Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Колико сам пута рекао и колико ћу пута поновити, Мачван је најбољи играч ове екипе. Каква играчина!
Тепара у beast моду у другом полувремену, посрао се Армстеду у фацу. Изузетно важна двојка на -4 као и пар претходних шутева са полудистанце и 3 поена!
Остаје највећи утисак да овој екипи највише фали плејмејкер, али прави плејмејкер који уме да одигра пик и организује игру, не кошгетер, њих имамо.
Милутинов мора, мора и мора да зида више, па и по цену промашаја!
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Mnogo nam znaci povratak kapitena..
Gagi ovoj ekipi znaci u odbrani,polukontri,napadu,sutu i mislim da ce biti pravi kada bude najvaznije..kada bude borba za trofeje..
Ako ostane ovakva situacija sa lovom i ne bude garancija za novog playa mislim da bi Gagi uz Teparu mogao izneti poziciju keca..
Mada naravno najbolja je opcija da za nedelju-dve dodje klasican kec..

Ali mnogi zaboravljaju ko drzi kljuceve od drzavnog bankomata i da nemamo kinte ni za kalendare..

Nas Partizan je institucija i bez love i bez playa i bez trofeja i to nikada ne smemo zaboraviti..
Zato pomozimo da atmosfera oko parketa bude kao da je svaka utakmica mec EL da ekipi i Duletu bude toplo oko srca i bar delimicno vratimo za sve ono sta su nam radosti dali crno-beli momci proteklih decenija !!
:napred Partizan
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Kopiram ovde sa druge teme, jer je tu prikladnije. Tice se o broju utakmica pojedinih igraca
Na početku prošle sezone Tepa je imao 213, a Dragan 186 utakmica. Od tada, cenim da je Tepa prišao brojci 300, a Drgan je prešeo preko 200. Precizna statistika postoji u Media Guide-u. Baš je šteta što ove sezone nije izašao media guide.
Evo limk za prošlogodišnji, pa možeš sam da precizno ažuriraš podatke.
Lično meni, sva ta statistika je jako relativna. Ranije se igralo mnogo manje utakmica po sezoni. Pa imaš igrače tipa Todorić, Miško Marić, Milenko Savović, koji su realno duže bili u klubu od nekih mlađih a imaju manje odigranih utakmica...
http://www.kkpartizan.rs/sr/season-guide.php
Milenko Tepic = 213 + 13 utakmice u ABA ligi 2013/14*+ 1 1/2 finale ABA lige + 14 u EL (2013/2014) + 20 utakmica u KLS (prvenstvo + plej off) 2014 + 15 utakmica u ABA ligi ove sezone + 10 utakmica u Evrokupu = 286 utakmica
Dragan Milosavljevic = 186 + 17 utakmica u ABA ligi 2013/14 + 14 utakmica u EL (2013/2014) + 3 utakmice u Evrokupu + 5 utakmice u ABA ligi (2014/15) = 225 utakmica
*na sajtu ABA lige nema statistiku pojedinih utakmica iz proslih sezona, pa moguce da je ovo netacno. Znam da je prvu utakmicu odigrao protiv Cedevite 13 kola, ali cini mi se da je pauzirao jednu utakmicu zbog povrede.
 

Ilija_RS

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
248
Reaction score
50
Mi smo prosle sezone napravili samo jednu katastrofalnu gresku i kiks, i to uopste nije ona utakmica sa Multivitom! Taj ogroman kiks je sto nismo isli na cetvrto mjesto i polufinale sa ovima iz predgradja, ali jbg kazu na greskama se uci, zato ove godine nema sanse da omanemo! Nista 2, nista 3, samo 4 mjesto pa da polupamo sve serpe i lonce iz fabrike metalnih proizvoda! :pickaciganska :ziveli
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Odavno se nisam ovako obradovao nekoj nasoj pobedi u gostima, istina malo ih je i bilo u poslednje vreme, ali kao da smo makabi dobili u izrelu... Samo zato sto ce nam ovo biti prekretnica sezone, docekujemo novu u boljem raspolozenju, imamo 8 dana da se pripremamo u miru, imamo bolji raspored od konkurenata i utakmicu vise kuci, mislim da ce utakmica sa cedevitom biti vazna u smislu da pobedom dolazimo njima na jednu pobedu i konkurisemo za trece mesto, porazom definitivno zaboravljamo trecu poziciju iz svih kombinacija jer ce nam bezati tri pobede plus medjusobni(znaci 4), ali ce se trka za cetvrto mesto nastaviti i u tom slucaju. Obrni okreni, najbitnija utakmica ce nam biti sa olimpijom.... Ali 4.januara Pionir mora biti ispunjen do poslednjeg mesta!!!

Sto se tice same utakmice i igre ste rekli manje vise sve, koliko god da sam prezadovoljan pobedom i nekim poboljsanjima u igri, pre svega motivacijom, borbom, angazovanjem u odbrani, toliko mi se nesvidja nasa selekcija suta za tri poena... Opet smo bili na 27-28%, a poslednji smo u ligi sa prosecnih 25%... Nije valjda imamo najlosije sutere u ligi, nemamo nego sutiramo na isteku vremena, kad zataji kretnja pa se resava jedan na jedan preko ruke, nekada se letelo kod Duleta na klupu za takve suteve, i ne treba da uzimaju po 6,7 suteva za tri po utakmici Tepa, Miha, Maki... I mnogo mi je krivo da gledam Brata Tepu po 37,38 minuta kako riknjava jer se trosi jos vise u odbrani cuvajuci nekog brzeg pleja ili beka...
Zbog toga i imamo one zute minute, i zbog ne uigranosti naravno, a Dalo sto ga zameni na minut da ne bi riknuo, nista pametno ne uradi, on je trenutno na nivou francuske druge lige... Toliko nam treba neko ko ce podeliti po 20min sa Tepom, da bude njegova suprotnost potpuna, brz, da menja ritam, vuce druge da trcimo, neka cigra, svi bi prodisali a najvise Tepa...
Ovo sto njemu i Dalo-u idu svi ispod bloka dovoljno govori, ako nesto ne ubace krece nervoza...
Brine me i zona 1 3 1, ja kad vidim da je postavimo odmah dobijem ospice, jebo tu odbranu gde ti je iz dva, tri pasa jedan igrac stalno sam ko na treningu, i to ne u cosku nego na 45. A o kontroli skoka da ne pricam, ne znam ali meni se uopste ne svidja kako mi to igramo. Ajde kad gubis pa hoces da promenis nesto pa je postavis, najbolji primer je ona legendarna utakmica u izrelu kad je Dule na -20 promenio odbranu i sa zonom 3 2 ih poremetio skroz, krenulo odmah i u napadu i Kecman ih unistio sa onim trojikama....
Voleo bih da vidim kako neko postavlja zonu 2 3 protiv mutiranih, da napuni reket skroz kad vec ne postoje defazivne sekunde i zaustavi protok lopte, asistencije kojima se oni hrane i zive, ne bi bilo mesta i za one prodore njihove spoljne linije, a ako zavise od suta samo umeju da zakazu, pa da udje voda u usi... Nesto slicno kao muta sto je postavio protiv njih kad nisu mogli vola da pogode, ali otom potom o tome, samo mi palo na pamet kad se vec stalno kockamo sa onom busnom zonom....

Edit: jeste cika crni prijatelju stari, ako ih dobijemo bicemo na 2 pobede, nesto sam permutovao brojke, a za taj medjusobni cemo tek da vidimo, nikad se ne zna, moramo i mi da zakoljemo nekog na spavanju i odvalimo ga od zivota...
 

Mister NO

Ex - Чика Црни
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
797
Reaction score
32
Локација
Borèa
Cedevita nam sada bezi 3 pobede i sa eventualnom pobedom im prilazimo na 2 i plus smo losiji u medjusobnom duelu tako da jako tesko mozemo do 3. mesta
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Jeste da je Blic nije poželjan na ovom delu foruma, ali ovaj intervju sa Makijem vredi:

Partizan ostaje šampion

- Sigurno je, do leta sam tu, a obećavam da neću potpisati ni za jedan klub da bi se pisalo da igram u inostranstvu. Dovoljno sam zaradio da ne moram da žurim. Da sutra odem u neki klub koji nema ambicije - apsolutno ne. Moja želja je da igram za tim koji ide na trofeje i koji ima ime u svetu košarke. Partizan to ispunjava.

Po čemu ćeš pamtiti 2014?

- Imam dva najjača utiska. Prvi je da sam se oženio, drugi povratak u Partizan. Očekujem još lepše dane u narednoj godini, samo da mi je porodica zdrava i da trofeji ostanu u Humskoj...

... Kad smo već kod NBA, je l‘ to zatvorena knjiga?

- Ne bih rekao. Žao mi je što ove godine nisam istrajao u toj priči. Bilo sam u Americi, imao šanse da potpišem za Klivlend, međutim, nisam bio dovoljno odlučan u toj nameri, i sve je propalo.

Danas bi igrao sa Lebronom?

- Mislim da bih pre bio trejdovan ali lepo zvuči, ha-ha...

Poruka navijačima?

- Budite uz nas, vi ste naša najveća snaga. Obećavam da ćemo u 2015, kada se budu delili trofeji, imati mnogo važniju ulogu nego sada. Ne damo titulu!

.................................................. .................................................. ..................................................

Edo nažalost pauzira do Sv. Jovana, a možda i do Sv. Save :banghead
 
Последња измена:

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.257
Reaction score
18.182
Локација
Kej Republika
Dokle više te jebene povrede? Ne mogu da sa setim kad smo bili kompletni. Muricu što brži oporavak.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.690
Reaction score
4.328
Локација
Brèko, BIH
E stvarno kad ćemo da se kompletiramo_Ovo je neviđen baksuzluk, koji nas prati.Što ranije očekujemo povratak, ono se baš kao za inat nekako produži.
Nešto slično kao i u fudbalu sa Brašancem,( pauza 6-8 nedelja , a ispade da i posle 4 mjeseca nije fit).
Ne sjećam se kad smo poslednji put imali kompletan roster, bez povrijeđenih.
Još tamo od one finalne serije 2012. kad smo dobili železnične pantere sa splinterom Karijem i kad smo igrali bez Surle, koji je sa klupe iznapušavao svoje buduće obožavatelje.
Sezona 2012-13 uvijek je neko falio, zbog manjih povreda, čini mi se da jedino Žo , koji je odigrao jedva polovinu sezone , nije izostajao_Onda onaj šok sa Bertansom u zadnjoj utakmici final serije 2013.
Prošle sezone , nesreća sa Leom i Gagijem, i takođe uvijek je neko falio , pa makar i zbog kurijeg oka:D.
Leo se povrijedi, posle par sedmica dodje Tepić, taman se malo uigra ,povrijedi se Gagi, opet prođe nekoliko sedmica, dođe Saša a povrijedi se Kinsi, očekuje se Bertans, Terense ode kući itd.itd.
I ova sezona, da dalje ne nabrajam.
Ona tamo govna iz predgrađa, imaju neviđenu sreću, pa njima se u zadnje 2 godine, jedino povrijedio mitrović i sad ovaj jović i oporaviše se prije vremena, ostali ni da uganu trepavicu.
Praktično treba da slijedeću utakmicu, 10 njihovih igrača polome noge , onda se može reći da smo se izjednačili u baksuzluku sa njima.
Da se razumijemo nikom ne zamijeram, osim neviđenim pehovima pa ni onom kondicionom Šćepanu Šćekiću ili kako se već zove.
Ali šta je tu je , da dočekamo i Murića.:napred Partizan..
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
Milenko Tepić: Kad se svi oporave...

Nijedan igrač Partizana nije proveo više vremena na parketu ove sezone od Milenka Tepića


Niko nije igrao prosečno po 30 minuta u svim mečevima ABA lige kao što je iskusni Novosađanin. I niko nije nosio na sebi toliku odgovornost i pritisak na svakoj od tih 15 utakmica.


Posle svega, kada je dogorelo do nokata, lopta je stigla upravo u njegove ruke. Prvo je ostao sam i kaznio je protivničku taktiku. Posle je bio odlično čuvan, ali je već bilo kasno - Tepić je odlučio da odnese pobedu iz Novog Mesta i postavi njegov Partizan na deobu četvrtog mesta.


Jedna od najkvalitetnijih partija crno-belih poklopila se sa jednom od najboljih predstava sjajnog beka. U najvažnijem trenutku.


- Posle poraza od Zadra i Budućnosti, prilično smo sebi zakomplikovali situaciju u borbi za četvrto mesto. Ali, dve pobede, nad Solnokom i Krkom, daju nam nadu. Posebno sada kada možemo da pogledamo tabelu i vidimo objektivne šanse za ispunjenje minimuma, da se plasiramo u plej-of ABA lige. Sa aspekta dalje borbe, ova pobeda i igra su izuzetno značajne – priča Tepić dan nakon trijumfa nad Krkom.


U Novom Mestu srpski šampion je odigrao jednu od boljih utakmica, šuterski u svakom slučaju. Procenat od 60 odsto za dva poena to potvrđuje, a ulazili su i najvažniji šutevi van linije 6,75. Sve je bilo drugačije u odnosu na nekoliko dana ranije u Pioniru kada je pritisak vezao ruke.


- Ne znam šta je bio razlog za onoliku nervozu i slabu igru protiv Solnoka. Srećom, izvukli smo važnu pobedu. Očigledno je da su se na nas odrazila prethodna dva poraza, bili smo psihički i fizički istrošeni. Pred Krku smo imali malo više vremena i, iako smo bili nekompletni i sa rovitim igračima, odigrali smo odlično, posebno s obzirom na važnost duela.


Čovek koji je osvojio devet trofeja samo sa Partizanom i koji je bio šampion Evrope sa Panatinaikosom, ne krije da je prvi deo tekuće sezone bio jedan od najtežih perioda.


- Kompletirali smo se tokom sezone, a usput su se igrači povređivali i vraćali iz povreda. To se u velikoj meri osetilo. Slabiji početak davao je produženi eho i na utakmicama na domaćem terenu kada nismo znali energiju sa tribina i želju navijača da pretvorimo u ono što je potrebno da se dobije utakmica. U momentima kada su mečevi ulazili u guste završnice, šutevi su postajali sve teži. Ranijih godina na domaćem terenu takve utakmice nismo gubili. To je osnovni razlog što smo ispali iz Evrokupa i što nemamo bolji skor u ABA ligi – rekao je Tepić i dodao:


- Samo zbog dugogodišnje reputacije kluba koji retko gubi, neki rezultati nisu očekivani. Ali, dosta toga je bilo objektivno. Ispadanje iz Evrokupa nije nešto čemu smo se nadali, bolno je, ali višak vremena će nam mnogo koristiti. Želimo da ostvarimo ambicije u Jadranskoj ligi. Kada se svi oporave imaćemo konkurentan tim svakoj ekipi u ABA ligi. Samo da nas povrede zaobiđu i da imamo kontinuitet treninga.



(Izvor: Zurnal.rs)
 

Chalmers

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
591
Reaction score
69
Po tviteru neka panika,kao Tepic se povredio...ima li neke istine u tome?
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Uzas, izgleda da se Tepara na treningu povredio,ali ne znam kakva je povreda u pitanju
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
Mozda ima nekih privatnih problema (iskreno se nadam da nije povreda! ) a tvirter odmah gori.
Sta god da je, DRZ' SE kralju!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top