Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
533
Reaction score
1.756
Jel konacno jasno sta znaci ofanzivni bek(Lutovac u ovom slucaju) za igru i ovu ligu?
Covek se non stop ubacivao i pravio visak sto bekovi i treba da rade. Nista on specijalno nije odigrao,korektan je skroz bio,ali je pokazao kako treba da igra jedan bek. Vitas kriminalan!! Covek toliko gresi u predaji lopte a nekada i u postavljanju da prosto ne mogu da verujem da je profesionalni fudbaler. Dal ima neku povredu ili nema dovoljno utakmica u nogama ne znam,ali trenutno dosta rizican u igri. Popovic golman takodje na momente nesiguran,ali jos je mlad tako da verujem da ce biti bolji.
Banjak odlican danas,Brezancic jezivo spor,sto je velika steta jer covek ima smisao za tu poziciju i strasan centarsut(i onaj po zemlji),da je malo samo brzi legao bi nam do jaja sada na toj strani.
Scekic-Zdjelar odlicni! Scekara nam bas znaci u igri,dosta smo sigurniji pozadi sa njim a cak i za kontre i tranziciju je odlican,dosta lopti je presekao,oduzeo i poslao gore.
Suma najbolji nas igrac,vise puta sam rekao,nije bez mana naravno,ali bez njega i Sadika ne bi postojali. Asano vrhunski danas,koliko zahvalan igrac..Savo da ga stavi na gol ovaj bi pokidao ruke i noge da skine svaku loptu! I pritom uopste nije dunster,zna dosta lepo sa loptom,nije Leonardo naravno,ali izuzetno koristan igrac.
Da su bili pametni kao sto nisu pa da vrate tog Leonarda i Evertona pa da imamo u napadu-desno Asano,levo Leonardo,u spicu Sadik,iza njega Suma,na sredini Zdjelar i Everton,pozadi ne bi bilo ni bitno toliko ko igra,samo da nisu neke teske kiksare i pregazili bi ovu ligu kao plitak potok.
Naravno jos jedan dobar spic pored Sadika bi nam trebao pa nek se rotiraju nekada,neka igraju zajedno nekada...i da se lepo broj stranaca poveca na 6 i da se igra fudbal.
Ovo ovako nije izvodljivo da nesto specijalno napravis. Ograniceni smo do jaja zbog tog glupog pravila od 4 stranaca.
Natko je izgleda na hladjenju,definitivno je sada jasno da je napravio taj incident na treningu,ne bi me cudilo i da ga vise ne vidimo u nasem dresu. Zao bi mi bilo,odlican je igrac,ali u ovoj nasoj taktici cesto nam duva pozadi jer ne pomaze Zdjelaru koliko bi trebalo. Idealno bi za njega bilo da igramo sa jos jednim centralnim veznim malo defanzivnijim umesto Sume,ali to onda vise nije ista prica na terenu.
Jedino preostalo logicno resenje je rotirati njega i Sumu sa tim da je Natko ipak centralni vezista a Suma ofanzivni pa u zavisnosti od protivnika a i rezultata rotiras.
Sve u svemu dobra utakmica danas i ovako moramo da nastavimo,nema opustanja.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.986
Reaction score
15.748
Локација
Beograd
Teško ćeš videti Sumu van sastava osim ako baš krene toplo-hladno. Jebeno koristan igrač koji lako odluči meč. Izmena Sume može kad imamo +3 (bolno sećanje na AZ).

Mirno u san. Laku noć i sutra da izvucemo letonce.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Konacno jedna mirna i lepa utakmica. Sa ovakvim bekovima delujemo ostrije i sigurnije u ofanzivi i nadam se da je to Savo konacno uvideo i da nece vise odustajati od takvih tipova igraca na tim pozicijama, druga dimenzija skroz kad je u pitanju i tranzicija i zavrsnica akcija.
Vitas i Popovic cure, a Banjak bas pismen igrac i takticki i tehnicki. Prekidi katastrofa i ofanzivno i defanzivno (sto je opasnije mnogo).
Scekic i Zdjelar ponovo dobitna kombinacija i jedva cekam da vidim kako cemo odreagovati kad ne budu zajedno na terenu jer ce ta situacija pokazati pravu mogucnost ove nove zadnje cetvorke iako su nam Lutovac i Brezancic danas konacno doneli tu bekovsku ofanzivu sa obe strane.
Suma i Sadik ubitacni, narocito Suma.
Stevanovic vrlo dobar, dete koje ce brzo da ode i napravi veliku karijeru.
Asano uporan i strpljiv, japanski svabo, spartao je svih 90 minuta i 90% njegovih sprinteva veceras je oku vecine posmatraca bilo nezapazeno ali mu se na kraju isplatilo.
Nadam se da je ova utakmica uvod u prodaju Ivanovica (ili slanje na pozajmicu).
Ne smemo da stajemo i nikakvo zadovoljstvo ne sme da postoji posle ove pobede. Do kraja prvenstva ima previse, a Liga Evrope jos nije ni pocela.... Sumiranje utisaka moze da se izvodi nakon ulaska u LE, nakon derbija i nakon prvenstva.....sve osim toga mora da bude u fazonu "mora bolje" i ne sme da postoji drugi utisak osim "mora bolje".

@Mister 10
Ne bih rekao. Itekako ima hitrinu.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Kao i uvek, kratka individualna analiza posle utakmice:

Popovic - decu ne komentarisem, ali on je golman pa prosto moram, sta fali momku??? bravo mali bre!!
Banjak - Maki je jos u takmicarskoj formi, a umor je na neki nacin tu, i ako je bila “korona pauza”. Anticipacija mu je jaca strana bas! Pas dobar! ali sklon je kiksevima, treba jos mnogo da prodje za neku ocenu (jeste li pojacanje ili nije).
Vitas - ne znam viseg igraca koji ne ume da skoci! Jak je! Ima bezobrazluk! ali kao i Banjak sklon je kiksevima!
Lutovac - ako moze on na beka, moze i Asano! decko dosao da igra krilo, jbg konkurencija, oces beka? hocu! cuti i igra! sjajno od njega! i dobar je! bice bolji!
Rajko - onaj sprint u 55tom minutu! korneri? svi, CELA EKIPA, sa sve Nathom i Sumom kod Rajka u malu skolu kornera!!!
Zdjelar - kad ima ledja, drugi igrac, neopterecen pasom.
Scekic - vise uzetih lopti je vise napada, vise napada je vise sansi, vise sansi je vise golova, kraj price!
Asano - necemo primetiti da je otisao, to ne znaci da je los! naprotiv! ali ne pravi razliku kakvu bi trebalo jedan stranac da pravi!
Suma - necu ga komentarisati, nekako u inat ovima sto bi da ga sele na tribine, ne znaju fudbal ljudi i to je to.
Sadik - Bog fudbala iz Kadune.
Zorz - ima jedan sut po utakmici.. precka gol ili golman.. to je to od Runija iz 5. lige
Lola - i dalje moze da smiri! nepravedno opljuvan!
Matic - mora vise prostora da dobija! mora! Savi na dusu!
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Covece ali kad i posle ovakve utakmice vidim komentar za Sumu koji je tipa odigrao je ok, ili konacno nesto malo i on da uradi.
Stvarno se ne secam ovolike negativnosti prema nekom igracu koji toliko doprinosi.
Taman je i odgovorio na ono ko ce nam davati golove glavom :D
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
80% Partizana je Suma i Sadik.
Sve otalo se svodi na grešku protivnika i na molbu gospodu Bogu da neko ne dođe u prilici da šutne na naš gol...to po običaju završi u mreži.
Pored njih večeras su Zdjelar i Asano opravdali svoju platu.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Teško ćeš videti Sumu van sastava osim ako baš krene toplo-hladno.
Pa on uvek igra toplo hladno.

Greota je sta se radi Natku, fudbaler i profesionalac pravi.
O karijeri koju je Natko imao, Suma moze samo da sanja. Dva sveta i dva sporta.

Interesantno je kako se odjednom menja misljenje posle samo jedne utakmice. Suma je idealan za ovakav Partizan, kako on igra takvi su nam i rezultati.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Pa on uvek igra toplo hladno.

Greota je sta se radi Natku, fudbaler i profesionalac pravi.
O karijeri koju je Natko imao, Suma moze samo da sanja. Dva sveta i dva sporta.

Interesantno je kako se odjednom menja misljenje posle samo jedne utakmice. Suma je idealan za ovakav Partizan, kako on igra takvi su nam i rezultati.
Jel igra karijera ili igrac, forma, trenutno raspolozenje, ucinak? nisam nesto upucen
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Dao sam cinjenicu da igra uvek toplo hladno.

Nadam se samo da je ovo taktika i uklapanje u broj stranaca, a ne sutiranje Natke i na kraju prodavanje zbog zabavljaca.
Uvreda je za igru zvanu fudbal uopste ih i uporedjivati.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Kad se Sumi igra fudbal, Partizan pobeđuje. Kad se Sumi "ne igra", Partizan gubi. Zar to dovoljno ne govori o Sumi? Činjenica je da on nije svaku utakmicu naštimovan, ali i takav, kad mu se "ne igra", može da reši utakmicu. Mnogo veći problem su ostalih 10 igrača kad se Sumi "ne igra".
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Mora se uskoro vršiti rezanje igračkog kadra. Tipa Ivanović, poštujem ga zbog borbe, ali on nije igrač u Partizanu ni za rotaciju. Nemoguće je da dobija bar 25 minuta svaku utakmicu a da rijetko šta uradi korisno. Ne napreduje, stagnira ili čak nazaduje iz sezone u sezonu. Takav nam igrač ne treba.

Tu se mogu svrstati komotno i Vujačić i Lola, a mislim da će uskoro i Lalatović.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.092
Локација
Beograd
Popovic - decu ne komentarisem, ali on je golman pa prosto moram, sta fali momku??? bravo mali bre!!
Fali mu što još nije za prvog golmana Partizana, veoma je riskantno da naša odbrana (a znamo svi kakva je) iza svojih leđa ima nekoga ko nije iskusan i vrhunski...
Već nekoliko puta je od početka prvenstva ,,prodao,, loptu protivniku, lošim pasom, a to u jačim utakmicama ili Evropi može da znači da mi primamo gol...
Često samo gleda i prati situaciju, čekajući da neko drugi interveniše...a ako taj drugi ne interveniše, mi ćemo takođe primiti gol...
...danas je Pop imao jednu dobru procenu, tj. postavljanje i odbranio je taj šut po sredini gola, kao što je imao i dobar refleks na onaj snažan šut što je išao pod prečku...
To je o.k. ali već sam pisao da i dalje zastupam ono staro pravilo da golman mora da bude ,,gospodar šesnaesterca,, - dakle golman, a ne štoper ili bek - ako je neko zaboravio, golman ima pravo da koristi i ruke za razliku od ostalih igrača na terenu, a to je poprilična prednost da bi ona ostala neiskorišćena i da golman samo stoji na liniji i gleda šta se dešava...

Ako ovde ima starijih, bar da čitaju ako ne pišu, sigurno će se setiti onih iz EX-YU, Marića, Svilara, Janjuša, Borote, Pantelića, Stojića...svakome se moglo desiti da kiksne, nije da nije, ali pre kiksa bar gospodare ko zna koliko minuta i utakmica, a kad se ,,razbrane,, ne možeš da im daš gol, pa da se igra tri dana...elastičnost, refleksi, parade, izletanja, sve je to moralo da se ima...

Ne kažem ja da i pre i posle ovih koje sam naveo nema dobrih golmana, ali lakše mi je da navedem primer iz nekog ,,mog,, vremena i YU, nego da tražim nešto iz ,,vašeg,, ili iz Evrope, a primer je ovakav, ne zamerite mi, stavljam neki snimak Envera Marića, tek kao vaspitnu lekciju za našeg Popa i ljude koji sa njim rade.

Dakle, pogledajte kako ,,Leteći Mostarac,, rešava neke situacije tako što izlazi na loptu, a ne čeka da li će do nje doći napadač ili štoper, i boksuje je da ona odleti u p.m, a ne samo da je,,ošamari,, pa da padne negde u blizini gde je opasno, pogledajte i kako je u stanju da neke lopte uhvati a ne samo da ih odbija (ko zna gde), pogledate i kojom brzinom je u stanju da ustane posle neke intervencije, a ne kao mnogi današnji golmani, kad tresnu o ledinu, ti ne znaš da li će moći da ustane, ili je možda sjebao bubreg, kuk, kičmu, nos, itd...
Golman je nekad morao da ima gipkost, pokretljivost, reflekse, pa čak i eleganciju pantera ako želi da bude golman! O hrabrosti i ludosti da izleće na lopte kada je ,,najgušće,, i u noge napadačima, poturajući glavu tamo gde neki ne smeju nogu, i da ne govorimo...
A ima li naš Pop sve to?
Nema, dobar je dečko...nije ni Stojke imao baš sve, ali...valjda nam treba golman koji je ODMAH bolji od Stojketa, a ne da ga od Popa tek ,,pravimo,,...
Meni je stvarno žao što nema više nekih snimaka, pa da gledamo šta su sve mogli ovi golmani koje sam pomenuo, ali, izdvojite bar minut za ovo, Popu sve najbolje, ali...nek pogleda:

 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.117
Pazi kurca, Suma prebira klikere, a Natko suvi profesionalac...

Da se razumijemo, trebaju nam obojica, obojica su majstori i obojica bi morala malo vise oznojiti dres, al dajte malo objektivnosti. Klikere dajem da Natko ne trci vise od Sume, a to je na njegovoj poziciji mnogo veci problem.

Da imamo kvalitetniju i uigraniju odbranu, mogli bi da ih trpimo, ovako teska srca moram priznati da Scekic-Zdjelar mora biti zacementiran par na sredini.
 

vukMKD

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
599
Reaction score
785
Локација
Tamo gde vecno sunce sja...
To sto sa Scekicem delujemo mnogo cvrsce i bolje, zapravo govori o tome koliko su Zdjelar i Natko losi, ne pojedinacno, vec kao tandem centralnih veznih, a ne da je Scepan ko zna kakav igrac, previse je on limitiran treba nam kvalitetniji igrac za prvih 11.

Tako da mora i taj problem da se resi u hodu, da se neko od njih proda, (kazem proda, jer ni jedan od njih nije za klupu) i da se dovede neki kompatibilniji onom ko ostane.

Sto se zadnje linije tice, Vitas me ozbiljno plasi, nadam se da gresim, ali taj momak ima mnogo da nas kosta, isto kao i tanak roster.

A sta reci o Sumi, bio je brilijantan u prvom poluvremenu, kada je 100% koncentrisan, i podredjen timu, bez sumnje, nas je najbolji igrac.
 
  • Like
Reactions: MAK

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Goran Tomić taj Maric je bio cudo, igrom slucaja pricali mi stariji vec o njemu..
Inace, lopte koje su oni branili i ove danas su bas dosta razlicite.. (ne branim time ove danasnje golmane, ali imaju vise muka sa samom loptom)..

Zasto ja hvali Popovica? Samo jer je dete, medju stativama (sebe u tim godinama, kako branim za Partizan ne smem ni da zamislim), pa to je strah! a ja ne vidim neki strah kod njega, pa mi to simpaticno.. Naranvo da nije za prvog golmana, ali sjajna je stvar sto to trenutno glumi, stice iskustvo.. pa nece Stojkovic do 50te, treba nam neko da ga zameni nekad
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top