Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.830
Локација
Beograd
@PFChampion

zvuči samo kao gomila izgovora za one koji navijaju za Partizan, finansijski mogu, a ne dolaze na stadion. Kako misle da prenesu svojoj deci ljubav?
Pogodio si jedno, nemamo kulturu dolaska na stadion. Još jedna stvar, ja sam iz Beograda, trenutno živim u Nišu. Masa ljudi i na ovim evropskim utakmicama (bar na istoku) nisu iz Beograda. To ti sve govori o ljudima iz naše prestonice. Da ne dužm, ne krivim one koji sastavljaju kraj s krajem, nego one razmažene koji bi da dodju kada čuju da je na JNA Luis Figo.

Ne želim ovim da dovedem do nekih podela sad. Samo sam razočaran kad ti je izgovor - sranje liga, namešteno, tralala

Nije život beskonačan. Kapiram da imam još nekih 35 sezona da ga gledam. Mnogi koji su kao zagriženi i vrlo bučni imaju stav koji si ti opisao. Posle žališ kad propustiš. Nema tih para koje mogu nadomestiti one trenutke protiv recimo Artmedije i sada Sochija. Od sjaja do očaja i nazad. To je Partizan. “Male” utakmice su za uživanje i druženje. Kao ona juče. Jebena rapsodija u režiji parnog valjka. Samo nije imao ko da gleda….
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.495
Па да не може се очекивати да највеће бројно језгро на стадиону чине навијачи из Суботице, Ниша, Ужица....највеће бројно језгро на стадиону требају по природи ствари да чине навијачи из Београда као што највеће бројно језгро на стадиону ПАОК-а чине навијачи из Солуна, на стадиону Галате, Фенера, Бешикташа из Инстабула, енглезе да не помињем итд итд. Све у свему то је баш широка тема и постоје бројни разлози који заиста могу да оправдају вишедеценијску слабу посету у лиги ал ето кад је већ покренусмо толико о томе.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Pitao bih AS-a zašto je doveden Menig jer uzima minute jednom od najtalentovanijih klinaca koje sam imao prilike da gledam kod nas? Plus mu dodatno ubija samopouzdanje, koje je već poljuljano onim hladjenjem posle malo neozbiljnosti na terenu.
Pa ako neko bude u prilici, pošto ja ne mogu.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Zdjelar po ko zna koji put odigrao perfektno

Zdjelar samo kad bi brze slao lopte na krila i u prazan prostor bio bi nenadjebiv! Kontam ja da to donese i rizik loseg/presecenog pasa u zoni u kojoj se to ne zeli ali bi verovatno potentnost ekipe jos vise dosla do izrazaja!

Moram da pomenem i Saničanina, dečko ima tako naviku da ni iz čega odigra loš povratni pas u sredinu i da protivniku loptu u noge. Nekako po difoltu kada gledam naše utakmice najviše gledam postavku naše odbrane i tranziciju ka nazad kada protivnik ima loptu (jer mi je uvek neka frka da smo tu najtanji), pa mi onda dođu do izražaja te njegove stand-by greške.
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Ne može se računati period za vrijeme bivše Jugoslavije sa ovim trenutnim stanjem u bilo čemu pa tako i posjetama utakmicama. Prije ako si htio da gledaš Partizan ili bilo koji klub morao si da ideš na stadion, postojao je eventualno radio prenos. Sada ne moraš da se cimaš, imaš sve u svojoj sobi. To naravno ne treba da bude opravdanje ali tako je kako je. Naravno nije samo to razlog, slab fudbal, mentalitet ljudi na ovim prostorima, finansijsko stanje, generalno otuđenost ljudi, lijenost itd ali bez obzira teško je porediti se sa onim kako je bilo prije.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.193
Reaction score
33.167
Локација
vaginamandibularia
Nismo dobili derbi
Imali smo sranje sa teranjem verovatno najboljeg igraca
+Iglijev cim se pojavi u javnosti 1000 navijaca radije ostaje kuci i gleda slagalicu
Realno, zacudio bih se da je bilo vise od 5000 juce
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.470
Reaction score
28.996
Локација
Novi Sad
Jel se culo juce Uprava napolje? Ne mozes na onoj areni cuti nista a bas me interesuje... u cetvrtak ce sigurno dobiti po koje vikanje, bar od mene i klinca, i ovako sve ponavlja zamnom :D
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.830
Локација
Beograd
Nismo dobili derbi
Imali smo sranje sa teranjem verovatno najboljeg igraca
+Iglijev cim se pojavi u javnosti 1000 navijaca radije ostaje kuci i gleda slagalicu
Realno, zacudio bih se da je bilo vise od 5000 juce
Tu je srž problema. @kujblo70 ponavlja ko Matke za neke stvari. Gledamo ko je u upravi dal nam se svidja trener, trenutna forma. Nas da je 10+ k redovno na malim utakmicama drugačije bi bile neke stvari. Makar kući. Razumem da je utopija ovo.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Čuo sam da su Subotičani po povratku kući išli da proslavu jer su prezadovoljni sa samo 5 golova u svojoj mreži. :)

Viktorija se igrala sinoć na JNA, toliko smo bili dominantni. Par izleta napred gostiju i par pokušaja su bili mizerni i ne sećam ih se od naših silnih šansi. Rikardo igra ledjima bolje od Tawambe, sjajan igrač. Jović nije u formi sa početka sezone ili kraja prošle ali itekako ima veliki doprinos jer dečku možda ne prodje dribling ali je izuzetno inteligentan i njegov pas je odličan. To je pokazao sinoć ali i na Kipru.

Videli smo brzu igru, na prvu, mnogo trčanja. Gosti su mogli do lopte samo kad krenu sa centra, kad izvode gol-aut, kad je kod golmana u rukama posle našeg šuta i kad lopta dođe do Miljka pa mu pobegne u aut. Stvarno je bilo par situacija gde lopta za 5 sekundi promeni 6-7 igrača ali kad dođe do Miljka a da mora na prvu da je da, to je propast. Nije non-stop grešio, daleko od toga, ali opet najviše od svih. Stanojević je popizdeo u jednom trenutku ali je stegao usta, ćutao je ali je bio besan. Valjda mu je u svlačionici rekao.

Što se tiče ovog poziva na neku javu debatu ili šta već, taman sam pomislio da klub izlazi lagano iz krize identiteta zbog poslednje dve izjave Ilieva, gde smiruje strasti, lepo govori o Sumi, a onda trener hoće da uradi to što hoće. Čekaj, je l ovo neki vašar? Ja ne znam šta može dobro to da donese. Umesto da se krene napred, da i mi koji pamtimo neke stvari ne razmišljamo o tome, opet neki cirkus treba da se pravi. Šta, da neće možda da mi kaže da nije znao za prodaju Stefana Savića, ne razumem? @Grave je čini mi se postavio dve izjave trenera od skoro u vezi bivšeg igrača, koje kontriraju jedna drugoj. Ne može sam sa sobom da se složi. Dobro se nije pozvao na poligraf jer je to in ali to koriste oni drugi a za njega mi deluje da je protiv nazadnjaka. Čak mi je i delovalo da je jednom-dva puta provukao to početkom sezone, ono oko navijanja. Kapa dole, nisam mogao ranije da napišem. I jako je ružno ono naglašavanje da se dođe u crnoj ili beloj odevnoj varijanti. Šta to treba da znači, da su svi kritičari, pljuvači, nazovite ih kako god hoćete, da su cigani? Znači ko se buni je ciganin pa kao neće doći na okupljanje? Masa u javnosti i na ovom forumu ima pravo na negativno mišljenje ili stav po pitanju mnogih stvari, sad će još i da se proverava ko je ko, i taj crv da se ubaci medju nas!? Kad je već kod boja, bolje neka proveri kopačke fudbalera Partizana.


P.S.
Neka mu neko prenese da mu ne treba odbrana Tegeltije jer taj čovek nije ni trunku manje ili veće govno od bolesnog Pantića.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.495
Ne može se računati period za vrijeme bivše Jugoslavije sa ovim trenutnim stanjem u bilo čemu pa tako i posjetama utakmicama. Prije ako si htio da gledaš Partizan ili bilo koji klub morao si da ideš na stadion, postojao je eventualno radio prenos. Sada ne moraš da se cimaš, imaš sve u svojoj sobi. To naravno ne treba da bude opravdanje ali tako je kako je. Naravno nije samo to razlog, slab fudbal, mentalitet ljudi na ovim prostorima, finansijsko stanje, generalno otuđenost ljudi, lijenost itd ali bez obzira teško je porediti se sa onim kako je bilo prije.
На крају крајева није ствар само у посети већ је проблем доста шири. Колико хиљада навијача Партизана је спремно (и у могућности) да сваке године издвоји 70-80 евра за дрес или било шта друго у тој вредности ? На страну што нам је маркетинг ужасан али чак и да имамо маркетинг достојан величине клуба не верујем ни да би тада имали 100,000 таквих купаца, а сигурно има (минимум) толико навијача који су финансијски способни да то себи приуште јер Партизан нема навијаче само у Србији али немамо ми тај култ, код нас се фудбал гледа другачије него на местима где постоји тај осећај, а то је једна опет преширока тема. 100,000x70 то је 7 милиона...за пола од тих пара могу да се одржавају 3 врхунска играча за наше услове сваке сезоне. Но ипак навијач се сети да клуб има управу какву има и онда мотивација за давање новца њима на располагање је драстично умањена и већина људи тако и размишља "нећу њима да дајем паре". Све је овде раштимано и ништа није црно-бело осим боје дреса славног клуба. Док се не поврати поверење у руководство клуба и у саму лигу овај менталитет ће остати на снази, а то враћање поверења не може да се деси преко ноћи, потребне су дугогодишње позитивне промене.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Nismo dobili derbi
Imali smo sranje sa teranjem verovatno najboljeg igraca
+Iglijev cim se pojavi u javnosti 1000 navijaca radije ostaje kuci i gleda slagalicu
Realno, zacudio bih se da je bilo vise od 5000 juce


Ne volim da generalizujem, ali ljudi su uglavnom stoka.

Kada je velika utakmica, Evropa, Evroliga, derbi - napune se tribine.
Kada je klub otvarao kapije stadiona i puštao džabe, takođe su dolazili u velikom broju.

E, ali kada je redovna situacija i običan protivnik, naš čovek će naći opravdanje.
Ne valja mi trener, kasni termin, Ivica u loži, boli me noga, skupe su karte, naoblačilo se...

Svi razlozi nestaju kada igramo protiv '' atraktivnog protivnika ''.

Mi smo tu zbog Partizana, tako bi bar trebalo biti...

Ja se samo nadam da će Flora biti dovoljno atraktivna da se skupi bar 20.000 ljudi....
 

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
117
Reaction score
557
Ne bih rekao da je 600 din za istok/zapad mizerija... takodje velikom klubu poput Partizana ne priliči da bude besplatan ulaz, nismo mi neki seoski rekreativni klub. Sa druge strane, neophodne su neke akcije (ne u ciganskom stilu), da se iskoristi ova tehnologija, instagrami kurci, palci.. Recimo bilo bi korektno da se otvori sever i da bude besplatan za roditelje koji bi došli sa malom decom, imam ortaka ima sina 11 godina, i sad za Istok npr on svaku tekmu pukne minimum 1500 din, što jelte nije malo, pogotovo jer ide i basket, i evropa u fudbalu, nakupi se :D Baš mnogo ideja može da se smisli za privlačenje publike na stadion, ali dolazimo do glavne prepreke u slučaju uprave Partizana - jednostavno njima to nije u interesu, i dok tako bude imaćemo prosečnu posetu 2000 ljudi i 15 000+ kad su atraktivni rivali 3,4,5 puta godisnje ili je borba za titulu aktuelna.
 
Последња измена:

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.156
Reaction score
18.248
Локација
U Kinšasi
Uvek sam protiv besplatnog ulaza. Istovremeno, ne mogu da verujem da gledalac sa detetom treba da plati 7-8.000 dinara za utakmicu protiv Flore u Ligi konferencija. Da ne bude zabune, kupio sam dva kompleta za LK.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Надам се да ће онај Јеховин сведок скупити своја паукова муда и отићи и питати човека све уживо. Ево му прилика. Ако толико сереш о некоме, пишаш по њему, онда скупи муда и постави му питања уживо.
То не значи да се негде не слажем са њим, око играча, али друже пружила ти се прилика, па изволи.

 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.470
Reaction score
28.996
Локација
Novi Sad
Uvek sam protiv besplatnog ulaza. Istovremeno, ne mogu da verujem da gledalac sa detetom treba da plati 7-8.000 dinara za utakmicu protiv Flore u Ligi konferencija. Da ne bude zabune, kupio sam dva kompleta za LK.
Ja bih osnovcima dao besplatan ulaz, srednjoskolcima 50% popust i to je to. Ja dajem 18 soma za zenu, dete i mene za komplet... Gde je putarina, gorivo, da ne pricamo o hrani i svemu, a idem tu iz NS?! Jebenih 90km od stana do kapije Hrama imam. Ja ne znam ovi sto idu iz Nisa ili tako nesto dalje, pa plus sa dvoje troje dece, koliko bre tu porodicu kosta jedna utakmica u LK??!?! Bas su lagani na ciframa za evropu, a nikad se ne sete ni decijih ni porodicnih popusta, akcija ili cega god.


Ali se zato na tompuse ne zaboravlja! :confused-smiley-013:
IMG-4d04ea932830333673034fa374ef28d8-V.jpgPartizan-ima-vizionara-Ivica-Iliev-od-coveka-cijim-su-se-bombama-svi-smejali-do-kreatora-mocno...jpgE0XMRksXEAINVma.jpeg
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
839
Reaction score
2.902
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Evo ja npr imam 150 km do Hrama i ja bi konkretno svaku utakmicu dolazio, vreme imam što isto dosta vredi ali jebi ga pare su problem. Kad vodim klince i ženu samo mi za put treba 5000-6000 din plus karte, jelo, piće.
Evo skorašnjeg primera u grupi iz mog grada uoči utakmice u Kg i Novicine oproštajne sam objavljivao da hoću da idem i da se javi ko hoće. Niko mi se nije javio, svi se čuvali za derbi, tad otišlo njih 20. Meni mnogo bilo da idem sam i jbg na nijednu nisam bio. Na derbiju sam bio, to mi je malo lakše jer imam godišnju.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top