Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
zbog čega moj trener nakon TO bira izvođenje lopte sa polovine terena protivnika

Vidi brate, zaboli me racku za čergare i slažem se 1000% sa tobom. Međutim, na 8 sek, pri prednosti nije ni tako nelogično uzeti napad sa svoje polovine. Senilac je razmišljao da mi pravimo brz faul (jer šta bi drugo). Kada krećeš sa svoje polovine, teren je "veći" i ima više prilike da se "beži od faula" i drži lopta bar 3-4 sekunde pre tog očekivanog faula.

Faul u napadu je poslednje što im je trebalo a i jakoooo se retko desi. Pametne ekipe se pre odluče da "izgube" loptu zbog isteka 5 sek. nego da naprave faul. Mi bismo imali onda 8 sek. da organizujemo napad (mora da se potroši vreme pogodio koš ili ne). Faul u napadu zaustavlja vreme i daje ekipi koja gubi 2 bacanja. JBG mlad je to klub iz predgrađa BG-a, moraju oni još da se uče košarci...
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Mislim da ti nisi lepo pročitao moj upis brat :D
Citirao si deo sa kojim se ne slažeš, a onda ponovio ono što sam već napisao :buhaha

Konkretno u ovoj situciji, jedina prednost uzimanja napada sa protivničke polovine terena je eventualno lakše postavljanje blokova za bekove. Mislim da je i samo uzimanje TO velika greška nakon trojke Pejdža, lopta se izvodi odmah na nepostavljenu odbranu, i tako se ukrade još koji sekund.
Ali to su neki moji rezoni.

Drugi deo poruke nisam baš razumeo.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Nema potrebe nesto objasnjavati RSB botovima, oni ozbiljno veruju da je drzava protiv njih, a da je jedini razlog sto imaju veci budzet jer su ranije uzeli pare od sponzora i da je Corava picka finansijski mag, a niti jednom nisu zasluzeno izgubili, a da Beronove korake niko nije mogao da vidi uzivo pa su zato sudije pogresile. To je kao kad se objasnavas sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo a onda te dobije na iskustvo. Ti mitomani i te ovce su olicenje svega sto ne valja u ovoj jebenoj drzavi i zato nema vajde objasnjavati kosarkaska pravila buzdovanima kojima je kosarka do pre par godina bila "nebitan sport koji ionako niko ne gleda". Kada ovo zlo nestane i oni dobiju ono sto su zasluzili isti ti ce opet tu pricu vrteti i pricati kako je Corava picka ustvati Corava grobarska picka, a Pickousti huligan sa juga...Pusti te budale, nase je da im jebemo mater na terenu i da uzmemo Evrokup i zatvorimo im Evroligu na 5 godina pa nek se jebu!
 

Tolle

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
815
Reaction score
2.772
Faul u napadu zaustavlja vreme i daje ekipi koja gubi 2 bacanja.

Ovo nije tacno. Faul u napadu daje protivnickoj ekipi samo posed lopte, bez obzira na bonus. Maltene je svejedno da li je faul u napadu ili istekne 5 sekundi, osim naravno sto se u prvom slucaju igracu upise licna greska.

Verovatno te je zbunilo to sto se cesto faul napravi na skoku pod protivnickim kosem, pa za to protivnicka ekipa dobije bacanja jer se to vise ne smatra faulom u napadu. Tako su npr. izmislili onaj faul Stimcu kako bi Mozli, kao najslabiji suter, isao na liniju.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ovo nije tacno. Faul u napadu daje protivnickoj ekipi samo posed lopte, bez obzira na bonus
Daaaaa zajebao sam se... A uvek se tu sjebem, čak sam se i u toku tekme sjebao. Kontam, ispunjen bonus, svaki faul su bacanja a smetnem sa uma da faul u napadu nisu bacanja već lopta sa strane. I uvek se tu zajebem iako naravno - znam pravilo, poletim na liniju za sl bacanja :D
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.514
Reaction score
13.070
Локација
Yaoundé
Ali smejao se posle. Doduše, Beron nije video samu scenu, ali video je osmeh. Sve jasno. :D
Nezgodna stvar ta facijalna ekspresija...

Markus je inače poznat kao vrlo ozbiljan i natmuren tip...

15693121905d89cdbee9a39.jpg


... samo je Rašon Tomas veći mrgud od njega...

15693122695d89ce0d57903.jpg
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.887
Reaction score
26.024
Jos jedna kradja, sut za tri poena na dve sekunde do isteka napada, i to iz kornera je klasicno krsenje kosarkaskih pravila. Hvala sudijama, trofej je njihov koliko i nas! :D
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.071
Reaction score
36.057
Jebem ti pauzu, mada trener i igrači verovatno ne misle isto. :D

Koliko malo treba da navuku čoveka, gori su od najgore droge.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Jedan mali troubek. Kad smo kod Drobnjakusa da se malo vratimo unazad, ciganpanterija se često poziva na to kao neku "krađu". A pre toga je prethodio čist faul nad Tripkovićem koji nije sviran.

Još 10 dana do sledeće utakmice...
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
Taj faul je trajao tri sekunde i nije bio jedan već dva faula, produženi faul ako se tako kaže... A i sam Drobnjak je objašnjavao da li je noga bila u vazduhu, u terenu, van terena, prilikom prijema i izbačaja, tako nešto, uglavnom je taksativno naveo zašto NIJE bio aut...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top