Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
btw

rezultate nasih mladih igraca za reprezentaciju Srbije moze ovde da komentarisemo, nakon prvenstva tema se zatvara i otvara se nova tema..
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.405
Reaction score
11.521
Локација
Beograd
Pecarski meni ne deluje spreman za seniorsku,musku kosarku. Ima meku ruku,ima i po skoji skok,ali u duelu nista,a i jos nije naucio da trci :) Moj neki utisak.
Pre bi malog Trifu ubacio u vatru. Opustenije deluje...
A sta nam je sa Pusicom,jel on ostaje ili...
Pecarski meni ne deluje spreman za seniorsku,musku kosarku. Ima meku ruku,ima i po skoji skok,ali u duelu nista,a i jos nije naucio da trci :) Moj neki utisak.
Pre bi malog Trifu ubacio u vatru. Opustenije deluje...
A sta nam je sa Pusicom,jel on ostaje ili...
Ne ostaje Pusica. Radiće Trinkijerijeva metla bas ovog leta. Veliko spremanje.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
@SpejsNigrutin nisu tačne ove statistike.
Ovde piše da imao samo 3 skoka u napdau. On kad počne da promašuje sam sebi napravi 3 skoka za 10 sekundi...

Daleko od toga da je loš, samo se plašim da neće ponovo imati mnogo prostora ove godine za razvoj kod nas. Nadam se da grešim, i da će da počne da dobija minute makar izlazio s 5 lične za 5 minuta svaki put.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Ljudi, ne pricajte ako niste gledali utakmicu.
Ja sam odgledao zbog Marka i Trife.

Naravno da je promasio neke suteve, ali i pored toga odigrao je fantasticnu utakmicu.

Pecarski je odigrao brutalno u napadu, davao je koseve iz levog i desnog poluhoroga, iz igre jedan na jedan, poludistanca, sut od table, trojka, kos faul, kos posle ofanzivnog... Kosarkaska klinika u napadu. Bilo je uzivanje gledati ga zaista. Po toj nekoj napadackoj raznovrsnosti i lakoci davanja koseva podsetio me na trenutak na matorog Gasola.

Interesantno je bilo videti reakciju jednog africkog centra, kada je posle 6 napada zaredom, gde Peca ubacuje iz svih pozicija, u driblingu, Marka udarila lopta u nogu i izasla u aut, a mladi ''francuz'' skace od srece, udara se u grudi, i zahvaljuje se bogu sto je silovanju dosao kraj :D

Inace, decko ima znatno veci talenat od Petruseva, onaj suvi talenat koji se ne moze natrenirati ni navezbati, ali to mu, nazalost, nece biti dovoljno da bude i bolji igrac od njega. Petrusev ima sve ono sto Peca nema, brzinu, atleticizam, snagu, i pritom je prilicno snalazljiv u reketu. A to je odlican paket i preduslov za veliku karijeru u danasnjoj kosarci. Ja mislim da je mali siguran putnik za NBA, dok je Pecarski miljama daleko od iste.

Tu dolazimo do njegovih nedostataka, koje su vidljivi i na juniorskom nivou.
Defanzivne kretnje, i gradjenje kosa.

Gledam ga i mislim se, ej covece, takav napadacki talenat, a toliki krater odbrambeno. Njega kao da boli kurac za to...
Peca sada ima 19 godina, ja nisam neki strucnjak sto se tice anatomije i razvoja, ali cini mi se da ne postoji mnogo veliki prostor za unapredjivanje njegovih defanzivnih kretnji i motorike osim eventualno da se poboljsa voljni momenat i to je to.

Ali mislim da itekako moze i MORA da intenzivnije pocne da radi na snazi, cistoj fizickoj znazi, i to pre svega, i najvise u donjem delu tela. Nece skoditi da unapredi i gornji istovremeno.

To je nesto sto je skroz izvodljivo. Pogotovo sto sada imamo ozbiljan strucni stab, i verujem da mu mogu spremiti kvalitetan program za ovo leto, kvalitetni strucnjaci, teretana, suplementi i gruvaj.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Ja sam odgledao sve tri.
Ovde sam sam komentarisao na početku ove, a Marko je nakon toga istina proigrao, i imao je dosta poena.
I to što si ti rekao raznovrstan napadački potencijal, talenat, veoma dobar osecaj za skok, meka ruka.

Sve to stoji, ali je činjenica da je on već koliko, godinu i po dana kod nas, a za to vreme je smršao 2 kila, ako je verovati zvaničnim podacima da sad ima 98. I sa trenutnom fizičkom konstitucijom plašim se da neće dobijati previše šansi ni ove godine.
Nadam se da grešim, jer stvarno dečko ima potencijal i talenat.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.743
Reaction score
19.188
Локација
Nickname
Zna li se koji smo nosilac?
Čini mi se da sam negde pročitao pretpostavke da smo poslednji, ali toga nema na ovoj temi.
 
Последња измена:

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Verovatno igrao onaj evro chelindz ili kako se zove ono najgore takmičenje, a tamo imao sve pobede...

Dal je moguće da nema gori od nas?
Bolonja bi morala da bude gora, ona nije ni igrala evrokup.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Misliš evro učinak u prethodne 3 sezone.

Mi smo jednu igrali fiba ligu šampiona, u drugoj smo imali koliko 2 pobede?

NIje nemoguće da je ovo na wikipediji tačno.

Osim što mi nije jasno kako je Bolonja bolja od nas.
 

revolution

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2019
Порука
28
Reaction score
58
Локација
beograd
cini mi se da ce peca imati problem....nikad ne skace najace sto moze....na snimku je imao dve situacije gde treba da zavrsi levom a on zavrsava desnom....kad dobije loptu gleda samo kos, saigraci ne postoje....u seniorskoj kosarci jedan dobar odbranbeni igrac ga resava....ima nekih stvari koje se mogu nadoknaditi...nedostaje mase i nedostaje voljni momenat za odbranu i ubrzanje nogu.....voleo bih da nisam u pravu.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Pa to sad da gleda samo koš baš i ne stoji.
Jer je on dečko u ogromnoj prednosti u odnosu na konkurenciju, nema razloga da ne gleda koš.
Čak i kad promaši ima 50% šanse da uhvati loptu protiv njegovih vršnjaka.

U seniorskoj košarci naravno neće moći da radi takve stvari...
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.734
Reaction score
12.749
Локација
Nedodjija
Zaboravljate da Peca ima samo 19 godina..

Naravno postoje igraci koji u tim godinama vec mogu da igraju seniorske minute, ali takvi su retki.. Bice Peca odlican igrac, samo mu treba davati prostora malo po malo..

Odlican napadacki repertoar. :clap:
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.668
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Naročito je nezgodna pozicija centra kad si klinac.
MIlutinov je bio jedan od retkih koji je mogao u tim godinama da ima neke minute na ozbiljnom nivou.

Verujem da bi Trifa sad bez problema mogao da odigra 10tak minuta a da to ne bude baš preveliki hendikep.


Kad smo već kod naših mlađih šta na kraju bi sa Pažinom? Jer ga oteše ovi ili?
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.171
Reaction score
9.882
Локација
underground
Zadnju informaciju koju sam ja procitao u vezi Pazina,je da je odbio ugovor sa Partizanom,ali da nije prihvatio ni ponudu cigana,nego da trazi klub u inostranstvu.Ali to je info od pre20 dana,ne znam da li je bilo sta u medjuvremenu,jer se ne pise vise o njemu.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.949
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Problem mladih unutrasnjih igraca je sto kada ih protivnicki centar, krilni centar namazan i jaci unese u reket mi gubimo poene u serijama.
To se videlo ove sezone do pred kraj kada je Novica maltretirao Simanica.
Druga je stvar, prevedite ove njegove poene u seniorsku konkurenciju, mozda koji otpadak i onaj pnp, sve ostalo pored prosecnog aba liga centra ne bi mogao da da.
Ne kazem da od njega nema nista, ali za igrace njegovog tipa problematican bude prelazak u seniore.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Za Pecarskog je bolje da predje na vreme u basket 3v3 ako ne planira da radi na sebi i svom pristupu... Kad predjes u seniore, igrica pocinje ispocetka. Mozda si u omladincima bio pri vrhu, ovde kreces od dna, pa izvoli bori se momcino.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top