Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
338
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
nasa ( pa mozda jedna od najvecih ) boljka vec duze vremena unazad je sto imamo previse tih igraca koji se "bolje" snalaze "iza" lopte.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
A naročito u ,,domaćici,, gde nas rival uglavnom i ne napada...

...međutim, u Evropi ili derbiju, pokaže se da i nismo baš tako ,,nepropusni,, u odbrani, čak i sa tim našim ,,specijalcima,, koji se bolje snalaze ,,iza lopte,,...
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Ako Zdjelar ostane, nama treba samo desetka ubica (kao Moreira) i to je to što se tiče sredine, po meni.
Krilo bombu podrazumevam kao napad. Još jedan napadač bi bio osveženje.
+ 2 štopera za odličan prelazni rok (Sveta i još jedan).

Kakvu upravu imamo, ovo gore napisano mu dodje kao maštanje.
Takođe, bonus će nam biti ogroman problem, jer ne vidim na kojoj poziciji će igrati, a kamoli koji igrač će to biti.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
800
Reaction score
4.231
Локација
Beograd
Baš u tom smislu koji si i sam pomenuo: ne ume da dribla kroz sredinu i da povuče loptu do poslednje trećine, a dodao bih i da mu je razmišljanje sporo, lopta (nekad spora a nekad i) neprecizna, dakle da bude zadnji vezni i da kvari igru protivnika, da se krlja po sredini sa njima, napada ih presingom, faulira - to je o.k, ali da bude centralni vezni i da sigurno ne samo iznosi loptu iz polja odbrane u polje napada, nego i da u priličnoj meri kreira našu igru - njet.

Ne slazem se sa ovime, mislim da je Zdjelar izuzetno inteligentan igrac i generalno dosta dobar dodavac, narocito kad su duge lopte u pitanju gde je po meni najbolji igrac u ekipi, mada opet, to jeste kvalitet koji je izuzetno bitan, mozda i bitniji na poziciji zadnjeg veznog. Pritom, sigurno ce glavnu plejmejkersku ulogu u tom slucaju imati Andrade/Natho, a Zdjelar ulogu sekundarnog pleja moze da iznese bez problema. Ali dobro, razumem i ovakav stav, pokazace sezona cije je misljenje blize istini. Ako ostane u klubu naravno, a svi se nadamo da ce ostati.

Разликe има али и jедан и други су у неком општем смислу дефанзивни везни играчи. Мени се чини да се играч таквог профила неће ни доводити ако оде Здјелар тј. да ћемо остати са Фејсом и Јевтовићем на тој позицији. Једино би могао да дође неко ко би био резерва Адрадеу или Натху пошто ту имамо само Пантића на кога не може да се рачуна. Фали још два играча у конкуренцији у том троуглу у везном реду чак и ако Здјелар остане. Ни Здјелар ни Фејса нису типови играча који могу да играју оно што су јуче играли Андраде и Натхо. Можда као привремено решење у некој крајњој нужди али на дуже стазе не.

Everton je Kante za siromasne, i jeste vezista ciji su defanzivni kvaliteti mnogo izrazeniji nego ofanzivni (mada ima i ofanzivne kvalitete, pre svega upravo iznosenje lopte i driblanje koje Zdjelar nema), ali ga to ne cini zadnjim veznim, cak stavise, za razliku od Zdjelara koji moze da igra na obe pozicije, Everton je iskljucivo centralni vezista, zadnjeg veznog moze da igra samo u tandemu sa nekim ko ce stajati iza, igrati klasicnu ulogu zadnjeg veznog i pokrivati njegova konstantna izletanja. Dobar primer je Celsi dok je igrao 4-3-3, zadnji vezni je bio Zorzinjo, a Kante jedan od centralnih vezista, i ako je Zorzinjo mozda bolje ofanzivno oruzje, a Kante je sigurno bolje defanzivno.

Sto se tice konstatacije da Zdjelar i Fejsa ne mogu da igraju ono sto su igrali Andrade i Natho, naravno da ne mogu da igraju identicno, ali uz neke takticke izmene mogu da igraju na tim pozicijama bez vecih problema, naravno kad je napad u pitanju. Jedina razlika je to da bi forsiranje Fejse kao centralnog veznog njega pretvorilo od odlicnog defanzivnog oruzja do defanzivne rupe, jer je previse spor da bi izneo tu ulogu agresora koja je potrebna na tom mestu, narocito ako igra Natho, dok Zdjelar to moze da radi jednako dobro, a po mom misljenju cak i bolje nego da stoji iza centralnih vezista i pruza defanzivnu cvrstinu i sigurnost. Opet, samo moje misljenje, ali cim se o Jevtovicu ne prica kao o stoperu nego kao o vezisti, a prioritet je krilo a ne jos jedan centralni vezista, to mi govori da i Stolica negde ovako razmislja, ako nista drugo onda zbog toga koga ima u ostatku ekipe.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Pogledao sam detaljnije utakmicu i mogu samo da kažem da sam vrlo srećan kako izgledamo na terenu. Mislim da je Stolica na putu da nam osvoji srca kao Ćelavi koji ga je preporučio.

Sad, treba dati vremena da uz ovakvu igru dodju i rezultati, ali pre svega toga i pojačanja da bi ovakva taktika došla do izražaja. Od 7 najavljenih stigla 3 osveženja kadra, za ostalo ćemo morati da sačekamo da vazura i ivica prodaju selekciju tompusa.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Zdjelar je na prethodna 3 derbija bio ubedljivo najgori na terenu! Sto se mene tice neka ide slobodno.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
Sezona nam počinje za manje od 10 dana, ovaj tim nema šanse da se imalo uigra do tada, a uz još pokoju povredu, prodajicu, zbog izuzetno uskog rostera ima da bude prosipanja bodova na sve strane, pogotovo ako suđenje bude kao u vreme Đukića, Batice ili Sava.
 

њакви

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
533
Reaction score
2.144
Локација
45
Ја сам се од титуле већ опростио. Док сви дођу и док се уиграју проћи ће још 2 месеца сигурно, а до тад је -5 коиспичке, најмање. И то ми неће толико сметати ако јебу цигане и уђу у европу, што су ми и очекивања за полусезону.

Наравно отворен сам и за то да ме демантују и да буде +5. :D
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
757
Reaction score
1.815
Ja od titule u prošlosti nikada nisam odustao, niti ću odustati. Ja sam navijač Partizana a ne nekog fikus kluba.
A uprava ako ne može da obezbedi pojačanja i uslove za titulu nek se sklone, možda će neko moći.

A vidi se i po nijednom kvalitetnom pojačanju za sada u ofanzivi da im rezultatski uspeh nije primaran cilj, a samo je 10 dana do početka prvenstva, od sutra 9.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Ako Zdjelar ostane, nama treba samo desetka ubica (kao Moreira) i to je to što se tiče sredine, po meni.
Takođe, bonus će nam biti ogroman problem, jer ne vidim na kojoj poziciji će igrati, a kamoli koji igrač će to biti.
Kad bi došao igrač koji je ,,desetka ubica,, bonus bi (p)ostao najmanji problem...
Ali...verovatnije je da ode Zdjelar jer je već došao Andrade (iako nisu isti tip igrača), nego da dajemo pare još i za ,,desetku,, (koju ja inače tražim u Partizanu već godinama)...

Bilo kako bilo, za ,,poziciju bonusa,, svakako postoji rešenje, tj. više rešenja:

- Marko Milovanović je fizički najspremniji za seniorski fudbal, a kako ja volim onaj ofanzivni, nemam ništa protiv da igramo sa dva špica, odnosno da ga ,,uparimo,, sa Rikardom...naravno...ako ne ,,prodamo,, Marka za neki dan...

- Nemanja Jović je bio u padu forme, ali uz prave savete, valjda može da se ,,trgne,, - uostalom, najbezbolnije je staviti ,,bonusa,, negde na krilo, jer odatle će nam protivnik najteže dati gol, ako ,,mali,, izgubi loptu...

- Vidim nekoliko dečaka na ovim pripremama, Vlahovića sam gledao uživo u Teleoptiku, ostale i ne baš toliko, ali, ako ,,Jovke,, nije u formi, možda (ili verovatno) neko od njih može da mu (trenutno) ,,uzme mesto,, u timu...

- Postoji i opcija da neko od ,,veznjaka,, ili ,,odbrambenih,, ,,bonusa,, (iz mlađih kategorija ili Teleoptika) igra za prvih 11 Partizana, recimo protiv slabijih rivala u ,,Domaćici,,...

- Žao mi je što Partizan uopšte nema ideju (a ni moć) da u FSS-u ,,progura,, pravilo o ,,dvojnoj registraciji,, - tako bi i tokom sezone (a ne samo tokom prelaznih rokova) mogao da ,,povuče,, ,,bonusa,, i iz Teleoptika, ako se ukaže potreba za takvim ,,potezom,,...

- I naravno, ako se zna i vidi da neko ,,sa strane,, ima ,,klinca,, koji je bolji od ovih naših, možemo valjda bar nekog takvog da dovedemo u jedan Partizan...

Ili ne možemo čak ni to?
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Kad bi došao igrač koji je ,,desetka ubica,, bonus bi (p)ostao najmanji problem...
Ali...verovatnije je da ode Zdjelar jer je već došao Andrade (iako nisu isti tip igrača), nego da dajemo pare još i za ,,desetku,, (koju ja inače tražim u Partizanu već godinama)...

Bilo kako bilo, za ,,poziciju bonusa,, svakako postoji rešenje, tj. više rešenja:

- Marko Milovanović je fizički najspremniji za seniorski fudbal, a kako ja volim onaj ofanzivni, nemam ništa protiv da igramo sa dva špica, odnosno da ga ,,uparimo,, sa Rikardom...naravno...ako ne ,,prodamo,, Marka za neki dan...

- Nemanja Jović je bio u padu forme, ali uz prave savete, valjda može da se ,,trgne,, - uostalom, najbezbolnije je staviti ,,bonusa,, negde na krilo, jer odatle će nam protivnik najteže dati gol, ako ,,mali,, izgubi loptu...

- Vidim nekoliko dečaka na ovim pripremama, Vlahovića sam gledao uživo u Teleoptiku, ostale i ne baš toliko, ali, ako ,,Jovke,, nije u formi, možda (ili verovatno) neko od njih može da mu (trenutno) ,,uzme mesto,, u timu...

- Postoji i opcija da neko od ,,veznjaka,, ili ,,odbrambenih,, ,,bonusa,, (iz mlađih kategorija ili Teleoptika) igra za prvih 11 Partizana, recimo protiv slabijih rivala u ,,Domaćici,,...

Dragi Gorane, što se tiče velikog problema bonusa, malo ću to opširnije obrazložiti.
Slažem se za sve što ste napisali, međutim, problemi su sledeći:

- Stolica očigledno neće igrati sa dva špica u navali (nažalost), tako da Milovanović nema mesta pored Rikarda.
Iako bi to bilo, po meni, najbolje rešenje, onda bi se morala menjati formacija i donekle koncepcija igre.
Na sve to, upravna gamad verovatno planira Markovu prodaju, što bi u ovom trenutku predstavljalo katastrofu, i to gledano sa više aspekata.

- Najveća verovatnoća za bonus igrača je da će igrati na poziciji krila, ali pošto tu planiramo dovesti stranu aždaju, Menig će morati na klupu da bi igrao Jović, na primer. To bi bilo izuzetno slabljenje te pozicije, Menig je za dve klase bolji trenutno, a morao bi da kreće sa klupe.

- Nikako ne vidim bonus igrača na pozicijama odbrane i sredine (jer bi još više izgubili na kvalitetu tih pozicija, nego kad bi se to uradilo na krilu). Dovođenje Strahinje Pavlovića je apsolutno moglo rešiti problem, ali bilo je nerealno po svemu sudeći.

Videćemo kako će Stolica uopte rešiti to.
Kako smo napisali i vi i ja, velika je šansa da će on biti prinuđen da ubaci Jovića u 11 - umesto Meniga (kako sam gore i napisao).
Voleo bi da mali eksplodira i počne da igra kao što igrao je kod Sava Miloševića, međutim sa njegovom formom mesecima unazad - sve je to veoma upitno.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
345
Reaction score
213
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Ako nemoze Milovanovic kao bonus nebi bio lose forsirat Bazdara od sledece prijateljske recimo. Tu su porblem radja umjesto koga, umjesto Natka nemoze , Rikardo, Menig, Patrik moraju biti na terenu a Bazdar nije krilo nema neku brzinu. Da li neko zna dali je nekad igro krilo?
 

Теслић

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
1.353
Reaction score
202
Локација
Република Српскa
Samo ako ostane Zdjelar, mozemo reci da smo napravili dobar posao u veznom redu, i Andrade i Fejsa su konkurenti za prvih 11. sto je po meni veliki plus u odnosu na proslu godinu. A ono sto mi se nikad nije svidjalo kod Fejse je sto lik skoro pa svaku loptu vrati nazad, a ona asistencija Lutovcu je pravo cudo nevidjeno...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Ako Partizanu ne odgovara pravilo o obaveznom mladom igraču kao ,,bonusu,, na svih 90 minuta utakmice, mogao bi u FSS-u da traži ukidanje tog pravila...

Pod uslovom da mi imamo nekog našeg u FSS-u, kome će takva ideja da padne na pamet, i koga će neko u FSS-u da sasluša i posluša...

Ako ništa drugo, ne treba zaboraviti da u ,,Domaćici,, i naši rivali igraju sa ,,bonusima,, u timu, pa ako mi imamo tu ,,slabu tačku,, - imaju je i oni...

A ako ništa treće: pod ovakvim uslovima i pravilima ne samo da nam je potreban jedan obavezni ,,bonus,, u timu, nego i neko na klupi koji može da ga menja u slučaju da se ovaj prvi povredi...
I naravno još njih ,,u rezervi,, koji će odmah ,,uskočiti,, u slučaju ne samo (daleko bilo!) povreda, nego i kartona...
Dakle: ne radi se tu samo o jednom mladom igraču, nego o više njih u isto vreme...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.408
Reaction score
40.514
Локација
Žrnov
Meni se apsolutno dopada ovo pravilo sa bonus igračem. I ova promena da mora 1 bonus da bude celu utakmicu na terenu (naspram onog da počnu 2 bonusa i da moraju da igraju 45 min.) je mnogo bolje i za klubove i za igru i za same mlade igrače.
Pravilo bonusa je nešto najbolje što je moglo našim mladim igračima da se dogodi.... druga je priča da li mi imamo taj kvalitet mladih igrača. Ako nemamo - onda neko iz omladinske škole treba ozbiljno da najebe!

Najlakše će priliku mladi igrač dobiti na krilnim pozicijama, bilo baš krilo ili bek (u zavisnosti od formacije), i štoper i napadač...
Ponavaljam, ako mi, uz svo k****nje kako smo 2. najbolja omladinska škola u Evropi, imamo problem sa bonus igračima, onda odmah da raspustimo omladinsku školu....
 

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
608
Reaction score
2.164
Локација
Beograd
Nezavisno od toga da li bonus pravilo treba ili ne treba da postoji, ko ono beše uveo to pravilo, kome je to tada odgovaralo, a kome nije?
Verovatno će isti tražiti i njegovo ukidanje kada im to bude trebalo.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.249
Reaction score
3.703
Ta druga škola u Evropi polako ulazi u rang sa mantrom "evropski brazilci". Otkad se igraju ove dečje lige šampiona, a igraju se verovatno 5 godina, nismo nijednom bili prvaci. Produkcija mladih igrača sve slabija. I bonus pravilo koliko god primoravalo da neko od mladih igra, ničim ne doprinosi. Ko je bio talentovan, dobijao je šansu i u prošlosti kad pravila nije bilo, prosto naš biznis model je da isturamo mlade igrače u izlog i da ih prodajemo. To što će neko igrati, a neće ništa pokazati ništa nam neće pomoći. Omladinske reprezentacije beleže sve slabije rezultate otkad je pravilo na snazi, da li su manje talentovane generacije, da li se slabije radi, sve u svemu to što dekretom imaju garantovane minute u linglongu, očigledno nema nekog efekta.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.852
Reaction score
13.496
Џаба нама једна од (нажалост одавно смо далеко од прва два места) најбољих омладинских школа кад нам најбољи играчи одлазе са 17-18 година. Тако да нама бонус правило не одговара никако јер оно што остане од бонуса је друга колона. То је за клубове који не продају играче док не напуне 21-22 године. Ево сад ће и Миловановића да продају..... Јовића сматрам за ту другу колону играча али ако стигне понуда и њега ће да продају.....не прича се случајно о оном Пантовићу....

Бонус правило и ограничење странаца одговара само циганима. Па нису случајно увели да можеш да имаш колико год хоћеш странаца у клубу али за меч можеш да пријавиш само 4......то су урадили само и само због цигана! Лигу могу да играју и са омладинцима из очигледних разлога и да ротирају странце али Европу не могу......
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top