Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Šta je Suma, ako je Natko igrač manje?

Koliko lopti da Suma?

Natko i Zdjelar su blago Partizana, ne u materijalnom nego karakternom i igračkom smislu. Suma nema crtu pobednika koju imaju ova dvojica, a njima fali igrač koji bi ih upotpunio.

Sta je Suma? koliko lopti da Suma? on je AM , zamisli on nema ulogu da juri po terenu i oduzima lopte protivniku, on treba da ih prima od ostatka ekipe, probije ako moze, sutne ako moze, namesti spicu ili krilima ako moze. Da li je odigrao dobro - nije! Da li igra kako ocekujemo - ne igra! Da li ima mentalitet - nema! Da li ga poredim sa Nathom, ne, nisu za poredjenje niti su isti tip igraca niti igraju na istoj poziciji!

Da li je Natho danas dao 3 lopte tacne? nije!
Da li je uzeo 2 lopte? nije!
Da li je bio danas igrac manje - jeste!

daj snimak da gledamo, argumetovano mi ospori ovo sto sam napisao!

Zdjelar imao 4 oduzete, i 6 izgubljenih!

Los dan, sta god.. komentar sam dao za danasnji utakmicu i dalje stojim iza toga da je bio igrac manje, kao u lucanima i na brdu prosle godine.
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Evo kad već pominješ Ćelavog. Ko je bio na finalu kupa seća se kako smo napravili jedno 6 mrtvih šansi. Dva stranca u prvih 11. Taj Djurdjevic pre i posle Kapela nije postojao @Free Partizan

4-5-1 vs 4-4-2
Poserem se u usta sa 4-5-1 filozofijom u njiva ligi.
Sta vidimo u ovom sastavu
1.sredina jevtovic dobar zadnji vezna ali ima uz sebe kosovica koji i ako los znao je da povuce napred
A takav igrac treba zdjelaru...natko to nije jer je spor...suma je iza 2 napadaca gde bi i on trebao da bude...
2.krsteni desni bek...vulicevic izmislio odbranu za miletica (koji je direktan krivac za ispadanje iz evrope)a cak je i u napadu bolji
3.napad
2 spica i kad god smo igrali kidali smo
Ali jbg spicevi skupi a zamisli da moras kupiti 3
Kada se promeni formacija bice bolje
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.408
Reaction score
791
Локација
Niš
Može li neko da izvadi sve kikseve Save Miloševića od dolaska?

Načuo sam da je loša atmosfera u timu, ali nisam verovao. Sad ne znam, možda i jeste.

Cigani, sramota ste, jedino vi ne možete da pobedite Partizan. Bednici.
После твог коментара исписано је још 7 страница али једноставно ће срце да ми искочи ако их све прочитам. Зато ћу се само надовезати на тебе и одговорити на твоје питање...

ДА ЛИ ЈЕ НАМЕШТЕНИ ДЕРБИ НА 0-0 ДОВОЉАН ДА ОВО ПОЛТРОНСКО ЂУБРЕ НАПУСТИ НАШУ КЛУПУ?!

Јебали ти вучела и вазура матер, толико си велико име а немаш ни трунке образ!

Марш из Партизана!
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
343
Reaction score
1.461
Локација
Novi Sad
Nema sut,
Nema pas,
Spor do bola,
Ne moze da se odvoji od busena, pola sata mu treba da krene sa loptom,
Zatvori ga svaka dzukela iz JSL
Gospodo navijaci Partizana, pretstavljam vam 10ku Partizana :D :D :D
tmt_-PAVLOVIC-LAZAR-19882-0-min.JPG

nastavice se...
Bitno da je uzeo broj 10, bez minuta odigranog u profesionalnom fudbalu...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Iz glave mogu sad da ti dam jednu situaciju.

15. minut se igrao, dubinskom loptom je spojio Asana sa golom i to levom nogom. Gol loptu je dao, da je primio bolje zavrsio bi ko Markec protiv Napretka.

Suma nije AM, on je poluspic koji ceka loptu na 25-30m, nema kretnju ofanzivnog veznog, zato se tako i mucimo u sredini.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Posto sam ovde bio najveci kriticar Save red je da kazem nesto malo opsirnije, posto nije sve crno illi belo.

Od pocetka sam prema Savi imao neko misljenje na osnovu svega sto je radio nakon fudbalske karijere. Bilo mi je sumnjivo da Sava koji je prvo pokrenuo biznis ili stagod, pa onda hteo da menja Toleta u FSS pa se pickarao, pa kad nije uspeo prihvatio neku funkciju pa je hteo da bude predsednik Partizana pa se pickarao sa upravom, pa radio kao analiticar pri UEFI i na kraju sa 45 godina ima prvi angazman kod nas u Partizanu bas dok je ista ova upravu sto se pickarao sa njom. Znaci ni dan radnog iskustva. Jos jedna sumnja je bila vezana koliko je spreman da radi na sebi i da se usavrsava kad je od zavrsetka karijere promenio nekoliko pozicija i nigde se nije zadrzao duze od godinu dve.
No, od kad je dosao pa do danas mogu da kazem da je uneo mnoge novine u nasoj igri koje su velikom vecinom zastupljene i u najboljim klubovima na svetu. Pokazao je da ima ideju, sjajnu ideju kako treba da izgleda igra Partizana. Problem je nastupio kad je to trebalo da pretoci u praksu. Mnoge stvari je uspeo, neke nije. Cini mi se kao da ima sjajnu fudbalsku inteligenciju i dosta ideja za koje nije bas sposoban da sprovede u delo (bas zato sto mu je ovo prvi angazman), i da mu je Djumi do sada mnogo pomagao bas oko tog sprovodjenja tih ideja u praksu.

E sada konkretno kada se radi o samom terenu potrebna je malo dublja analiza. Ono sto je nama predstavljao najveci problem prosle a bogami i ove godine jeste resavanje manjih utakmica tj otvaranje bunkera i usavrsavanje igre na postavljenu odbranu.

Evo mog misljenje. Jednim delom je kriv Savo zbog svog stila igre koji preferira a drugim zbog selekcije igraca u nasem timu. Evo zbog cega:
- Kada pricam da je kriv jednim delom zbog stila igre, konrkretno mislim da smo previse jednosmerni u napadu, tj nemamo dovoljnu sirinu napadackih akcija u nasog igri. Napad na postavljenu odbranu nam je los jer visak konstantno pokusavamo da pravimo kroz kratke pasove pa onda kad se skupi protivnicka odbrana da salju nasi vezni dijagonale i tako otvorimo igru 1 na 1 nasim krilima. Druga stvar kako napadamo postavljenu odbranu jeste da kruzenjem lopte na sredini terena sa jedne na drugu stranu pokusavamo da pronadjemo prostor za Natha koji ce da salje pas iza ledja protivnicke odbrane. I treci nacin kako napadamo jeste da kruzenjem lopte na sredini terena ostvarimo visak i da probamo da doturimo do Sume koji je kod sesnaesterca ili da na levoj strani bek i krilo stvore visak i da centriramo loptu.
- E sad problem nastaje kad svi protiv nas spuste linije tima i onda imaju dva bloka odbrane. Jako je tesko svaku utakmicu praviti nekoliko sansi kroz pas i samo kroz pas jer to ni vrhunske ekipe ne uspevaju svaku utakmicu. Drugi problem su centarsutevi koji su totalno bezopasni. I treci problem je da kada napadamo po boku imamo jako malo igraca u zavrsnici.
- I sta kad se desi ovo sto sam iznad napisao i to ne prodje. Sta onda? Sta je alternativa? Pa nema alternative, i dalje nastavljamo da napadamo i da pokusavamo da pravimo sanse kroz pas i to po oranicama. Nemamo nikakve akcije iz prekida, totalno smo bezopasni iz prekida. Nemamo akcije da u nekom trenutku promenimo tempo utakmice i krenemo cesce da ubacujemo loptu u 16 gde cemo puniti taj prostor sa dosta igraca.
- Savo je bazirao celu svoju filozofiju da napadamo protivnika kroz tranziciju, medjutim u nasoj ligi mi nemamo uslova da napadamo kroz tranziciju. Kad nam protivnik dozvoli i otvori prostor mi postajemo ubitacni, evo to smo i danas videli na 1:1, cim se otvori prostor seva kontra i kroz 3-4 sekunde od polovine zavrsavamo sa 100 postotnom akcijom. Ovako vecina timova i igra u najboljim ligama. Medjutim alternativa se mora pronaci jer mi 90 posto utakmica igramo protiv ekipa koje igraju u dva bloka igraca na 30 m od njihovog gola.

- E sad dolazimo do druge krivice odnosno selekcije tima. Mi igramo u formaciji 4-2-3-1 gde imamo 4 ofanzivna igraca. To su (starteri): Sadik, Suma, Asano i Stevanovic. Kada dolaze do izrazaja njihovi kvaliteti? Kada napadamo u tranziciji, Sadik sjajno otvara prostor, vrhunske fizikalije, dosta je nepredvidiv, Suma jednim potezom izbacuje cuvara i salje killer pas (spaja igraca sa golmanom), Asano koristi brzinu da utrci iza ledja odbrani. Medjutim sta kada napadamo na postavljenu odbranu? Sve njihove mane dolaze do izrazaja. Sadik ima katastrofalnu zavrsnicu, o igri glavom necu ni da pricam, Suma nije igrac koji se krece, koji trazi loptu i koji pokusava vec se usidri i ceka da mu neko doturi loptu do sesnaesterca, Asano preslab u igri 1na 1, takodje preslab je na malom prostoru. Imaju jednu zajednicku manu a to je da nisu direktni igraci iliti GOL igraci. Mi posto nemamo direktnost u igri i nemamo takve tipove igraca onda napadamo sa svih 10 igraca ne bi li stvorili visak i kroz pas dosli do sanse i gola. To ostavlja veliku rupu pozadi gde mora biti velika disciplina igraca da u slucaju gubitka lopte pokriju taj prostor u sto kracem vreemenu. Danas su sto se toga tice bili kriminalni i Novi pazar nam je stvorio 3 mrtve prilike (a mogao je 10 komotno) iz kontre gde je mogao da pita golmana gde da sutne.
-Nama u napadu fale najmanje dva igraca koji igraju direktno da bi ovo mozda profunkcionisalo. Primera radi Leonardo i Andrija Zivkovic umesto Fice i Asana, ili Leonardo i Danko Lazovic u 30im umesto Sume i Asana, ili Rikardo i Leonardo umesto Sadika i Sume. Sa ovakvim tipom igraca izgledamo kao kad bi Liverpul u napadu umesto Mane-Firmino-Salah imao Ox Cemberlejn-Firmino-Milner.

Poenta je da su nam najbolji igraci ujedno i najveci problem jer po meni nam trebaju drugaciji tipovi igraca umesto sadasnjih ili bar umesto nekog od njih. Potrebni su nam igraci koji su agresvni i sa loptom i bez i koji su direktni. Koji napadaju svaku loptu nakon centarstura, koji ce da idu u meso u svakom duelu pri centarsutu. Kad tako bude bilo onda ce i ovaj los centarsut biti mnogo opasniji jer ce stoperi imati muke da izbace loptu. Jednu ce izbaciti na 16m, drugu u aut, trecu u korner itd ali ce biti iznudjenih gresaka ako bar sansu ne stvorimo. Sada nakon centarsuta svi stoperi su sami i izgledaju kao Neste protiv nas. Sami su, ciste svaku loptu neomatno do pola terena. Kad ovakve stopere u nasoj ligi pritisnes i ides agresivno u svaki duel oni su sposobni da prave svaku utakmicu teske kikseve pri centarsutu.

Lako se moglo predvideti kao sto sam i pricao da sa ovakvom igrom nema pobeda u kontinuitetu a samim tim ni titule. Ovakvom igrom imamo dobre sanse za jedan izlet u Evropi a mislim da cilj Partizana treba da budu prevashodno titule pa tek onda Evropa. A i osvajanjem titule se mnogo lakse stize do Evrope.

E sad postoji opcija i da nadogradimo ostale igrace umesto ovih najboljih. Problem je tu sto Partizan od kada ga pratim nikad nije imao ujednacen kvalitet celog tima, da su svi dobri. Uvek je bilo 2-3 igraca koja prave razliku ostali koji su solidni ili prosecni i redovno 1-2 koji su nam zivote kratili. UVEK. Za upravu je i ovaj tim preskup, mada kada se pogleda u proslost i jeste jedan od skupljih koji smo imali ali to ne znaci da ga ne treba jos pojacati pogotovo nakon prodaje Pavlovica.


I glavno pitanje da li treba ostati Savo? Prvo i najvaznije je da ode ova uprava a dodje neka malo uljudnija koja je spremna bar malo da se posveti Partizanu a naravno da se to nece desiti.Tek onda mogu da kazem da sam za otkaz ako imaju smisla dovesti iole ozbiljnog trenera. Ako su alternativa Curcic i kompanija onda stvarno ne znam. Najbolje da se malo distanciram ako mogu da ne bi dozivljavao ovolike sokove da nas skoro treceligaska ekipa oduci od fudbala.


Jednu bitnu stvar sam zaboravio da napisem. Mi protiv bunkera najvise zavisimo od Zdjelara i Natha, ostali u ovoj filozofiji igre ne mogu da dodju do izrazaja i oni su jedini koji pasom mogu da prave visak ili stvore sansu. Sa druge strane najvise zavisimo i od njih u odbrani jer su oni ta sprega izmedju odbrane i napada da u kontri pokriju taj medjuprostor. Proslu utakmicu su bukvalno bili motor ekipe i jedan idrugi, i u napadu i u odbrani danas blago receno losi mada ne njihovom krivicom vec samom postavkom igre.
 
Последња измена:

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.408
Reaction score
791
Локација
Niš
Odakle tebi da je taj derbi bio namešten?
Хоћеш да ми кажеш да се Стојковић ваљао и задржавао лопту зато што му је ето дунуло да је 0-0 савршен резултат за нашег тренера и најбољег му ортака?

Био сам банован после те утакмице са форума. Да се зна да и данас стојим иза тога.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
iz postovanja prema argumentovanoj raspravi, odgledacu snimak svih 90 min!

izvinjavacu se javno ovde pre svega tebi ako sam pogresio!




a Kapitenovu levu nogu ne bi menjao sa Natha i Sumu zajedno u paketu.



@TaraNdrel bravo za post! bravo!
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Savo treba da izbaci Sumu iz prvih 11, da kaže gmazuri i narkomanu da su ispušili 3, 4 miliona koje smo uložili u njega (bukvalno su minimum toliko love pokrali na tomuse) i da posluša šta smo pisali o igri sa trojicom pozadi.

Još jednom, penal koji je dans suđen je skandal.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Ми немамо одбрану. Дојучерашњи друголигаш нам као од шале метне три гола. Цела одбрамбена линија треба да се мења. Неко је неки дан написао како би Саво требало да проба са три играча у задњој линији. Можда али са неким другим дефанзивцима. Не смем ни да помислим каква би промаја дувала тада. Ми смо прошле сезоне примили доста глупих голова а тада смо имали Павловића који је крпио како је знао и умео. Ко сада да закрпи? Саво има проблем да постави и води утакмице у јсл. Једино дерби постави како треба, остало све клинцу не ваља. Он се прошле године већ негде у октобру опростио од титуле. Сва је прилика, ако се овако настави, да ће ове године то учинити знатно раније.
Видим да је доста колега попило банове вечерас. Разумем незадовољство али, ако већ мора да се искаже, пуцајте по управи а не по играчима и тренеру.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
3C776FE3-EC6E-4E0B-A3BE-B4E310458BE0.jpeg
Marko Nikolic sporadicno teran sa tribina posle poraza od Spartaka..
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Mi smo danas primili gol iz klasične krađe. Bio je ofsajd i nije bio faul. Tačka

Ko tvrdi drugačije, nije objektivan.

@ kujblo

Marko Nikolić je u Moskvi, biće nam interesantan za par meseci (ne znam kad im počinje prvenstvo)
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Nije toliki problem u samom individualnom kvalitetu odbrane, vec postavci igre gde napadamo sa 10 fudbalera ne bi li stvorili visak pasom. Ako se uvede malo vise direktnosti u igri a za produktivnost toga ce trebati i malo drugaciji tip ofanzivnih igraca onda nam nece biti potrebno da 70 minuta napadamo sa 10 igraca. U suprotnom ce nam biti malo i 10 miliona za igrace da bi pokrili ovolike rupe tj prostor koji ostavljamo kad napadamo
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Konacno @TaraNdrel da se ukljuci i napise. Od a do š potpisujem. Kao u pp sto smo pricali, podudara nam se misljenje 90%.

Nije mi jasno kako se ne uvidja da ti sa ovakvim krilima i ovakvim ofanzivnim veznim ne mozes izneti sezonu jer nemas gol igraca na spicu. Ili krila koja su gol igraci ili spic, treca opcija ne postoji. Od jeseni to trubim.

@LazarP A sta dobijamo igrom sa 3 stopera? Umesto dosadasnjih 2 koja su cekala na polovini terena dobicemo jos jednog igraca manje u napadu. I za takvu postavku nam ne gine jedan centralni koji trci dosta, mada on je neophodan svakako.

Isto vazi ovo i za zagovornike vracanja Scekica na veznog, igrac manje u napadu.
 
Последња измена:

GORAN-BL

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
750
Reaction score
2.694
Локација
Banja Luka
Savo treba da izbaci Sumu iz prvih 11, da kaže gmazuri i narkomanu da su ispušili 3, 4 miliona koje smo uložili u njega (bukvalno su minimum toliko love pokrali na tomuse) i da posluša šta smo pisali o igri sa trojicom pozadi.

Još jednom, penal koji je dans suđen je skandal.
Izbacio ga je 25 min pre kraja pa nismo sansu napravili plus sto smo primili 2 gola.Suma iako je odigrao losu utakmicu opet je dao taj gol i jedan namjestio,sto neko gore rece eto srece da nam je on najveci problem.
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.404
Reaction score
11.726
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...Nije toliki problem u samom individualnom kvalitetu odbrane, vec postavci igre gde napadamo sa 10 fudbalera ne bi li stvorili visak pasom...

Ako mi pokažeš snimak gde mi imamo više od šest igrača u dvadeset metara, slažem se. Da nije izvođenje kornera, naravno.

Izbacio ga je 25 min pre kraja pa nismo sansu napravili plus sto smo primili 2 gola.Suma iako je odigrao losu utakmicu opet je dao taj gol i jedan namjestio,sto neko gore rece eto srece da nam je on najveci problem.

Površno
 

sasaqk33

Početnik
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
43
Reaction score
163
Ми немамо одбрану. Дојучерашњи друголигаш нам као од шале метне три гола. Цела одбрамбена линија треба да се мења. Неко је неки дан написао како би Саво требало да проба са три играча у задњој линији. Можда али са неким другим дефанзивцима. Не смем ни да помислим каква би промаја дувала тада. Ми смо прошле сезоне примили доста глупих голова а тада смо имали Павловића који је крпио како је знао и умео. Ко сада да закрпи? Саво има проблем да постави и води утакмице у јсл. Једино дерби постави како треба, остало све клинцу не ваља. Он се прошле године већ негде у октобру опростио од титуле. Сва је прилика, ако се овако настави, да ће ове године то учинити знатно раније.
Видим да је доста колега попило банове вечерас. Разумем незадовољство али, ако већ мора да се искаже, пуцајте по управи а не по играчима и тренеру.

Pa kad trener izjavi: "Stevanovic je kao Azar, samo malo direktniji!" i onda dodje Abdoulaye Cisse, i ubije boga u Azaru... pardon, Stevanovicu... neki opucaju po tom treneru jbg...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top