Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

kebiness

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
92
Reaction score
244
Rekoh, nema lupetanja....... Samo argumenti...
Ali, biće uskoro Sportski almanah sa SVIM domaćim pojedinačnim i ekipnim trofejima u muškoj i ženskoj konkurenciji u SVIM sportovima (sa relevantnim referencama - datumima i mestima održavanja takmičenja i izvora podataka), pa onda.... brojanje....
 

Прилози

  • 20200630_212556.jpg
    20200630_212556.jpg
    1,5 MB · Прегледа: 45
  • 20200630_212640.jpg
    20200630_212640.jpg
    3,2 MB · Прегледа: 50
  • 20200630_213225.jpg
    20200630_213225.jpg
    3,2 MB · Прегледа: 47

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
А и лепо је то што у пребројавању трофеја (Звезда вс Партизан) једна европска или југословенска титула у неком популарном спорту где се ,,окозиш,, да то освојиш - вреди исто као и неки српски трофеј у спорту у коме се озбиљније такмичи тек пар клубова, а то такмичење прате углавном само рођаци и пријатељи спортиста или спортисткиња...
Равноправност свих спортова, спортиста и спортисткиња на делу, нема шта! :D
А и титула је титула, па (некима!) макар и она лажна из 1946.-е...

Али стварно не мислим да омаловажавам ,,мале,, спортове у односу на ,,велике,, - често у ,,малим,, има неупоредиво више душе, поштења, страсти...утолико пре не мислим да је све у неким бројевима, нити да је то у животу, па чак ни у спорту најбитније...

Мада што је поштено, поштено је, шта је тачно, тачно је - треба пребројати и све те трофеје нашег Партизана, да се зна и памти!
Наравно, ко то уме, хоће и може, као колега Славољуб на овом Форуму! :D
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
odgovor goranu sa red star belgrade ,ponovo moram da reagujem na lazi ,prvo u bivsoj jugoslaviji do 92 nije istina da ste bili trofejniji u 5 vodecih sportova zasto spajas musku i zensku ekipu kad su to razdvojeni klubovi u fudbalu i kosarci jeste zvezda bila trofejnija ,mada u kosarci kad je nesto znacila i bila najjaca u evropi nasa liga zvezda je bila po kvalitetu 6,7 ekipa dominirali su cibona,jugoplastika i partizan ,dok je zvezda 10 titula osvojila na betonu posle 2 svjetskog rata,u odbojci 10-5 za partizan u prvenstvima 7-5 u kupovima ,u vaterpolu ako treba uopste i spominjati partizan 17 titula,12 kupova 6 x prvak evrope ,kup kupova,evropski superkup,u rukometu po 3 trofeja zvezda 2 prvenstva i 1 kup ,partizan 3 kupa pa saberi gorane koje bio uspjesniji. u evropskim titulama 7-1 partizan 6 vaterpolo , 1 kosarka ,zvezda fudbal ,dalje da li znas da je postojao zvanicni almanah jugoslovenskog sporta ,kupi ga ,ako nemas para daj adresu ja cu ti poslati evo ovako doslovno pise drzavno prvenstvo u partizanskom marsu ekipno 1.partizan,2.ljubljana,3.sloboda tuzla,pojedinacno-1.mihalic,2.ivanovic,3.mustafic,sve to imas u almanahu jugoslovenskog sporta,a imas na kupindo mozes nabaviti nema to u zvezdinoj reviji gorane,i tako sve godine imas i ekipno i pojedinacno,dalje po 10 put te pitam daj pokazi u kojim novinama si pronasao da je zvezda osvajala kupove u veslanju i plivanju pokazi molim te,posto bih volio da to pokazes jer ondaih imamo i mi jer smo u ta 2 sporta dosta trofejniji od vas ,ali nikako da pokazes,pa za boks nije postojao kup pa kad smo dali dokaze cutis kupi almanah imas sve osvajace kupova u boksu ,ali nema veslanja i plivanja da su bili kupovi,pa za 1946 daj mi makar jednu sliku da je zvezda dobila pehar te 46 za prvaka nr.srbije ili samo plakatu kao pobjednik kvalifikacija za ulazak u prvu saveznu jugoslovensku ligu ,jer ako nije dobila te 46 pehar zasto mi ne bismo racunali 28 titula u veslanju kad smo bili najbolji po disciplinama,ali nisu urucivani pehari ,ocekujem odgovor i slike za trofeje u veslnju plivanju ,46 ako imas ,mi cemo ti za svaki trofej naci dokument dok vi to nemate nego lupetate i glavni izvor je revija pozz
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
znaci do 92 gorane ako nije ispravi mada ces ti ponovo zene ubacivati ali u 5 najsportova u muskoj konkurenciji do 92 stanje je bilo ovako i nemoj vise da lazes svoje zvezdase fudbal -19-11 prv ,kup 12-5 ,evr tro 2-0 znaci 33-16 za zvezdu,kosarka prv-12-5,kup 3-3,evropa 1-4 ukupno 16-12 za zvezdu,rukomet prv 2-0,kup 1-3 ukupno 3-3 ,odbojka prv 5-10,kup 5-7 za partizan ukupno 17-12 za partizan,vaterpolo prv 17-1,kup 15-0,evropa 8-0 ukupno 40-1 za partizan( niste ni plivali dok vucic nije dosao) ukupno 88 -63 za partizan ti mi daj gorane tvoje podatke u ovih 5 sportova u muskoj konkurenciji do 92 ,mozda ima u zvezdinoj reviji ,pogledaj i javi
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
kupi almanah jugoslonskog sporta gorane,a ne da nabrajas neke memorijalne trke ,ja ti kazem ako nemas para poslacu ti tu imas sve drzavne prvake u partizanskom marsu i pojedinacno i ekipno i u knjizi pise a to je bio zvanicni dokument ,i ja sam mnoge zvao i nisu bili sigurni ,sto se tice kosarke zenske skidam kapu ,a muske pa gorane zar mozes porediti u muskoj kosarci zvezdu i partizan dobro ja znam vasu istoriju al ti vjerovatno nisi upoznat ko je igrao za partizan u kosarci cim tako pises pa partizan ima vise fajnal forova nego czfmp ucesca u evroligi ajd mi molim te nabroj vasih 5 najboljih igraca u istoriji imamo 4 evropska trofeja mozda to i ne znas jer u reviji ne pise da je partizan bio PRVAK EVROPE,dalje sve sam procitao u vezi vase titule 46 na vasem forumu al ne vidjeh pehar pokazi mi tu sliku dobili ste zahvalnicu da ste ucesnici prve jugoslovenske lige,rekao ovaj ,rekao onaj pokazi mi i uzvezdinoj reviji trofeje u veslanju i plivanju da je cz osvojila kupove,to te molim da mi pokazes ,pozz
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
odgovor nepismenom goranu kad kazem zvanican dokument ako nisi znao knjige je izdavao jugoslovenski savez za fizicku kulturu i svake godine je izlazio sa svim rezultatima u prvenstvu i kupu u svim sportovima,dok on kaze monografija zvezde pa imal ista drugo osim vasih monografija,i lijepo pise DRZAVNO PRVENSTVO JUGOSLAVIJE U PARTIZANSKOM MARSU ,Ii tu nema memorijalnih trka ,nego samo zvanicna takmicenja informisi se a ne samo zvezdina revija,ako ti neko od drugova ima monografiju jsd partizan iz 2005 pogledaj partizan u veslanju ima 7 kupova i 5 u plivanju medutim nisam ih stavio jer nigdje vise nisam mogao da potvrdim da li su postojali kupovi u veslanju i plivanju ,imas li ista da nisu zvezdine monografije ,pa da se raspitas,kros niste ubacili prvo ste se smijali sto smo ga mi ubacili pa si onda kakva radost za vrijeme korone nas clan rsb je otkrio da imamo jos 20 trofeja ,a vidio od nas pogledaj sta ste prije pisali u vezi krosa nepismeni gorane,znam ja da vi imate u kosarci 11 ucesca nego sam htio da ti kazem al si glup da shvatis mi imamo 4 fajnal fora dok je vas domet top 16 i mi imamo jedno 3 mjesto jos 1982 kao i vi polufinale 1972/73 ,vjerovatno nema u vasim monografijama prije se igrao kup r.koraca pandan kupu uefa u fudbalu i tu imamo 3 titule,22 ucesca u evroligi,klub sa najvise nba igraca sa ovih prostora,najvise titula,vi ste 2 zvezedice prisili prosle godine zar nemate 50titula posto je zajednicka m i z kosarka zasto ih razdvajate,pokazi trofej iz 46 iamte liga kup 2 superkup aniko ne spori ,ko je podigao pehar 46 ili samo diploma , ajd mi molim te reci i jedan detalj gdje zvezda uspesnija u kosarci prvaci,kup,aba,evropa,medusobni susreti ,reprezentativci ,nba igraci molim te samo mi kazi u cemu je zvezdafmp uspesnija u kosarci u kom segmentu ako nades ja ti se izvinjavam i priznajem sve si u pravu, nadi molim te,samo se bojim nove korone i eto jos 20 titula za sd vucic i covic i terzic,nadi mi trofeje u veslanju i plivanju pa makar iz revije nemas ,lazete ,nazovi i pitaj jesul bili ovi jugoslovenski almanasi zvanicni ili ih je neko izdavao kao sto vi izdajete monografije gdje pise da je zvezda u kosarci postavila temelje pa ti ne znas da ne bi bila prva ni onih prvih 10 godina vec nisu dozvolili rijeci da se takmici jer je bila najjaca pa se takmicila van konkurencija ,provjeri to nepismeni gorane pa javi jel tacno sam oda bi vi uzeli tih 10 titula,pa u to vrijeme kad ste osvajali jugoslavija se borila od 20 do 30 mjesta na sp i ep e jeste i doprinijeli kosarci ,vi ste u monografiajma vjerovatno culi samo za divca i dalipagica jer su malo i kod vas igrali a ostale ne vjerujem da si cuo jer ih revija ne spominje puno pozdrava od najtrofejnijeg sd u evropi
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.913
Reaction score
26.533
A ko je taj goran i gde je on prosuo te ciganske pomije?

Kao dopuna Slavoljube, kad si nabrajao u kosarci nase uspehe, pored tri osvojena Kupa koraca, evropska, imamo jos jedno finale koje smo izgubili. Mislim da je to bilo nase prvo evro finale 1974.
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
odgovori nas dobri goran al nigdje ne spomenu gdje su bolji od nas ,kao zene su bolji to im priznajemo ,znam da te boli uvo za dordevicevu trojku ,jado nabraja cetvrtfinala,polufinala pa pogledaj malo istoriju pa vidi sta ih mi imamo mi samo fajnal forove brojimo,a sto ne kazes i da se u fudbalu kup sampiona zvao do 92/93 a posle liga sampiona to ne spominjes .naravno da neces vise da se raspravljas daj pehar iz 46 ,cutis za almanahe ,pises o mojim greskama priznajem nisam strucan na ovom sokocalu imam 52 godine,ali ok sve je to sport zivio gorane
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
303
Reaction score
627
ovako o boksu (moja greska)imas knjigu istorija boksa u jugoslaviji sva prvenstva i kupovi izdao niksic borivoj 1962 zvezda je u kupu izbacila borovo,partizan,buducnost i u finalu izgubila od radnickog kragujevac,i u toj knjizi imaju sva prvenstva i kupovi ,dalje sto se tice plivanja da se ne prepucavamo ok postojao kup, ali zvezda nije osvojila nijedno ekipno(ljetno) prvenstvo nego 3 zimska prvenstva 76,77,78 i jedno ekipno 92 ,a partizan je osvojio ekipno 1978 pa provjeri to ,a ako imas tempo iz 1988 imas tu sve rezultate u plivanju 45-88 i ekipne i zimske i pojedinacne prvake,dalje volio bih da mi za veslanje pokazes sve sam zvao i svi su rekli da ne znaju da se kup odrzavao posle 91 mi ih imamo 7 medutim nemamo potvrde i ne mogu osim u monografiji nigdje da nadem,a gromiko je pisao da su to ergometri pa je ispravio i stavio kup 96 i 2000 , ,a za veslanje 1967doslovce ovako ekipno 1.partizan 810 bod,2.split 560,3.mornar 497,5 takmicenje odrzano u jajcu za sada toliko
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.711
Reaction score
29.408
Локација
Beograd
Slučajnost ili ne, ali u klubovima našeg JSD-a se istovremeno dešavaju neke stvari...

U F.K. su najdirektnije optužili FSS, i povukli svoje ljude iz ,,organa,, te organizacije...
K.K. već neko vreme ima neki budžet a...
...Predsednik K.K. je čak na neki način (preko firme) postao sponzor našeg R.K...
... istovremeno i O.K. Partizan je dobio novog sponzora...
V.K.-u je dozvoljeno da tamo dođe neka nova uprava...
ŽKK dovodi neke nove igračice...
H.K. i dalje nema seniorski tim, ali bar je doveden ruski trener da unapredi mlađe selekcije...

Dakle, možemo o svakom od naših klubova da raspravljamo na odgovarajućim temama, ali očigledno je da su se neke stvari ponegde bar ,,mrdnule,, od prethodnog stanja...da li se to nešto ,,iza brda valja,, ili se sve baš slučajno ,,potrefilo,, u isto vreme, i...kakvi će nam rezultati svega ovoga biti...
Videćemo vremenom.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.748
Reaction score
19.232
Локација
Nickname
Nije dobro, ali ipak smo svi ovde svakodnevno zbog njega. Jednog i jedinog.
Srećan rođendan našem Partizanu!
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
hvala na svakom porazu, nisi nas učio da kukamo već učio da nismo jedini;
hvala na svakom plakanju koje si priredio jer si nas čeličio - sledeći put si davao radost;
hvala na svakom dalekom kilometru, zavodličkim hodnicima stadiona, alkohola, poroka, borbenog basketa na betonima tuđih zgrada, i, nestvarno dobrih prijatelja koje sam zbog tebe upoznao;
dosta bi patetike, apatije, sreće i fanatičnih rečenica moglo da se piše - konkretnl trenutak u kakvom si - a opet, mi smo uvek tu, srcem svim.
da nam se iskupiš, tamo sedamnaestog, na JNA.
sada bih modifikovao pogonbgd ``ti si mi bio i keva i ćale, davao i kad nemaš šta, na tvojoj strani ostaćemo i jedini, tvoj sam, budi uvek borbeniji! ``.
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.591
Reaction score
3.363
Локација
JNA
Hvala ti Partizane sto si nas zivot ucinio potpunim..hvala ti sve godine koje su prosle i koje dolaze..hvala ti sto si nas naucio sta je ljubav..Partizan je jedini i vecan..srecan rodjendan crno-bela ljubavi! :navijac
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.293
Reaction score
10.767
Локација
Beograd
I setim se...
Tog oktobra '92 i Mijatovog šuta koji od prečke ulazi u gol...
Saletove Istambulske trojke.
Tešovicevog trka i klizanja na kolenima..
Pecinog šuta sa autokomande za 3-1...
Čakara i Pazina..10.marta 95...
Svetlicica za 3-0..
Ciriceve bravure za 2-1..
Pas Ljajica ka Cleu..
Raćinu bombu..slobodnjake Jojica i Drinčica..
Penala Lukaca...
Almania u 90...
Leonarda...
Mislim da 20 godina nisam propustio derbi vezano..tek par sam u posledniih 5 propustio vodeci svoje ekipe tog vikenda sa betom na klupi...
Sve ostale sam citao..gledao..trazio...sve knjige kupio..
Milivojev penal...
Radise Ilica i Clea u Briselu...
Setm se i suza...Artmedia...Petak Tikve..Dinama...milion poraza i razocaranja...
Pariza...
Setim se o nikada ne zaboravim Duleta Vujosevica..
Bezanja iz skoli..tuca..hapsenja..spavanja po stanicama...gladovanja...svih prepirki i svadja..svih nerazumevanja..pisma i obecanja caletu..
Svakog grada od Subotice do Podgorice..Genka..Maribora..Temisvara..Milana...Kieva...Praga..Plzena...svih gostovanja..
Svih drugih ljubavi koje to nisu bile naspram njega,bile su i ostale su male i nevazne.
I jedno znam..kada budem odlazio,kroz glavu ce mi proci jos hiljadu slika..golova..igraca..drugara i brace koju sam upoznao prateci te...caletove nervoze,majkine brige i negodovanja zbog tetoviranja stihova o tebi...i ostao sam do kraja..neostvaren,neuspesan,detinjast i sam..
Ali ovaj dan....i moj je rodjendan...na dan kad si rodjen,rodilo se sve na svetu..sto volim..
Ljubavi zivota mog❤
Dušan Beli Medić
 
Top