Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Izbaciti "Jugoslovensko" iz grba

Da li treba da se izbaci reè "jugoslovensko" iz grba našeg sportskog društva?


  • Total voters
    91
  • Poll closed .
Статус
Затворена за писање одговора.

zugrobar

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
1.636
Reaction score
970
Локација
Морава
моје скромно мишљење је да не треба избацивати Југославију из грба али је не треба ни форсирати у тој мери само ради терања контре ганцима.. основани смо у тој држави, основали су нас генерали војске по којој нам се стадион зове, не видим нити један разлог за промену..

наравно да смо Српски клуб, сигурно нас УЕФА на жребу за квалификације ЛШ/ЛЕ неће означити да долазимо из Југославије, а за прозивке ових од преко брда.. прво нека погледају у своје двориште..
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Sad naleteh na ovu temu...
Majko moja šta smo mi Bogu skrivili da smo ovakvi...
Apsolutno podržavam da se reč "jugoslovenski" izbaci, Sportsko Društvo Partizan (SDP) je sasvim u redu i doboljno.
Nije dobro što je pročitah pred spavanje, treba zaspati večeras.
 

SlobaGrobar

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2009
Порука
752
Reaction score
517
Локација
Beograd
Možda sam negde u ovoj temi čak i pisao (znam da sam glasao zasigurno za NE)... :D

Ja kao srpski komunista i Srbin-Jugosloven, ne bih menjao naše "J" za sve titule koje je naše JSD osvojilo kroz istoriju! To smo mi :ziveli i nema potrebe da mi našu istoriju prekrajamo kao neki ("pojedini" srpski i hrvatski fudbalski klubovi) !

Smrt fašizmu, napred Partizan <3
 
Последња измена:

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Sad naleteh na ovu temu...
Majko moja šta smo mi Bogu skrivili da smo ovakvi...
Apsolutno podržavam da se reč "jugoslovenski" izbaci, Sportsko Društvo Partizan (SDP) je sasvim u redu i doboljno.
Nije dobro što je pročitah pred spavanje, treba zaspati večeras.

Molim te nam oprosti što smo glasali bez tebe i što smo te uznemirili pred spavanje. Živelo J, živeo Partizan.
 

Arno

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
595
Reaction score
210
Локација
Dire
Meni odmah se alarm pali kad vidim da bilo kome može ovako nešto elementarno da smeta...Pa majku mu jebem pa nismo mi četnici kurac sever, zabludelo stado galaktičkog tima zvani srBski mlečni put stella rosa...Malo pročitaš istoriju JSD, malo neke i dalje ispravne ljude koji su bili u tom klubu saslušaš, a ne dođeš i šiljih kurčinu na krvna zrnca ili puštaju majkmunske urlike na stadionu...ako već nisi čovek budi partizanovac...
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Otvorih neoprezno raspravu koja je zaključena 2014. godine.
Spavao sam sinoć mirno i pored JSD, kao što bi spavao i da smo SD...
Jednostavno nisam gledao datume diskusije, naivno pomislio da je tema sveža i kao nov na forumu se uključio.

Iskreno očekivao sam rezultat koji je u najmanju ruku obrnut pa sam se "šokirao" kao mnogo puta kada su rezultati glasanja u pitanju.Ipak sam mnogo češće "crna ovca i bela vrana"

Uživajte, možda za neku godinu neko "novi" opet otvori ovo pitanje na forumu.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Otvorih neoprezno raspravu koja je zaključena 2014. godine.
Spavao sam sinoć mirno i pored JSD, kao što bi spavao i da smo SD...
Jednostavno nisam gledao datume diskusije, naivno pomislio da je tema sveža i kao nov na forumu se uključio.

Iskreno očekivao sam rezultat koji je u najmanju ruku obrnut pa sam se "šokirao" kao mnogo puta kada su rezultati glasanja u pitanju.Ipak sam mnogo češće "crna ovca i bela vrana"

Uživajte, možda za neku godinu neko "novi" opet otvori ovo pitanje na forumu.

U ovom slučaju si bela ovca i crna vrana, jer su tvoji stavovi suprotni crnim ovcama i belim vranama. :)
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Nemoj da te čudi za sve ovo što nam se dešava.
Krvnik Broz kada bi se kojim slučajem povampirio, ogroman broj bi stao mirno i salutirao...
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Ma pusti budale. Ja ne bih mogao da salutiram, ruke bi mi bile zauzete presvlačenjem gaća. Jer bih se upiškio od sreće.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.129
Reaction score
14.276
Локација
Brdo Banovo
Nemoj da te čudi za sve ovo što nam se dešava.
Krvnik Broz kada bi se kojim slučajem povampirio, ogroman broj bi stao mirno i salutirao...

Njega sam "propustio", al to povampireno i salutiranje mi lici na lik i delo ajatolaha AV i njegovih podanika ( rece Babic jednom prilikom da mu se divi psihicki i fizicki) .
Da ne bih promasio temu, takodje sam propustio to glasanja, ali bi moj glas isao apsolutno za
Ostavljanje "jugislovensko" u imenu grba, i slova "J" i sest baklji!
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Koliko sam video još je aktivna opcija za glasanje, pa zabeleži glas.
Tema je već ispričana sa starim članovima foruma a može i glasnje da se obutavi jer je odnos koliko vidim sličan, na žalost...
 
Последња измена:

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
Dosta je bilo, Gargi dosta provociras tako sto ubacujes te tvoje dostljive kratke komentare. Ako imas nesto da izneses onda kazi argumentovano ko sto se raspravljalo prethodnih 10 strana. Za prosipanje mudrosti znas sta sledi..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.086
Локација
Beograd
Bili smo različiti kao u reklami za kiselu vodu Radenska, i jesu nam te razlike nekada smetale, nekada su nas i privlačile, nekada nam bile smešne...ali je ogromna civilizacijska tekovina YU bila ta što se bar nismo gledali preko nišana... OGROMNA.
A inače, zar mislite da smo sada, kada smo se ,,otarasili,, (bivše) braće (ili oni nas!) svi u državi Srbiji ISTI. Pa ne bih baš rekao...

Znate da o YU govorim sa poštovanjem, a znate i da niko od nas ne bira u kom vremenu i zemlji će da se rodi i ko će mu biti roditelji...
Šta da sam crnac, Kinez, Nemac, Meksikanac, Marsovac...da li bi mi bila uvreda da mi neko kaže da sam to? Naravno da ne.
,,Jugosloveni,, kao uvreda za nekog ili za naš Klub? Meni nije. Na nečije ,,Jugosloveni,, upućeno meni ili Partizanu kao neka uvreda, rado bih odgovorio pevanjem songa ovih ruralnih tipova - jer bolji su mi ruralni tipovi koji ne žele zlo i žive u toj svojoj utopiji zvanoj YU od pametnih i urbanih ali pokvarenih i zlih...

Vi'te deco, moji preci su posa'ranjivani neko pod krstom, neko pod petokrakom, sa ili bez popa na sa'rani - kako je ko hteo, svako prema vremenu u kome se našao i u skladu sa ubeđenjima u koje je verovao, i nikako mi ne pada na pamet da im sad ,,renoviram,, spomenike u skladu sa ,,današnjicom,, pa iako grb i slovo ,,J,, u JSD naravno nije spomenik, i iako se to vremenom već nešto izrenoviralo, ja tu ništa ne bi dir'o...

Naravno, ko zna šta sam sve već napisao u prethodne tri tone materijala na ovoj temi, ali mislim da bi svako ko bi se bavio temom tog ,,J,, a koje ustvari znači to ,,YU,, trebao da pročita sledeću knjigu ili da odgleda predstavu koje ću sad navesti...
www.skripta.info/marko-vidojkovic-e-bas-vam-hvala-pdf-download/
www.rts.rs/page/tv/sr/story/21/rts-2/1585194/rodjeni-u-yu.html
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
Ti si Gorane vec jednom zatvorio ovu temu, nemoj opet :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top