Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

kebiness

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
92
Reaction score
244
Evo na poklon odlomci iz Almanaha (koji je u pripremi)...
Za početak...
POKLON 1: Veslanje (sva ekipna Apsolutna državna prvenstva i kupovi do 91.), uz poklon - prvaci u skifu...
Naravno u Almanahu su i svi ostali prvaci (2-, 2+, dublskul, 4+, 4-, četveracskul i osmerac, kao i laki veslači, svakako u muškoj i ženskoj konkurenciji)
1606147426921.jpeg

POKLON 2:
Veslanje (sva ekipna Apsolutna letnja i zimska državna prvenstva i kupovi do 91.), uz poklon - prvaci na 100m slobodno - muškarci...
Naravno u Almanahu su i svi ostali prvaci (u svim trkama slobodnim stilom, prsno, leđno i mešovito, kao i štafete, svakako u muškoj i ženskoj konkurenciji)
1606147634679.jpeg

POKLON 3:
Svi Džudo šampioni u muškoj konkurenciji (naravno u Almanahu su i žene)...
1606147749560.jpeg

P.S. izvinite na obimnosti slika...
Sportski pozdrav!!
 

kebiness

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
92
Reaction score
244
Reference u vidu datuma i mesta održavanja takmičenja su KLJUČNE za proverljivost podataka, jer grešaka ima i u almanasima i monografijama, ali, ko sumnja u validnost podataka, zna se - pravac biblioteka...
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
272
Reaction score
1.728
Локација
Beograd
Jel ima neka novija lista šampionskih titula i kupova, Partizan, protiv cz? Nakon Novosti 2009, za Partizan 362 : 331, 176 : 142
Ja sam načuo, u svim sportovima, više od 500 puta smo bolji od njih koji jedva 300 da skupe?!

Treba napraviti izbor za Partizanovog sportskog društva, najmoćnije i najblistvije strane?!.. gde broj titula, kupova jedna od...
Kao nekad 11 veličanstvenih fudbalera i 12 najuspešnijih košarkaša...svih vremena.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.686
Reaction score
4.313
Локација
Brèko, BIH
Bas me interesuje stanje do 2012 i dolaska zvalavog,pickoustog pedera ,u odnosu na sadasnje?
 

fudbal011

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
97
Reaction score
457
Локација
Novi Beograd
Odgovorio bih onom goranu sa rsb foruma koji tamo lupeta i škraba svakave gluposti, a jedna od tih je ova:

''tupsoni ne znaju ni koliko im je utakmica sa nama odigrao njihov KK,pripisuju sebi neke pobede iz 50-tih protiv naseg KK a nisu ih ni ostvarili vec su doziveli jos poraza,plus navode tamo pogresne rezultate sve sami strucnjaci...''

Ništa ja ne pripisujem, čak naprotiv, lepo sam pitao za potvrdu rezultata derbija sa starom (pokojnom) zvezdom jer se statistika koju ja imam ne podudara sa zvaničnom. Rekao sam da mi je rezultate poslao davno novinar politike ekspres, a u medjuvremenu sam saznao da su ti isti rezultati bili i na nekom zvezdinom forumu jer mi je poznanik poslao identične i rekao da ih je samo prekopirao odatle pre jedno 3,4 god. Ti gorane ako poseduješ sve rezultate napiši koji su to rezultati bili 50-ih godina a ne da laprdaš napamet. Ako treba ja ću postaviti sve rezultate od 1946. do danas sa obe zvezde, ali mislim da je jedina nedoumica u toj 1953. godini, tj. da li je odigrano ukupno 5 ili 6 do sada nerešenih utakmica. Taj jedan meč iz 1953. je navodno odigran nerešeno a popeda je opet zvanično navodno pripisana zvezdi jer se svi ostali rezultati poklapaju sa zvaničnom statistikom (broj odigranih utakmica i broj popeda) koju objavljuju mediji pred svaki derbi. Bar mislim da sam dobro prebrojao pošto sam proveravao ručno. Gledajući tabele iz tog perioda ne razumem ni sam kako su se igrale više od dve međusobne utakmice u ligi kad je sistem bio jednokružan ili dvokružan. Ali na kraju kad se sve sabere, broj utakmica se slaže sa brojem iz zvanične statistike, tako da su te utakmice verovatno odigrane, zato sam i pitao za potvrdu. Inače, Dragan Todorić je isto jednom prilikom davno uzgred izjavio na SOS kanalu kod Tegeltije da po njegovim podacima Partizan ima pobedu više nego zvanično, mada to nikog nije dotacilo previše a i sam Tegeltija je bio nezainteresovan da komunicira na tu temu. Suštinski ta jedna utakmica ne menja ništa, samo bih voleo da imam tačan podatak medjusobnih utakmica do 2011. godine dok se zvezda nije ugasila, da se to lepo arhivira zauvek.
 

part

A_Grobar
Учлањен(а)
24.10.2019
Порука
272
Reaction score
1.728
Локација
Beograd
U pretraživačima interneta, novine: pored pre 11 godina skromnog članka Novosti,
Telegraf 2015. Partizanov trofejni saldo 607 šampionata/kupova/evrotrofeja/superkupova/regionalnih titula,..

681 trofeja ovde, slikovito dočarano, i apdejtovano do 2018:
www.partizanovinformator.wordpress.com/2013/12/22/svi-trofeji-partizana/amp/

.. i sve počasti i, napomenutim, Partizanovim solo, individulnim, medeljama, finalistima, polufinalistima, turnirima.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Pre neki dan sam bio u Muzeju 25.maj, a jedna od izložbi koje su tamo trenutno u toku zove se: TANJUG javlja, RAT JE ZAVRŠEN.
Izložene su fotografije napravljene sa negativa koje su snimili foto-reporteri TANJUGA u periodu od 1944.-e do 1947.-e, i vrlo brzo pažnju su mi tamo privukle one na kojima su sportisti sa nama dobro poznatim poznatim grbom JA (Jugoslovenske Armije)...






Fotografije su identifikovane kao ,,fiskulturno takmičenje Jugoslovenske armije i mornarice, Beograd, 02.09.1945. (nepoznati autor),, - a obzirom da znamo da se kao datum osnivanja našeg JSD Partizan uzima 4.oktobar 1945, iz ovih snimaka sledi da je prvobitni grb našeg Partizana zapravo već postojao i pre nego što je naš Partizan stvoren...

Ipak, ono što mi pada na um je to, da verovatno postoje još neke ,,neotvorene,, arhive ili neizrađene fotografije, a na kojima bismo mogli pronaći još neke detalje o našem Partizanu...
Izložba u ,,25.-om maju,, traje do 31.decembra 2020, a na njoj je nešto od onoga što je bilo na 25 000 snimaka foto-reportera TANJUGA...da li možda TANJUG (ili neki muzej) ima još nešto, dosad neobjavljeno, što bi nam bilo interesantno za našu istoriju...
Ili...čega li sve ima (ili nema) u nekim drugim ,,arhivama,,?
 

Slavoljub

Grobar
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
302
Reaction score
623
da sumiramo ovu korona godinu kako su prosli nasi klubovi da kazem glavne sportove svi znaju pa to cu zaobici ,osvrnucemo se na sportove koji su manje zastupljeni u medijima i na nasem forumu u kuglanju prvenstvo traje tu smo trenutno 4,u stonom tenisu takode prvenstvo traje tu smo posle 4 kola sa 4 pobjede na vrhu sa jos nekoliko ekipa,plivanje se odrzava u subotu zimsko prvenstvo u ekipnoj i pojedinacnoj konkurenciji,ragbisti,veslaci i biciklisti su prvaci drzave,dzudisti su zbog korone otkazali prvenstvo srbije (nece se odrzati prvenstvo u dzudou bar ne ove godine),gimnasticarke su oformile ponovo klub i aktivne su u mladim kategorijma imamo nekoliko prvakinja,karatisti i streljacki klub su ucestovali na drzavnim prvenstvima ali bez vecih uspjeha govorim o ekipnim titulama,u boksu prvenstvo pocinje ponovo imamo ekipu,u sahu smo igrali prvu ligu i nazalost ispali,rvaci su bili treci,atleticari i atleticarke nazalost bez ikakvih rezultata (cz prvak u obje konkurencije),u dizanju tegova djevojke druge,titulu uzeo irig,i za kraj hokejasi,teniseri, i auto moto klub samo na papiru postoje ne takmice se (hokejasi postoje u mladim kategorijama)grobari veliki pozdrav
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Slavoljube, kako uspeš da saznaš sve ove podatke o svim našim klubovima, pa čak i o njihovim mlađim kategorijama?
 

Vlad

Grobarčina
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.875
Reaction score
25.508
Локација
ante portas
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
Koliko je meni poznato JSD Partizan NEMA neki svoj zvanični sajt, niti je nekome ta činjenica posebno bitna...

Znam da bi bilo dosta posla da se tako nešto napravi a da bude zadovoljavajućeg kvaliteta, ali već sam predlagao da bi bilo dovoljno da sajt bar postoji i da objavi (jednom nedeljno) kad koja ,,sekcija,, ili ,,selekcija,, ima svoj meč i posle toga koji je rezultat bio...

Ali...pitanje je i koji pojedinačni klub tog našeg JSD ima ili nema svoj zvanični sajt i, koliko su ti njihovi sajtovi na vreme i redovno ,,ažurirani,,...

Što se tiče zvaničnih instagrama, fejsbuka, tvitera tih naših klubova, ja naloge za ta ,,mrežna iliti umrežena zadovoljstva,, nemam, te ih zato jako teško ili nikako pratim...

Dobro, ja nisam u mogućnosti da sve te ,,mreže,, pratim, ali mnogi od vas to jesu I ZATO, hajde da ovde pokušamo da ,,popišemo,, koji naš klub IMA a koji NEMA zvaničan sajt i ,,mreže,, pa da možemo lakše da dolazimo do informacija koje bi nas mogle interesovati!

Još davno sam predlagao da pojedinci koji dobro vladaju potrebnim znanjima pomognu našim klubovima koji su u ,,manjku,, internet dizajna i informacija, i da im besplatno ili uz neku naknadu (ako baš mora?!) naprave i održavaju sajt ili već neku ,,mrežu,, ali...mislim da je neuporedivo više onih koji bi da nešto kritikuju, nego onih koji bi da nešto pripomognu ili urade...

Evo, ja pronađoh ,,adrese,, nekih naših klubova, a vi ostali ,,pripomažite,, sa onim koje nisam pronašao (ili koje ne mogu da ,,otvorim,,), kao i sa ,,adresama,, raznoraznih ,,mreža,, - koje ja takođe ili teško ili nikako ne mogu da ,,otvorim,,...

Postoje i ,,adrese,, na kojoj su poslednje informacije od pre nekoliko godina, pa se onda pitam jesu li to i dalje ,,zvanične adrese,, naših klubova, ili to tek tako kao neki ,,fosil,, stoji na interneteu, a nikako da nestane?

Sve u svemu, evo ,,adresa,, sajtova za fudbalski, košarkaški, odbojkaški, rukometni, vaterpolo...i tako redom...možda još poneki naš klub:


kkpartizan.rs/sr








Evo i ,,adrese,, gde se mogu pronaći raznorazni sportski linkovi (na sajtu našeg FK):


A ovo je instagram ,,adresa,, Košarkaškog Ženskog Kluba Partizan 1953:


Kolega Krki je na temi o H.K. postavio i ,,adresu,, instagrama našeg Hokej Kluba, ali ja ne mogu da je ,,otvorim,,...


A evo i ,,adrese,, sajta našeg Ragbi Kluba...koju takođe nekad ne mogu da ,,otvorim,,...

 
Последња измена:

uprkos

Početnik
Учлањен(а)
08.01.2015
Порука
98
Reaction score
247
Tamo neke 1985.e ili 1986.e sam na poklon dobio kalendar JSD Partizan. Kalendar je bio u obliku grba, a na svakoj strani su bile fotografije klubova po sportovima. Fudbal, vaterpolo i košarka su imali posebne strane ako se ne varam. Svi ostali sportovi su bili grupisani po nekoliko na strani.

Dan - danas mi je to najlepši kalendar koji sam u životu video.
 
  • Like
Reactions: Dzo

PFC_SO

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
09.06.2007
Порука
1.346
Reaction score
3.217
@Goran Tomić Ovo bi trebao da je ažuran pregled stanja prisutnosti naših klubova na internetu :

SajtFacebookInstagramTwitterYoutube
Atletski klubpovremeno aktivanaktivanaktivanneaktivannema
Biciklistički klubaktivannemaneaktivannemanema
Košarkaški klubaktivanaktivanaktivanaktivanaktivan
Teniski klubneaktivanneaktivanneaktivanneaktivannema
Fudbalski klubaktivanaktivanaktivanaktivanaktivan
Vaterpolo klubpovremeno aktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivannemanema
Odbojkaški klubpovremeno aktivanneaktivanpovremeno aktivannemanema
Ženski odbojkaški klubpovremeno aktivanpovremeno aktivanneaktivanneaktivanpovremeno aktivan
Bokserski klubnemaneaktivannemanemanema
Kuglaški klubnemanemanemanemanema
Šahovski klubneaktivannemanemanemanema
Plivački klubneaktivannemanemanemanema
Rvački klubnemanemanemanemanema
Rukometni klubpovremeno aktivanaktivanaktivanneaktivannema
Hokejaški klubneaktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivanneaktivannema
Klub dizača tegovanemanemanemanemanema
Stonoteniski klubnemanemanemanemanema
Veslački klubpovremeno aktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivannemapovremeno aktivan
Ragbi klubnepristupačanpovremeno aktivanpovremeno aktivanneaktivanpovremeno aktivan
Džudo klubpovremeno aktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivanneaktivannema
Streljački klubneaktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivannemanema
Karate klubnemanemanemanemanema
Gimnastički klubpovremeno aktivanpovremeno aktivanpovremeno aktivannemapovremeno aktivan
Tekvondo klubneaktivanpovremeno aktivanneaktivannemanema
Florbol klubnemaneaktivannemanemanema
Ženski vaterpolo klubnemanemanemanemanema
Ženski košarkaški klubpovremeno aktivanneaktivanaktivannemanema
Auto klubnemanemanemanemanema

E sad, koji od ovih klubova zaista i jesu članovi sportskog društva, da li neki klub fali i slično, je teško otkriti bez nekih kontakata u samom sportskom društvu. Jedno mesto na kom bi bar taj minimum informacija o dešavanjima koja se odigravaju u toku jedne nedelje i njihovim ishodima bi bilo sasvim dovoljno i izvodivo je ali je potrebna saradnja i ažurnost između klubova. Ovako, dok su u klubovima koji obrću najveće pare i dalje ljudi protiv kojih su podnošene krivične prijave za neregularno podizanje novca sa računa kluba, Obućina i Vazura, kao i oni čija je svrha skroz upitna poput Šilobada, teško je nagovoriti samog sebe na neku vrstu volontiranja, posebno što se i klubovi pale/gase preko noći (primer je atletski klub) pa bi možda sav trud da se jednom klubu pomogne bio potpuno nebitan jer već sutra tog kluba ne bi bilo. Pozitivni primeri su, po meni, sajt biciklističkog kluba koji je, ako sam dobro shvatio, napravio jedan od članova samog kluba, kao i sajt veslačkog kluba, koji nije ažuran doduše ali je sadržao stranicu sa donatorima iz koje se može videti da i relativno male sume mogu biti od velikog značaja za te klubove.

Youtube kanal TV Partizan
Neaktivne stranice koje nisu ugašene a da su se pojavile nove i ažurnije :
Atletski klub Partizan - Facebook
Atletski klub Partizan - Instagram
Ženski košarkaški klub - Instagram
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.648
Reaction score
29.090
Локација
Beograd
@PFC_SO
Svaka čast za ovaj ažuran pregled stanja prisutnosti naših klubova na internetu! :clap Stvarno si ,,živi kompjuter,,...

A što se tiče toga da naše celo JSD Partizan NEMA neki svoj zvanični sajt...šta reći...i to u doba kada ga svaka ,,prčvarnica,, ima... :confused-smiley-013:
A mi se kao ponosimo (s pravom ili ne?) kako smo jedno od najuspešnijh sportskih društava na celom svetu...tj. bar time da smo NEKAD to bili...

Znam da bi bilo bolje da takav sajt napravi, ažurira i održava samo JSD, nego da to ,,iz hobija,, pravi neki pojedinac, Grobar-Partizanovac, ALI...sigurno bi bilo bolje da postoji ikakav takav sajt - nego nikakav...

Pametni ste, pismeni ste, vidite u kakvom su nam stanju klubovi i koliko trofeja osvajamo poslednjih godina...neće nikakav sajt ili ,,mreža,, automatski ,,rešiti problem,,...ali...da bi se problem rešio, bar prvo mora da se ukaže na njega...
A u 21. veku većina informacija se uglavnom ne prima ,,uživo,, nego baš preko tih ,,mreža,, sajtova, ekrana...tako da nije beznačajno što smo baš tako spoznavali situaciju u našim klubovima, ili i sami davali neki svoj doprinos tom ,,protoku informacija,,...

A sad da vas pitam nešto - kako uopšte funkcioniše to naše JSD Partizan kao neka, iako samo formalna, celina?

Ima li neku svoju skupštinu, predsedništvo, trijumvirat, senat, itd...

Zna li iko nešto o ovome?


 
Top