Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Izbaciti "Jugoslovensko" iz grba

Da li treba da se izbaci reè "jugoslovensko" iz grba našeg sportskog društva?


  • Total voters
    91
  • Poll closed .
Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
11.12.2011
Порука
818
Reaction score
128
.

Svaka cast Gorane :clap bez obzira sto je moj odgovor bio i ostao DA :D.
Ocigledo da je ovo sukob generacija i da ovo "J" leti kad stariji omatore a ovi mladi dodju u njihove godine... E sad ocigledno da ima i agresivaca :D koji bi to sve po kratkom postupku i "J" i grb. Polako braco doci ce i nasih 5 minuta :D
Zatvarajte temu da je jos neko ne vidi :D
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Cika Goran je objasnio mnogo toga!:clap :respect

Ja jesam pripadniik "mladje generacije", u Jugi sam ziveo zvanicno 6 meseci pre nego sto je moja sadasnja drzava proglasila nezavisnost, ali nista u nazivu Jugoslovenskog Sportskog Drustva Partizan ne bih menjao. Takodje nista ne bi dirao ni u grbu, crvena petokraka i 6 buktinja. Goran me je spasio od 3 casovnog pisanja sada da objasnjavam kako i zasto.:)

Ne znam za vas, ali meni uopste nije vredjanje kad nas cergari nazivaju "Jugosloveni" ili kad potenciraju prefiks "Jugoslovensko" Sportsko Drustvo Partizan, nego bas suprotno.
 

krme

Grobarčina
Учлањен(а)
28.08.2010
Порука
1.696
Reaction score
332
Локација
u čestitoj kući
O pomodarstvu: 'Ajde predliožite navijačima PAOK-a i AEK-a da izbace ono "K" iz imena. Razapeli bi vas na krst. Bukvalno. A ne da im je država bila sranje do te 1922. Ko se odrekne dijela svoje prošlosti, popišao se na ono što jeste sada.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Stvar je u tome što se mi ne odričemo ničega, jer to "Jugoslovensko" nije ni postojalo kad se osnovao klub, tako da brisanjem istog ništa i ne gubimo.

Zamislite da devojka koja se preziva XXXXXXX, kad se uda, uzme muževo prezime, pa kad se razvede iz neke tradicije zadrži to prezime, umesto da vrati devojalko prezime, jer taj "muž" više ne postoji, bar u njenom životu. Da, da, znam da ima i takvih.

A ovi što po živu glavu ne daju da se menja grb, gospodo, moram da vas razočaram, grb se već jednom menjao! Doduše, još uvek je on naš, ali ga nikada i nigde ne koristimo, kao da ne postoji.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Neka se svako vrati gde misli da treba. O evoluciji smo pričali na drugom mestu i moj stav o tom sranju je jasan.

Ako ćemo zadržati to "jugoslovesnsko" onda da se vratimo i na stari grb, ali imam osećaj da kad bi to zatražio 90% forumaša bi tražilo da me linčuju na sred JNA
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Necu da ulazim u raspravu.
Jednostavno, RESPECT za Gogija,Krmeta,Rutkowskog ,Gazdi
Ensu na njegovoj crnohumornoj zajebanciji :respect:respect
Podelio sam lepo reputacije kako i dolikuje!
ZIVELI!
 
Последња измена:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Neka se svako vrati gde misli da treba. O evoluciji smo pričali na drugom mestu i moj stav o tom sranju je jasan.

Ako ćemo zadržati to "jugoslovesnsko" onda da se vratimo i na stari grb, ali imam osećaj da kad bi to zatražio 90% forumaša bi tražilo da me linčuju na sred JNA
Još da tražimo izvorne boje, pa da vidimo šta je to tradicija.
Već sam napomenuo hipotetički, da sada imamo stare izvorne, originalne, tradicionalne bordo-plave boje, i da sada neko predloži promenu u crno-belo, nastao bi stampedo tvrdnji kako je to jedan naci-fašistčko-rasistički i ko zna kakav još gest. Takvi smo mi ljudi...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Boje namerno nisam hteo da spomenem. Dosta im dignem pritisak i sa izbacivanjem Juge! :D
 

Dr.Hofmann

Guest
Mene samo čudi kako Joška Broz sa svojom partijom ne izađe na izbore i ne razjebe ovu farsu, uzeo bi čovek barem 50 % glasova i to bez ikakvog marketinga.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Mislim da je on sebe mnogo iskompromitovao,tako da ne bi mogao da se voza
na dedino ime.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Umesto JUGOSLOVENSKO moralo bi stajati SRPSKO.
Imam utisak ,da je većina protiv ,samo zbog cigana i zbog njihovog stava oko toga,pa im mi kao nešto teramo kontru.

I grb bi promenio i to tako što bi u principu ostao isti ,samo bi sve što je crveno promenio u crno . Tako bi se sačuvala tradicija ,a izbrisalo se značenje te crvene zvezde.

Mada ,možemo mi da pričamo do sutra . Samo trabunjamo u prazno. Koga uopšte to u klubu zanima ?!
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
I grb bi promenio i to tako što bi u principu ostao isti ,samo bi sve što je crveno promenio u crno . Tako bi se sačuvala tradicija ,a izbrisalo se značenje te crvene zvezde.

Sjajna ideja.
Pored toga sto bi nam grb izgledao kao da je odstampan na trecerazrednom printeru, uveli bi i sjajan trijagonal.
crvena zvezda - oni
crna zvezda - mi
plava zvezda- vosa
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Neka izbacuju,prepravljaju,menjaju imena,docrtavaju,precrtavaju oni koji imaju problem sa istorijom, koji menjaju grbove i imena kako vetar dune, oni koji imaju potrebu da objašnjavaju za koga navijaju, oni koje su navijači prvaka evrope pitali who the fucka are you. Dakle, NE!
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
802
Reaction score
406
Локација
Zemun
I grb bi promenio i to tako što bi u principu ostao isti ,samo bi sve što je crveno promenio u crno . Tako bi se sačuvala tradicija ,a izbrisalo se značenje te crvene zvezde.

Не можеш да мењаш боју звезде , а да "шатро" чуваш традицију.Променом боје си променио део грба и то што он представља.Не разумем зашто она толико смета...

Је л' ћемо кад променимо петокраку имати друге осниваче?
Је л' ће нам датум оснивања бити другачији?

Можда грешим, али ја то овако тумачим :

Смета ти грб - смета ти историја клуба за којег навијаш.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Ja ne znam zašto ste toliko opsednuti tradicijom ?
Pa nije samo grb tradicija ! Tradicija smo mi !

Jel se pravite ludi ili da vam ponovim ,grb je menjan nekoliko puta ,naziv je menjan nekoliko puta ,boje su menjane nekoliko puta !

Baš iz tih razloga bi promenio naziv i grb i napravio bi ih takvim da više ne budu obojeni ideološkim simbolima.
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Grb je zadnji put promenjen pre 50 godina. Lopatu koja je kratko zadrzana u upotrebi kao alternativa zbog komplikovanog dizajna naseg grba je izbacena,ne pamtim kad je zadnji put bila vidjena. Sadasnji grb 90% navijaca obozavaju.
Boje su menjane nekoliko puta do 1959. godine jer se nosilo sta se imalo,nakon toga nisu menjane.

Ako vecini toliko smeta "jugoslovensko",izbacite ga, sjajna alternativa je staviti zavisno od sporta zamenu u vidu "fudbalski klub" "kosarkaski klub" i sl. ali nazvati ga "srpskim" stavljati cirilicu na dresove, ne igrati fudbal na veliku subotu, copy rupa paste hram, to vec imate u blizini pa ako vec hocete da menjate grb,boju,ime, promenite i ceo klub.
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.325
Reaction score
2.748
Ima jedna dobra priča o tome kako se u Srbiji novinarstvom bave oni koje to interesuje. Tako se ja školujem za tu nesrećnu profesiju, a veoma me interesuje kardiohirurgija, ali me to ne kvalifikuje da se bavim tim delom medicine.

Tako isto i što se tiče grba. Interesujem se za heraldiku i istoriju, ali je moj sud samo i samo na osnovu moje ljubavi prema klubu i nekih priča i sećanja na kojima sam odrastao. Iz njih sam o Partizanu formirao sliku kao uvek drugačijem, bez potrebe da se ističe ono očigledno i tako počeo da shvatam ceo život.

Jedina dilema je da li je onda i JUGOSLOVENSKO "nepotrebno isticanje" očiglednih stvari, iako po meni to daje neki poseban šmek, nešto što niko drugi nema. Zato sam, ipak, protiv.
 

Ilija_RS

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
248
Reaction score
50
NE!
Zasto bi izbacivali, zasto nekom bode oci Jugoslovensko, pa Jugoslavija nije samo vrijeme komunista, bila je i Kraljevina Jugoslavija, pa cak smo se i posle 90tih zvali neko vrijeme Jugoslavija..
Po toj vasoj logici trebali bi da mijenjamo i ime stadiona (bez obzira sto se tako pravno ne zove) i ne zovemo ga vise JNA!?
A i samo ime Partizan zna se odakle vuce korjene, od Partizanske vojske, onda da mijenjamo i to!?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top