Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
@bonaventura meni ovo vise izgleda da Stanoje 'puca' i da zato drzi ovakvu tribinu. Da ima normalne uslove za rad i normalnu zemlju ovo ne bi radio ni u ludilu. Nisu njemu problem egipcani ni predsednik egipcanin nego 'nasi'. Mi smo govna neopisiva. Nadam se da ce izdrzati i ostati na klupi jer nema nikoga ko moze osvojiti titulu a da bi se prihvatio Partizana u ovakvim uslovima.
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Ovakve razgovore sa navijacima su imali samo Bijelsa i Gvardiola, pa sad Stanojevic. Ja ne znam jos neke trenere, napisite ako znate.
Drago mi je da cemo uigravati od zimskih priprema ekipu sa 3 pozadi. To je ono sto danasnji fudbal diktira. Samo sto omladinska skola mora to da prati, tj. ne da prati nego da je vec u toj prici. To je kod nas oduvek problem.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Sve to pada u vodu sa izjavom “ne verujem da ostajem sledeće sezone”. Mrtva upravo napušite mi se kurca. I ja sam lud što se nadam iz godine u godinu bilo kom kontinuitetu.

Bezrezervno sam mu dao podršku, poslao i email na adresu od mene imaš debeo minus Stanoje za ovo što si sad izjavio u jeku sezone. Da si rekao “želja postoji, rano je pričati na tu temu pa ajde” ovako si nam lupio šamar svima.

Teraj dalje. Nadam se da nije istina i da će ostati još barem 3 inače svako pravljenje sistema je potpuna besmisao…
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.486
Reaction score
13.417
Локација
tamo daleko...
Meni mnoge stvari nisu jasne, ne ide, pa ne ide, verovatno je do mene.

Ali zasto jebeno bilo koji navijac Partizana, gleda onu spodobu i ludaka Zeljka Pantica. Ili cita ciganski forum. Aman ljudi. I onda se jos trener brani od tog ludaka. Ne bih ni znao sta Pantic laprda, da nisam ispratio ovu konferenciju.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70

Kalejac

Grobar
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
201
Reaction score
140
Локација
Kanada
Ah da titula....
Svi mi zelimo da verujemo da nam je titula na dohvat ruke, i da sve zavisi od nas.
Nazalost znajuci okruzenje u kuhinju koja resava ko ce biti prvi, imam utisak da nas zaludjuju kao i svih ovih prethodnih godina.
Razlika ove godine je u tome sto to rade mnogo suptilnije, da bi odrzali neki privid "regularnosti".
Ove godine nisu krenuli djonom na nas, jer postoji ogromna kolicina nezadovoljstva sa stanjem u nasim fudbalom i sa tretmanom Partizana u aktualnom takmicenju.
Jednostavno su promenili scenario, i sada je crno-bela armija srecna i zadovoljna jer smo prvi, sa nadom da cemo tu i ostati.
Ali....
Sumnja da"kuhinja" i dalje radi (na nasu stetu) je upravo derbi, gde je bilo prilicno ocigledno, da nismo smeli da pobedimo
(kao i u nekoliko zadnjih derbija), da ne bi pobegli na +5.
Ovako, situacija se moze promenitu posle jednog kola, i zna se cao titula.
Mozda ce nam dozvoliti da osvojimo kup.
Vucicevi poltroni i dalje urusavaju klub, dok ne ostane kamen na kamenu.
Danasnja "konferencija" je samo jos jedan dokaz dokle smo dogurali.
Daj boze da gresim ali iskustvo i zdrav razum mi govore drugacije.
UPRAVA NAPOLJE
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.381
Reaction score
3.186
Локација
Tamo gde su Grobari
Eto rekao trener da je bio faul nad Vujacicem pre gola u derbiju.
Ocekivala sam berem neki komentar na to posle silne pljuvacine po njemu na tu temu...
A mozemo i da se pravimo mrtvi... i to je ok..

I ti očekuješ svašta, pa ti ljudi su sada na aparatima:D Sve dok ne pročitaju opet neku njegovu izjavu za ciganske medije, da bi ga opet pljuvali, umesto da poslušaju/pogledaju izjavu. Meni će biti drago zbog njega ako ne bude više tu sledeće godine, ovo što se sada dešava je naša velika sramota.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.722
Reaction score
29.456
Локација
Beograd
Ko nije bio na današnjoj ,,KZŠ,, (ili poslao tamo nekog svog ,,zamenika,,) nema više prava da sad nešto pita Stanojevića...
Ali ajde da se malo ,,popričamo,,...

Videlo se da je on ovo sve dosta emotivno shvatio, pa eto, samo da mu poručim i da neki od nas takođe dosta emotivno shvataju neke stvari, pa...ako se u nečemu nikad ne složimo...ima tu dosta i do emocija...nekad padnu i ,,teže,, reči, ali...jbg...taknuto-maknuto...nema posle nazad...

On i dalje ,,gura,, tu neku svoju priču o ,,deci Partizana,,...ali ljudi, život je surov, sport takođe, pobeđuje jači, bolji, uspešniji, pokvareniji...kako kad...to što je neko ,,dete Partizana,, ili što je nekad igrao u nekom poznatom klubu ne znači da je SAD bolji od nekog drugog koji nit je iz Partizana, nit je igrao u velikom klubu...ali je zato možda bolji, jači, čvršći, brži, itd...
Ja sam recimo rođen u Beogradu, živim u Beogradu, pa? Hoće li neko zbog toga da mi u BGDu da nešto na to ,,poreklo,, i ,,staž,,? Oće K.! Zabole ih! Željko Obradović se vratio u KKP da nas diže iz mrtvih, ali...sa kim? Pa sa nekim momcima koji i nisu baš ,,deca Partizana,, ali zato igraju košarku...nema u modernom sportu baš puno toga ,,ja sam nečije dete,,...
Uostalom, hajde, Sale je NAŠE DETE i vratio se da uzme titulu, i okupio je NAŠU DECU da to urade sa njim...i već je najavio svoj odlazak na kraju sezone...pa čekaj, ako ste se već vratili, onda se i zadržite malo duže...

Što se tiče igrača...ja ne mogu da verujem da njih toliko pogađa šta koja budala negde napiše...mene slobodno uračunajte u tu ,,neku budalu,, ja s tim problem nemam, ali ne verujem da naši fudbaleri čitaju šta pišem, zato što su moji postovi verovatno predugački za neku njihovu koncentraciju...
Sve u svemu, mante se mreža - igrajte fudbal!

Što se tiče navijača...malo je to i stvar generacijskog jaza - vi mlađi imate stav da treba da se peva i kada se gubi, da igrače i trenera treba podržati, itd...mi stariji imamo stav da sve to treba raditi, ali ako se to ZASLUŽI, a ako se ne zasluži, e onda se uputi i kritika, i zvižduk, i opomena - da to tako u Partizanu i ne može i ne ide!
Nismo mi masa bez mozga pa da nemamo svoj stav i mišljenje nego - uvek isto.
Nije uvek isto i ne može reakcija navijača da bude uvek ista.

Današnja pitanja su uglavnom bila ,,tapšanje po ramenu,, Stanojevića, a najviše mi se dopalo ono što je upućivao jedan od 50 godina - u stilu, čoveče, zašto ne odmoriš Rikarda, igra ti pod inekcijama, itd...
Odmah se videlo da čovek itekako ima iskustva, itekako brine o Partizanu, razume fudbal, i - bio je u pravu on, a ne Stanojević koji ,,cedi,, Rikija mnogo riskantnije nego što nam je to potrebno - u strahu da ne osvoji bodove (čak i kad vodi 2:0, i to sa sve tom ,,decom Partizana,, u timu, a koji je očigledno mnogo manje opasan tim kad Riki izađe i ostavi tu ,,decu,, tj ,,domaće,, bez svog prisustva tamo)...

Sve u svemu, ako bi trener i dalje da se druži sa navijačima, ili da odgovara na njihova pitanja...meni je to super ideja...samo da pitanja budu još konkretnija i pametnija...
Mada...u suštini...teren pokaže sve...a mi možemo šta god hoćemo i da pitamo, i da odgovaramo, i da pričamo i kako god, ali...teren je teren...

Ajd sad malo da ,,pričam,, o...još nečem...

Drago mi je da cemo uigravati od zimskih priprema ekipu sa 3 pozadi. To je ono sto danasnji fudbal diktira. Samo sto omladinska skola mora to da prati, tj. ne da prati nego da je vec u toj prici.

Zašto misliš da je Partizanu potrebno i korisno da igra sa 3 pozadi?
Što se tiče omladinske škole, za njih ne znam ali sam solidan pratilac Teleoptika i video sam kako to kod njih funkcioniše...

Teleoptik obično igra sa dva štopera pozadi, ali...bilo je utakmica gde je igrao i sa tri, kada je želeo da ,,zacementira,, svoju odbranu jer inače igra ili sa relativno ravnopravnim protivnicima - a ove sezone očigledno i sa nekima malo jačim od sebe, jer sada već gubi dosta utakmica...

Ali Partizanu to ,,dodatno obezbeđenje,, sa tri štopera nikako NIJE potrebno, jer mi ionako DOMINIRAMO na svim utakmicama (osim u nekim minutima derbija), te bi taj štoper ,,više,, bio igrač ,,manje,, negde napred...

Shvatam ja da si ti to gledao negde drugde i da to tamo funkcioniše, shvatam ja da se tako u napadu ,,javljaju,, i bekovi i krila i svi ostali, a da se u odbrani onda svi vrate nazad i sve se ,,zatvori,, ali...gledajući Teleoptik sa faktički tih 5 igrača u odbrani, shvatio sam da onda u fazi napada ti bekovi moraju da budu tehnički na nivou krila pa da bismo od defanzivnog tima uspeli da zaličimo na ofanzivni...ali šta ako NEMAŠ takve bekove?

Da se razumemo, baš je Teleoptik ,,ogledni tim,, gde sam viđao slučajeve da taj ,,defanzivni,, tim nekad lakše pobedi nego taj ,,ofanzivni,, i da nije baš uvek bitno da li imaš ,,klasičnog,, igrača za ,,klasičnu,, poziciju, niti u kojoj ćeš formaciji izaći, a u kojoj ćeš formaciji završiti utakmicu - nego da li to FUNKCIONIŠE ili NE FUNKCIONIŠE?!

Znaš, motor ima samo dva točka, auto 4, a kamion može da ima i više...
A opet neko se sa motora skrlja u pesak, a neko vozi to čudo brže nego što neko vozi auto, auto je doduše ipak stabilniji od motora, ali kamion može da ponese veći teret od auta, itd...dakle sve ima svoje, bitno je šta ustvari hoćeš i - da li to funkcioniše?!

Što se mene tiče, klasika je klasika: fudbal ima 11 pozicija i nije slučajno što se zna šta koja treba da radi, i nije slučajno što nijedna (osim golmana, mada i tu ima izuzetka, treba da se,,preliva,, i da ,,pokriva,, i ostale...

EDIT:
Nisam se baš najtačnije izrazio za golmana, da, tačno je da i on nekad treba da igra ,,štopera,, pa čak da ode i u napad na skok, itd, ali ipak je pozicija specifična i golman ipak mnogo ređe ,,prelazi pola,, od ovih ostalih...
 
Последња измена:

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ja dugo Marku nisam oprostio onaj odlazak. Ne zbog samog odlaska, vec zbog njegovog ponasanja, izjava, one ludacke atmosfere na tribinama koju je napravio, nade da konacno mozemo naprijed... I onda jebena
Madjarska...
Oprostio sam mu ove godine, citajuci i slusajuci sve ovo sto se pise i prica o Stanoju. I o Marku bi se kad-tad isto pricalo da je ostao, samo bi umjesto faljija bio stojic, neki drugi kum, i neki drugi crnac kojeg mrzi.

Seremo o tome zasto Stanoje na svakoj konferenciji ne jebe mater ciganima, zasto zubima ne udavi telecu glavu, zasto ne napusi kurcem vucelu, a na utakmicu dodje 1000 ljudi. U trenutku kad nakon milion godina ne damo ciganima da disu, kad svaki igrac gine na svakoj utakmici, kad malo kome ne damo 3-4 gola... Od tih hiljadu je pola tu da podrzi ekipu, a pola da lijeci neke svoje komplekse.

I onda pitamo kako ga nije sramota da ne ostane i dogodine...
A nije ni rekao da ne zeli ostati, vec da je pritisak ogroman i da je tesko to izdrzati. Za Granta ili Rebera nije, ali za Marka, Baticu, Stanoja... sigurno jeste ogroman pritisak.
Mozda da nas bude malo vise na stadionu, pa da pripomognemo i njemu i igracima malo, da ne nose sami taj pritisak... Umjesto sto im nabijamo jos veci... Poprilicno sam siguran da bi ostao, ako bi uzeli titulu sa 15-ak hiljada ljudi na tribinama koji nose ekipu i kad ide i kad ne ide.

Imamo njboljeg trenera u ligi i najboljeg kojeg realno mozemo dovesti, imamo trenera koji dozivljava Partizan onako kako ga mi dozivljavamo, imamo fenomenalnu grupu momaka koji, ma koliko limitirani bili, daju 120% sebe, imamo fenomenalne rezultate, bilo je fino vrijeme...

E pa, braco Grobari, za tango je potrebno dvoje! Nadam se da, kao klub i kao navijaci, necemo prokockati i ovu sansu da se bar malo izdignemo iz sivila...
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.485
Reaction score
29.170
Локација
Novi Sad
... ali ne verujem da naši fudbaleri čitaju šta pišem, zato što su moji postovi verovatno predugački za neku njihovu koncentraciju...
Sve u svemu, mante se mreža - igrajte fudbal!
...

Ma kakvi predugacki, nije mi se ni prst umorio skrolujuci do kraja posta :D :D

Salim se, ali ovo da se manu drustvenih mreza i komentara ljudi tj. "budala" tipa i ja i ti i ovaj i onaj si 100% upravu, slusaj trenera, koncentracija na loptu a ne na online stvari... no, te drustvene mreze i sve ovo online ti dodje kao neka savremena bolest 21.veka, nema leka :confused-smiley-013:
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.921
Reaction score
26.637
Marko, po meni nije otišao zbog "ponude koja se ne odbija"!
Marko je nateran da ode, kako ne znam, mogu da pretpostavim obzirom da živimo u ovoj smrdljivoj zemlji.
U drugu priču ne verujem dok mi neko ne dokaže suprotno.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.179
Reaction score
6.951
Локација
NbG
Eto rekao trener da je bio faul nad Vujacicem pre gola u derbiju.
Ocekivala sam berem neki komentar na to posle silne pljuvacine po njemu na tu temu...
A mozemo i da se pravimo mrtvi... i to je ok..
Evo ja sam pljuvao Stanojevica po pitanju kontradiktornih izjava i laznih obecanja pa da ti odgovorim. Sta meni kao navijacu Partizana znaci ova zakasnela izjava i sto to nije izjavio onda kada je bilo potrebno reci (posle derbija)? Tad je bio zadovoljan sudjenjem i nije imao nikakve primedbe. Sta je ovo sada, neka naknadna pamet, ispovedanje medju clanovima porodice, alibi prica...? Vodjen tom logikom mogao je danas retroaktivno da ispuni svoje obecanje pa da izvede ekipu sa finala Kupa u rupi, kapiram svi bi bili zadovoljni kako je zavukao ciganima. Dalje stvarno ne bi jer nisam odgledao sekund niti imam nameru, vidim neke suze se pominju, rasizam... al pokusavam sve to da preskocim jer mi je jadno na koji teren je on kao sportski trener usao. Sto neko rece sta je sledece pozivanje na svetu srBsku spravu poligraf pa da predstava bude kompletna.
Moj savet je da se fokusira na teren jer se tu najbolje snalazi. Sve ove price i neki pokusaji dodvoravanja i pravdanja su bespotrebno gubljenje energije i skretanje sa najbitnijeg, a to je nastavak serije pobeda i izvlacenje maksimuma iz tima koji je napravio.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
671
Reaction score
4.448
Локација
Kosovska Mitrovica
Evo ja sam pljuvao Stanojevica po pitanju kontradiktornih izjava i laznih obecanja pa da ti odgovorim. Sta meni kao navijacu Partizana znaci ova zakasnela izjava i sto to nije izjavio onda kada je bilo potrebno reci (posle derbija)? Tad je bio zadovoljan sudjenjem i nije imao nikakve primedbe. Sta je ovo sada, neka naknadna pamet, ispovedanje medju clanovima porodice, alibi prica...? Vodjen tom logikom mogao je danas retroaktivno da ispuni svoje obecanje pa da izvede ekipu sa finala Kupa u rupi, kapiram svi bi bili zadovoljni kako je zavukao ciganima. Dalje stvarno ne bi jer nisam odgledao sekund niti imam nameru, vidim neke suze se pominju, rasizam... al pokusavam sve to da preskocim jer mi je jadno na koji teren je on kao sportski trener usao. Sto neko rece sta je sledece pozivanje na svetu srBsku spravu poligraf pa da predstava bude kompletna.
Moj savet je da se fokusira na teren jer se tu najbolje snalazi. Sve ove price i neki pokusaji dodvoravanja i pravdanja su bespotrebno gubljenje energije i skretanje sa najbitnijeg, a to je nastavak serije pobeda i izvlacenje maksimuma iz tima koji je napravio.
Da l' kapirate, da se čoveku konstantno osporava sve što radi? Tovari mu se na vrat, što jeste i što nije. Pa ono, bar nekako to da skine s'klinca.Kapiram, da bi i tebi ovako nešto zasmetalo.
 
Последња измена:
  • Like
Reactions: Oki

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.422
Reaction score
40.751
Локација
Žrnov
@BiP a nije moguće da na samoj utakmici nije ni video šta se desilo? Lepo je čovek rekao da je video kad je bila analiza da je video, a da nije siguran da li je i nad Uroševićem bio isto faul.
Evo, kod mene u kući svi tvrdi Grobari i ja sam jedina govorila da je bio faul nad Vujačićem, i svađala se sa njima koji su tvrdili da nije bio faul. Jbg, nisu videli.
Mnogo mu tražite dlaku u jajetu, to je poenta. A slažem se da treba da se fokusira na teren, ali bi mu to mnogo lakše bilo kad ne bi bilo glupih teorija od strane "navijača".
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Ko nije bio na današnjoj ,,KZŠ,, (ili poslao tamo nekog svog ,,zamenika,,) nema više prava da sad nešto pita Stanojevića...
Ali ajde da se malo ,,popričamo,,...

Videlo se da je on ovo sve dosta emotivno shvatio, pa eto, samo da mu poručim i da neki od nas takođe dosta emotivno shvataju neke stvari, pa...ako se u nečemu nikad ne složimo...ima tu dosta i do emocija...nekad padnu i ,,teže,, reči, ali...jbg...taknuto-maknuto...nema posle nazad...

On i dalje ,,gura,, tu neku svoju priču o ,,deci Partizana,,...ali ljudi, život je surov, sport takođe, pobeđuje jači, bolji, uspešniji, pokvareniji...kako kad...to što je neko ,,dete Partizana,, ili što je nekad igrao u nekom poznatom klubu ne znači da je SAD bolji od nekog drugog koji nit je iz Partizana, nit je igrao u velikom klubu...ali je zato možda bolji, jači, čvršći, brži, itd...
Ja sam recimo rođen u Beogradu, živim u Beogradu, pa? Hoće li neko zbog toga da mi u BGDu da nešto na to ,,poreklo,, i ,,staž,,? Oće K.! Zabole ih! Željko Obradović se vratio u KKP da nas diže iz mrtvih, ali...sa kim? Pa sa nekim momcima koji i nisu baš ,,deca Partizana,, ali zato igraju košarku...nema u modernom sportu baš puno toga ,,ja sam nečije dete,,...
Uostalom, hajde, Sale je NAŠE DETE i vratio se da uzme titulu, i okupio je NAŠU DECU da to urade sa njim...i već je najavio svoj odlazak na kraju sezone...pa čekaj, ako ste se već vratili, onda se i zadržite malo duže...

Što se tiče igrača...ja ne mogu da verujem da njih toliko pogađa šta koja budala negde napiše...mene slobodno uračunajte u tu ,,neku budalu,, ja s tim problem nemam, ali ne verujem da naši fudbaleri čitaju šta pišem, zato što su moji postovi verovatno predugački za neku njihovu koncentraciju...
Sve u svemu, mante se mreža - igrajte fudbal!

Što se tiče navijača...malo je to i stvar generacijskog jaza - vi mlađi imate stav da treba da se peva i kada se gubi, da igrače i trenera treba podržati, itd...mi stariji imamo stav da sve to treba raditi, ali ako se to ZASLUŽI, a ako se ne zasluži, e onda se uputi i kritika, i zvižduk, i opomena - da to tako u Partizanu i ne može i ne ide!
Nismo mi masa bez mozga pa da nemamo svoj stav i mišljenje nego - uvek isto.
Nije uvek isto i ne može reakcija navijača da bude uvek ista.

Današnja pitanja su uglavnom bila ,,tapšanje po ramenu,, Stanojevića, a najviše mi se dopalo ono što je upućivao jedan od 50 godina - u stilu, čoveče, zašto ne odmoriš Rikarda, igra ti pod inekcijama, itd...
Odmah se videlo da čovek itekako ima iskustva, itekako brine o Partizanu, razume fudbal, i - bio je u pravu on, a ne Stanojević koji ,,cedi,, Rikija mnogo riskantnije nego što nam je to potrebno - u strahu da ne osvoji bodove (čak i kad vodi 2:0, i to sa sve tom ,,decom Partizana,, u timu, a koji je očigledno mnogo manje opasan tim kad Riki izađe i ostavi tu ,,decu,, tj ,,domaće,, bez svog prisustva tamo)...

Sve u svemu, ako bi trener i dalje da se druži sa navijačima, ili da odgovara na njihova pitanja...meni je to super ideja...samo da pitanja budu još konkretnija i pametnija...
Mada...u suštini...teren pokaže sve...a mi možemo šta god hoćemo i da pitamo, i da odgovaramo, i da pričamo i kako god, ali...teren je teren...

Ajd sad malo da ,,pričam,, o...još nečem...



Zašto misliš da je Partizanu potrebno i korisno da igra sa 3 pozadi?
Što se tiče omladinske škole, za njih ne znam ali sam solidan pratilac Teleoptika i video sam kako to kod njih funkcioniše...

Teleoptik obično igra sa dva štopera pozadi, ali...bilo je utakmica gde je igrao i sa tri, kada je želeo da ,,zacementira,, svoju odbranu jer inače igra ili sa relativno ravnopravnim protivnicima - a ove sezone očigledno i sa nekima malo jačim od sebe, jer sada već gubi dosta utakmica...

Ali Partizanu to ,,dodatno obezbeđenje,, sa tri štopera nikako NIJE potrebno, jer mi ionako DOMINIRAMO na svim utakmicama (osim u nekim minutima derbija), te bi taj štoper ,,više,, bio igrač ,,manje,, negde napred...

Shvatam ja da si ti to gledao negde drugde i da to tamo funkcioniše, shvatam ja da se tako u napadu ,,javljaju,, i bekovi i krila i svi ostali, a da se u odbrani onda svi vrate nazad i sve se ,,zatvori,, ali...gledajući Teleoptik sa faktički tih 5 igrača u odbrani, shvatio sam da onda u fazi napada ti bekovi moraju da budu tehnički na nivou krila pa da bismo od defanzivnog tima uspeli da zaličimo na ofanzivni...ali šta ako NEMAŠ takve bekove?

Da se razumemo, baš je Teleoptik ,,ogledni tim,, gde sam viđao slučajeve da taj ,,defanzivni,, tim nekad lakše pobedi nego taj ,,ofanzivni,, i da nije baš uvek bitno da li imaš ,,klasičnog,, igrača za ,,klasičnu,, poziciju, niti u kojoj ćeš formaciji izaći, a u kojoj ćeš formaciji završiti utakmicu - nego da li to FUNKCIONIŠE ili NE FUNKCIONIŠE?!

Znaš, motor ima samo dva točka, auto 4, a kamion može da ima i više...
A opet neko se sa motora skrlja u pesak, a neko vozi to čudo brže nego što neko vozi auto, auto je doduše ipak stabilniji od motora, ali kamion može da ponese veći teret od auta, itd...dakle sve ima svoje, bitno je šta ustvari hoćeš i - da li to funkcioniše?!

Što se mene tiče, klasika je klasika: fudbal ima 11 pozicija i nije slučajno što se zna šta koja treba da radi, i nije slučajno što nijedna (osim golmana, mada i tu ima izuzetka, treba da se,,preliva,, i da ,,pokriva,, i ostale...

EDIT:
Nisam se baš najtačnije izrazio za golmana, da, tačno je da i on nekad treba da igra ,,štopera,, pa čak da ode i u napad na skok, itd, ali ipak je pozicija specifična i golman ipak mnogo ređe ,,prelazi pola,, od ovih ostalih...
Pozdrav za forumaskog kolegu, kolege smo jos malo pa 20 god. :) jos od kada je sajt FK Partizan otvorio komentare, pa smo razmenjivali misljenja. Izazvao me da pisem:) a taman sam hteo da pogledam LS.

Sve pocinje od omladinske skole, definisati kakvi tipovi igraca nam trebaju, kako ce se igrati, taktika, formacija I dobra procena igraca, selekcija za ono sto nam treba. Kasno je to u Teleoptiku raditi, od petlica krece. Kad sam pre 20 god na istom.gore pomenutom sajtu pitao u kojoj formaciji igraju nase mladje kategorije, od relevantnih sam dobio odgovor: u svim, moraju sve da znaju. Sve mi je bilo jasno. Spremamo igrace za sve, samo ne za nas:).

Recimo u nekim klubovima spremaju sve igrace do 14 god da budu napadaci. I igraju u 3_4_3 formaciji. Napadacka trojka vec tada uvezbava kretnje, pozicije. Desni I levi spoljni su blize golu, vise okrenuti ofanzivi. I levi I desni stoper se prikljcuju napadu kao neki.defanzivniji bekovi. Sa 14 g selekcija, najbolji igraci koji daju golove, asistiraju, imaju eksplozinost, brzinu popunjavanu 3 napadacke pozicije, ostali prema svojim karakteristikama. Znaci najbolji napadaci najblize golu. I pocinju da igraju u 433 ili nastavljau 343.
Drugi.primer zelimo da igramo 4 4 2 u seniorima. Onda u petlicima mini fudbal formacija 1-2-1, zatim 2-2-1, onda 3-3-2, I kad imaju 14 prelaze na 4-4-2. Logicno.

Tako rade.recimo u Holandiji, Spaniji, Francuskoj...
Ali od kluba zavisi kakva ce biti omladinska skola, a onds I od saveza kako ce igrati mladje kategorije. Nije ovo nista novo, ljudi su sirom.sveta proucavali I dosli do nekih zakljucaka.
Dva kluba mi padose jos na.pamet Salcburg I Lajpcig, ozbiljno su ulozili u skolu.fudbala I imaju I.igrace I rezultate. Oni su se fokusirali na nemacku skolu puno trcanja, presing, uska formacija 4121 ili 352. Mnogo individualnog rada sa igracima, roboti, virtualno igraliste...
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.179
Reaction score
6.951
Локација
NbG
Slazem se @JasminaT i to je itekako moguce. Medjutim, poucen proslocu i prethodnim recima i delima, ja imam neku vrstu otpora prema njemu kao coveku (ne kao strucnjaku) pa samim tim i sumnjam. Ima jedna izreka koja glasi nekako ovako: prevari me jednom tvoja sramota, prevari me dvaput moja sramota. Moje je pravo da sumnjam, a on nek neverne poput mene razoruzava svojim rezultatima na terenu i konacnoj tabeli i ja cu biti srecan.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top