Hokejaški Klub Partizan

• Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.362
Ови клинци су много више од светла у тами...
Partizanovi klinci nastavljaju da sijaju punim sjajem

...

U ledenoj hali “Spens” u Novom Sadu je održan treći tradicionalni međunarodni turnir u hokeju na ledu “Future stars 2019”za decu od osam i do 10 godina...

Ekipe Partizana su u obe selekcije osvojile prva mesta i nastavile da dokazuju svoj kvalitet. Posebno je bio atraktivan pohod ekipe do 10 godina, koju je vodio trener Dragan Komazec...

Jedna devojčica na golu i sedam dečaka u polju su bili dovoljni za trijumf, a kako su igrali najbolje govori podatak da su postigli 38 golova i primili samo tri na devet utakmica.

Crno-beli su na putu do titule zabeležili sledeće rezultate:
Partizan:Serbia Girls 6:0
Partizan:Slavija 6:0
Partizan:NS Stars 0:1
Partizan:Marbo 7:1
Partizan:Vojvodina 8:0
Partizan:Vukovi 5:0
Partizan:Zvezda 4:1
Polufinale - Partizan:Crvena zvezda 0:0 (penali 2:1)
Finale - Partizan:NS Stars 2:0
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html:776799-Partizanovi-klinci-nastavljaju-da-sijaju-punim-sjajem

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.362
Prvi tim, nažalost, već treću sezonu ne igra, a zbog finansijskih problema klub se okrenuo radu sa mlađim kategorijama. Problemi su, prigodno, intenzivirani sa osvajanjem titule u sezoni 2014/15. kada smo, ne samo navijači, već i sam klub potkačili i neke vansportske strukture, znamo koje.

Tokom 2015. pominjala se čak i mogućnost da klub uzme učešče u ruskoj VHL, rang ispod KHL, ali smo umesto toga 2016. ''u cilju jačanja srBskog hokeja'' :mad: bili svedoci osnivanja HK Beograd (čitaj podmetanja kukavičjeg jajeta) koji se takmičio u regionalnoj/mađarskoj MOL ligi i naprasno prestao da postoji, a veliki deo igračkog kadra završio je - pogodite gde...

Kad sam video da je postovano u temi o HKP, ponadao sam se da se nešto pomera sa nulte tačke, ali ćemo, izgleda, još morati da čekamo...

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.362

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.362
Prema zvaničnom sajtu, aktivne su selekcije U10, U12, U14 i U15...

... mada, prema poslednjim postovima na fb, igra i U16 selekcija... u novembru su Karpatskoj juniorskoj ligi savladali slovačke Mihalovce 6:5 i beloruski Minsk 4:2

... e, sad, ne znam da li su to isti klinci koji su osvojili tu Karpatsku juniorsku ligu 2018/19... Dakle, materijala itekako ima...

edit: ... je l' to ovaj mališa gore na klupi za kažnjene? :D

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.362
Hokej nam je, zbog poznatih dešavanja, već skoro tri godine ''ispod radara''. Poslednje tragove seniorskog tima Partizana našao sam u sastavu Inlajn hokej kluba Pirati iz Beograda koji su, ako ne grešim, osvojili Kup Srbije i to još 2018. godine... pogledajte golmana Pirata...

... inače, na srBskoj hokej sceni - raspad... u celoj zemlji aktivna su samo dva seniorska tima - Vojvodina i znate-već-ko... to im nije smetalo da od dva tima naprave ligu (!?) i da titula ode znate-već-kome i to kako. Posle prve utakmice, Novosađani su tražili da se zbog koronavirusa odloži drugi meč, ali su cigojneri rekli - ne i dobili službenim rezultatom...

Na sve to, prvenstva mlađih kategorija registrovana su kao ''neodigrana''. A tamo...

U12: Partizan na pola prvenstva prvi na tabeli sa utakmicom manje od cigojnera sa bodom manje, međusobno 5:0 (službeno, nisu mogli da skrpe tim protiv nas)

U14: Partizan ima 12 bodova i dve utakmice više od cigojnera, uz 6:2 u međusobnom duelu (videti Krkijev post iznad)...

U15: ovde je najneizvesnije, klinci su drugi sa dva boda manje i međusobno 5:0 (službeno) i 3:4...

Znam da su to klinci i da tamo, pogotovo u sportu koji je kod nas daleko od razvijenog (a što nekada nije bio slučaj), ali ipak...