Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
U situaciji u kojoj nas je trećeligaška ekipa usrala od fudbala mi pričamo o nekim penalima koji su izvučeni nakon šestog gledanja!

Najbolje da svako kolo koje igramo ko amateri dobijemo po penal! Onda seremo ovde kako je zvezda evropski šampion u penalima. Ono u Kruševcu je bila čista sreća da njihov igrač grli našeg i pravi faul, ali ajde da ne tražimo alibi u nekim neozbiljnim situacijama. Sudija juče nije uticao na rezultat.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ljudi da stanemo i da se pogledamo u oci, ovaj tim uopste nije jeftin i oni od juce je velika bruka. U Krusevcu smo takodje jako lose odigrali, Pazar je posebna prica.

Niko od nasih igraca (izuzev omladinaca) nije jeftin igrac. Ovaj tim mora da se bori za titulu do poslednjeg kola.

Mozda je stvarno taj Djumi radio posao prosle sezone, jer ovo kako sada izgledamo ne lici ni na sta. Tim se nije promenio, ljudi ne mozemo govoriti o velikoj promeni samo je jedan stoper otisao.

Ovo juce je bruka, zahtevam odlazak citavog strucnog staba.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mi pricamo o toj evropi kao da smo prosli u cetvrtfinale, pa eto sad cemo pokvariti koncepciju u ligi zbog evrope.

A realnost je da smo u ligi evrope protiv direktnog konkurentna u dve utakmice imali igraca vise i ispali u grupi. I tada smo krivili zlu sudbinu kluba, a ne skrtost i promasaje napadaca, losu odbranu i nemanje adekvatne klupe.

Ako cemo zbog igranja grupne faze i ispadanja u istoj toj grupnoj fazi kvariti koncepciju da se ne bismo oprastali vec u septembru od titule, daj da je modifikujemo.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.197
Reaction score
33.192
Локација
vaginamandibularia
Zar ne reče Savo prije nekih mjesec dva da će promijeniti taktiku za domaće prvenstvo? Koliko ja vidim ne da igramo isto, nego igramo još gore, a ništa promijenio nije. Nema igrače? Rekao je da je zadovoljan sadašnjim timom. On je trebao biti bivši još u Pazaru. Igramo jednodimenzionalno i svi nas čitaju, kao i prošle godine, s'tim da je otišao Pavlović pa nas sada pune i trećeligaški timovi. Samo se nadam da Ćurčić neće biti novi trener. A znajući ljigavce vjerovatno hoće.
Ne moze jer nema pojma, realno.
On zna samo jedno i to jedno je juce uspoesno procitano i neutralisano od strane drugoligaske ekipe sa sredine tabele.
Ko je imao i najmanje iluzije o mogucnostima naseg trenera valjda ih je juce razvejao.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§

Ova fotka ne služi za primer jer tamna linija nije paralelno povučena. Pogledaj kako se sužava ka donjem delu kaznenog prostora. Ako uspem postaviću fotku uveličanu gde se lepo vide linije terena i da nije ofsajt iako sam u živom prenosu bio ubeđen da lopta ide 2 metra napred. Isto i penal, Zdjelar je sa obe noge u makaze uhvatio čoveka, penal čist.IMG_1583.jpg
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Sve ono sto je vecina ljudi ovde na forumu pricala celo leto se pokazalo vec u prva dva kola. Nama je potrebno 5 ili 6 igraca da bi napali titulu, ali dzaba kad je uprava zadovoljna time sto ce da proda igrace za 20 miliona, samo poslusajte proslu emisiju ludog Zeksa i videcete da nisu zainteresovani za bilo sta osim uzimanja para.
Neko je pomenuo da treba da probamo sa
5-3-2 formacijom sto cak i nije losa ideja ali bi onda bekovi morali da budu Brezancic-Lutovac posto je proboj po bokovima u toj formaciji najbitniji, a stoperska trojka bi mi bila Banjak-Miletic-Urosevic sa Zdjelarom koji bi se spustao na krilo da pokrije kada neki od bekova ode napred. Ali dzaba kad su Savu procitali svi treneri, lupi dvostruki blok sa par brzih ofanzivnih igraca i pobedices Partizan, i to nas muci jos od kad smo oterali Djurdjevica i Leonarda. Nije resenje odlazak Save jer ce uprava ostati, kao i Pickousti koji je za sve ovo i odgovoran, zato sam i prestao da se nerviram, jer sam svestan da pokusava da od nas napravi Hajduk iz Splita Tudjmanovskim metodama iz 90ih
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Ne može nova formacija da se uigra u toku sezone, pogotovo sa tako radikalnim promenama u igri, i sa ovako zgusnutim rasporedom.

O tome se trebalo razmišljati za vreme priprema.

Sada samo može da se poboljša motivacija i koncentracija, da se promeni koji igrač u prvih 11, nemoguće je praviti tako korenite promene sada.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Voleo bih da upale tv i pogledaju utakmice premier lige ili primere, da vide ekipe koje se bore za titulu. Da vide šta rade ozbiljne ekipe kad izgube loptu na protivničkoj polovini, tada je bunker ekipa najopuštenija jer tad ih odbrana tera da izađu i pomere prema napred, e tada se majstori moji radi presing i oduzima lopta. Pa kad oduzmeš loptu ne ideš na postavljeni bunker već na polupostavljenu odbranu. A naši igrači tada idu klaj klaj. To je vrlo bitan segment igre.
Kad moram sam sebe citirati. Kukamo kao da smo jedina ekipa na svetu koja igra protiv bunkera.
Ne razbija se bunker samo sidrasem i centarsutevima.

@TaraNdrel je lepo objasnio kako stojimo u napadu i sta je problem, a to je ovo sto sam jos krajem jula pisao. Pogledajte samo reakcije Celavog posle zavrsene akcije, Sume, Stevanovica i sve ce vam biti jasno.

Bunker je najranjiviji u pocetnoj fazi njihovog napada, tj kada cela ekipa krece prema centru kako bi im se odbrana odmorila i pomerila malo. E tu je kljucno da se odmah izvrsi timski presing i osvoji ponovo lopta i tada se napada na ne postavljenu odbranu.

Juce je Sadik sam vijao stopere i naravno da su ga izvrteli kao malog majmuna. Zasto volim Nikolica? Volim ga jer smo kod njega timski davili protivnika i odbrana se igrala kao i u svakom ozbiljnom klubu od napadaca. Djurdjevic je po utakmici imao vise klizecih nego nasi odbrambeni danas!!!

@kujblo70 jel si pogledao reprizu?

Inace juce je Javor otresao kuci Napredak sa 3:0.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.853
Reaction score
13.497
Voleo bih da upale tv i pogledaju utakmice premier lige ili primere, da vide ekipe koje se bore za titulu. Da vide šta rade ozbiljne ekipe kad izgube loptu na protivničkoj polovini, tada je bunker ekipa najopuštenija jer tad ih odbrana tera da izađu i pomere prema napred, e tada se majstori moji radi presing i oduzima lopta. Pa kad oduzmeš loptu ne ideš na postavljeni bunker već na polupostavljenu odbranu. A naši igrači tada idu klaj klaj. To je vrlo bitan segment igre.
Pa mi smo sve to i radili u obe ove utakmice....od 4 gola iz igre 2 gola smo postigli tako, presing-oduzeta lopta-gol. Problem je sto je transfer politika i zadovoljavanje trenutnom ekipom omogucilo onakvo pomracenje u zadnjoj liniji, pomracenje koje ne moze ni jedan napad i ni jedna taktika na svetu da nadjacaju.....i za te stvari ja najvise krivim Sava, a najmanje za taktiku jer dzabe taktika kad ti nemas igrace za tu taktiku..... Svi smo postali meki na Miletica i Ostojica, imali su momente kad su nas iskreno mnogo zaduzili ali.....kad pogledamo sve golove ove i prethodne sezone vecina tih golova je nekako uvek bila po tom njihovom delu terena....neretko i zbog njihovih direktnih losih reakcija... Cele sezone su mnogi od nas pislai da njih dvojica nisu igraci koji mogu da igraju ovo sto se trazi.....
Neke promene mora da se dese inace nema sansa da nam bude bolje....sanse nema nikakve.
 
Последња измена:

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Navedi mi jednu ekipu sa dvojicom bekova koje opisuješ. Jednu i u redu je

Ako si me ovo zaista pitao - pod hitno da prestanes da gledas fudbal :pop

Al dobro, aj da ti navedem i vise nego samo jednu - da bude u redu sve.

Liverpool: Alexander-Arnold/Robertson
Chelsea: James/Alonso
Tottenham: Aurier/Davies
Arsenal: Tierney/Bellerin
Leicester: Pereira/Chilwell
City: Mendy/Walker
Real Madrid: Carvajal/Marcelo
Barcelona: Semedo/Alba
Atletico: Trippier/Lodi
Bayern: Davies/Alaba/Odriozola
Dortmund: Meunier/Piszczek/Schulz/Guerreiro
Leipzig: Angelino/Mukiele

Mogu jos?
 
Последња измена:

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
U svetu jedna od najbitnijih pozicija su postali bekovi i samo pogledajte njihove transfere i koliko timovi izdvajaju para za dobre bekove, a mi kukamo za bekovima jos od 2008 kad smo imali tandem Rukavina/Obradovic. 12 godina mi nemamo dobar tandem bekova i to nas je skupo kostalo narocito u Evropi. Desi se da je jedan bek dobar, kao sto su bili Lomic, Vulicevic i ponekad Volkov, ali kao po pravilu parnjak bi bio teska kiksara. Zasto nasa omladinska skola vec deceniju ne moze da izbaci krstenog beka ja ne znam, (o golmanima da i ne pricamo) ali vise mi je muka od fudbalercica koji su ispod metar 70 i koje malo jaci vetar ponese, a misle da su Mesi licno. Filozofija klub mora da se menja, preko uprave, trenera, omladinske skole, ali zivimo u drzavi u kakvoj zivimo i znam da je to cista naucna fantastika. Ali stvarno se nadam da cu u toku mog zivota videti da Partizan konacno postane moderan i svetski klub kakav svojom istorijom i zasluzuje da bude
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Sta mi imamo od bekova?

Miletic - spor, trom, nema nikakvu tehniku/pas/zavrsnicu ... covek je stoper
Urosevic - solidan bek defanzivno, ali ofanzivno veoma tanak
Brezancic - ocigledno da vise nema nameru da se bavi profesionalnim fudbalom. Ima ostar centarsut, ali je veoma los u odbrani
Pesukic - no comment

Kako mozemo da konstatujemo da ciljamo ka modernom fudbalu sa ovakvim profilom igraca na pozicijama koje su evolvirale u jednu od najbitnih pozicija u modernom fudbalu?!
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
U svetu jedna od najbitnijih pozicija su postali bekovi i samo pogledajte njihove transfere i koliko timovi izdvajaju para za dobre bekove, a mi kukamo za bekovima jos od 2008 kad smo imali tandem Rukavina/Obradovic. 12 godina mi nemamo dobar tandem bekova i to nas je skupo kostalo narocito u Evropi.

Bas tako. Nikad nismo imali beka koji zna da igra u oba pravca. Ili ne zna odbranu, al zna napad. Ili ne zna napad, al zna odbranu. Ili kao u slucaju sa vecinom nasih bekova - ne zna ni jedno ni drugo. Miljkovicu - sve ti je oprosteno brate. :pop
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.853
Reaction score
13.497
Svaka ekipa danas koja ima iole ozbiljne ambicije cak i ako nije previse napadacki orijentisana mora da ima bekove koji znaju da igraju kvalitetno u oba pravca. Utoliko je potreba za takvim bekovima jos veca ako zelis da nametnes napadacki fudbal. Zato meni Savo nije jasan uopste jer prvo pomislih "ajde nismo sad al mozda cemo na zimu pojacati poziciju beka".....pa onda "ajd nije na zimu mozda ce na leto"...a kad dodje leto on je aminovao odluku uprave da ce od odlazaka da zavise dolasci....i zato ako mislimo da ni sada nista ne promenimo bolje neka Savo prepusti Curcicu taktiku jer ovi nasi bekovi i stoperi mogu samo taj njegov anti-fudbal da igraju....da sednu u krila golmanu i da krljaju....

Pametan se uci na svojim greskama, a pametniji na tudjim.....a mi ni na svojim ni na tudjim - Ludogorec 2014: Zunior Kaisara - Vitinja..... Celavi zatvorio sve zivo al ove bekove nikako....ubili nas po strani pa je kao rezultat toga doslo i ono Trajkovicevo ludilo..... Ima primera kvalitetnih bekova koji igraju u oba pravca i u ovakvim klubovima.....ne moramo da idemo cak do Totenhema, Borusije, Arsenala....
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
koliko bi nam sada legao jedan milivoje cirkovic...enake je za nase uslove bio super bek ali mora da se gura miletic pa su ga oterali,cak je bandalovski bio dobar defanzivno ali je tada vulicevic bio prvi izbor pa je i on otisao...problem omladinske skole je sto ne pravimo igrace koji nam trebaju vec sta iskoci to ti je ..kako nema vizija da pravimo ono sto nam fali u prvom timu tipa bekovi pa njih posebno treniras i pravis,kako nema spica vec godinama....druga stvar oni prekoputa se opasno zaduzuju i dovode kao na traci,pa ajde makar malo da im pariramo zaduzite se jer u ovoj drzavi isto je imao dugo 20 ili 40 a ako uzmemo titulu udjemo u ls to se isplati....pa umesto 2 stopera mi da imamo 4,5 krila ,4 spica ...
vratite djoleta jovanovica kao back up ,uzmite saponjica na pozajmicu isto kao back up ...platite skuletica da bude par sadiku ...vratite kao back up opciju vojislava stankovica ..dovedite krstenog stopera...medo kamara na sredini da grize vratite ninkovica...sve se moze samo da se ima zelje...a pare nisu problem zaduzite se jer bez zaduzivanja nema ni rezultata....i za kraj sta je neko pisao konstitucija ih igraca...stefanovic,pavlovic,markovic,zivkovic svi metar i 60 i 40 kg..i to ovdfe nekako i da prodje sa tom konstitucijom cim odu preko nema sta da traze jer igraju protiv zverina u odbrani ...dok ne promenimo te stvari ceka nas ono sto su nam i namenili a to je da obore nas rekord i uzmu 7 zaredom
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Sazvali satro odbor za hitna pitanja da pricaju o treneru. Iz toga se samo moze izroditi daljnja podrska jer ce otkaz popiti u petom kolu kad budemo zaostajali 7 bodova.

Prica se puno o odbrani po medijima a istina je da je cijela ekipa van forme. Niko na svojoj poziciji ne radi sto bi trebao. To je jedina istina.
Sto se defanzive tice nemamo igraca koji sijece protivnika na 40 metera od gola.
To nije ni Zdjelar ni Scekic a najmanje Natko.
Nastavicemo da primamo po dva komada po utakmici - lagano.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ljudi da li stvarno pricamo o bekovimo, ceo tim nam je u kanalu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top