Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.092
Локација
Beograd
Nisam gledao a to mi je baš bila jedna velika želja!
Jednostavno, nisam pretpostavio da jedna takva utakmica može da ,,padne,, baš danas, (ili ovih dana, pa da se prethodno malo raspitam kada će)...
Jer...
...bila je najavljivana za kraj polusezone, pa kako od toga nije bilo ništa, i kako je Partizan posle otišao na pripreme u Tursku, a sad već počeo svoje prvenstvo, za razliku od Teleoptika, nisam ni pomislio da će da im padne na pamet da se ,,sretnu,, ali eto, ipak jesu...
Eto, ni zvanični sajt F.K. Partizan ne smatra da je ta utakmica nešto bitno pa da je bar spomene...da nam postavi neku fotografiju, snimak golova...

Ali, bar je Mozzart sport uvek dobro obavešten o svemu (kao i o sastavu našeg tima još pre neke utakmice), tako da imamo njihov izveštaj...
Sudeći po njemu izgleda da su u prvom poluvremenu ,,rezervisti,, Partizana i prvi tim Teleoptika bili ravnopravni, bar po rezultatu (0:0), a da je u drugom poluvremenu kombinovani tim Partizana ipak bio bolji od drugog tima Teleoptika, te pobedio sa 2:0...

Rećiću vam ipak da je Teleoptik zimus ostao bez najboljeg strelca ekipe, Stanojlovića, a da njegov drugi tim ipak čine igrači koji dosta slabije i puno ređe igraju od onih uobičajenih ,,prvih 11,,...vidim da su u sastavu bili i neki momci koje nisam ni zapazio da su jesenas uopšte igrali, da Lalatović nije danas ni igrao (da nije otišao negde?), itd...

Treba rizikovati sa malim golmanom Slavkovicem kao i Milan sa Donarumom, procitao sam negde da je veliki potencijal.

Pa jel ti veruješ tekstovima italijanskih novinara ili meni?! :D
Sa golmanom se ne rizikuje, nego brani onaj koji je najbolji! To je poslednja pozicija na kojoj sme da se javi neki rizik...

A Stojke je još uvek bolji golman od ,,Lakija Slavkana,, - dobar je Laki, ali videli ste razliku između njih dvojice na pripremama...
Stojke komanduje ekipom, Laki je tu najmlađi po ,,stažu,, Stojke ispucava loptu 100m, Laki 50, Stojke ima živaca da dribla protivnike, Laki se unervozi kada mu saigrači daju loptu da ,,organizuje,, igru Partizana, Stojke je veći, Laki je manji, itd...
Naravno...sjajnom momku kao što je to Lazar Slavković želim sve najbolje, ali da bi postao najbolji golman Partizana...treba da mnogo radi na svemu onome što zasad ne radi savršeno, da što više brani, da se razvija u nekom timu gde će imati puno golmanskog ,,posla,, itd...

Evo kakav je utisak ostavio na mene u oktobru prošle godine...doduše...sada je već iskusniji kao golman prvog tima Partizana (makar na samo jednoj utakmici, ali na kojoj je ipak ,,sačuvao nulu,, na svom golu!)...

Golman Slavković je na podosta utakmica ,,vadio kestenje iz vatre,, i branio zicere, što je velika stvar...a branio je i neke opasne šuteve odbijajući loptu, ali možda bi mogao da poradi (ako je to ikako moguće) i na tome gde će odbiti loptu posle tog šuta, da ona ne ,,padne,, tamo gde opet može da bude opasno po nas, ili recimo možda da čak ponekad proba i da je hvata?
S druge strane sada je nekako modernije da golman bude još viši i krupniji nego što je to on, a meni i dalje nedostaje ono starinsko ponašanje golmana kada su bili pravi pravcati gospodari svojih 16m.
Dakle, kada bi golman tada dreknuo ja, poplašili su se i njegovi saigrači a kamoli napadači, jerbo je on izlazio na centriranu visoku loptu tako da može da te udari đonom, kolenom ili pesnicom, ovo poslednje ako bi se rešio npr. da loptu boksuje, a ti poturiš glavu pre nego lopta stigne...
Mogao je da te ,,razbije,, istera ti vazduh iz pluća ili te nokautira, a još bi sudija svirao faul za njega, zato jer si ga ,,dirao,, dok hvata loptu...
Slavković kao i mnogi današnji golmani dosta često pušta da centaršuteve reši odbrana, i tako smanjuje rizik da ,,zapliva u prazno,, - ali zato ako odbrana to ne reši, e onda dobijamo situaciju da nam protivnik šutne iz prilične blizine i to onda lako bude gol...

Da napomenemo da je i danas (ako je izveštaj Mozzarta tačan) opet ,,sačuvao nulu,, na svom golu Teleoptika i to - protiv Partizana! :D
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
zanimalo me kako mi je odigrao otpisani miljenik
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.092
Локација
Beograd
Mene je zanimalo sve, ali šta vredi kad ne gledah utakmicu, a niko drugi nije dao neki opširniji izveštaj, video-snimka nema, fotografija nema... :confused-smiley-013:

Nego, što se tiče miljenika, bilo čijeg, pogledaj samo koliko je fudbalera odigralo ovu utakmicu, plus oni koji su igrali protiv Napretka...baš imamo puno igrača u ,,pogonu,, - nije baš lako ući među prvih 11 Partizana...preko 50 igrača su tu u nekoj ,,kombinaciji,, a ako pomislimo i na mlađe kategorije...onda ih je verovatno stotinak...odnosno, u proseku, po 10 igrača ,,pikiraju,, na jednu jedinu poziciju u timu...

Naravno ,,statistika,, služi samo da ,,štimujemo, istinu kako nam kada odgovara, a ko je zbilja VRHUNSKI, taj nađe već nekako svoje ,,mesto pod Suncem,, nego je problem koga od ,,potencijala,, treba sačekati da se razvije do maksimuma i VRHUNSKOG, a koga ne vredi ni čekati...

Ali...ni dva trenera oko toga ne bi imala isto mišljenje, a kamoli 4000 članova ovog Foruma - od kojih ipak nešto redovnije piše možda 40, a pomno i razumno o fudbalu oko 10...statistika...koja nam ne govori ništa ako otpisani ili neotpisani ljubimci nisu dali gol ili bar asistirali...
A možda su odigrali sjajno...ili nikako...samo ćemo to teško saznati...
Mada...
Biće još utakmica...ihaha...
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.992
Reaction score
11.710
Локација
JNA
Ako daj Bože nastavimo sa ovim nizom pobeda, čovek će bukvalno izjaviti kako nameštamo utakmice, jer 'nate, Šamrok Stanoje je sns projekat za uništenje Partizana i on mora što duže da ostane na klupi kako bi ispunio svoj stranački zadatak.

PS. Dovođenje Holendera jedan od najboljih transfera u poslednjih nekoliko godina.

Gazi!
I 'ladno sam bio u pravu...
Čovek mrtav-'ladan u novoj emisiji izjavljuje kako je igrač Napretka možda bi u dogovoru sa Partizanom da namerno preda loptu Asanu i tako mi postignemo gol, a sve u cilju ostanka na klupu i spasavanju Aleksandra Stanojevića.
:pop:buhaha
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.424
Reaction score
5.637
Локација
beograd
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.092
Локација
Beograd
A može li neko ovde da postavi snimak cele utakmice pa da je posle odgledamo mi koji nećemo stići da to uradimo za vreme direktnog prenosa?
Ima noćas i snimak na Areni 2, pa ako može bar neki link za ,,dvicu,, koji radi...
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.143
Reaction score
3.016
Ok je ovo, samo ima jedam mali problem.

Sve i da dobijemo 20 za redom, nema teorije da budemo prvi.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.744
Reaction score
19.194
Локација
Nickname
A može li neko ovde da postavi snimak cele utakmice pa da je posle odgledamo mi koji nećemo stići da to uradimo za vreme direktnog prenosa?
Ima noćas i snimak na Areni 2, pa ako može bar neki link za ,,dvicu,, koji radi...

Ugasiš sve aplikacije, obaveštenja, ne ulaziš na forum, ugasiš radio u kolima i na poslu, ne prolaziš pored kladionica, kafića, gigatrona, tenomanija, win wina, ne komuniciraš ni sa kim i onda na miru uveče odgledaš snimak kao da je live prenos.
I ja sam tako par puta :)
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.085
Reaction score
36.089
Ugasiš sve aplikacije, obaveštenja, ne ulaziš na forum, ugasiš radio u kolima i na poslu, ne prolaziš pored kladionica, kafića, gigatrona, tenomanija, win wina, ne komuniciraš ni sa kim i onda na miru uveče odgledaš snimak kao da je live prenos.
I ja sam tako par puta :)

Blago tebi, ja sam došao u fazu kad ne mogu u miru da gledam snimak, čak ni kada znam da smo pobedili. :D
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.836
Reaction score
13.452
Значи Бањак може полако да тражи нови клуб за наредну сезону.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top