Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ни мени се искрено баш не свиђа варијанта с Муслијем, али ајде.
Генерално прича ми је чудна због Дулетових прича са клиника, и из стручних интервјуа, где је више пута нагласио да је модерна четворка централа европске кошарке. И да је четворка без атлетике и солидног шута споља у старту велики минус.
Са друге постоји онај његов афинитет да игра на свакој позицији са вишим играчем од противника, али нисам сигуран да би прогурао то на уштрб лошег рада ногу, немања шута, генерално спорости.
Још један проблем је што долази до гомилања, јер ако се доведе солидна четворка, она би могла да одигра добар део минута, а остатак да деле Луче и евентуално Маринковић или ко већ.
Чак би највише волео да се Луче потпуно прекомандује на 4. и целог лета ради индивидуално са Милојем на некој бољој игри под кошем, тиме би невероватно добили на ширини.
Овако ћемо на тројци имати 3 сасвим ок играча и 2 која могу без већих проблема да одиграју тројку. Велика гужва. Уз то постоји могућност гушења Бертанса, а по некој логици очекујем да баш њега Дуле највише форсира.
Много логичније би било затварање тима са четворком, петицом и Вардом(Омићем), мада претпостављам и скупље.
А и једва чекам да видим Дулетове реакције на Вардине тројке :D Мислим да ће га содомизовати на следећем ТО.
Све у свему, ја бих другачије, али струка је фала богу струка, знају сигурно много боље.
A možda bi i mi trebalo nekako da pritisnemo klub da zadrže Kecmana.
Ово би реално била симпатична комедија за целу породицу :D
Зна се ко ради у КК свој посао, наше мешање би било крајње комично.

ПС
И мени је на памет пало исто што и Николи.
 
Последња измена:

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Možda i bi.

Koliko god poverenje imao u Duleta, Sašu i Dragana, ja ne mogu da svarim da je najbolje za nas da se odjednom odreknemo Kecmana i Pere.
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Nesto mi smrdi na to, da necemo dovoditi startnu cetvorku...da ce Lucic da preuzme tu ulogu plus neka zamena iz okruzenja..

EDIT:

Ili Kecman ili Bogdan...nema mesta za sve.

Bozic ili Miljenovic..
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Toliko velikih igrača je odlazilo iz Partizana, i to u mnogo boljim godinama, pa je Partizan ostajao veliki.
Priča sa Kecmanaom ima logički i glavu i rep.
Dule je u ozbiljnim godinama kada više od desetak minuta ne može da pomogne, a ugovor finansijski jak. Krvave pripreme, što u njegovim godinama nije svejedno.
Neki dobar ugovor kod žabara, gde neće morati da proliva i krv i znoj, može mu učiniti sledeću szonu sasvim prijatnu i na lagan način ga uvesti u penziju.

Dosta igrača sa dugogodišnjim stažom u Partizanu, zasigurno i legende kluba, završavali su karijere u drugim klubovima. Todorić, Savović, Grbović... ne bi to bilo ništa neobično.

Uz to potpuno razumem ljude koji su emotivno vezani za Kecmana, jer je on definitivno sinonim za poslednje velike uspehe kluba. Posebno mislim na one generacije koje su odrasle uz Kecmanove majstorije.
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Pekarski, rec je o tome da je Dule Kecman bio i ostao sinonim ili personifikacija KK Partizan (u poslednjoj deceniji, ali i uopste u smislu te specificne vrednosti - aka Savovic, Grbovic i ostale legende kluba koje nisu bile najbolji evropski igraci). Ili je prosto ono sto bismo mi voleli da svaki igrac Partizana bude. Sjajan, vrlo inteligentan kosarkas kakvih je danas sve manje i manje u citavoj Evropi, sa pravim resenjima u teskim trenucima, stalozen, stabilan, ozbiljan, radan, igrac za primer. Nekonfliktna osoba, uzor saigracima, licnost na terenu i van njega.

Jbg, razumljivo je kad ti takav igrac odlazi, da ne mozemo ovde da kazemo super. Sve sto si ti u komentaru napisao, dakako stoji, ali ni u kom slucaju ne mogu reci da me raduje takav potez. Stvari idu ocigledno nekim drugom tokom, ali dok god postoji nada, jelte nadam se da Kecman ostaje.
 

Zenevac

Početnik
Учлањен(а)
06.04.2010
Порука
192
Reaction score
0
Локација
zeneva
bravo, Pekarski, mislim da je to size cele price i nema mesta ni kukanju ni ljutnji, ni sa jedne strane. svi smo se mi vezali za njih dvojicu i nije nam lako zamisliti ekipu bez "zastitnih lica" tima, ali realno je da u poznim godinama odigraju neku opusteniju kosarku u klubovima gde se lakse, ali i redje trenira. kod Duleta sigurno ne bi bilo cestih posteda njihovih godina zbog etike cele ekipe.
u ovoj dilemi oko drugog centra, ja sam za mladje snage svakako, narocito zbog toga sto je opcija Varda, koji je retko gde zavrsio sezonu tamo gde je i poceo, a svi znamo, gde je sve igrao. bojim se da ne bi ta ljubav izmedju njega i Dula dugo trajala :confused
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
DV se izgleda "odrekao" Rasica,tako da ce se traziti drugi igrac za poziciju pleja...

Отприлике неки Амер (или можда Гордић) , што значи двојица странаца на месту плеја, то још нисмо имали у Партизану (сем оно мало времена крајем 2005 кад су играли Браун и Едвардс).Плус Амери на позицијама 4 и 5 и ето "уличне банде" у првој петорци.

Што се тиче Кецмана, сувишно је било шта причати, за све ове успехе у задњих 10-ак година његов учинак на терену је без сумње највећи али останком Милосављевића створена је гужва на позицији 2, ако желимо већу минутажу и улогу у екипи за Анђушића и Богдановића нажалост одлазак Кецмана је неминовност, на крају крајева не може нас он довека вадити у тешким ситуацијама, мора се појавити неко нови ко ће преузети његову улогу.
 
Последња измена:

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Takodje i meni je zao ako Dule ode ali nadam se da ce drugi Dule :D napraviti tim koji bi za koju godinu harao evropom...

Partizan ima svoj sistem zahvaljujuci Duletu i samo da se ekipa i ove godine kvalitetno uklopi uz dobra pojacanja na 1 i 5 i naravno da oni ostanu duze od jedne sezone i bice to jako lep period za nas navijace ove INSTITUCIJE...
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Uz to potpuno razumem ljude koji su emotivno vezani za Kecmana, jer je on definitivno sinonim za poslednje velike uspehe kluba. Posebno mislim na one generacije koje su odrasle uz Kecmanove majstorije.

Mislim da se svrstavam ovde. Kec i Pera su obeležili godine mog odrastanja uz KK Partizan. Sve u svemu Lučetu sve najbolje na mestu kapitena, mislim da je pravi čovek za to.

Pripreme počinju 6. avgusta, Šćekić kondicioni 14.07.2012.

Crno-beli će u narednoj sezoni imati novog kondicionog trenera.
U dogovoru sa stručnim štabom aktuelnog šampiona Srbije odlučeno je da će o fizičkoj spremi tima iz Humske brinuti Radoman Šćekić.
Iskusni stručnjak koji je karijeru počeo u Beopetrolu, potom proveo četiri godine u Fortitudu iz Bolonje, a bio je i kondicioni trener u turskom Fenerbahčeu punih pet godina.

Košarkaši Partizana mt:s će se okupiti 6. avgusta u Beogradu kada i zvanično počinju pripreme za novu sezonu.

kkpartizan.rs
 

Zex

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2007
Порука
525
Reaction score
173
Локација
Basel / Svajcarska
Prica se dosta o pleju, a nigde nisam mogao procitati, da li se racuna na Jamesa. On je bio zainteresovan da ostane, zna li neko kakva je aktuelna situacija sa njim?
 

paokara

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
655
Reaction score
60
Cini mi se da je neko od upucenih prokomentarisao da Dule ne racuna na James-a, da mu nije po ukusu.
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.361
Reaction score
3.806
Локација
NBG
Cisto sumnjam da ce Musli da igra rezervnu cetvorku. Mada ko zna kakva je vizija Duleta.

Mislim da ce konfiguracija unutrasnjih igraca biti jasnija ako bude potpisa u toku dana.

Igrac spolja koliko cujem nije goruca tacka, nece se zuriti tu.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Cisto sumnjam da ce Musli da igra rezervnu cetvorku. Mada ko zna kakva je vizija Duleta.

pa ako od Muslija napravi cetvorku to prevazilazi moci carobnjaka :D ne bih znao ni da opisem sta je to :D

igrac na pleju/beku pretpostavljam da nece biti crnja u smislu kakve smo do sad trazili da nam nose igru vec na fazon Rasica, neki kombo koji ce da bude rezerva, da se menja i kombinuje sa Vestermanom (sumnjam da je on dosao da igra manje od 20 min)
 

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Ma нема шансе да Мусли игра четворку, па како ће да чува противничког играча када огромна већина модерних четворки има пристојан шут за 3 и извлачи се из рекета? Уз то, у нападу је безопасан на даљини већој од метар ипо од коша.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ја сам у жешћем трипу да Богдан, ако га Дуле скоцка, има да сажваће конкуренцију без обзира на ЕЛ неискуство, и реално гледано ако буде дечко радио ( а чуо сам да је ове године био максимално посвећен на тренинзима) биће прва двојка. Милосав је мајстор у одбрани, а што се тиче Анђушића не видим баш неку предност Данила, можда искуство, и хладнокрвност.
А проблем са плејем је што Миљен једноставно не може ел одбрану да игра, а у нападу може пар минута опуштено да одигра.
Што се тиче Кецмана, ја се човеку дивим до имбецилности, али објективно ако ове године не преломимо могу неки момци из спољне линије неповратно да се изгубе.
Ако бирам једну осредњу сезону Кецмана и сезону где би се Богдан развио у играча, бираћу ово друго.
Капирам и да се Кецман води тако неком логиком, као што смо и писали већ 100 пута, једна сезона без притисака би и њему пријала.
pa ako od Muslija napravi cetvorku to prevazilazi moci carobnjaka :D ne bih znao ni da opisem sta je to :D

igrac na pleju/beku pretpostavljam da nece biti crnja u smislu kakve smo do sad trazili da nam nose igru vec na fazon Rasica, neki kombo koji ce da bude rezerva, da se menja i kombinuje sa Vestermanom (sumnjam da je on dosao da igra manje od 20 min)
Бек црња са шутем и улазом
drool3.gif

Мада ја никог споља не бих доводио, али очигледно се мисли да су два клинца плеја претанка за ел што је вероватно и тачно.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
993
Reaction score
3.673
Локација
Izvinite ako je off, ali BBC je rekao da će postaviti link da gledamo Miljena vs Westermana. 12 minuta ima do početka utakmice, pa se pitam, gde je taj link više? :D
 

Packe

Početnik
Учлањен(а)
11.12.2011
Порука
26
Reaction score
0
Локација
Beograd
Jjel sigurno da leo igra? Zar on nije sa a selekcijom na pripremama za london?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top