• Dušan Filipović - Makarije - Idio hroma (1979 - 2019)

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.036
Локација
Beograd
Ima ih malo više od 24... :D ...bar po nekoj mojoj logici... :icon-rolleyes:

Na dnu ovog pisma piše koji su to klubovi, i hajde da ih prebrojimo:

1.Atletika
2.Automobilizam
3.Biciklizam
4.Boks
5.Vaterpolo
6.Veslanje
7.Dizanje tegova
8.Ženska košarka
9.Karate
10.Kuglanje
11.Muška košarka
12.Odbojka
13.Plivanje
14.Ragbi
15.Rvanje
16.Ritmička gimnastika
17.Rukomet
18.Stoni tenis
19.Streljaštvo
20.Tenis
21.Fudbal
22.Hokej na ledu
23.Džudo
24.Šah

...ALI...

... ako pogledamo br.12 ovog spiska, tamo piše samo odbojka, međutim ako već na istom spisku imamo ,,odvojene,, klubove za mušku i žensku košarku, isto tako ih valjda ,,odvojene,, moramo imati i za mušku i žensku odbojku - te po toj logici ipak imamo 25 a ne 24 kluba...

I ne samo to.

Postoji i florbol klub Partizan, pa ako je i on deo našeg JSD (ne znam da li jeste, ali vidim da baštini prepoznatljivi dizajn našeg slavnog grba) onda imamo ukupno 26 klubova!

Možda neko zna ima li eventualno još koji naš sportski klub a da je tako skoro nepoznat široj javnosti?!

Eh da sam u penziji pa da ne moram tako često na posao, a da imam ovu sadašnju relativnu pokretljivost, ja bih svaki dan svratio do JSD-a Partizan da ,,proverim,, klub po klub i prebrojim ih...,,lično i personalno,, i natenane...
Ovako...uglavnom mogu samo posle posla da preko interneta dopustim sebi neko ,,druženje,, sa Partizanom...

Ipak, ideja da posetim svaki naš klub (po klub) me ipak ne napušta, i...ko zna...jednog dana i nekih narednih dana...možda i to bude...

:napred-partizan:

Slavoljub

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
179
Florbol nije clan jsd.a također ni ragbi 13.a odbojkaška sekcija je jedno.a kosarkaska je odvojena

Dzo

Početnik
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
26
Локација
013
Који су услови да би неки клуб постао члан спортског друштва,зна ли се то уопште?

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
6.036
Локација
Beograd
Вероватно одеш у ЈСД, кажеш, добар дан, имам спортски клуб по вашој мери, и чекаш шта ће да ти одговоре...

Само, одговор вероватно подразумева да се прво састане скупштина ЈСД-а, или какво већ ,,тело,, тамо уопште о нечему може да одлучује - под условом да им то питање уопште некако дође на дневни ред, а ту је и председник ЈСД-а, а тренутно је то ваљда Вучелић, који би можда желео да кроз цео ЈСД ,,прогура,, неки свој став о том питању...ако би, наравно, имао неки свој став или интерес у свему томе...

Тако да се одговор на постављено питање вероватно не може добити баш тако брзо...почевши од тога да не знам ни у ком временском року се уопште састају ,,органи,, ЈСД-а, па онда ко је и зашто је у њима, и какви су му уопште ставови према разним питањима, Партизану, животу, смислу и бесмислу, итд...

Непознат нам је и начин на који уопште може да функционише ЈСД Партизан, када су клубови, његови чланови, заправо потпуно независни у свом раду, и једни од других, а и, највећим делом, и од ЈСД-а - како рецимо то цело ЈСД може да нешто утиче на Ф.К., К.К. или В.К.?
И, ако чак и може, да ли и хоће?

• Like
Reactions: Dzo