Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.581
Reaction score
13.519
Локација
Yaoundé
Ako je na osnovu teksta, rekao bih da će biti deo JSD:
... idejni tvorac Beograd Partizana Vlada Dragutinović.
Nije bilo lako da se ta želja ostvari, priznaje član slavne selekcije crno-belih iz 1992. godine. Ali...

"Od početka smo imali podršku, da tako kažem starijeg brata, odnosno košarkaškog kluba. Razumeo je koliko basket 3x3 može da doprinese širenju i same ideje Partizana...
A možda će biti sekcija samog KKP?
... u pitanju su dva različita sporta. Takođe su i različite starosne granice, što otvara veliku mogućnost za međuosbno dopunjavanje dva tima. Da nije tako, ne bi i ostali veliki klubovi u Evropi, recimo poput Valensije razmišlali u istom smeru kao Partizan, odnosno oformili kolektiv 3x3...
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
ovo sam stavio jel je bilo nedoumica otkud 12 trofeja vise, ,znaci kebines i miroslav su pronasli biciklizam 2x brdski biciklizam ,2x drumski biciklizam 2003,2 x rvanje kup,1 x ergometri 2008 i dalje tragamo ko je osvojio 2009,2x kup u atletici ,6x ljetna i tv liga sampiona i turnir sampiona u fudbalu ,a u streljastvu sam oduzeo 3 trofeja jer do 1968 nas istrelci su se takmicili za beograd do 1968 nije bilo po klubovima takmicenje nego gradovima
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.709
Reaction score
29.402
Локација
Beograd
U onoj ,,velikoj,, SFRJ košarku su igrali prvaci Evrope iz Sarajeva, Splita, Zagreba, pa se opet naš Partizan sasvim solidno ,,šibao,, sa njima, ponekad i bio šampion države...u post YU eri jedno vreme smo bilo dominantni na ex-Yu prostorima, ali kakvi su to sad neki ,,galaktikosi,, i to ,,ovi,, tu pored nas pa da je 9 godina prošlo od kako nismo bili u finalu ABA (Jadranske) lige?!

Nešto slično dešava se i u fudbalu, i opet su tu ,,pored nas,, ti neki ,,galaktikosi,, koji evo osvajaju petu titulu zaredom, a da nas nema pa nema na šampionskom tronu (ovoga puta Srbije)...
Tačno je, i u SFRJ nismo mogli baš uvek do (ili bar blizu) fudbalskog trona, ali braćo i sestre, drugovi i drugarice, pa tad je više kvalitetnih klubova moglo da se uključi u borbu za titulu, konkurencija je bila jača i veća, pa to nije bilo ništa čudno...
Ali šta je sad u državi Srbiji kad samo DVA kluba mogu do titule - a mi kao da smo ,,predodređeni,, ,,viđeni,, ili ,,pomireni,, sa ulogom ne ,,večitog rivala,, nego nekakve ,,večite prve pratilje,,?!

Ostali, manje popularni sportovi, manje se i prate, ali jasno vam je kako i tu stvari stoje...nije baš da i tu ti neki ,,crveno-beli galaktikosi,, dominiraju u svim sportovima (ne prate oni baš to pa ih mnogo i ne interesuje ko je prvi), ali nije i da je Partizan u tim ,,ostalim,, sportovima nešto naročito uspešan (uglavnom nam ragbisti čuvaju čast)...

O.k. nekima je država ,,majka,, a nekima ,,maćeha,, (ali nekima i gora od maćehe!), a i uprave su nam...takve kakve su...
Ali...
Hoćemo li ,,od sad pa za navek,, da budemo zadovoljni tim nekim ,,opravdanjima,,?
To je sve tako i mi tu ne možemo ništa...i onda ništa...

Kako bre ništa?!
Ajde trgnite se malo!

Partizan se brani i kad odeš na utakmicu ,,malog sporta,, u kome nemamo šansu za trofej...i kad odeš na utakmicu mlađih kategorija pa i Teleoptika...kad povedeš malog rođaka ili komšiju prvi put na stadion JNA...ili u Pionir, Arenu, Halu sportova, Banjicu...gde god da igra Partizan!

Kad nateraš ,,galaktikose,, da mogu da te pobede samo ako kradu do maksimuma!
Kad si kao sportista Partizana ,,trn u oku,, i tim ,,galaktikosima,, i državi i državnim kvazi-novinarima i kad prekineš taj njihov jebeni ,,niz,, trofeja bar ponekim u našu korist!!!

Ajmo crno-beli, ajmo fudbaleri, ajmo košarkaši, ajmo navijači, finale kupa u fudbalu, finale ABA lige je pred nama!
Ajmo po te trofeje, ajmo po borbu, ajmo po čast!

I nemoj da ,,bacamo koplje u trnje,, svakom (i nekom prvom) prilikom...
Može ,,koplje,, da se čuva i godinu, dve, deceniju, dve, tri, koliko god treba...
I da se opet jednom upotrebi kako treba!

Partizan šampion!
Borba bre!

:action-smiley-070: :napred-partizan: :action-smiley-070:
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.104
Reaction score
27.527
Локација
Из Чикага (моји...)
ma, najbolje da nas uopšte nema...da ne kvarimo sns idilu.

 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.406
Reaction score
40.477
Локација
Žrnov
a jbg, da je crveno-bele, i jos da pise 100 godina od osnivanja :buhaha sve bi bilo ok...

tužno je što ljude sa kičmom možeš naći u "malim" sportovima samo... Zdjelar je jedan ogroman izuzetak, praktično nivo statističke greške..
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
273
Reaction score
1.732
Локација
Beograd
Napomenuću,

Usled učestalih prolongiranih animoziteta bez povoda, prema JSD Partizan, Mojoj malenkosti, na smrt streljanjem i vešanjem za infatilnost i odvrat, su osuđeni izvesni:
rastko nikolic, sandra banjica, tomislav momirovic i zorica javorinka.

Posle opsežnih pregovora zaključeno je:
Darko Tanasković, Zoran Vujović Palma, Zoran Milanović, Dritan Abazović ne snose direktnu odgovornost za zločine nad pripadnicima navijačkih Partizanovih organizacija i frakcija Južni Front i Crna Ruka... al dakako su procesuirani.

Takođe prvostepeno Opštinski sud u Beogradu izjašnjava se da gospođe: Jadranka Janković i Biljana Obradović, nisu naneli zla i bola maloletnicima i maloletnicama sa Juga i crno-belog asfalta...protekle 3 decenije...i slobodne su i napredne.
al dotična luna lu i aleksandra jankovic jesu štetočine..i skinute su sa javnog etra za kaznu.

Za slučajeve nastradalih Partizanovih fanova je rečeno dosta.
Mada podsećamo da Mance i Brkić, umorstva kao i Moca i Antić,.. još nisu rasvetljeni i kažnjeni!!!???
Te se svet marije milosevic, slavice dejanovic, danice draskovic, vesne pesic,.. nimalo se neće puštati samovolji ubuduće...ni tolerisati, a da je raspad sistema jeste im.


Takođe se optužbi za reketaštvo, ekstorciju, elitnu prostituciju, trafficking, rušilačke, ubilačke, samoubilačke tendencije, nad:
Porodicom Uspešnih, Familijom Srpskih navijačica, Grupom JNA, Partijom crno-belih penzosa, Partizan Holdingom, časopisom Cosmopolitan oslobađaju/mo nedužno optuženi i zadržani:
Alkatrazi, Jangeri, Fajteri, Erotike, Leskovčani, Irriducibili BGD...sa mogućnošću još tuce sličnih u dogledno vreme.

Nacistička i Svetosavska uprava Beograda i Svemira
30. Avgusta 2022.

... u potpisu gospoda advokati:
Borivoje Borović i Vladimir Vuletić.
 

Прилози

  • Screenshot_20220830_211146.jpg
    Screenshot_20220830_211146.jpg
    127,3 KB · Прегледа: 24

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.742
Reaction score
6.243
Nisu li sutra izbori za predsednika JSD Partizan... Nisam video da se pise negde a govna lete na sve strane. Kolko god bio odvratan ipak sam za limara.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.581
Reaction score
13.519
Локација
Yaoundé
Ne vidim, ili ne umem, da pronađem temu o kolekcionarstvu... Imamo temu Oglasi, ali ovo nije i ne može biti na prodaju, pa postavljam ovde...

Pre koju godinu uspeo sam da nabavim dve blanko članske legitimacije JSD Partizan. Drugu sam poklonio bratu...

01.jpg
02.jpg

... ne znam tačnu godinu štampanja, ali kako je grb na koricama sa natpisom Sportsko društvo, a u unutrašnjosti stoji Jugoslovensko sportsko društvo, pretpostavljam da je u pitanju period neposredno nakon formalnog usvajanja imena JSD Partizan, dakle 1959. eventualno 1960. godina.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.406
Reaction score
40.477
Локација
Žrnov
Malo smo pravili performanse za široke narodne mase, ali ljudi smo, dogovorićemo se :buhaha
....." Fudbalski klub ima upavu koja je izabrana kako god je izabrana. Nisam razmišljao da li je treba menjati, o tome ćemo razgovarati, zvaću Vučelića i razgovaraću sa njim, to je u interesu Partizana“, zaključio je Mijailović.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.151
Reaction score
14.390
Локација
Brdo Banovo

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ne znam baš da li će suživot biti skroz moguć nakon krivične prijave... Sumnjam u to... Pre je moguće da Ostoja još procenjuje da li ima snagu za otvoren naoad na FK, pa ostavlja odstupnicu u medijima za slučaj da shvati da je zagrizao više nego što može...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.406
Reaction score
40.477
Локација
Žrnov
ja ako se dobro razumem (a ima ovde pravnika, pa molim da me isprave ako gresim), ne moze niko od nas da podnese krivicnu prijavu. ja mogu da prijavim neko delo, ali nadlezni organ onda procenjuje opravdanost te moje prijave i onda pokrece prekrsajni i/ili krivicni postupak i/ili odbacuje prijavu...
to sto Vucelic kaze da je nesto "podneo", nije mi bas merodavno.... tek kad se nadlezni organ oglasi, znacemo sta je zapravo podneto.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@JasminaT

Krivična prijava je pisani ili usmeni akt kojim se javni tužilac obaveštava da je izvršeno krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti, odnosno da postoje činjenice koje ukazuju da je ono izvršeno, i regulisana je odredbama Zakonika o krivičnom postupku.

Građanin koji prisustvuje krivičnom delu svakako treba o tome prvo da obavesti policiju budući da je ona opremljena da reaguje bez odlaganja, i u takvim slučajevima ona će tužiocu podneti krivičnu prijavu radi otkrivanja svih okolnosti dela i gonjenja njegovog izvršioca.

Prijavu koja se direktno upućuje javnom tužiocu treba podneti nadležnom javnom tužiocu, što je po pravilu tužilac sa područja na kojem je krivično delo izvršeno ili pokušano. Ukoliko na ovaj način ne može da se odredi koji je tužilac nadležan, koriste se drugi kriterijumi, poput prebivališta ili boravišta osobe za koju se smatra da je počinilo krivično delo.

Znači, formalno, Vučela i pravnici sa kojima je sarađivao mogu da podnesu krivičnu prijavu direktno tužiocu.... A medijski, optužio je javno neke ljude da su počinili krivična dela, nevezano da li je nešto podneo ili ne...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.406
Reaction score
40.477
Локација
Žrnov
Imala sam situaciju jednom priliko da sam prijavljivala delo, za koje su mi pravnici rekli da je iz kategorije "krivicno". Otisla u policiju, oni mi rekli da mogu da podnesem prijavu, a onda oni to prosledjuju tuziocu koji odredjuje da li je krivicno delo ili prekrsaj.... ja htela u toj pisanoj prijavi u policiji da napisem prijava krivicnog dela, i rekli mi da ne moze tako...
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@JasminaT
Ti pričaš o slučaju kad podnosiš prijavu policiji, a ona dalje sa njom postupa... To je prva mogućnost, a Vučela je iskoristio drugu mogućnost, podneo je prijavu direktno tužiocu... Tvoje iskustvo nema veze sa time šta je Vučela podnosio...

U oba slučaja, tužilac odlučuje da li će na osnovu prijava pokrenuti krivični postupak. Svakako, kad policija na osnovu prijave građana podnese krivičnu prijavu, to ima veću težinu, nego kad to građanin radi sam.
 
Top