Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.312
Reaction score
37.356
I on je ovim dao legitimitet upravi..
Čime ovim? Pomoćnik ne daje legitimitet, ali glavni trener daje?

Ili da probam drugačije. Zamislimo situaciju da je Petrić i dalje prvi trener, ali je bolestan ili ima crveni karton. Ko vodi ekipu? Pa taj isti Duljaj kao pomoćnik. E to meni nije jasno. Tada bi bilo ok, ali ovako nije?
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.524
Локација
Beograd
Nisam baš nešto nervozan, bio sam na stadionu, uradio sam sve šta sam mogao...

Nervirao sam se pre početka, opet je tu bila jedna besmislena zabrana da ne možeš da staneš ili sedneš gde god hoćeš na tribini za koju si platio ulaz - nego ti neko određuje gde možeš a gde ne možeš...
U gradu gde su nekada Turci nabijali ljude na kolac a Nemci ih vešali na Terazijama, pa se opet neko borio za slobodu, sad ti neko zabranjuje da staneš gde ti je volja na tribini stadiona?!
Kao, da ne bismo grudvali nekoga...pa k'o da grudvanje ne može i sa par metara dalje (a gde je bilo dozvoljeno da se danas stoji)...


Kolorado je dao fantastičan pas, Menig uradio ono što treba i pomislili smo da će sve biti u redu.
Ali to je bilo jedino bitno što smo uradili tokom utakmice.
Pop nas je spasao 2-3 puta, Radnički (a ne mi!) može da žali za pobedom.


Znam da utakmice mogu da se dobiju i taktički, i povučeno, i na čekalicu...ali to je za neki Milan, Inter, Radnik, Radnički...a za Partizan je NEPRIRODNO da ne napada!
Mislim, može i Majkl Džekson da poželi da bude belac i da se unakazi u želji da to i postigne - ali NIJE PRIRODNO!

I zato sam tražio i vikao da lopta ide napred, upozoravao da treba da damo još jedan gol, objašnjavao da igramo protiov Radničkog a ne protiv Šerifa ili derbi sa ,,ciganima,, - nije vredelo...

Onda sam ,,okrenuo ćurak naopako,, pa poručio igračima da AKO VEĆ IGRAMO BUNKER, onda se to ne radi tako, nego Rika i Natho treba da prestanu da trče od štopera do štopera, i da ih odbrana Kragujevčana tako neprestano voza i zamara, nego da se povuku unazad, da čuvaju snagu, i da se ,,zgusnemo,,...

Ali šta vredi, kome ja pričam...

Pa zar su igrači i Petrić stvarno mislili da možemo da se branimo jedno 70 minuta a da nam ovi neće smestiti bar jedan u mrežu?
Uveli smo i Fejsu kao ,,osigurača,,.
I ne znam šta su ovi naši (s)mislili, ali ovaj iz Radničkog nam je smestio loptu u mrežu. I to mislim baš negde posle Fejsinog ulaska.
I onda smo krenuli da napadamo.
Gle kurca mu, setili smo se da treba nekad i da napadamo.
Ali kasno Marko (Janko), Petrić, Baždar, Pavlović, Jović, Fejsa...na Kosovo stiže...
Kraj utakmice braćo. I sestre. Nema dalje.

Igrači ,,pozdravljeni,, skandiranjem ,,pičkice,,...mali Ilić dobio aplauz...Gordan dobio (pretpostavljam) uvrede...Čaki ne znam šta je dobio, ali vratio se da raspravi nešto sa jednim ili dva navijača (nisam čuo šta)...
Kada je Istok video koliko Čakiju sve ovo teško pada, dao mu je podršku.
Završilo se pesmom ,,i zvezdu da mi ponude da je jebem i za džabe,,...

Na stadionu JNA zimi i dalje služe čaj iz stare vojne manjerke naših osnivača...

Čekamo pobedu na derbiju. Ili bar da se ne izbrukamo. Ili bar da napadnemo. Ili bar da se borimo. Ili bar nešto.

Nemojte tako loše i ružno o Duljaju. Vaše mišljenje je vaše, ima i on pravo na svoje. Vi biste da oterate upravu tako što bismo na derbi otišli bez trenera...i bez čega još? Bez navijača? Bez igrača? Samo muda da ponesemo? Ili i njih da ne ponesemo pa će uprava sama da ode. Kad vide da su sami.

Partizan je ipak neko ime. Možda trenutno i ne mnogo više od toga, ali ipak ime. I mnogo manji klubovi ne bi otišli na utakmicu bez trenera. Dopustite da i mi odemo na tu sledeću sa trenerom, ma ko to bio.

Ja nikad nisam imao ,,zadršku,, da odem u ,,rupu,, na utakmicu - i kad smo dobijali, i kad smo gubili, i kad su nas krali, i kad smo 18 godina čekali pobedu, i kad su nam tukli igrače i trenera, i kad nas je policija sabijala po tribinama, i kad je Jug bojkotovao...ja sam išao...

Išao bih i sad da je derbi ostao 1. ili 2. marta, jebeš ga, trećeg moram da radim!
Ali, i bez mene... ko ode tamo, valjda zna šta treba da radi!

:napred-partizan:

I onaj ko danas nije bio na JNA propustio je da uživo vidi deo istorije Partizana...ružniji deo istorije, ali ipak...ne može se porediti živi i lični utisak sa stadiona sa nečim posrednim...

:napred-partizan:










:icon-rolleyes:
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
@serAlex Jasno je sta hoces da kazes, ne treba da crtas..jeste bio pomocnik, na poziv Milosevica, a ne Partizana kada je Savo dolazio u klub..i tu je sve vreme i vidi sta se radi, i kako se trose bivsi igraci, i kako uprava ustvari radi protiv trenera i tako dalje..ako misli da ima carobni stapic i da ce nesto da promeni sto se tice uprave, nece..a tu lezi glavni problem, rak rana je odozgo u klubu i drzavi a sve dok su oni tu moze da dodje skup najboljih trenera sveta nista nece uraditi zato sto u timu ima 7,8 dobrih fudbalera a ostali kvalitetom nisu za Partizan! A to je sve zasluga uprave..dovode ispod prosecne fudbalere, uglavnom slobodne i tako dalje..i obrisace pod sa njim kao trenerom kao i sa ostalima, nece smeti da se pisne i tako dalje! E tako im daje legitimitet, zato sto je pristao da bude prvi trener i da trpi sve to direktno. Mislim generalno brate svaka diskusija je smesna, dok je govno Vazura tu i onaj idiot Vucelic!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.312
Reaction score
37.356
Znam, samo meni to glavni pomoćni nema neku razliku, ponavljam meni lično. Ja i Saletu zameram to što je ćutao. I dok je igrao i kada je otišao, plus je otišao u savez koji nas inače sapliće kad god stigne i pod ciganskom je šapom.

Tako da mene ovaj Igorov "potez" ne pogađa, pogođen sam odavno kada sam shvatio da ne postoji niko ko ima "moć" da mu glas bar mrvu znači, a da želi da se oglasi. Za mene su svi isti, igrači, treneri, bivši i sadašnji, svako daje legitimitet na svoj način.
 

Djuradj89

Grobar
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
230
Reaction score
1.817
Локација
Kraljevo
Наш је проблем што верујемо да је Вучели и Вазури нешто друго посао. Они савршено обављају оно за шта су доведени у Партизан.

Иначе, одабрали судију за дерби (лепу слику изабрали у склопу вести) :
Capture.JPG
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
Sale Ilic nikad nece doci u Partizan dok su ovi tu, a ovaj potez dolaska Duljaja bi pozdravio da je druga uprava tu..ovako ne pozdravljam nista, kako prihvati neki bivsi igrac a meni je eto Duljaj jedan od omiljenih, oni time gase pozar kod nas navijaca a u sustini nista ne menjaju u klubu! Ovi dok ne odu nista nece biti, pisemo u krug svi i to je to..dok ne pocne motka da radi nista, krmak ce da jase i da jase.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.524
Локација
Beograd
Evo iz još jednog ugla kako se Čaki proveo sa navijačima i oni sa njim...


Vidite...i čujete...jedno je obratiti se nekome onako ,,izdaleka,, a drugo je kad taj, ko god to bio, dođe da bude sa vama ,,oči u oči,,...stavovi se onda malo promene...
Nažalost, izgubilo se ono da igrači i navijači Partizana treba da pobeđuju, pa i da gube zajedno...
Eto, Čaki je bio izgrđen, ali čim je prišao, čim smo postali bliži- odmah smo se ,,našli,,...ako me shvatate...
Besni smo, ljuti smo, razočarani smo, tužni smo, apatični smo...ali treba i da shvatimo da ne možemo sad odmah da dobijemo neke nove i bolje igrače, nego su Partizan sad ovi igrači koje imamo...u redu je, hajde da ih izgrdimo, izviždimo, izvređamo, ali hajde nekad i da ih podržimo...
Makar na derbiju.

Znamo svi šta je sa upravom, jasno nam je da neki igrači i nisu za Partizan, jasno je i da su treneri samo potrošna roba do nekog narednog trenera, koji će opet biti zamenjen sledećim...ali, verujte mi, jedno je posmatrati stvari ,,sa tastature,, a drugo je biti lično negde...

Eto, ja sam se upoznao sa nekima iz Teleoptika i kako mogu da urlam na njih kad će već na sledećoj utakmici možda umesto na terenu sesti pored mene...ne ide...
Mada...mora da se zna i da Partizan ne sme da bude baš isto što i Teleoptik...

Za mene su svi isti, igrači, treneri, bivši i sadašnji, svako daje legitimitet na svoj način.

Slušaj, da se Partizan ne bi ugasio, on mora da ima neki kontinuitet, mora da ima igrače, trenera, ekonoma, čistačicu, portira, a ne bih se baš zarekao da je svako od njih tu da daje legitimitet Vazuri i Vučeliću...

Ja sam se recimo zaposlio 1994.-e u jednoj BGD kulturnoj ustanovi i od tada do sada 7 direktora se tamo promenilo, ali zašto bih ja davao nekakav legitimitet bilo kome od njih time što samo radim svoj posao? Oni dolaze i prolaze, ja radim ono što radim...
Ova deca što igraju u Partizanu mogu da igraju sad ili nikad, treba li da ne igraju nikad da ne bi dali legitimitet Vazuri i Vučeliću?
Igor Duljaj može da dobije posao trenera u Partizanu sad...i možda još koji put...a možda i nikad više?
Treba li da propusti možda jedinu priliku u životu da bude trener Partizana zato da ne bude tamo dok su tu Vučelić i Vazura.
Pa Duljaj je bio u Partizanu mnogo pre nego V i V!
Zašto da Partizan više bude njihov nego njegov?!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.312
Reaction score
37.356
Treba ako je svestan da oni koji ga plaćaju rade sve da bi taj NJEGOV Partizan ugasili.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Nama je Duljaj u ovom trenutku spas sezone (čitaj 2og mesta). Jedini koji poznaje tim i sa kojim ne bi izgubili previše vremena u tumbanju tima. Mada možda grešim.
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
@serAlex i tu bi se slozio sa tobom, donekle..jeste saucesnik, ali manji nego ovi koji pristanu da igraju kolo sa njima.
A da kaze neku rec, koliko se secam rekao je nesto pre nego sto je prihvatio poziv Cukarickog, onako indirektno da nije vreme da radi u Partizanu, i vise nije hteo da se mesa!
On kao jedinka ne moze nista da promeni, da digne glas nece jer su mediji i novinarstvo najjaca masinerija na svetu, vrvt bi ga provlacili kroz sve novine u ovoj jadnoj zemlji sa ko zna kakvim lazima ili ti skandalima koji nemaju veze sa njim.
Da ima tu jos brdo bivsih fudbalera ili uglednih Partizanovaca iz bilo kojih sfera zivota koji dizu glas, budi siguran da bi digao i on..
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.312
Reaction score
37.356
A jbg, to je ono naše klasično. Hajde ti prvi pa ću ja za tobom.

Daleko od toga da je Sale glavni problem. On je samo jedan u moru onih koji su mogli, ali nisu. Jbg...
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.293
Локација
Kipar
Treba li da propusti možda jedinu priliku u životu da bude trener Partizana zato da ne bude tamo dok su tu Vučelić i Vazura.

Ovde si uboo sustinu. Dok oni ispunjavaju zelje i hvataju mozda i poslednju priliku za usavrsavanje nas klub propada.
Nama je jasno da sa ovim olosem nikakvog napretka nece biti. Isto tako mislim I da Duljaj to isto zna ali svejedno prihvata saradnju da bi nabildovao CV. Nikad se nije vratio kao igrac da I Partizan pocasti svojim fudbalskim znanjem dok je jos mogao. Karijera je kratka, treba se zaraditi I ja to stvarno razumem.
Medjutim, vraca se kao trener bez iskustva. Da uhvati priliku pa ako mu se posreci da nabije neku referencu pa da se trazi posao napolju kao I kad je bio igrac. I sve to preko grbace Partizana a u ime grobarstva. Pa daj bre, dosta vise takvog grobarstva I takvih "legendi".
Izadji brate I nazovi stvari pravim imenom. Kazi ko sta radi I kako. Odbij saradnju sa olosem pa neka angazuju nekog ko nam nije prirastao srcu. Dosta bre vise "legendi" kojima ne trebaju pojacanja I koje se zabavljaju dok klub propada.
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
854
Reaction score
662
Локација
Београд
Sećam se kada je Igor Duljaj debitovao kao fudbaler u zvaničnim utakmicama, ako se ne varam bilo je u to u prvom meču finala Kupa 1998. godine, protiv tada moćnog Obilića.
Nosio je broj 26 na dresu, stamen i čvrst od prvih seniorskih sekundi.
Beše vrlo mučna ta sezona 1997/98, nešto poput ove trenutne.

U vreme kada su nas gotovo svi razočarali i pokazali se nedostojni naših simpatija koje su zavredili kada su nosili dres Partizana, Duljaj je jedan od retkih ljudi za koje duboko u sebi verujem da je poziciju trenera sada prihvatio samo iz razloga što iskreno želi da pomogne momcima sa kojima je već neko vreme, što želi da pokuša da spasi što se spasti može do kraja sezone.

Kakav je Duljaj kao trener videćemo kroz ostatak sezone, kao igrač je prošao dosta toga, sigurno da je i kao pomoćnik na klupi video štošta o trenerskom zanatu, ako na mestu šefa struke bude kakav je bio i na terenu - biće do kraja nešto od nas.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.524
Локација
Beograd
Treba ako je svestan da oni koji ga plaćaju rade sve da bi taj NJEGOV Partizan ugasili.
A jbg, to je ono naše klasično. Hajde ti prvi pa ću ja za tobom.
Ne mogu da tražim od Duljaja ili bilo koga drugog ono što ja prvi ne radim.
Po tebi on treba da čeka da ode SNS uprava pa da aplicira za trenera. A šta ćemo ako uprava ne ode ili dođe druga ali isto SNS uprava. Da Duki sačeka da i oni odu?

Meni su direktori u firmi bili i SPS i SNS i ko zna koji još S, a ja nisam podržavao ni jedne ni druge ni treće. Ni četvrte. I onda...
I onda sam trebao da odbijem prvog direktora koji mi je ponudio posao, i saradnju sa drugim, trećim, četvrtim i petim, da dam otkaz šestom, pa da vidim sad sa sedmim da li mi odgovara kao ličnost i da li mi odgovara njegov politički stav pa, ako mi odgovara da onda stupim na posao. Prvi put sa 58 godina. A ja se zajebao pa se zaposlio u 30, i sad imam 28 godina staža. Možda doživim i penziju.

A da sam bio karakter na vreme i kroz vreme, sad bih mogao isto da tražim i od Duljaja, a vas dvojica kolega sa foruma biste mi možda našli neki posao od koga bih živeo od 1994.-e do sad?
Ali nisam bio karakter.
Pa zato nemam prava da pametujem ni Duljaju. Ni Petriću, Stanojeviću, Miloševiću, Mirkoviću, Đukiću, Lazetiću, Nikoliću...
Mislim oko sklapanja ugovora za posao. A za fudbal i igru ću da im pametujem. Jer u to se svi razumemo.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.312
Reaction score
37.356
Mogu samo da ponovim: ako je svestan da rade na gašenju kluba, treba da odbije. Isto tako Vi treba da odbijete direktora ako znate da svojim radom gasi firmu.

Ja nigde nisam spomenuo SNS, SPS, DOS, SPO kao razlog za odbijanje, već jasno rušenje kluba. Nisam zadovoljan ni jednom upravom od kada pratim klub, ali ovo sada je apsolutno najodvratnije od svega što smo videli.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.910
Reaction score
21.590
Ali ovo nije 1994. i čisto sumnjam da njima opstanak zavisi od tog trenerskog posla u Partizanu. Siguran sam da svako od njih ima dobru nameru kad dolazi, vole oni Partizan ili mu makar žele dobro. Ostalo se trudim da im ne zameram jer su to sve na kraju dana fudbaleri.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Vujačić odavno nije pogodio glavom, Natko odavno nije nabacio, Baždar je kapacitet za gol u derbiju, Duljaj je sjećanja na neka divna vremena.
Meni su VV nebitni, mora neko strujom da drmne ove igrače. Ne smije da se dogodi bruka u derbiju. Ne smije. Ovi što su sad u timu izlaze na teren u petak. Sve su namjestili da nas odvale i da nam natrljavaju na nos zauvijek.
Nemojte ljudi da kukamo kao Kalimero. Sve je nepravda, život je nepravda. Treba da preživimo ovu pošast.
Srećno Igore u petak! Ne daj gmazovima da dobiju šta čekaju oduvijek. Ako je Gordan izgubio svlačionicu onda uleti i postavi stvari na svoje mjesto.
Nema kukanja Grobari! Samo mi smo ostali kao brana igračima od diktatorske sile koja ih je opkolila. Nije pitanje da li nam namještaju katastrofu, pitanje je da li imamo grudi da isprsimo i zube da pokažemo. Makar da se pobijemo na terenu kao ljudi.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top