Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Jugo_faca

Banned
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.799
Reaction score
83
Локација
Dorćol
apsolutno smo u 10 najvećih klubova evrope, po svemu, i po istoriji, rezultatima, igračima koje smo izbacili, trenerima koji su radili kod nas. ovo sve dobija na težini zbog činjenice da su nosioci naših najvećih uspeha bili uglavnom naši igrači koje smo mi napravili. I da ne pominjem naravno da se nosimo ravnopravno sa milionerima a nemamo prebijene pare.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Mi smo čak i u poslednjih 5 godina tu među 10-ak najboljih (najuspešnijih) evropskih klubova, znači kad je "suv" rezultat u pitanju:

http://www.in-the-game.org/?page_id=2720
(kliknite na "show 25 entries" i videćete nas na 11. mestu)

A kad pogledate tih 10 koji su na ovoj listi ispred nas, onda bih da priupitam:

Da nije Unikaha veći klub od KK Partizan?
Da nije Valensija veći klub od KK Partizan?
Da nije Kaha veći klub od KK Partizan?
Da nije Montepaski veći klub od KK Partizan?

Jesu qrac moj!

Postoje samo 4-5, plafon 6 klubova u Evropi koji mogu da se mere sa nama kad su u pitanju klupska dostignuća u istoriji, stvoreni igrači i treneri itd....Makabi, PAO, CSKA, Real, Barselona, ciganikos i...i nijedan više!

EDIT:
Po trogodišenjem renkingu (09/10, 10/11 i 11/12) smo na 12. mestu http://www.in-the-game.org/?page_id=7895
Pri čemu naš broj bodova 10/11 + 11/12 = broj bodova 09/10...inače da nismo podbacili poslednje 2 sezone bili bi među 10.
I sad vi pogledajte - ukupno 14 njih ima "A"-licencu, a čak 6 od njih 14 su po plasmanu iza nas!
 
Последња измена:

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Ne bih da mracim, ali mislim da je to pre zbog CSKA i njihovog koketiranja sa NBA ligom... isto tako imas francuski Elan 28. oktobra na NBA TV ali zbog Makabija :wink:
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Domaci zadatak: Kako to mi mozemo da se poredimo sa CSKA ili PAO, a sa nama ne moze Cibona?

Elem, tu smo gde smo, nismo u SAMOM kremu Evropske kosarke po rezultatima, to je rezervisano za 4 ili 5 ekipa koje u zadnjih 15 godina mozda Evroligu nisu osvojile par puta. Mi smo u grupi klubova odmah iza njih u kojoj ima nekih 5-10 ekipa.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.848
Reaction score
3.650
Koliko je KK.Partizan zasluzan sto smo u minulim decenijama dobili mnoogo novih(i jos dobijamo) navijaca prateci nas kosarkaski klub,netreba trositi reci.Ako u buducnosti stignemo cergu po broju navijaca zahvalimo nasem KK.Kladim se da postoje i oni koji u fudbalu navijaju za cergu a u kosarci za Partizan.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Pero, nisi ni svestan koliko si u pravu, slobodno se kladi ako ti neko dođe na zicer!
Pa samo ja znam nekoliko ciganina koji "svršavaju" na naš KK i bale kad ga gledaju...bez zajebavanja.
Кад већ причамо о величини клубова
http://www.nba.com/nbatv/schedule/
Недеља 1 PM
:respect:respect:respect

Šta, nije im bilo dosta što su tamo preko bare gledali "live" taj naš meč protiv CSKA, nego su onda pustili u nedelju i reprizu? :D
Domaci zadatak: Kako to mi mozemo da se poredimo sa CSKA ili PAO, a sa nama ne moze Cibona?...
Hajde zadaj 'leba ti neki teži domaći:

Cibona je klub koji je žario i palio u Evropi nekoliko godina. Od tad je prošlo skoro pa 30 godina. Pre tih i posle tih par godina Cibona nije ništa značajnije uradila u Evropi, pa samim tim nije predstavljala ni neki faktor...osim tih par godina....Znači Cibona je klub koji postoji da kažemo 50 ili 55 godina (ranije kao Lokomotiva), a 45 ili 50 godina ga nigde nema!

A mi? Mi smo žarili i palili i krajem 70-ih godina, i u 80-im godinama, i početkom 90-ih, a i posle toga smo 2x bili na F4, više puta u TOP 8 u Evropi...da ne govorim što imamo 5 regionalnih titula, a Cibona nijednu jedinu...

O igračima i trenerima da ni ne govorimo, sramota je za upoređivati između nas i Cibone...

Pre možeš za Splićane da pitaš zašto njih ne pominjemo...Oni su klub koji su takođe, poput nas, imali uspeha i u 70-im, i u 80-im, i početkom 90-ih...ali su onda tu stali i propali...no i oni su imali puno više velikih igračkih i trenerskih imena nego Cibona.

Poenta je u konstantnosti, u "dužini trajanja" jednog kluba, njegovih uspeha i njegovih igračkih i trenerskih izdanaka...po tome smo mi gigant i u evropskim razmerama...
 
Последња измена:

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Kada bih mogao da se najebem majke svakom ko za nas navija u kosarci, a za cergu u bilo cemu drugom, nista sladje od toga ne bi bilo.
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.157
Reaction score
660
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Mi kao klub postojimo istina od kraja 2. svetskog rata, ali ako računamo period otkad je ZAISTA naš KK krenuo da postaje veliki - to je period od 1973-1974


А тај почетак великог КК Партизан се поклапа са почетком играња озбиљне кошарке, након прве фазе на шљаци и са крпењачама...

МНОГО СМО ЈАКИ !
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.288
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne bih da mracim, ali mislim da je to pre zbog CSKA i njihovog koketiranja sa NBA ligom... isto tako imas francuski Elan 28. oktobra na NBA TV ali zbog Makabija :wink:
А ми нисмо кокетирали са нба ? :D
Domaci zadatak: Kako to mi mozemo da se poredimo sa CSKA ili PAO, a sa nama ne moze Cibona?

Elem, tu smo gde smo, nismo u SAMOM kremu Evropske kosarke po rezultatima, to je rezervisano za 4 ili 5 ekipa koje u zadnjih 15 godina mozda Evroligu nisu osvojile par puta. Mi smo u grupi klubova odmah iza njih u kojoj ima nekih 5-10 ekipa.

Па зато што њих последњих година нема у врху европске кошарке.
На историји капа доле и њима, Босни и Сплиту, али једно је бити добар пар година, а друго бити у врху 40.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Mislim da me nisi skapirao...Znam ja po cemu smo mi bolji od Cibone, ali nije to bila poenta. Poenta je da mnogo vise razloga ima navijac CSKA da se "uvredi" ako mu kazemo da smo mi sa njima u rangu, nego sto bi to trebali mi kada nam neko kaze da je Cibona nas rang.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, ali košarka se ne igra samo poslednjih 10 ili 15 godina. To je pravi odgovor svakom "uvređenom armejcu". A taj odgovor je još jači ako se zna da ga daje navijač Partizana, kluba koji je i u poslednjih 10 ili 15 godina takođe igrao zapaženu ulogu u Evropi, nije da ga nigde nije bilo, da je ispario pa da se zato poziva na period od pre 20, 30 ili 40 godina.
Kada bih mogao da se najebem majke svakom ko za nas navija u kosarci, a za cergu u bilo cemu drugom, nista sladje od toga ne bi bilo.
:buhaha
Nije da ovi "moji čergari" baš navijaju za nas, ali se maksimalno šlihtaju, ono u fazonu "jebote blago vama, ja stvarno vašem KK skidam kapu, pa to nije normalno šta oni rade i šta postižu" i te fore...onako ciganJski...naglas nam se dive, a u sebi kunu i proklinju što su tako inferiorni u odnosu na nas...

Ali ću svakako preneti ovu tvoju poruku "mojim čergarima"! :buhaha
 

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Реално, ни тај ПАО не може у исти кош са, рецимо, ЦСКА и Макабијем, јер су они тек од средине 90их постали неки фактор у Европи и то искључиво захваљујући улагањима. Сав респект према њиховим евро титулама, али они не могу да се пореде са горе наведеним клубовима који су по мени ипак изнад свих осталих.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Оно што разликује Партизан од такозваног крема европске кошарке јесте чињеница да они своје проблеме решавају (чега нема има да се набави), а ми на проблеме не обраћамо пажњу и једноставно играмо кошарку. Из тога проистиче стање у коме је кошарка за њих једноставно бизнис пројекат, који треба да донесе сваку врсту профита, а за нас тек игра која треба да донесе осећај задовољства, покаже таленат и креативност и оконча се за друге несхватљивим осећајем испуњености и поноса.
У том надметању између јапијевски скоцкане и прорачунате кошарке великих клубова и помало боемске и шмекерске кошарке Партизана, ми испостављамо душу наспрам наизглед савршених аутомата, показујући да ти аутомати не успевају да буду довољно савршени како би априори заменили душу.
Из тог разлога људи који воле и разумеју овај спорт, цене и поштују Партизан и препознају у "укусу" његове игре укус "крема", без обзира на микроскопски мале буџете и одсуство авиона, камиона и осталог аксесоара.
У ранијим деценијама, о којима се овде говорило, већина клубова је играла ту изворну, кошарку са душом и то је та прича са рецимо Цибоном, Југопластиком. Данас смо ми остали практично последњи Мохиканци, једини чувари пламена игре, а споменути клубови су тај пламен погасили, остајући са друге стране заувек недорасли за кошарку коју чине бројеви са пуно нула која сада влада Европом.
Укратко речено, неким клубовима је припадала прошлост, некима садашњост, а неки ће имати будућност. Осим Партизана, ретко још које име може да се озбиљно спомиње у свакој од ове три комбинације.
Šta, nije im bilo dosta što su tamo preko bare gledali "live" taj naš meč protiv CSKA, nego su onda pustili u nedelju i reprizu? :D

Просто су морали да изађу у сусрет правом цунамију захтева гледалаца да поново виде Лучића и друштво. Биће занимљиво кад ускоро почну са затвореним пројекцијама Партизанових утакмица за тренере НБА клубова.:D
Kladim se da postoje i oni koji u fudbalu navijaju za cergu a u kosarci za Partizan.
Ево мале илустрације. Као и вероватно свако од вас и сам имам извесно чергарско друштво. Два буразера, велики чергари долазе кући и нађу ћалета (који их је и навео на криви пут) како гледа нашу утакмицу ( прошла сезона). Они га згранути упитају шта то ради и да ли је нормалан, а он каже : " Нећу ваљда да гледам Милета Илића и оне мајмуне". Момци ућутали и сели поред оца.
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Domaci zadatak: Kako to mi mozemo da se poredimo sa CSKA ili PAO, a sa nama ne moze Cibona?

Uglavnom ignorisem tvoje "antiprotivne" postove, jer kad god ti neko odgovori, dobijas na znacaju, sto, kapiram, i jeste krajnji cilj. Ovog puta sam, medjutim, uradio domaci zadatak.

Cibona sa nama u basketu moze da se poredi taman onoliko koliko u fudbalu Notingem Forest moze da se poredi sa Portom.

Stojim na raspolaganju da ti objasnim zasto smo mi "kosarkaski Porto" ako nije jasno.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Stojim na raspolaganju da ti objasnim zasto smo mi "kosarkaski Porto" ako nije jasno.

Zabole me da slusam tvoje ideje zasto smo "kosarkaski Porto". Ajde sad idi i razmisli zasto Porto nije sam vrh evropskog fudbala, prosetaj se malo, mucni, i shvati da si upravo time sto smo "kosarkaski porto" rekao ono sto i ja- da nismo sam vrh.

Molim te nemoj nista da objasnjavas.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top