Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.220
Reaction score
1.491
Kada se nabiju ove sabanske ekipe u bunker, nece to ici lako na gostovanjima ako se ne bude igralo iz prve i brze razmisljalo...

Ne moze da se oceni nista veceras jer smo ih naceli na vreme tim autogolom, plus crveni posle kojeg je bilo sve lakse, pravi ispit ide u cetvrtak... Ovi nisu prisli golu posteno...

Srecno Stanoju, posto kazete da cita forum... Samo brze u zavrsnici i vise suteva na 17-18 metara, ne moramo se bas usetati u gol... Kako je lepo videti pored klupe nekoga ko aktivno ucestvuje u igri, mrzim mrtvokure trenere ma koliko poznavali fudbal... Ne mislim na Savu, nego uopste...
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Za prvu utakmicu sa novim-starim trenerom ovo je delovalo i više nego dobro. Jeste da Rad nije merodavan protivnik ali novine koje je uneo Stanojević su vidljive već posle ovih 90 minuta. Trčanje i želja kod igrača koja je viđena večeras nadam se da će se ponavljati iz utakmice u utakmicu. Izmena formacije, koja i dalje nije sa dva klasična napadača već se napada konstantno sa svih pozicija pa nekada deluje da imamo 4 špica, stalna kretnja igrača, promena pozicija, sve to ove sezone do sada nije viđeno od igrača Partizana. Fali završni pas a kada i to dođe do kristalizacije neće protivnik proći sa samo 3 gola u mreži. Naravno, stara boljka nam je realizacija ali sa ovoliko igrača u završnici pitanje je samo ko će i iz kog pokušaja pogoditi.

Iako je Partizan u prvom poluvremenu imao konstantno loptu u posedu, pravih šansi nije bilo. Pomenuo sam, falio je završni pas. Prvi gol je pao posle pola sata igre, konačno. Sjajno je Filip Stevanović primio dubinsku loptu po levoj strani a onda je povukao ka unutra i poslao vrlo dobar centaršut u šesnaesterac. Lazar Marković je krznuo loptu glavom dovoljno da natera Stojsavljevića da je pošalje iza leđa svog golmana, 1:0. Da li je Markec želeo da šutira ili asistira, nebitno je, vodili smo. Delovalo je da nemamo rešenje za gol i pored velike inicijative tako da je ovaj autogol mnogo značio da se nastavi u istom ritmu ali ipak malo rasterećenije. Rad kao da nije imao ambicije da napadne pa je do kraja poluvremena lopta nastavila da bude u posedu crno-belih ali se na pauzu otišlo sa samo 1:0. Dosta dobrih stvari je viđeno u prvih 45 minuta, bar se meni svidelo. Drugačije je, neefikasno i dalje, ali mi se sviđa. Rekoh, kad se ovo ukomponuje i uz par pojačanja (ali pravih pojačanja), biće lepo gledati Partizan.

Drugo poluvreme je Stanojević krenuo sa istim igračima iz prvih 45 minuta. Posle samo par minuta igre Rad je ostao sa desetoricom na terenu. Danas sjajni Lazar Marković je izbacio Sadiq-a ka samom golu Rada a jedan odbrambeni igrač gostiju je napravio taktički i jak faul, sudija kaže za crveni karton. Da li je Nikola Đorić bio poslednji igrač ne znam ali znam da bi Sadiq bio sam ispred golmana jer je krenuo kao metak. Vrlo brzo Partizan preko Fiće Stevanovića materijalizuje igrača više na terenu. Odlična solo akcija i još bolji gol postigao je Stevanović, danas kao i Lazar veoma raspoložen za igru. 2:0 je na semaforu, očekivano posle totalne dominacije plus igrač više. Šanse su ređale, neke su završile šutevima neke ne. Danas se moglo u nekoliko navrata videti da Sadiq zaista ima problem sa igrom glavom. Dva-tri puta je bio u skoku i sve je to delovalo premlako. Ali je zato majstor kada ima loptu u nogama. Danas nas je podsetio nekoliko puta na onog Sadiq-a koji pravi potez ili dva, pa čak i tri, više. Ali biće sve to ok. Stanojević je Matiću dao pola sata igre, ušao je umesto Markovića. U sam špic je otišao dok se Sadiq malo povukao pa se čak u par situacija našao i na poziciji krila. Ali tranformacija koju su nam pokazali danas igrači nam nije mogla za sigurno reći ko koju poziciju igra jer su svi trčali, menjali se. Ovo mi se najviše dopalo danas. Šćekić je na terenu proveo 20 minuta kao i mladi Dennis Stojković. Natho je posle obaveza u reprezentaciji zaslužio odmor a i utakmica je svakako bila rešena. Šćekić je otišao na njegovo mesto a Stojković na krilnu umesto Stevanovića. U 80. minutu posle solidnog kombinovanja lopta dolazi do Asana koji prvim kontaktom gura loptu u šesnaesterac i igrač Rada ga ruši za jedanaesterac. Interesantno, nije bilo žutog kartona. Sadiq je bio siguran za 3:0. To je bio i konačan rezultat utakmice. Priliku do kraja su dobili još Nikola Čolić i Lutovac.

Moram priznati da nisam očekivao ovako brzo da vidim razliku u odnosu na taktiku Save Miloševića. Bili smo mi i kod Save ubedljivi kući ali je ipak delovalo da su danas momci željniji igre i pobede. Mnogi su to potencirali kao prednost Stanojevića, da će znati da ˝napali˝ ekipu i izgleda da je u tome uspeo. Danas bih istakao i individualni učinak Ostojića koji je igra kao mladić. Urošević je takođe bio vrlo dobar. Lazar Marković može biti naš glavni igrač ako bude spreman i izdrži batine na terenu. Danas je bio odličan. Videlo se i u prvom kolu da je željan igre ali ga je povreda sve do danas sprečila da to ponovo pokaže. Sadiq obavezno da ˝malko˝ smanji soliranje. Asano je danas dostao radio ali kao da je i on želeo posebno da se dokaže pa je preterivao povremeno. Sve ovo je delovalo dosta dobro i nadam se da ćemo nastaviti ovako i da će se realizacija popraviti. Slab je Rad i gotovo da danas ne bi ni bili na našoj polovini da im nije bilo Miljkovića. Sledi evropsko gostovanje, nadam se da ćemo ponoviti ovakav pristup i da se prolaz dalje neće dovesti u pitanje. Pojačanja nam trebaju, a Stanojević je pre utakmice najavio da se nešto više može znati od ponedeljka. Trebaju nam provereni a ne istrošeni igrači pa se nadam da se Stanojević neće kockati, opet.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.091
Локација
Beograd
Savu smo hvalili i praštali mu nedostatke, ali čim je iskusniji trener seo na klupu odmah se video ,,rukopis,, - iako je on ovde tek nekoliko dana...

Kao prvo, jeste da je Rad slaba ekipa, ali i Novi Pazar je bio slaba ekipa pa nas je ,,ubio,,...
Kao drugo, kada je Stanoje na klupi, ja mnogo mirnije pratim utakmicu jer imam poverenja da ćemo je svakako dobiti, a kod Save si uvek bio ,,na oštrici žileta,,...
Kao treće Stanoje zna znanje, zna da otvori utakmicu, da je zatvori, da je vodi, da vrši izmene, da menja formacije, itd, itd, i - samouveren je našpanovan, strog, energičan, a sve to igrači osećaju i sve to se prenosi i na njih...umesto da su nervozni ili apatični i oni postaju samouvereni i energični, i, eto, crveni karton dobija protivnička ekipa, ne naša...
Četvrto, celu utakmicu svaki naš igrač je imao ,,pomoć prijatelja,, - linije tima su stalno bile bliže jedna drugoj i učestvovale u igri, nisu se nigde pravile ,,rupe,, po terenu, svaki igrač je imao blizu sebe nekoga kome može da doda loptu, svaki igrač koji je izgubio loptu, znao je da će odmah neko od kolega da jurne na protivnika da se ta lopta vrati u naš posed...
Peto, Stanoje je dobro procenio protivnika kao ,,boraniju,, a od ,,boranije,, se ne beži 30 i 50m od njihovog gola, nego ih ,,stisneš,, još kada su nazad da im uzmeš loptu - zato jer su ,,boranija,, i ko da oni pa mogu svaki put da je iznesu, šta tu ima da se čeka sa nekim pozadinskim ,,zonama,, da ih tek tamo napadaš, nisu Bajern, nisu Mančester, ,,boranija,, su...
Šesto, Stanoje zna da proceni (ili poznaje) igrača pa je Markecu dao ulogu ,,lutajućeg,, ili kreativnog, ili prednjeg, što je ovaj sasvim solidno odigrao, mada, iskreno govoreći, Savi se nikako nije posrećilo pa da ima zdravog Markeca, ovaj se oporavio tačno za Stanoja...Ostoja i Vitas igraju mnogo slobodnije i smirenije, Fića otresitije, itd, itd...
Sedmo, i prekidi su konačno izgledali opasni...
Osmo, realizacija mora bolje, ali...radiće se sigurno i na tome...
Deveto, Banjak je povređen, Suma suspendovan, Stanoje je morao večeras da počne i sa dva ,,obavezujuća klinca,, ali - u Evropi neće imati nikakvo ograničenje decom ili brojem stranaca, pa će moći da sastavi još jači tim!
Deseto, Miljković...deluje iskusnije i sporije, ali, jbg...nije ništa večeras zajebo, za beka je to sasvim o.k.
Jedanesto, očekuje se dolazak nekih novih igrača...videćemo kojih i kakvih...

To mu dođe to za večeras.
 

taribowestt

Početnik
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
85
Reaction score
122
Локација
Beograd
Realno Miljkovic je danas bio dosta dobar. Mogu pojedinci pisati sta im volja, decko je sasvim korektno odigrao. Kakav god Rad da je kao ekipa, Partizan je danas dosta cvrsce i sigurnije izgledao. Svi mi volimo celavog Miletica, ali ruku na srce on je ispadao i protiv Pazara, i protiv one nesrecne ekipe iz Rige, i jos ko zna koliko utakmica od koga je stigao, dok recimo danas Miljkovic dosta dobro izgledao, a nije ni uigran niti ima dovoljno treninga u nogama, bice sigurno jos bolji. Uostalom mozda i fudbaleri citaju ove komentare, dajte malo neke pozitivnije. Sledeca tekma protov moldavaca da ih naguzimo pa onda da se odradi posao protiv Zlatibora i onda pun gas protiv Sarlroa da se pokaze gde smo i sta smo pa onda mozemo da komentarisemo i Miljkovica i sve ostale.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Svidja mi se broj igraca napred koji mogu igrati na obe strane terena, pa i uvlaciti se u sredinu iza spiceva ili ici u dupliranje spica!
Asano moze levo desno i kao lazni spic!
Stevanovic i Markovic mogu i levo i desno i iza spica (Markec je u mladjim kategorijama karijeru poceo kao paker, a Fica izjavljivao da mu je to omiljeno mesto).
Moj miljenik Stojkovic takodje!

Nece, da se razumemo oni to sve i igrati, nece biti na svim tim pozicijama ali ako se zadese u tim zonama mogu da traze kvalitetna resenja! Podeli Markec veceras pasove neke da se i Suma i Natho poklone.. Fica zna da odigra! Asano na malom prostoru jako koristan veceras (inace mu to nije bila odlika).. Donosi nam to neka zamimljiva resenja pre svega u transformaciji i tranziciji!

Popovic mi je sve drazi! imamo bre sjajnu decu! Colic mali udje pa se kurci (volim to), Denis napravio 2 maestralna poteza (cak cu gif-ove da napravim kao neki ovde), mali Stulic videli smo kako je opasan medju vrsnjacima a nadam se da Pavlovica necemo izgubiti kao ni bilo koje dete u kome je prepoznat neki talenat.

Cestitke ser Alexu za sirotinju i napred Partizan!
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Za razliku od Cele, bar nije isticao svoje nedostatke.
Vrlo korektno.

rtet.gif


Posle ovog pravovremenog skoka da blokira udarac setih se grupne slike gde Miljkon čuči u gornjem redu.
Ne znam za druge ali meni je drago što je Miljković tu. Falilo mi to da sportska utakmica koja je do sad za nas ulazila u žanr Drame ili horor bude od sam i malo misterija.X files
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.986
Reaction score
15.748
Локација
Beograd
Samo poslušati izjavu malog Filipa na temu Stanoje i sve će vam biti jasno. Mali iz topa kaže radi se mnogo bolje taktički. Stanoje kaže nisam ni blizu onoga što želim, prvih 20min smo bili spori.

Ne upadam u nikakvu euforiju, ali sam sve vreme pratio kretnju, neverovatan broj završnih pasova na bunker odbranu i odlična kretnja svih u ofanzivi. Pošto sam laik za basket, znate i sami šta donosi statičnost u bilo kom sportu. Nema dugih lopti više, zaboravite...

@Goran Tomić , baš tako, uz Stanoja nemam problem da dočekam kraj meča.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Синоћ после утакмице на Јутјубу налетим на гостовање Жељка Пантића у емисији "Без устручавања". Нахвалио је Сава, рекао како би од продаје Садика и Стевановића могло да се добије толико новца да би могао да се сазида нови стадион. Онда је почео да прича јако лоше о новом тренеру. Рекао је како долазак Станојевића део плана управе да распрода све оно добро што је Саво створио, да следи повратак Рамаданија у клуб и поновно прављење штетних уговора са његовом менаџерском агенцијом. Каже Станоје је кум Дамјанцу а Дамјанац главни агент Рамаданија за ове просторе.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
I prosli put kad je bio tu (Stanojevic) mnogo toga mi nije bilo jasno (npr. zasto Miljkovic... sad opet isto...) ali i tada se vidla pozitivna energija, direktna igra, zelja... tako je i sad pocelo, nek bude kao prosli put, sa lepsim epilogom naravno.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Prvo i osnovno, ne pravi trener ugovore sa menadžerima nego klub tj uprava. Trener može tražiti kog hoće igrača, ako uprava kaže da ne može, iz bilo kog razloga, on tu ništa ne može - tj može: da podnese ostavku. Besmisleno je pričati kako je trener, osim ukoliko nije i trener i SD, odgovoran za štetne ugovore.
 

Contador

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2018
Порука
31
Reaction score
24
Локација
Novi Sad
Синоћ после утакмице на Јутјубу налетим на гостовање Жељка Пантића у емисији "Без устручавања". Нахвалио је Сава, рекао како би од продаје Садика и Стевановића могло да се добије толико новца да би могао да се сазида нови стадион. Онда је почео да прича јако лоше о новом тренеру. Рекао је како долазак Станојевића део плана управе да распрода све оно добро што је Саво створио, да следи повратак Рамаданија у клуб и поновно прављење штетних уговора са његовом менаџерском агенцијом. Каже Станоје је кум Дамјанцу а Дамјанац главни агент Рамаданија за ове просторе.
Pantitj je peder. Drugovi i drugarice
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.646
Reaction score
22.631
Локација
Академија
Нисам Пантићев бот, али рекао је да управа прави заокрет према Рамаданију а да је Станојев долазак последица тога. Очигледно Пантић се разишао са управом па сада користи сваку прилику да је пљуне.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.394
Reaction score
4.587
Локација
Zemun
A sta to konkretno treba da znaci? Mislim taj zaokret. Ramadanijevi igraci u nasem timu su standardni bili i kod Save, i za vreme dok se Pantic "lizao" sa upravom. Hoce sad da prica kako se Markec i Zdjelar guraju sto su Ramadanijevi, a ne zato sto su nezamenljivi u uvom timu?
I sta znace ti stetni ugovori? Pa nema uprave Partizana koja nije pravila stetu, u vidu obaveza koje ima klub, koje samo idu uzlaznom putanjom, bez obzira na ostvarene prihode.
Ja nesto ne verujem da je Stanoje lik koji bi radio "u korist Partizanove stete" i da Pantic laprda. Nadam se da ne gresim.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Odlican start za Stanoja.
Ocekivane promene i Markec u spicu, mislim da smo par kolega i ja na forumu to i najavljivali. Neko je napisao da Savo nije imao srece sa Markecovim povredama, ali Savo nije ni pokusao sa Markecom u spicu, vec ga je gurao desno, gde on zaista nikad nista nije odigrao.

Sve u svemu dobar mec, vide se neke Stanojeve zamisli, ali treba biti objektivan na nasem terenu i Savo je punio sve.

Ostaje da se vidi kako cemo delovati na gostovanjima i malim terenima.

Srecno Stanoje
 

djole035

Grobar
Учлањен(а)
06.06.2013
Порука
409
Reaction score
441
Secam se citata,sada omrazenog sportskog direktora Ivice Ilijeva,pred revans protiv Anderlehta:"Sale,'ajmo jos jednom...."Naravno,obracanje pogadjaca precki protiv Lacija '98,proturaca lopte kroz noge Karleusi,odnosilo se na Kapitena...
Prvo sto bih napisao,obrativsi se jednom drugom Saletu:"Sale,'ajmo jos jednom..."
Iz nekih razloga nisam imao pristup forumu jako dugo,iz nekih drugih razloga nisam imao pristup internetu nesto krace,tako da Sam propustio pocetak sezone...Vest da je Set Alex Novi trener FKP ostavila me je bez teksta,otvorenih usta,vlazni san...
Prosto nisam mogao da poverujem sta se sve ovde napisalo za Aleksandra Stanojevica...Sublimiracu,otprilike,nedovoljno Grobar...Da nije tuzno,bilo bi smesno...I jebe mi se slatko za jbni Samrok,jebe mi se slatko za upravu(niz Dunav ili u bukagije sto bi rekla Silvija,svi zajedno),kao da smo nekad imali upravu koja radi u interest Partizana...
Za mene,dobrodosao kuci svojoj Aleksandre,cestitke na prvoj pobedi,neka bude dug niz....Imas kontinuitet,od Njukasla,
vec prozivanog Lacija,demoliranja romuljaga,Anderlehta,te LS,pa I Samroka kao podsetnik da uvek useremo Kad je "lako cemo"...
Kad pogledam Tim,Markec, Suma,Asano,Sadik,ovdasnji Bog Natho,See Alex na klupi...Osmeh Sam dolazi na lice...
Jednostavno,Bude se najlepsa secanja,Vera da ce I to Sunce da obasja nasu Humsku...
A sta moze da se probudi kod prekoputasa?Secanje na ponizavanja?Kompleksi?Strah?Secanja I instikti su jebena Stvar,tu Im ni psiho,ni kokeza,ni sudije ne mogu pomoci...
Pisemo tri boda,teraj dalje,svaku na pobedU,Jer MI SMO PARTIZAN,za drugo me zabole...
Na kraju,da ne duzim...
"Sale,'ajmo jos jednom..."
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top