Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Šta za tebe znači biti alfa i omega ekipe?

Svaki trener voli da ima "ubicu" u ekipi, mi to od Đurđevića i Leonarda nemamo. Kada neko ima kvalitet da u kontinuitetu rešava utakmice, tada će mu se žmuriti na jedno oko na iskakanje iz šablona zamisli trenera. Pa šta misliš da zdravi i spremni Leonardo ne bi igrao kod Stanojevića?

Mozak ove ekipe je Natko, ključevi igre su kod njega, kad njega nema ova ekipa štuca i može ovaj mocart novinar da piše šta hoće i kada odigra loše kao juče što je odigrao, Natko će ipak imati lopte koje će doći do egzekutora ili do asistenta. U sredu je takođe u našim najboljim šansama Jovića i Holendera on bio taj od kojeg je krenulo sve. I zato će imati prednost u odnosu na Sumu, to mi je bilo jasno još kad je potpisao Stanoje jer na svakoj utakmici je njegov doprinos vidljiv. Nezavisno od toga da li će odigrati dobro ili loše njegovih nekoliko lopti ćemo uvek imati.

Problem treba tražiti u tome zašto nemamo igrače koji su sposobni u kontinuitetu rešavati. Zašto mi kao klub nemamo ekstra kvalitet koji smo imali u sezoni 16/17? Problem je što od te šampionske titule (ne računajući Gomeša) imamo igrače napred kojima primarna vrilina nije postizanje golova. Svima je to sekundarna vrlina i svi su igrači koji vrebaju iz senke kao podrška. Šansu Holendera igrači poput Đuke, Lea ili Gomeša koriste iz prve, ja ga ne krivim za taj promašaj jer on nije špic, a za pare koje je došao sasvim pristojan igrač.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Не верујем да би се чак ни Асано боље снашао од њега да у сваки меч улази са клупе. Суми треба континуитет, слобода....Станојевић није флексибилан тренер, има буквалан поглед на фудбал и не воли одступања од структуре, то је то. Станојевићев поглед на фудбал је "не смем да примим гол" и зато играчи попут Суме који не могу да се уклопе у такву структуру нису први избор тренера. У неком Голчевом Партизану Сума би био алфа и омега. Не постоји погрешна тактика, постоји само погрешна селекција у односу на тактику и зато је Станојевић рекао да му требају прелазни рокови да оформи екипу која може да игра оно што он замишља. Има тренера који се прилагођавају екипи, а има и оних којима се селекција екипе мора прилагодити и то је цела прича око Суме.

Naravno da je forma povezana sa minutazom, ali ja nisam pisao o formi, vec o stavu. Ako hoces pogledaj ponovo tih Suminih pola sata, pa mi reci da li bi se Asano tako ponasao.
Pigledaj onaj Asanov sprint kad je izgubio loptu, a pogledaj Sumino odmahivanje rukama kad otvori istu takvu kontru. Ne moze se to porediti.

Suma je specificna glava i definitivno nije lak posao postici da on ne bude stetan za tim. A kad se to postigne, on je nas ubjedljivo najopasniji igrac, tu nema dileme.

Jedna od stvari koje se Stanojevicu mogu zamjeriti je to sto nije uspio iz njega izvuci maksimum, ta kritika je sasvim na mjestu.
Ja sam samo reagovao na svrsavanje na Suminu partiju u derbiju, koja je po mene bila sramotna.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.835
Reaction score
13.444
Једна ствар је на који начин играч посматра фудбалску игру, друга ствар је форма, трећа ствар је неозбиљност итд... Мислим да се о Суми не ради о овом трећем него је једноставно таква фудбалска култура па или можеш да му се прилагодиш и нађеш му жицу или да га користиш само у крајној нужди док у селекцији не направиш рокаду са другим решењем. Асано би сигурно показао веће залагање да је ушао са клупе јер долази из неке друге фудбалске и опште културе али без обзира на то ни од њега јуче нисмо пуно тога конкретног видели иако има континуитет игара и до дербија је био у одличној форми. Израелац, јапанац, африканац....наша је кривица што спајамо неспојиво. Превише је ту шареноликог погледа на фудбал и на свет. Вероватно смо ја и ти у ова два поста разменили више речи него Асано и Сума од кад су у Партизану. Све су то фактори који пуно утичу. Са друге стране имали смо Евертона-Леонарда....Мореиру-Жуку, Мореиру-Клеа.....било је ту и африканаца али је то била једна много компатабилнија група странаца од ове.

Šta za tebe znači biti alfa i omega ekipe?
Неко ко доноси превагу кад је најтеже и кад екипа као екипа не може да нађе решење. Натхо је исто тај играч али њега физика издаје полако. Човек јесте мозак ове екипе и има кључеве игре али је физички све инфериорнији како време пролази.
Zašto mi kao klub nemamo ekstra kvalitet koji smo imali u sezoni 16/17?
Зато што не постоје фудбалски услови да се уопште боримо за титулу. Асано би био Леонардо овог времена да је постојала шанса да цигани киксну ове сезоне. Сума и Садик би можда били Лео-Ђука за прошлу сезону. Те 2017-е цигани су до другог дербија изгубили девет бодова од којих смо за три били заслужни ми, а сада су цигани кикснули само против Јавора и у оба дербија смо их скратили укупно за један бод. Тада смо их у прва два дербија закинули за 5 бодова. Тада су се бодови делили па се играо још један дерби који смо добили, па су они изгубили у гостима у лиги што данас не може да се деси ни ако губе на полувремену сваку утакмицу....све су то биле "аномалије" у циганском систему које смо ми искористили али сада тих рупа нема, цигани су затворили и утакмице и лигу. Ако верујеш да би иста екипа из 2017-е остварила исти исход и ове сезоне у овим лигашким условима онда не видим на чему темељиш ту процену....овај победнички низ је превазишао и ту 2017-у и шта нам је донео? Апсолутно ништа. До прошлог кола смо кикснули мање пута него те сезоне у првих 29 кола.
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Неко ко доноси превагу кад је најтеже и кад екипа као екипа не може да нађе решење. Натхо је исто тај играч али њега физика издаје полако. Човек јесте мозак ове екипе и има кључеве игре али је физички све инфериорнији како време пролази.
Mi takvog igrača ne posedujemo i to je ono što ti pričam. Leonardo je izmišljao golove kad nije išlo, Leonardo je od Đuke sezone napravio to što je napravio, šta bi bilo da su bili u dobrim odnosima... Natku fali pored Zdjelara jedan pitbul kao što je Everton, da obojica oru teren dok on organizuje i dok se spušta između dva vezna.
Асано би био Леонардо овог времена да је постојала шанса да цигани киксну ове сезоне. Сума и Садик би можда били Лео-Ђука за прошлу сезону. Т
Ne bi bio jer nije takav tip igrača, Asano je skroz različit profil igrača. Asano neće uzeti loptu i izmisliti gol, on to jednostavno ne zna i nije to. Ali zato neke druge stvari radi vrhunski, mnogo mi je drag igrač. Isto važi i za Sadika i Sumu, ne bi bili Đuka i Leonardo jer nijedan od njih dvojice nisu gol igrači. Da smo mi profesionalan i organizovan klub, oni bi bili podrška gol igračima i njihove vrline bi tek onda dolazile do izražaja. I prošle godine smo imali taj problem, a i sada imamo previše njih koji mogu postići gol al im nije to glavna karakteristika. Asano, Holender, Suma, Marković. Prošle godine sam plastično objašnjavao na Liverpulu, to je kao da umesto Manea i Salaha imaš Oriđija i Lalanu,a da Firmino bude taj u sredini i da očekuješ od njih 3 da natrpaju 50 plus golova ili da Firmino postigne 20, pa neće dati.

Suma će odigrati vrh partiju u derbiju ili evropi ali u ovim malim utakmicama ne igra i ne učestvuje u igri 90 minuta i zato ja razumem Stanoja zašto daje prednost Natku u odnosu na Sumu. Na derbiju je možda mogao da izađe u prvom poluvremenu sa Sumom umesto Natka jer su igrali klinci i jer im je odbrana bili baš sa njima loša ali ni to ne bi garantovalo uspeh jer Sumin prostor za manevar je 25m, njemu tu loptu neko mora dovesti, a ni Zdjelar ni Šćeka to ne znaju. Ne bismo imali tečnu pas igru. Suma je gerilac, individualac igra van sistema, šta uradi na lucidnost uradi i pitanje je da l će uraditi i zato svaki trener više voli nekog ko u igri učestvuje tokom svih 90 minuta i ko mu garantuje sigurne tri četiri lopte gol lopte.

Što se tiče te šampionske sezone, cigani su igrački bili probušeni kurton sa sudijskom pomoći, tri puta smo bili bolji od njih. Ove sezone smo tu negde po kvalitetu plus što i dalje imaju tu pomoć "prijatelja". Ozbiljan kvalitet imaju u sredini, ozbiljan. Oni će tek biti ozbiljniji i ozbiljniji, ako je istina da ciljaju Prijovića i Dragovića.

PS ne znam kako sam označio na tvoj post IN 10.
 
Последња измена:

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.115
Reaction score
32.355
Локација
vaginamandibularia
Cekaj bre.
Komentarise se satro sumino ne zalaganje a trener ga jebe pa rastura.
Suma ulazi na 4 razlike protiv nekih timova bbs, najvazniju utakmicu i ovoj kalendarskoj godini sedi na klupi dok nije sve otislo u kurac i jbg, zamera mu se sto nije mentalno japanac.
Ajde ne zajebavajte.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Nadam se da će danas na utakmici veću šansu dobiti naša deca a takođe se nadam da će to biti praksa i ubuduće. Imamo blago u vidu Lazara Pavlovića, Čolića, malog Jovića pa i Štulića i Popovića. Apsolutno nema smisla da se mi jurimo sa ciganima u dovođenju pojačanja jer ćemo dovesti sebe do bankrota. Ne razumem zašto forsiramo Natha koji je jeste sjajan igrač ali ima 33 godine i potpuno je jasno da nije budućnost ovog kluba, bio je zaista koristan u svojoj prvoj sezoni pogotovo u evropi i hvala ku na tome međutim to je prošlo vreme. Titulu svakako nećemo videti te ne vidim zašto nismo dali šansu klincima da se razviju na ovim manjim utakmicama pogotovo što nema publike i što je pritisak manji, u ovakvoj situaciji kakvoj se nalazimo treba razvijati klince i gledati kako da preživimo a da nam se klub ne ugasi od sveopšteg terora, mislim da je oml. škola uz par dobrih stranaca jedini način.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.510
Reaction score
5.116
Cekaj bre.
Komentarise se satro sumino ne zalaganje a trener ga jebe pa rastura.
Suma ulazi na 4 razlike protiv nekih timova bbs, najvazniju utakmicu i ovoj kalendarskoj godini sedi na klupi dok nije sve otislo u kurac i jbg, zamera mu se sto nije mentalno japanac.
Ajde ne zajebavajte.

Jbg, izadjes na teren i pokazes da trener nije u pravu. Ili izadjes i pokazes da jeste...

Ne treba on biti Japanac, dovoljno je da mu voljni momenat bude na nivou Babovica, pa da bude najbolji na terenu. U odbosu na ovo sto je on odigrao na derbiju, Babovic je Zdjelar.
 

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja

Poruka za upravu, strucni stab i igrace :

Ukoliko u kupu ne dodjete do finala i u tom finalu im ne je.ete mamu maminu, SVI do jednog - m'rs iz Partizana. Bicete obicna govna. SVI !!!
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.115
Reaction score
32.355
Локација
vaginamandibularia
Jbg, izadjes na teren i pokazes da trener nije u pravu. Ili izadjes i pokazes da jeste...

Ne treba on biti Japanac, dovoljno je da mu voljni momenat bude na nivou Babovica, pa da bude najbolji na terenu. U odbosu na ovo sto je on odigrao na derbiju, Babovic je Zdjelar.
Koliko mu se puta dokazivao?
Koliko je puta po ulasku postizao golove ili asistirao?
Koliko puta je svojim potezima donosio pobede?
I opet klupa.
Licno, da me neko tako jebe oterao bih ga u picku materinu i promenio klub, jos odavno.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.919
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Koji ce mi kurac i Natho i Suma i Zdjelar i Asano kad nemam sansu za titulu a iz evrope ih izbaci Sarloa (ko god bio trener)???
Suma, Asano i Zdjelar, posebno posljednji dvojac zbog konstantnosti u igri, će otići za pare koje će hraniti FK Partizan i kupovati vile Vazuri i finansirati Vučelićeve i Vučićeve kampanje sljedećih godinu - dvije. Tako ste pričali i za Sadika. Treba jednostavno shvatiti da osim Filipa Stevanovića i Strahinje Pavlovića, škola u posljednje dvije godine nije izbacila nikog ko je trenutno konkurentan za prvi tim.
Šansu Holendera igrači poput Đuke, Lea ili Gomeša koriste iz prve, ja ga ne krivim za taj promašaj jer on nije špic, a za pare koje je došao sasvim pristojan igrač.
Kakva neistina. Suprotnom nogom, gdje mu još lopta bježi od njega u stranu, nije lako dati gol ni za Ronalda, kamoli za Leonarda, Đuku i Gomeša.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Netačno je da škola nema talente, moram na to reagujem zaista se izvinjavam. Čolić i Lazar Pavlović su biseri.
 

Kazimir

Početnik
Учлањен(а)
27.07.2018
Порука
117
Reaction score
125
Локација
Beograd
Kako da znamo da li su konkurentni kad ni ne dobijaju neku minutažu? Uostalom Štulić nzm da li je igrao pola sata kad se sve sabere pa je opet uspeo da postigne odlučujući gol Čukaričkom što uopšte nije uticalo na njegov status. Moram da priznak da mi smeta taj odnos, kakav to Jojiić ima uticaj pa je konkurentan za prvi tim stalno? Moram da priznam da to od Stanojs nisam očekivao, on je bar uvek imao hrabrosti da gurne nekd mlađe igrače. Takođe nekih talenta smo se prerano i bezveze odrekli kao što su Đorđe Jovanović i Vlalukin. Tako da ima talenta pitanje je samo spremnosti kluba i trenera da stane iza njih kao što stoji iza nekih drugih igrača.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Hteo bih da Stanojević ostane, jer je najbolji mogući trener koji u ovim uslovima može i hoće da nas trenira.
Ali, problem je što će on na leto imati opciju da dovede Rikarda ili Šćepovića, i dovešće Šćepovića.
Po istoj matrici je isključivi krivac Suma, a ne neki tamo jojići, obradovići, lazari, smiljanići, brežančići kojima je nivo zalaganja OK i koji su izuzeti od svake jebene kritike.
Neka je i Suma najskuplji, pa je pod najbudnijim okom kritike. Ali, najskuplji je onaj koji ne doprinosi ništa, a plaćen je da doprinosi!!!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top