Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
"De gustibus non disputandum est."
Pazi Trinkija i latinskog. :clap
Izvinjavam se ali morao sam samo da podsetim kako bi ista situacija izgledala pre par godina, slično a potpuno rqzličito
Ljudi, nemojte da zviždimo našim igračima! Mi to ne radimo! Mi to ne radimo! Takvi su kakvi jesu", rekao je uzbuđeni Džikić.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Moram da pohvalim Alekseja! Bez sve sale... Spor, prilicno trom dribling, nekada previse i presporo razmislja, manje-vise nista lajkable za jednog organizatora igre. A onda na drugoj strani - setim se one njegove fotke iz Arene, taj iskreni osmeh i onako - u ocima mu vidis partizanstinu... Moze da bude ovakav ili onakav, ali radije bih gledao to, nego nekog pucaca iz leve provincije iz USA.

Samo jos jedan savrsen napad mu je falio veceras da prelomi sa sobom i svoju karijeru, ali i bez toga - fino je videti evropskog play-a koji u utakmici ovog intenziteta i dinamike, gde su svi vruce glave - drzi napad vrlo jednostavnim i pokaze kako kosarka moze biti lepa igra.

Ostalo ne bih iskreno komentarisao, osim toga da je Trinkijeri uprkos svemu vratio Partizan tamo gde mu je mesto. Ne rezultatski ili sl. vec je ponovo rasplamsao tu zar koja je kod nekih krenula da tinja. Samo da je to uradio - nije ga uzalud platio Ostoja, pa makar ovo bilo grand finale za ovu godinu (a nece biti!).
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
@Milos
Bas mislim suprotno. Recimo Zeljko kad javno iskritikuje igraca na konferenciji, ili celu ekipu kao sto zna da uradi taj igrac ili ekipa pokazu reakciju na sledecoj utakmici. Dule je isto tako znao da oplete po igracima i prozove ih imenom i prezimenom kad su pogresili i kaze sta misli o tome. Od Trinkijerija to jos nisam cuo osim onog papira kad je pokazao, a realno potrebno je malo da kaze javno neke stvari konkretno za Marinkovica i Zagorca je bilo materijala itekako veceras. Ova fora tipa pita ga novinar za Gegica Novicu i Aranitovica a on odgovara nesto u stilu "idemo do Morave da operemo ruke" mi je jako glupa. Za ovu igru u prve tri cetvrtine mislim da bi Dule tresnuo vrata od svlacionice i rekao "trening je u 6 ujutru a Zagorcu i Marinkovicu u 4" pa opleo po njihovoj igri na konferenciji. Ne treba im uvek ici da kazem niz dlaku jer ce umisliti da su ne znam kakve igracine i imace u glavi da ce ih bez obzira na ucinak trener braniti uvek u javnosti ne vezano za to da li ce napraviti neku glupost ili ne. Uostalom javna reakcija zna da prodrma igraca i trgne ga malo iz letargije.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.506
@Kentucky Ko je od naših bolji šuter od Vranješa i na osnovu čega? Ne mračim, baš suprotno, mislim da ova ekipa može dosta više, ali koliko puta čovek treba da nas natrpa da bismo videli da bi nam dobro legao jedan takav šuter, pogotovo za ovakve utakmice?
 

kovac

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2008
Порука
418
Reaction score
524
@Milos
Bas mislim suprotno. Recimo Zeljko kad javno iskritikuje igraca na konferenciji, ili celu ekipu kao sto zna da uradi taj igrac ili ekipa pokazu reakciju na sledecoj utakmici. Dule je isto tako znao da oplete po igracima i prozove ih imenom i prezimenom kad su pogresili i kaze sta misli o tome. Od Trinkijerija to jos nisam cuo osim onog papira kad je pokazao, a realno potrebno je malo da kaze javno neke stvari konkretno za Marinkovica i Zagorca je bilo materijala itekako veceras. Ova fora tipa pita ga novinar za Gegica Novicu i Aranitovica a on odgovara nesto u stilu "idemo do Morave da operemo ruke" mi je jako glupa. Za ovu igru u prve tri cetvrtine mislim da bi Dule tresnuo vrata od svlacionice i rekao "trening je u 6 ujutru a Zagorcu i Marinkovicu u 4" pa opleo po njihovoj igri na konferenciji. Ne treba im uvek ici da kazem niz dlaku jer ce umisliti da su ne znam kakve igracine i imace u glavi da ce ih bez obzira na ucinak trener braniti uvek u javnosti ne vezano za to da li ce napraviti neku glupost ili ne. Uostalom javna reakcija zna da prodrma igraca i trgne ga malo iz letargije.

Kad su to Željko i Dule kritikovali igrače na konferenciji?
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.653
Reaction score
2.758
Локација
Humska ulica
Utakmicu nisam gledao jer sam bio na poslu,ali po statistici rekao bih da se ovakva utakmica vise nikad nece ponoviti...90% igraca sve nule..Vanja,Renfroe...haos .
Teraj dalje,ove gazimo u Francuskoj
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.325
Reaction score
2.946
Локација
Kragujevac
@Milos
Bas mislim suprotno. Recimo Zeljko kad javno iskritikuje igraca na konferenciji, ili celu ekipu kao sto zna da uradi taj igrac ili ekipa pokazu reakciju na sledecoj utakmici. Dule je isto tako znao da oplete po igracima i prozove ih imenom i prezimenom kad su pogresili i kaze sta misli o tome. Od Trinkijerija to jos nisam cuo osim onog papira kad je pokazao, a realno potrebno je malo da kaze javno neke stvari konkretno za Marinkovica i Zagorca je bilo materijala itekako veceras. Ova fora tipa pita ga novinar za Gegica Novicu i Aranitovica a on odgovara nesto u stilu "idemo do Morave da operemo ruke" mi je jako glupa. Za ovu igru u prve tri cetvrtine mislim da bi Dule tresnuo vrata od svlacionice i rekao "trening je u 6 ujutru a Zagorcu i Marinkovicu u 4" pa opleo po njihovoj igri na konferenciji. Ne treba im uvek ici da kazem niz dlaku jer ce umisliti da su ne znam kakve igracine i imace u glavi da ce ih bez obzira na ucinak trener braniti uvek u javnosti ne vezano za to da li ce napraviti neku glupost ili ne. Uostalom javna reakcija zna da prodrma igraca i trgne ga malo iz letargije.

Brate ajde o nekom segmentu igre da se raspravljalo ili da je pitanje bilo malo suptilnije postavljeno, tipa da li ste zadovoljni koncentracijom pojedinih igraca na utakmici?

A ti kao neki novinar na konferenciji postavljas pitanje srcanosti odnosno zalaganja a mi smo realno zadnjih mesec dana odbranu podigli na odlican nivo(a bice i bolje).

A svakako ( mada normalno ne znam kako je na treninzima) ubedjen sam da posle odgledanog snimka raspravlja on sa igracima dugo i nasiroko.

Nismo mi jos uigrani, Renfro( izgleda da ce biti nosioc igre) pre 15 dana stigao, Jankovic pre 7( a i on izgleda da ce biti legitiman igrac u rotaciji). Jos treba da se poslaze, pa da budemo ravnopravni u tom plejofu koji cemo izboriti. Uvek sam umereni pesimista , ali eto ovoga puta imam drugaciji osecaj, mislim da ova ekipa moze, a da trener zna , i da cemo u najvaznijim utakmicama igrati dobro, a za koliko ce to biti dovoljno ne zavisi samo od nas.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Kad su to Željko i Dule kritikovali igrače na konferenciji?

Evo recimo Zeljko ovde posle poraza od Sijene pa Prokoma u EL. Nije ih imenovao ali je opleo po njima. Te godine kasnije su postali prvaci evrope.


Dule je secam se pricao o Erdenu kad je bio. Govorio je da ima problema prilikom uklapanja da slabo trenira u sustini da je lenj. To mi je sad palo na pamet.

E tako i Trinkijeri treba da uradi po meni a ne kad ga novinar pita za Vanju Marinkovica sto slabo igra da odgovori u fazonu "ko kaze da igra slabo" pa jesmo li mi slepi pa ne vidimo ili smo glupi pa ne kapiramo.

Slazem se da smo nivo odbrane podigli slazem se da igraci igraju srcano i da je odbrana podignuta na mnogo visi nivo. Isto tako mislim da i kako se prica o dobrim partijama treba da se prica i o losim kod pojedinih igraca.
 

!Rastko!

Grobar
Учлањен(а)
29.01.2007
Порука
439
Reaction score
331
Локација
NBG
Sto se tice ovog snimka konkretno, Obradovic nije ni jednom spomenuo ime igraca na koga misli. Odigrali su lose dve utakmice, neki igraci nisu imali koncentraciju itd.

A sto se tice nas, ako budu igrali lose, ako ih bude bolelo uvo da se bore za dres koji nose, pa onda da opljune po nekom igracu ili po celom timu. Vanja ocigledno ima problem u glavi i nece to ispraviti time sto ce da ga opljune na konferenciji, pogotovo sto je mlad igrac. Pitanje novinarke uopste nije bilo na mestu, a onakav odgovor je i zasluzila.
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.018
Reaction score
3.172
Локација
GG 1978
Zagor je van forme ali ocigledno da njemu kao i u Megi a i kod Čanka odgovara kosarka trči pucaj,igra na puno poena.
On je najači u tranziciji kad se zaleti, sad je u grču.
U pozicionim napadu je 50% manje opasan.

Za 3 četvrtine damo 38 poena ,zadnju četvrtinu 30 kada je proradio šut.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Da se ne lazemo nisu ni oni napadacki briljirali, realno su uz neki osrednji procenat suta mogli da odu na 40 razlike kako smo igrali prve 3 cetvrtine. Za svojih 37 godina i od 1991 kako gledam KKP nisam gledao da nas neko tako zadavi u prvih 20 min kao ovi crnci ...
 

Kentucky

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2018
Порука
227
Reaction score
1.297
Локација
Western filmova
@nemanja-950 Ne znam brate i ja se pitam to isto. A verujem da ima bar dva igrača u ekipi, sa kojima se mora raditi kao i sa Bogdanom, Bertansom. Mora im se pružiti ta sloboda u odredjenim trenucima. Npr. Pejdž ima dobar šut. Statistika i procenti njegovog šuta za 3 zaista nisu loši. Marinkovića neću da spominjem. On mora neke druge stvari da popravi i konačno da prelomi u svojoj glavi.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Neko ovde reče da neće da se ponovo šut 0-10 za tri. Vanja je sada imao 0-4, ali on je ove sezone u evrokupu imao dva puta 2-8 jednom 2-7, jednom 3-9. Znači može on još i gore.
S druge strane nije da je njima sve ulazilo. Kikanović je samo jednom ove godine ovako loše sutirao. On je dečko na 15.5 poena u proseku. A mi smo ga sada ostavljali samog i to baš poprilično, stavljali ga u situaciju gde je lagano mogao da nas natrpa.

Bruka je da za 20 minuta igre ti šutneš samo 3 slobodna bacanja. I to sva tri Janković. Da ukupno imaš samo 2 igrača koja su sutnula bacanja, jedanog koji može da ih pogodi. To nema veze sa sudijama. Nego sa trenerom i akcijama koje su se pozivale.
Mi ni jednom nismo imali akciju koja bi se završila slobodnim bacanjima ili lakim polaganjem. Tj imali smo, onu jednu kad je novica asistirao, i dva tri pika Renfroa sa Jankovićem. I na kraju jedan Pejdza sa Lendeljom.
Što reče neko mi smo se na kraju vratili Mutinom košarkom. 5 vezanih trojki. 3-4 je šutnuo dečko koji je na 12% suta za tri ( iako u zadnje dve šutria 3-4 i 3-6). Lako je moglo da se desi da ostanemo na -20.

Nije problem što nismo pogađali. Problem je što nismo imali igru i koncentraciju.
Sad obratite pažnju na prva 3 napada. Onaj Robinson lagano istrčava od koša do koša, prolazi kroz 3 naša igrača, oni ga samo popreko pogledaju, i lagano poentira bez da iko pokušava da ga zaustavi. Sad uzmite i pustite utakmicu s Asvelom i videćete njihove crnce kako rade isto to. To je klasična kurcobolja i potpuna nekoncentracija. A nama se dešava redovno.

Onda zadnje sekunde četvrtina. Koliko puta nam se to već desilo. Da primamo jeftine koševe zato što nemamo koncentraicju u zadnjim sekundama. Takve stvari ne smeju da se dešavaju u ozbiljnim utakmicama.

Moram da pomenem Stefana Jankovića kojeg uvek pljujem. Prvi put je odradio dva tri dobra poteza. Ništa spektakularno, ali mnogo bolje nego bilo šta što je do sada odigrao po mom mišljenju. Ako ne računate šut.

Kad smo već kod tog šuta. Zanimljiva je stvar da Janković ima 60% u Aba ligu za 3 poena. I to su najbolji procenti u našem timu.

Druga zanimljiva je da Lendelj ima 40% u evrokupu a 32% u Aba. Što su dosta fini procenti za centra. Jokić ove godine ima manje. Ali od kako je došao Trinkjeri ne šutira. Mislim ne kažem ja da treba samo da šutira, on dečko na početku iz bloka se samo izvlačio na šut nije utrčavao, Trinkjeri ga je naučio da ide unutra. Ali treba i dalje po nekad kombinovati. Naravno kada imaš najbolju skakačku postavu na terenu. Ne uvek.

Pozitivno je to što smo se vratili jer tako rastu ekipe. I to što je samo 4 razlike. Tako da i dalje imamo šansi za prolaz dalje. Ali moramo da Dobijemo sledeću u gostima. Tu ćemo pokazati koliko možemo .
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487

Van forme je bio proslih 5, 6, 7 utakmica. Sinoc nije bio van forme, sinoc je bio kriminalan kako je igrao.

@_Shone_
Dijelim tvoje misljenje. Trinkijeri mora da prestane da brani igrace. To daje samo kontra efekat kod njih. Pojedini su se toliko uzdigli da pomisljaju da su nezamenljivi..

Glavni nas problem je taj sto smo ocajni u sutu za tri i u dalekim dvojkama. Akcije imamo, tu je Trinkijeri stvarno odradio dobar posao kad ih je ucio akcije. Medjutim akcije se mogu izvesti kada u reketu nisu svih njihovih 5 igraca. A sinoc je bio slucaj da su oni stalno stojali duboko u reketu. Zato nismo ni imali krsten prodor ka kosu.

Juce je pitao jedan kolega odje na forumu kako da se igra kada nam napune reket i provociraju sut za tri. Pa ima samo jedan nacin..
Da neki bek suter pogodi dvije vezane trojke. U sledecem napadu odbrana se igra na njega i on izvlaci jednog igraca iz reketa, njegovim trcanjem oko linije za tri poena i konstantnom pretnjom da ce opet uzeti sut za tri (ili daleku dvojku) sama obrana popunjavanja reketa polako pada.
-Medjutim mi u timu nemamo bek sutera.
Druge opcije na zalost nema. Kao sto smo mogli vidjeti sinoc ili protiv Mornara.

Druga veoma vazna stvar na kojoj Trinkijeri mora da poradi je kontra napad. Mi od 10 kontri realizujemo 2 ili 3. To da igraju djeca od 10 godina pa i da bude razumljivo..ovako meni je to velika katastrofa.

Marinkovic nije mlad igrac, prestanite to vise da pricate! Ima 22 godine. U njegovim godinama mnogi nasi igraci su igrali u NBA (Jan Veseli, Pavlovic, Nedovic, Vucevic....itd)
Nije ni neiskusan. Igra u Partizanu konstanto. Uprkos losim partijama on i dalje uzima previse minuta na terenu. On je kod nas bre jos od Duleta! Pa vidite koliko je to godina.
Zato se Vanji zahvaliti na svemu i pustiti Pecarskog da igra. Dati malo njemu sansu, da vidimo kako ce je on iskoristiti..jer je Vanji dato previse sansi i previse i prostora i vremena. Nije on kalibar za Partizan i tacka.

Zagorac. Sta raditi sa njim? Od dolaska Trinkijerija i uvodjenja sistema u igri on se totalno pogubio. Plus ga ni sut ne sluzi vise. O njegovim kontra napadima ne vrijedi ni pricati.

Velickovic. Super je on da bude tu kao neki covjek u strucnom stabu koji ce samo na treninzima da igra sa njima i koji ce da dize atmosferu u svlacionici. Kada su utakmicame bolje da ne ulazi vise u igru.

Gagic juce igrao samo jedan minut. Mislim da Trinkijeri mnogo grijesi sto mu ovo radi. Ali dobro. Vjerujem da Trinkijeri zna sta radi..

Ps.. Pozdrav za crvena govna sto citaju nas forum.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Monako je bio u gostima kod komsinice ranije ove sezone, i lepo je prosao. Tako da su imali jednu dodatnu dozu samopuzdanja pred utakmicu. Gledao sam samo da ostanemo ispod deset razlike prvo poluvreme ali smo je u zadnjim momentima bas pogubili. Drzali smo koncentraciju do one dvije nerealizovane kontre a posle toga smo se bas raspali i vidjelo se posto nismo uhvatili neki egal tu da ce stvari lagano krenuti u kontra smjeru. Drugi dio smo nesto kao i odigrali usli su neki sutevi zato sto smo vec bili blizu trideset pokusaja pa je nesto moralo da udje. Imali smo na utakmici devet suteva iz igre vise od njih. Nadskocili smo ih, imali vise asitencija i manje izgubljenih lopti, kad se podvuce crta dobili su na trojku jer su sutnuli 40% tacnije 9/23 a mi 11/34. Prakticno tu se istopilo onih nasih devet suteva vise iz igre od njih.

Trener se ponasa onako kako misli da je najbolje, i onako kako treba da postigne pozitivan efekat kod ekipe. Uostalom ako ima nekom sta da kaze treba to da uradi u svalcionici pred ekipom sto vjerujem i da radi pogotovo na poluvremenu a ne pred novinarima. Javno moze da kritikuje samo citavu ekipu nikako pojedinca. Psihologija nase ekipe je krhka. Nemas igraca za kojeg si siguran da ce ti danas dati potreban doprinos bilo ko moze da sutne 0/9 ili 0/6 ili da izgubi 6 lopti. Rekao je Trinkijeri da ce dolazak Renfroa da poremeti hemiju ekipe. i znao je sta prica. U ekipi se Zagorac postavio kao vodja, sad je lopta mnogo manje u njegovim rukama a vise u Alexovim. On se sada opet trazi i teze mu je da nadje svoju ulogu u necemo sto lici na sistem jer vise nema prostora za svojih 5min ludila gdje ga sve ide. Prva, pa druga povreda, sve se to akumulira tako da su mu stvari otezane dodatno jer je u padu forme.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.724
Reaction score
6.165
Gagic je retko neinteligentan igrac. I to malo sto je igrao odmah je bacio ciglu i ukanalio nas jos vise. Lepo rece Stojance pre desetak dana. Od brzog centra sa losom tehnikom postao je spor centar sa losom tehnikom i ja bih dodao totalnim odsustvom kosarkaskog IQ.
 
  • Like
Reactions: Zex

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.351
Reaction score
6.402
Локација
Novi Sad
Gagic je retko neinteligentan igrac. I to malo sto je igrao odmah je bacio ciglu i ukanalio nas jos vise. Lepo rece Stojance pre desetak dana. Od brzog centra sa losom tehnikom postao je spor centar sa losom tehnikom i ja bih dodao totalnim odsustvom kosarkaskog IQ.

Drugim recima: "ja da sam tol'ko treniro, ja b' do sad ćetr' ruke im'o"
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.020
Da su Vanja i Renfro dali po dva kosa, i da su sudije sudile posteno, mi bi ovo dobili. Sa onakvom igrom u tri cetvrtine, sa onakvim procentom suta, sa minusom vecim od 20 poena, mi smo bili nadomak preokreta...
 

kovac

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2008
Порука
418
Reaction score
524
Da Čilders nije zakucao posle promašaja Teodosića mi bismo bili u finalu Evrolige. Da je Bogdanović imao mu*a protiv Cedevite, Nolan Smit se ne bi ni dogodio.

Zanimljivo da od dolaska Trinkijerija mi nismo izgubili utakmicu sa 10 ili više poena razlike. Treba i to imati u vidu.
 

dominiramo

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
659
Reaction score
382
Naši su pogadjali i uspevali da urade nešto u napadu dok nismo sišli na 5 poena minusa. U tom trenutku imamo napad i još 2 minuta do kraja, mašimo dve skroz otvorene trojke, kod obe hvatamo loptu i onda greška pri dodavanju. U sledećem napadu Nidam daje trojku preko Džoka i time zatvara utakmicu.

Fali nam igrač kao što je bio stari Novica ili Bogdan, koji će u tim situacijama da preuzme odgovornost. Vanja je sve vreme bacao cigle, a pogadjali Džok i Ali, koji imaju skroman šut za tri. Ne znam dokle će nam se ponavljati ovakve situacije.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top