Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Hokejaški klub Partizan

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.618
Reaction score
8.398
Локација
Македонија
I kako nakon sve ovo da ne pozelis da 20 godisna iskompleksirana ciganska spodoba polomi nogu ili pokida ligamente pa zatim hokej da gleda samo na TV.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Sad baš čitam na FB... :evil:

https://www.facebook.com/hkpartizan/posts/1155200794582930

... govna bili, govna ostali, govna će biti... Letos smo žena i ja pratili ćerku na neku likovnu koloniju, a na sportskim terenima u blizini igrao se neki turnir mlađih kategorija u fudbalu. Između ostalih, mali cigojneri su nastupili sa dva tima, više timova iz okoline, a jedini ''predstavnik'' Partizana bio sam ja, pošto sam igrom slučaja prvog dana turnira, ni ne znajući za održavanje, bio u Partizanovom dresu, koarkaškom doduše... I sad pamtim klinca iz nekog od lokalnih timova koji mi je prišao i najiskrenije, kako samo dete može, pitao me da li sam ja Partizanov trener.

Zato sam, sa one druge strane, dobijao čudne poglede pojedinih odraslih, poput jednog idiota koji je utakmice osmo/devetogodišnjaka pratio kao da se radi o finalu Lige šamipiona, ali se i uredno sklanjao ili pravio da me ne vidi kada sam bio u negovoj blizini, dok su mi pojedini klinci njihovog tima dobacivali i odmah hvatali maglu...

Hiljadu puta smo već konstatovali da se to definitivno uči odmalena... i šta ja sad da kažem ćerki koja ima nepunih 14 i trenira košarku... Hoće li se i tamo naći neki podupirač stubova srBstva?...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.365
Reaction score
40.188
Локација
Žrnov
Iskreno, meni je hlupo dz ides reprezentaciju u klupskom dresu da gledas.

Zato treba gledati samo Partizan, koja, bre, reprezentacija - u bilo kom sportu?!
 

A_Grobar

Banned
Учлањен(а)
03.10.2006
Порука
856
Reaction score
36
Локација
Beograd
Mrzimo parkinsona, i germanijum. Volimo Partizan, i majku Srbiju.

Dalje od HK Partizan, turczi i proticevke leshine.

I, oni stvarno misle, da strane sile, ne znaju, da su okcz i hk Partizan, proglasili specijalnim i posebnim? Odavno. Oznashi, su, svuda, samo ne tuda, stolujete nam frontove.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Lepu ideju Jugoslovenskog Sportskog Društva koje će imati svoje raznorazne raznorodne (i uspešne!) klubove nema više ko da brani...
Koliko čitam ovde, mi nemamo prvi tim u hokeju...
Koliko mi se čini, bolje je učiniti nešto za Partizan i njegove klubove, nego ne učiniti ništa...
Možda bar otići na neku utakmicu nekog od naših klubova, ako ništa drugo...ko može i kad može...dok ti klubovi još postoje...ako postoje...

Hokej...
Da, setio sam se da sam nešto jednom (devedesetih, nultih?) ušao u ,,ledenu dvoranu,, da vidim kako izgleda hokej...
...a onda sam nedavno, nekim potpuno drugim povodom, pretraživao neke svoje stare crno-bele filmove, i...
Pa ja sam bio na utakmici Partizan - Kranjska Gora, davne 1985.-e godine, fotografisao sam je!
Bio sam to i zaboravio...

Evo imam oko 35 snimaka, pa ako nemate ništa protiv da ih postavim?
U nekoliko tura...

Ako već nestajemo (ili nestanemo) u raznim sportovima, bar da nestajemo časno, i da ostavljamo tragove o svom postojanju...

 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.273
Reaction score
15.126
Локација
U pizdi materini
Ma kaci sta pitas ionako nam je ova tema aktivna zadnje vreme u pm. Bar da vidim dresove ako nista.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.172
Reaction score
2.370
Kaci obavezno! To su bile godine, Jesenice, Medvescak, Olimpija, Blaz i Domino Lomovsek, Scap, Bednar, Jovanovic,... Igrali smo hokej na ulici, a snega, hvala Bogu, u to vreme nije nedostajalo kao sada...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Samo kači, vrede one verovatno mnogo više nego što i mi ovde pretpostavljamo... Rotor Beograd... he-he... kao kroz maglu sećam se tih dresova... brojevi kao da su adidasovi, ali ne sećam se ko ih je pravio... one zvezdice na rukavima... Beogradski Sport?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Ne može u istoj poruci 14 fotografija, zato sam ove 4 prebacio ovde:









:napred Partizan :D: :napred Partizan
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Evo i objašnjenja otkud ja pre 30 i kusur godina na hokeju sa sve foto-aparatom...

Išao sam tada na neki kurs za foto-reportera, i u subotu, 2.novembra 1985.-e, 'ajd da nas vode na neku vežbu, tj. da snimamo neki sportski događaj...jbg, nije bio fudbal u pitanju, odvedoše nas na hokej u halu ,,Pionir,,, ali meni kao Partizanovcu, ako ništa drugo (treće) bilo je drago ne samo što smo otišli baš na Partizanovu utakmicu, nego i što je tad Partizan pobedio Kranjsku Goru sa 9:2...

Ali što se tiče fotografisanja...jbg, hokej je dosta brz sport...znači, ekspozicija je morala biti što kraća (,,brža,,), ali kako tamo svetla nije bilo baš u izobilju...to je zahtevalo ne samo da blenda bude što više otvorena (stari fotografi znaju da se tako gubi dubinska oštrina), nego i da snimam kao da je film osetljiviji nego što jeste, pa usled toga i da ga posle precizno određeno duže razvijam...verovatno je i belina leda varala svetlomer, tako da to tehnički i nije baš bila baš potpuna ,,laganica,,...
Fotošop naravno tad nije ni postojao, tako da...morao sam izgleda i da sačekam da prođe tih 30 i kusur godinica pa da mi Fotošop sad pomogne da sličice malčice popravim... : )

Pa onda i taj hokej...kako uopšte na njemu usnimiti nešto baš zanimljivo...vraški teško...(...iako se nije činilo tako pre nego što te ,,praksa,, demantuje...)
...misliš pre nego što kreneš da radiš, pa šta, hokej k'o hokej, no problemo, samo dođeš, vidiš, ,,uslikaš,, - al' nije bilo baš tako jednostavno...(ne samo zbog tehničkih ograničenja.)...nego...taj sport je izgleda baš zajeban za fotografisanje...

Ako npr, hoću da snimim kako neko daje gol, on često puca iz daljine, pa je nemoguće usnimiti i strelca i pak u mreži, i gde se onda vidi da je to uopšte pogodak...a čak i kad je strelac blizu gola i golmana, uvek je nekako okrenut leđima fotografu (bar sa pozicije gde su nas smestili)...i šta onda snimiš, nečija leđa?
Tačno je da tamo sve pršti od duela, ali...ako se odlučim da snimam to, opet mi u kadar vrlo često ulete igrači koji to pokriju, ili nema paka, ili su opet okrenuti leđima...
Pa čak i snimiti nečiji portret, opet nije bilo lako...svi se kreću (klizaju) tako brzo da ti neprestano ulaze u kadar i pokriju ono (ili onoga) što želiš da snimiš...nose i one kacige, maske...
Okreni, obrni, ne mislim da sam tad snimio nešto sjajno, ALI...

,,Kačim,, ovde sve što je tad iole solidno snimljeno...ko zna, možda se neko od tadašnjih igrača ,,pronađe,, na nekoj od fotografija, ili ih ugleda neki njihov poznanik, prijatelj, rođak...
,,Kačim,, i zato da sadašnji posetioci Foruma ne zaborave da je nekada Partizan imao i svoj prvi tim u hokeju, uz nadu da ćemo opet moći da doživimo to isto...

Ne zaboravite, naši ,,oklopnici,, su u jednoj od prethodnih teških sezona po naše JSD (koje nam gravitira ka gašenju) bili ČUVARI ČASTI i uzeli titulu, kada drugi naši klubovi nisu to bili u stanju!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bxRubUC-O4c

:napred Partizan















:napred Partizan
 
Учлањен(а)
30.01.2012
Порука
274
Reaction score
277
Локација
Pretty Shitty City-BN
Pravo blago, gosn Tomicu, ove vase fotografije. Ovekovecili ste mali delic istorije nasih oklopnika i ove viteske igre na ledu. Hvala sto ste podelili to sa nama forumasima.

Vraticemo se mi, prevelik je klub HKP da bi ga jedan psihopata na vlasti ugasio tek tako. Kratko primirje u redovima, takticka simultanka dok ovo zlo od vlasti neprodje i rad sa klincima. Pa da prospemo krv po ledu za koju godinu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Pa eto, ne znam da igram hokej, nemam love da pomognem klubu, nemam koga da upišem u taj klub...pa 'ajd bar fotose da postavim...ostalo mi još 7 komada, postaviću i njih ispod ovog teksta...

Razmišljam o tome kako bi moglo da se pomogne ne samo hokejaškom, nego i ostalim našim klubovima...
Neko ko ima novca mogao bi da bude sponzor...neko ko živi u zemljama gde je hokej na višem nivou da nam kupi, nagovori, nađe, pošalje nekog hokejaša...i sve tako redom...ali...sve je to nekako ,,kratkog daha,,...treba nam rešenje koje će trajati ,,na duže staze,,...

Ponekad na Forumu promine ideja da bi Fudbalski Klub, kao najbogatiji, mogao zapravo da svojoj siromašnijoj ,,braći,, (ili ,,sestrama,, ako su ženski klubovi u pitanju) pripomogne novčano i da ih sve izdržava...ali, avaj, i taj ,,najbogatiji,, duguje milione evra...

Dakle, tako nam je kako nam je...fudbal i košarku svi uglavnom pratimo...a prav za prav, većini je nemoguće da nađe vremena i novca i za još neki klub ili sport našeg Partizana...
Država iz raznih razloga želi da što manje finansira bilo šta pa i sport, a svaki privatnik radi ono što smatra da mu je najpametnije, najpovoljnije, pa...
Čak i da se vlast u ovoj državi promeni, nisam siguran da bi nam baš odmah ,,potekli med i mleko,,...i ne samo odmah, nego i kasnije...

Ipak, koristim ovu priliku da pozovem SVE kojima je Partizan drag, da koliko mogu, makar to bilo i nešto sasvim malo, podrže naše klubove...bilo da nekad dođu na utakmicu...bilo da daju neki prilog, neku pametnu ideju, upišu dete u neki naš klub...

Možda čak i osnuju još neki klub koji do sada nismo imali...šta ga znam, ima tih sportova još (kriket, američki fudbal)...ne znam imamo li uopšte ligu u nekim sportovima u Srbiji...ali...ima naših ljudi svuda po svetu, razna iskustva (u raznim sportovima i svačemu drugom) su stekli...možda se neki i vrate ovamo, bar kad odu u penziju, pa onda odrade dobrovoljno i sa radošću i nešto za Partizan...
Mladi, stari, sredovečni...nisu samo naši klubovi i naši sportisti, treneri, funkcioneri - Partizan, i MI smo Partizan...

SMRT FAŠIZMU - SLOBODA NARODU - ŽIVEO PARTIZAN!!!















:D:


 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.953
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Jebote, duša me boli za HK Partizan.
To je garant' bio samo probni balon.
Sad će oni da krenu i po ostale klubove.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.646
Reaction score
29.085
Локација
Beograd
Bravo deco, tako je! :clap
Vratite jednog dana HK Partizan tamo gde mu je mesto!!!
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
На конто приче о Биг Пица и спонзорству КК Партизан...

https://www.juznatribina.net/forum/...iranje-i-transferi.2575/page-906#post-1031897

... а како су власници Миловановићи отац и син, некадашњи хокејаши црно-белих: има ли икаквих вести или барем гласина о дешавањима око ХК Партизан, или се напросто чека погодан (читај политички) тренутак да се реактивира и први тим?

Иначе, јуче сам причао са колегом са посла, бившим хокејашем. Био је голман млађих категорија, а затим и почео у првом тиму војводине, дошао на корак до репрезентације и ту дигао руке од свега. Човек више ни не прати хокеј, а имао је пре неколико година позив од НС Старс да се поново активира. Причао сам му о оним заврзламама са оснивањем ХК Београд и после још бржем престанку рада истог, док је играчки кадар већим делом завршио сви знамо где. Уопште није деловао изненађено...
 
Top