Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Do sada su rezultati vrlo dobri.
Brine me igra generalno, igraci su nedefinisani, lider se ne nazire, ne vidim da iko napreduje.
Posledice preuzimanja u odbrani se surovo reflektuju na defanzivni skok i kontranapad, a mi smo negde ekipa rodjena da trcimo kontre.
Ma sve mogu da progutam, ali def skok, pa to je osnova ozbiljne ekipe.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.262
Reaction score
10.608
Локација
underground
Malo me nervira ponovo mlitav ulazak u utakmicu pogotovo protiv ovih uslovno receno slabijih ekipa. Mozda je to normalno za ovu fazu sezone kad dobijamo rutinski onog trenutka kad malo pritegnemo u odbrani Ipak 51 primljen poen za poluvreme je previse ,iako je 26 poena u drugom poluvremenu i pogotovo odbrana u zadnjoj bila na nivou ,popravili smo malo u ove dve utakmice i efikasnost koja je brinula.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.156
Reaction score
3.672
Posledice preuzimanja u odbrani se surovo reflektuju na defanzivni skok i kontranapad, a mi smo negde ekipa rodjena da trcimo kontre.
Tacno.
Nije mi samo jasno zasto nasi visoki igraci ne iskacu kao pomoc u bloku, vec preuzimaju igraca.
Razumijem koncepcijski rizik kada se radi o Megi ili Krki, ali ova preuzimanja svi-sve nesto precesto igramo. Kvalitetni plejevi ce ovo znato da iskoriste.
Druga vezana utakmica sa dobrim sutom. Rezultat odmora ili slabiji protivnici, nebitno. Raduje me ovaj napredak.

Ako Reding stvarno nije dugo igrao, onda ovo prikazano je sasvim ok. Sut manje-vise, dobro je to sto napada reket i otvara prostor bekovima.
Malo je nedostajalo da se pospem pepelom nakon onog TV Partizan klipa sa Bricom, ali on citavu karijeru ide korak naprijed - dva nazad..

Utisak veceri, Tomas. Bio sam zabrinut nakon one izjave Trinkijerija pred Krku, ali sada je sve ok. I kada nije motivisan, igra odlicno.

Sve bez Jaramaza i Trifunovica.. jbt nema vise mjesta na klupi pa se rotiramo :)
edit: zaboravih Pejnersa.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ta preuzimanja forsira pola trenera u evropi. Evropska kosarka vise nije ono sto je bila, sad je puna atletski mocnih igraca kojima nije nikakav problem da isprate beka. Mi smo tim i pravili za to, to je velika prednost undersize centara i agilnih krilnih centara. Zato to ne moze da se radi sa Novicom u timu i zato je na jednom tajmautu Miloje trazio da se napadne bas on u piku.
Kad imas na terenu recimo Tomasa i Mozlija, sto je najcesci slucaj, svaki od njih bez problema moze da sacuva igraca sa loptom u piku. Mega npr. to nije mnogo napadala, vec su se trudili da koriste drugi mismec iz tog pika, pa su je gurali pod kos, dok smo mi skupljali. Opet, sem u skoku to nije mnogo znacajan hendikep, u svakom slucaju znatno manji od toga da nam izbace celu odbranu ako zajebemo u iskakanju. Uostalom, ako je sa loptom dobar suter, rizikujes sut koji kod preuzimanja ne rizikujes gotovo ni malo.

Sve u svemu, izbor trenera. Ako je to radio cak i sa Lendejlom, pa i Gagicem, prosle sezone, ne vidim kako je to problem sada sa ovim igracima.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.262
Reaction score
10.608
Локација
underground
Preuzimanje je osnova Trinkijerivog sistema,ekipe koje su u stanju da preuzimaju imaju u startu veliku prednost i mnogo ekipa to forsira.Mi sa skokom u odbrani nismo imali vecih problema u vaznim utakmicama ,i mislim da smo statisticki u toj kategoriji dobri.problem smo uglavnom imali u utakmicama u kojima smo usli labavije sa energijom.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.925
Reaction score
26.698
U sportskom smislu, u odnosu na proslu sezonu rezultatski u ovom momentu stojimo neuporedivo bolje. Osvojili smo jedan trofej, prosli grupnu fazu u evropi, medju cetiri u aba ligi koja obezbedjuju po...nije lose.
E sad, to nije ono mesto gde Partizan mora da bude, a to su evro liga i celo tabele aba.
Igra, pa prilicno zabrinjavajuca u vecem delu, ali rezultati su ti koji za sada, donose mir. Za sad...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.684
Reaction score
22.971
Локација
Академија
Тринкијери је већ рекао како мора да пази на то да је сезона дуга и да се морају сачувати играчи од повреда до краја сезоне. Прошлу утакмицу је одмарао Пејџа и Томаса, јуче Јарамаза и Пејнерса. Добро је докле год се може тако да се неки играчи одморе а да се то не осети превише у игри. Мислим да их не одмара толико због умора сада када је пауза у ЕК него једноставно хоће њихове минуте да расподели на остале који иначе имају мању минутажу. Једино за Пејнерса нисам сигуран да ли га је одмарао или се и њему спрема сличан сценарио као са Парахоским. Рединг се лепо показао јуче, сасвим солидно за прву утакмицу. Није још на нивоу који се од њега очекује али не сумњам да ће бити још бољи. Од среде понов креће ритам од две утакмице недељно.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Из утакмице у утакмицу се понављају исте грешке. Још увек нисмо успели да од почетка наметнемо јак темпо, него на старту уђемо у минус па после јури резултат.
Примити за једно полувреме од Меге 51 поен је превише.
У Еврокупу би ово био пораз. "Мали" Симоновић из Меге ми се свиђа, волео бих да га видим код нас, али знамо да зализани има алергију на наш клуб.

Ридинг има лагану руку за три, биће добро појачање.

Најјачи утисак текме је био када смо скандирали "Силов'о си Звезду Милоје", а официјелни упозорава навијаче на фер и спортско навијање, а ми онда још јаче! ::)
А онај Милојев осмех...!!! ::)
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Da ne pišem na onoj temi za region, ovde ću. @JasminaT Ljudi su bili razočarani zato što je najavljivano kako je odvojen solidan novac za pojačanje na beku i da će to biti baš bek šuter, otuda i razočaranje kad se otkrilo da će to ime biti Reding. Zbog toga sam najviše bio razočaran jer sam očekivao klasičnog šutera. Mislim da će on unaprediti našu igru, protok lopte, razigravaće ostale igrače, to je sve ono što je trebao raditi Peiners, da kreira sa pozicije 3 i da pogađa kad je sam na liniji 6.75. Pravo pitanje je zašto odmah nije doveden kad je bio slobodan? Mogli smo imati njega od početka sezone i sad smo mogli tražiti tog famoznog šutera ali dobro šta bi bilo kad bi bilo. Posle Cibone Uroš Trifunović imaće pravo igranja i pitanje je šta sa njim ili još bolje pitanje šta sa Peinersom onda?

Lider na bekovskoj poziciji fali i to je evidentno, kad nikog ne ide da povuče ekipu. Nadam se da će se neko kako sezona bude odmicala iskristalisati u vođu, od Voldena npr očekujem da podigne svoje procente šuta. Imamo do februara vremena za trening u Beogradu i ispravljanje grešaka i podizanje procenata.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Jel se zna gde igramo protiv Igokeje i Primorske? Pionir ili arena?
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.267
Reaction score
18.286
Локација
Kej Republika
Sledi nam odlican raspored u ABA Ligi. Da se dignemo jos malo i da se juri prvo mesto. Bice daleko lakse sa prvog mesta ganjati se gamadi.
Na ovo treba dodati i utakmice u EC-u. Ali u ABA prva utakmica van Beograda tek za par meseci.

Trening, krv i znoj!

15.12. Cibona kuci
18.12. Limoges kuci
03.01. Mornar kuci
10.01. Cedevita kuci
17.01. fmp zeleznik stala
24.01. Zadar kuci
31.01. garavi pionir
07.02. Buducnost kuci
28.02 Krka tamo
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top