na glavu Sumi pa onda Suma i Asano salju loptu Urosevicu koji utrcava skoro u peterac ali lose centrira.......) Ako me secanje dobro sluzi vecina golova koje smo dali iz igre u prosloj sezoni, a kojima smo probijali bunkere su upravo te situacije kad prodorno sa boka pravimo akcije. Jurnes loptom sa bocne pozicije ka sesnaestercu pa ili driblingom ili duplim pasom ili nekim neocekivanim dodavanjem/centarsutom stvoris sansu....to je najbolji recept protiv bunkera, a mi to retko radimo, kruzimo okolo i cekamo nesto, ne znam sta...da im padne koncetracija pa da sami sebe pobede?.....desava se i to al mnogo retko....
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.396
Reaction score
4.603
Локација
Zemun
Što bi rekli ovi sa Arene, u pravdanju pre utakmice u Kruševcu: ,, kako nama (Partizanu), tako i svima.,,
(Da, stvarno je i svima ostalima sve isto i vruće kao i Partizanu...baš sve je isto - osim te jedne ,,sitnice,, da su skotovi sa Arene samo nas ,,častili,, 2x uzastopno dnevnim letnjim terminom!)
Dzaba im, maksimalna dnevna za sredu u Pazaru 22. Nadam se da ce nasoj ekipi prijati osvezenje i da ce napuniti mrezu protivnika do vrha.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.428
Reaction score
40.811
Локација
Žrnov
- "Ko smo mi?"
- "GROOOBAAARIII"
-"Šta hoćemo?"
- "Lepu igruuu, boli nas k***c za rezultat"

I onda nema rezultata...
- "Ko smo mi?"
- "GROOOBAAARIII" (prim.aut. - isto oni odozgo)
- "Šta hoćemo?"
- "TITUUULUUUU, boli nas k***c za igru"

E pa rođaci, u ovoj sezoni koja je za budućnost kluba bitnija nego 20 prethodnih (možda i više) vi raspredate o tome što je sudija svirao penal u našu korist, i to penal koji se sudi u 90% utakmica liga petica odmah a ostalih 10% posle VAR-a. Pri tom, ako se ne varam, mi smo dobili utakmicu 1:3, dakle posle tog penala dali smo još jedan gol - ako sam ja dobro videla.

Dalje, kad se priča o penalima, mi smo oštećeni za još jedan penal, kad je baja Vitasa sa obe ruke bacio na zemlju.

Nadoknada od 5 mintua? Pa jesmo mi svakakva sranja pravili u prošlosti, ali baš u ta dodatna, po vama "sporna" minuta da bismo primili 3 gola - teško! Na kraju krajeva, valjaju se od 10-og minuta utakmice, jer misle da će im to doneti rezultat, pa kad nije, onda - jbg sudija, produžavaj!

Sve u svemu, ja bih potpisala svaku ovako do kraja da dobijemo, sa još govnastijom igrom u našoj ligi, po cenu mojih živaca, ako ćemo da uzmemo titulu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top