Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Izbaciti "Jugoslovensko" iz grba

Da li treba da se izbaci reè "jugoslovensko" iz grba našeg sportskog društva?


  • Total voters
    91
  • Poll closed .
Статус
Затворена за писање одговора.

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Zasto mesati Vujosevica, njegovo misljenje i trenutnu situaciju u FK oko svih mogucih pitanja, on je kap u okeanu u odnosu na JSD Partizan.

Pokusajmo na trenutak misliti svojom glavom, ne protivreciti Vujosevicu, niti podrzavajuci njega doneti nekakvu odluku. Ovde se ne radi o njemu.

Pisite sta VI mislite, zasto mislite tako i ako moze iznesite po neki argument.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
@ Julius Evola

Има само једна "ситница". Наш грб са буктињама се појавио много пре убацивања придева Југословенско и није тачно да једно без другога не може! Историја не лаже - погледај грб. Нигде "Југословенско"... Слика је са једног од издања ФК Партизан:

9r80ag.jpg
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.288
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Против сам.
Али немам конкретан аргумент, нити верујем у југословенску идеологију, нит жалим за њом и стоји да та држава не постоји.
Али исто тако никада док сам жив или док се не сруши наш стадион нећу звати другачије него ЈНА па макар постао и делта спорт најк арена.
Исто тако отклањање само југословенског из назива је само врх леденог брега, ту су и буктиње и петокрака и разни нуспродукти тог времена, које ја опет не бих мењао.
Немам аргументе, али једноставно не бих.
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Кад већ није избачено давно, после распада те Југославије, не видим ни један једини разлог да се то сада учини!
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Bogami, pata karte na glasanju.
Vidi ti Gazda, sta ces i kako ces, ja da predsedniku saopstavam stav clanstva najetabliranijeg foruma- necu (ne smem).
Jebes ti to, najveca legenda JSD je u pitanju, a mi da mu iz titule skidamo slovo.
Edit: dobro je, posed prednosti za JSD.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
I za izbacivanje Jugoslovensko, i za menjanje grba. Naziv zato što to više ne postoji jednostavno, koliko god neko imao sentiment, treba jednom shvatiti da Jugoslavije više nema, i da je danas to samo jedna apstrakcija kao što je SSSR.

Iz grba bih izbacio sve ideološke simbole (koji su takođe anahroni), i primereno jednom društvo koje je sportsko adaptirati mu izgled.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
NE

Iako jedan dio mene želi da "otkači" ono "Jugoslovensko", shvatam da otkako znam za Partizan, znam i za taj pridjev kao sastavni dio istog. Ne mislim da bi trebalo da se išta mijenja, bez obzira na to što država u kojoj je postao više ne postoji, kao što ni JNA ne bih mijenjao nikada.

Glasala sam za NE, jer sam pristrasna. Pripadam vojnoj porodici sa mamine strane imam srpske, makedonske, crnogorske i bosanske korene tako da sam ja Jugoslovenka :D

Pa đe si Breno? :)
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.921
Reaction score
25.652
Локација
ante portas
Da dodam na ono što sam danas napisao,ja bi izbacio i petokraku i buktinje i stavio nešto što je prikladno za sportsko društvo, nešto vezano isključivo za sport...

Kakve buktinje, kakva petokraka pa to nam je samo zla donelo, a mi je se ne odričemo i ljubomorno čuvamo ko poslednje budaletine, zarad tamo neke doslednosti ili ne znam ni ja čega...

Ta Jugoslavija i to Jugoslovenstvo živi izgleda još samo u Srbiji ...

Koja je to vrsta mazohizma i ja bih rekao nepoštovanja samog sebe, pa na kraju odražava i nedostatak inteligencije to je strašno, to samo kod Srba ima i nigde više na planeti zemlji...

To je neka druga tema ovde diskutujemo samo o ovom "jugoslovensko".

A kada bi izbacili petokraku i buktinje ja vise ne bi navijao za Partizan .
Taj grb te buktinje koje vecno gore i zvezda ispod njih su deo vizuelnog neodvojivog identiteta i imena Partizan ! Neodvojivi su jedno od drugog.
To jedno bez drugog ne moze da postoji .Ime Partizan direktno je vezano sa svojim neodvojivim grbom .Grb sam za sebe isto tako nema nikakvog smisla bez imena Partizan.Nema smisla menjati ga.
Promenom grba Partizan vise ne bi bio Partizan.

Ta novokomponovana nastojanja i tendencije ka promeni grba su cisto skrnavljenje svetog imena Partizan u svakom smislu.
 
Последња измена:

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.728
I za izbacivanje Jugoslovensko, i za menjanje grba. Naziv zato što to više ne postoji jednostavno, koliko god neko imao sentiment, treba jednom shvatiti da Jugoslavije više nema, i da je danas to samo jedna apstrakcija kao što je SSSR.

Iz grba bih izbacio sve ideološke simbole (koji su takođe anahroni), i primereno jednom društvo koje je sportsko adaptirati mu izgled.

Po meni bezbotrebno problematiziranje identiteta kluba.
Mi smo klub kojeg svi vole, nema nacionalnih prepreka, i nema potrebe za filozofiranje. Dok se ne utvrdi ko smo i sta smo, Ostavimo Matiju Beckovica i viteza da brane Srpske nacionalne interese, a Jugoslovenski i 6 buktinja ostaju do dalnjeg na grbu da nas greju ujedinjenje u ova separatisticka vremena.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
grb+1+JA.jpg

@Vlad
Misliš na ovaj grb?
@Ilyasova
Pa baš zbog oslobađanja tih nacionalnih odrednica, pogotovo one koja više ne postoji( složio bih se da nije ni postojala). Ima Francuza, Španaca, Letonaca... koji navijaju za Partizan, ne samo neki apstraktni Jugosloveni.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.921
Reaction score
25.652
Локација
ante portas
Pekarski taj grb je nosen kratko i zanemarljiv je .
A osim toga deo sadasnjeg grba je ta ista zvezda .
I ne znam sto se pozivas na taj grb kad si za ukidanje svih ideoloskih simbola ?

Edit-Hofmane pa logicno zato sto je Partizan nastao na osnovama nove drzave, kao novi klub.Klub tadasnje glavne oruzane sile jugoslovenske narodne armije.
Armija tadasnja kao glavni stub drzave je osnovala svoj klub.Simboli tog kluba su apsolutno simboli tadasnje nove drzave.Partizan je nastao kad i nova drzava tadasnja FNRJ i logicno je da je uzeo drzavne simbole.6 buktinja i zvezdu.
 
Последња измена:

Dr.Hofmann

Guest
Vlad

Zašto bi ime Partizan bilo neodvojivo vezano sa petokrakom i buktinjama, bez obzira što znamo da su osnivači našeg kluba bili komunisti iz Jugoslovenske Armije..

Bilo je mnogo naših ljudi koji su bili Partizani i ratovali protiv fašizma, a da nisu bili komunisti, to što su im prišili petokrake na kapu manje je važno.

Reč Partizan označava gerilca,borca pokreta otpora i nastala je mnogo pre nastanka komunizma i Jugoslavije.

Manimo se sentimentalnosti , budimo jednom pametni i poštujmo sami sebe.


IZMENA:

Vlad

Pa da baš tako kako si rekao, logično je da je uzeo državne simbole države koja je tada nastala, kao što je i sada logično da se tih simbola odrekne pošto je ta država crkla odavno...

Ili možda postoji u nekom paralelnom univerzumu Jugoslavija pa naše rukovodstvo bivstvuje u tom svetu.

Voleo bih da vidim da li fudbalski klubovi nastali u istočnoj Nemačkoj nakon drugog svetskog rata i danas imaju iste grbove?
 
Последња измена од уредника:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
@Vlad
Zato što se pozivaš na neku tradiciju koja je već menjana, i to u sistemu koji je bio vladajući kada je osnovan klub. Više se pozivaš na neki svoj sentiment, jer ne pamtiš drugačiji grb.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.728
@Ilyasova
Pa baš zbog oslobađanja tih nacionalnih odrednica, pogotovo one koja više ne postoji( složio bih se da nije ni postojala). Ima Francuza, Španaca, Letonaca... koji navijaju za Partizan, ne samo neki apstraktni Jugosloveni.

Pa bas zato, pokazimo vizionarstvo za bolju buducnost, u separatizmu nema buducnosti. Jasno je kao dan da smo svi isti, a to sto nas cepkaju i zavadjuju je nasa slepoca.
Daj Pekarski, pa bar iz ove perspektive je kristalno jasno da to apstraktno Jugoslovenski je jedino vizionarsko resenje za bolji zivot, separatizmom niko nista nije postigao u ovih 23 godna. Vece trziste svega, pa i sporta...

Za mene je ovo cist separatizam. Prvo sklonis Jugoslovenski, pa onda krene pitanje o buktinjama i petokraki, i ode sve u majcinu. Ko da nismo vec preziveli sva sranja, a nikako da ucimo od gresaka.
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
854
Reaction score
662
Локација
Београд
ДА - без трунке дилеме.

Разлог је врло једноставан - Југославија више не постоји, не видим разлог да и наше Спортско Друштво не избаци реч "Југословенско" из свог назива.
Партизан није основан као ЈСД, не мора ни сада да буде ЈСД, мишљења сам да је идеалан тренутак за промену имена било нестајање Савезне Републике Југославије и стварање тадашње државне заједнице Србија и Црна Гора, после тога имам утисак да је постало некако сувишно да наше Спортско Друштво и даље буде ЈСД.

Немам ништа против Југославије, држава на овим просторима је први пут то име понела захваљујући нашој Српској династији Карађорђевићима, нису јој комунисти наденули то име, као што мисле болесни комплексаши из комшилука који се гнушају свега Југословенског, јер они су наравно основани још 1300 и неке под патронатом Цара Лазара лично.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.921
Reaction score
25.652
Локација
ante portas
@Vlad
Zato što se pozivaš na neku tradiciju koja je već menjana, i to u sistemu koji je bio vladajući kada je osnovan klub. Više se pozivaš na neki svoj sentiment, jer ne pamtiš drugačiji grb.

Zvezda iz grba JA kao na koji si se ti pozvao nije menjana i putem tradicije je preneta u isti ovaj danasnji grb.
Pekare 1:0 za mene . :D :wink:
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.728
Evo u jednom postu Centuriuon reko pa poreko :D

Pa KK, RK igraju u tu Jugoslovensku ligu, to sto se neki stide da prihvate taj genijalan i milozvucan naziv koji nije nikako potekao iz komunisticke kuhinje vec direktno iz vizionarske Srpske dinastije, pa su nadenuli smesan i bezvezan naziv ABA, samo po sebi pokazuje da je ta rec Jugoslovenski prava stvar, a jedinstvo jedino resenje.

A to sto ce se i fudbal uskoro igrati opet u Jugoslovenskoj ligi, jer nam nema spasa u ovakvoj konkurenciji, je samo demant plus za ove sto padaju na cigansku propagandu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top