Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Haris Brkić 24.7.1974-15.12.2018-prošlo je 18 godina...

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Pobeda za Harisa večeras!

Jel bi mogao neko nešto da napiše o periodu odma posle smrti Harisa, utakmice, osećanja u klubu, među navijačima i slično. Pročitao sam na Mondu da je on upucan posle zadnjeg treninga pred put u Istanbul, da li se onda na taj put otišlo ili je utakmica odložena?
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.953
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Počivaj u Miru legendo. Neka te Bog čuva, zajedno sa svima koji su gore sa tobom.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Obavezno pogledati za one koji ga nisu gledali u njegovo vreme, a za nas koji jesmo, malo podsecanje. Pocivaj u miru majstore!

http://www.youtube.com/watch?v=UQrDZ9h8g9U

Nisam neki košarkaški stručnjak, ali meni je Haris oduvek bio igrač koji je najviše od svih koje znam (po pokretima, šutu, tehnici) podsećao na Dražena Petrovića.

Svaki put kad se setim njegove zle sudbine, ne mogu da ne pomislim na njegove roditelje. U tom smislu, hvala Brmbi što se setio tih ljudi i dao im mogućnost da se javno makar isplaču u celoj svojoj nemoći i očaju.

Jedna stvar me buni u celoj priči. Otkad je ubijen Ćuruvija, Pantić, ne znam, pokušani atentati na Draškovića, ubijen Đinđić (nastavite niz, Srbija je to), uvek je postojao deo javnosti koji nije samo oplakivao žrtve već je više nego aktivno od države tražio da se otkriju ubice. U Harisovom slučaju toga skoro da nema. Ako i ima, sve je nekako previše stidljivo.

Ne kapiram zašto klub, pre svih, gromoglasnije ne postavi pred ovu državu rešavanje tog zadatka. Ne kažem da će biti rešen, ali će makar Harisovi roditelji znati da se neko za njihovo dete zauzima. Jedina groznija stvar od smrti rođenog deteta je smrt rođenog deteta bez odgovora kako i zašto je stradalo.
 

grobarcirih

Početnik
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
56
Reaction score
1

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
"I iiii Haaris Brkić" ... više nego leba sam voleo da to kažem kroz stegnute zube dok sa nekim puvalom gađao na koš kao klinac.
Unucima ima da pričam o jednom kapitenu,opisivajući ga baš onako kao što sam ga ja doživljavao kao klinac.
Neka im je Bog upomoć koliko ću da ih lažem:D

Majsore lagao bih kada bi želeo da počivaš u miru...Ne daj mu da spava spokojno ,ne daj mu da se smeška,ne daj mu da uživa u nemaru i nesposobnošću države i policiskih organa .
Što se nas tiče tu možeš biti spokojan ,Grobari te nikad neće zaboraviti a njemu nikad dati mira.
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Ovo je Tempo koji je izasao odmah posle Harisove smrti... tu je tadasnje neko mudo Gradimir Nalic rekao da je to napad na drzavu, da ce istraga naci ubicu, i tako bla, bla...
Ostali su pricali o Harisu kao coveku i hvalili ovog divnog momka. Fotografija je sa meca protiv Ostendea, prvog od svega tri, koliko je Haris odigrao do ubistva. Tu je nosio 4, a na mecu protiv Radnickog BG (koga je predvodio Dule), secam se da je imao 14.

x1zwh4.jpg
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.210
Reaction score
2.629
Brate Grave, svaka cast jos jednom. Ne znam kako si ovo uradio, ali samo nastavi tako.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.186
Reaction score
2.809
Локација
Где год ОН да игра!!!
Gledam sad ove naše košarkaše kako se muče sa nekim ekipama koje smo nekad kantali s preko 20 razlike, s pola gasa. Kako bi nam sada valjao igrač kvaliteta Haris Brkić.
Nikada neću zaboraviti onaj njegov povratak u Partizan iz Budućnosti. Da se nije dogodila tragedija tog decembra 2000 godine, mislim da bi Haris odigrao ubedljivo svoju najbolju sezonu!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Na danasnji dan, smrtno je ranjen naš kapiten Haris Brkić....

Krivci se ni dan-danas ne znaju.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.844
Reaction score
3.623
Sportisti Partizana kao da su gradjani drugog reda u Srbiji.Nikog ne zanima da najzad nadju ubice.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
Košarka od tog dana više nije ista... Nada da će naći gnusobe što ovo uradiše, iako je nerealna, ne prestaje...
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Sećanje na Harisa Brkića

U ponedeljak, 15. decembra navršava se četrnaest godina od smrti legendarnog košarkaša Partizana - Harisa Brkića (1974 – 2000).

1789.jpg


Odigrao je ukupno 294 zvanične utakmice i postigao je 3740 koševa za klub iz Humske. U crno-belom dresu nastupio je na još samo tri utakmice pre kobnog 12. decembra. Nakon tri dana Haris je preminuo u bolnici.

Prve košarkaške dane napravio je u sarajevskoj Bosni sa deset godina. U Partizan je došao 1992. godine. Nakon pozajmice čačanskom Borcu, od sezone 1993/1994 nastupao je za prvi tim Partizana. Narednih sezona sa velikim uspehom igrao je za tim iz Humske, sa kojim je osvojio tri titule prvaka države i tri nacionalna Kupa. U sezoni 1997/1998, sa crno-belima je igrao na fajnal foru Evrolige u Barseloni.

Sa mladom reprezentacijom SR Jugoslavije osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Turskoj 1996. godine, a bio je i povremeni član seniorskog državnog tima.

U sezoni 1999/2000 igrao je u podgoričkoj Budućnosti, sa kojom je osvojio još jednu titulu prvaka Jugoslavije. Krajem 2000. godine, ponovo se vratio u Partizan.

U znak sećanja na Harisa Brkića, klubovi za koje je nastupao, Bosna, Borac, Budućnost i Partizan svakog leta organizuju memorijalni turnir.

U ponedeljak, 15. decembra u 11 časova na Centralnom groblju, odaće se godišnji pomen tragično preminulom košarkašu Partizana.

http://www.kkpartizan.rs/sr/vest.php?id=1789
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.102
Reaction score
3.895
Локација
Београд
"Kada bi uhvatili ubicu, pitali bi smo ga samo jedno - “zašto?”. Zašto nam je upucao dete? Šta je moglo da bude razlog? Za Harisa niko nikada nije imao ružnu reč, bio je druželjubiv, svi su ga voleli.."

11c8h2f.jpg


Haris.

Sliku sam radio prošle godine, postavljam je sada kao da sam je danas radio, toliko brzo je prošla ova godina.
Još brže je prošlo četrnaest njih..

Ne mogu rečima da opišem kolika je ovo bruka i sramota, da se nakon četrnaest godina zna samo da je ''počinilac zločina pobegao u nepoznatom pravcu''. Zato i neću pokušavati.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.653
Reaction score
2.758
Локација
Humska ulica
Harise nikada te necemo zaboraviti !!!
Najlepsi dvokorak i ulaz u ovoj prelepoj igri ikada :respect
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Pao si licem prema istoku
Čini mi se da sam i ja pao s tobom,
Čujem te još u ušima svoga srca,
Tu niko nikad nije umro!
Ali ipak,
Za onima koji su se utopili
U vodama večitog sna,
Neka pognu glave daleki suncokreti!

HARIS BRKIĆ (1974-2000)

10850307_385476028285647_5531942740704178676_n.jpg
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Знамо да и на небу под фаулом постижеш погодак, знамо да и горе имаш најдужи двокорак!

Вечна слава нашем Харису!
 
Top