Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Kako je izdominirao tad. Steta sto je idiot potpuni i sto se posle nagojio, mogao je da napravi bas ozbiljnu karijeru na pokretljivost.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Screenshot_20200412-201915_Gallery.jpg

Na klupi Bo, Kecman, Gagi, Luča, Žo, Peković, Jan.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Ne znam sto toliko stavljate Bertu, ako se misli na ucinak koji je imao kod nas, a ne dalje karijere.

Lucic imao 3 puta veci uticaj od njega u to vreme njihovog igranja kod nas. U mnogo utakmica je bio nekostantan.

Isto za Mekejleba je moralo biti mesta uvek u prvoj petorci, bio motor ekipe koja je ostvarila jednu od najboljih sezona ikada.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Sto niko Dzavaija ne stavi. Tu zver bager nije mogao pomeriti.
Kad ga gledas kako se zadise imas osecaj kao da ce srcka svakog trenutka da ga strefi.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација
Teško je izabrati najboljih 5, jer smo i u 21. veku imali na svakoj poziciji barem 2 top EL igrača.

Na kecu će prvi izbor 90% nas (uključujući i mene) biti Bo Mekejleb. Međutim, skoro jednako omiljen je meni bio Kurtis Džerels, a pored njega prvoklasni plej je i Najdžej Vilijams-Gos. Freddy House je takođe in the house.

Oduvek smo bili prepoznatljivi po legendarnim bekovima, tako je i danas. Bogdan Bogdanović svakako ulazi u tu kategoriju iako je na pola karijere, a tu je i Dušan Kecman. Gagija Milosavljevića su povrede sputale da bude najbolji two way bek u Evropi i legenda EL, ali je i dalje pri vrhu. Saša Pavlović je klasa, a Vanja Marinković je u konstantnom usponu, koliko god to zvučalo mnogima netačno i čudno. Biće odličan EL bek. Uroš Tripković je najbolji onaj klasičan bek šuter kojeg smo imali ovog milenijuma.

Trojka je kod mnogih rezervisana za Vladimira Lučića, sasvim opravdano. Fizikalije na nivou vrhunskih NBA igrača, procenat masti ispod 4% koliko se sećam. Davis Bertans kao "oversize" šuter kao Durent, samo što izlazi iz blokova u stilu bekova, Jan Vesely iz perioda 2008-2011 kao krilo koje ima prosečan šut, ali jednu od najboljih odbrana na toj poziciji u EL.

Na četvorci je prirodan izbor postaviti Lovernja, koji je svakog dana dok je igrao kod nas bio bolji igrač u odnosu na prethodni dan. Međutim, tu je meni možda i omiljeni stranac Lorens Roberts, mašina, borac, skakač, bloker, pa i šuter kad treba. Novica Veličković iz prvog mandata, EL zvezda u usponu, jedini uz Bogdanovića izabran iz naše ekipe.

Na petici po meni mora biti Nikola Peković, ali Partizan je poznat i po dominantnim centrima. Aleks Marić je odigrao tu jednu sezonu na nivou Pekovića, kao da je njegov duh ušao u Marića. Dejan Milojević, undersize centar, tenk.

Uzeo sam obzir pozicije na kojima su igrači igrali dok su bili u Partizanu. Danas je Veseli centar, Miloje je više bio krilni centar, Bertans igra četvorku, a neki igrači poput Bogdana, Kecmana i Milosavljevića mogu igrati sve od 1 do 3, ali im je prirodna pozicija na beku.

Bogatu istoriju imamo, ovi igrači su bili malčice bolji od ostalih, ali još je tu mnoštvo odličnih igrača...
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Pod jedan Kecman ne moze nikako biti jer je posle oprostajne utakmice klub tuzio za 10.000 evra. A pekovic on ne sme da se pojavi u Pioniru ili Areni vise, svi znamo kako je oterao DULETA zarad licnog interesa. I naravno za Novicu mora imati mesta vodio nas je u top 8 evrolige,toliko trofeja, evrokup sad vuce ka tituli. Tu je kad je najteze. Tako da: Mekejleb,Pavlovic,Lucic,Velickovic i Miloje. Nema mesta nazalost za Veselog i ljudinu Milenka Tepica koji je igrao kao profesor u prvom mandatu. Bogdana sam izostavio jer kako je Dule rekao on je imao duznost da klub ostavi u Euroligi.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.289
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Mi smo se tu malo zaigrali, pa gledamo to kao najbolju petorku u prethodnoj deceniji, a parametar bi trebalo da budu njihove igre u Abi.
Tako da bih ja tu najviše gledao na njihov uticaj na osvajanje titula. S tim u vezi recimo mislim da je greška što se niko ne seća Kamingsa.
Meni lično možda i omiljeni stranac, jezivo dobar igrač, i jedan od ključnih u sezoni 2006. Ako se ne varam u finalu je strpao originalnom fmpu tipa 25,26 poena.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ja ne mogu da izaberem 5. Previse ih je. Sem Dzerelsa i Slavkana sve ove koje ste stavljali stavljao bih i ja. Na tim bekovskim pozicijama je zgusnutno, mada bezveze mi da niko ne pomene Tripkovica. Jeste da je uvek imao svakakvih mana i da je uvek bio osporavan, ali je suterska zverina. Pa ne znam, Aleks Maric, prototip ovih danasnjih centara. Taj njegov p&r sa Bo-om je savrsenstvo koje ni danas niko ne bi mogao da zaustavi. Bou su bezali ispod bloka redovno i opet nije moglo nista da se uradi, ludacko ubrzanje.
Onda Lazme, taj osecaj za igru coveka kome ruke idu do kolena je neprejebiv.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Lester Mccalebb - Bogdan Bogdanović - Jan Vesely - Dejan Milojević - Nikola Peković


Erekcija sama kreće pri pomisli na ovu odbranu i ovaj napad! :D
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.585
Reaction score
13.538
Локација
Yaoundé
Да су нам дали могућност да саставимо свако по три петорке, онда бисмо могли направити комбинације тако да се не огрешимо ни о једног играча. Овако....
Upravo to... Odustao sam kada sam video gužvu na pozicijama 4 i 5: Novica, Žo, Marić, Veseli, Bertans, Lazme, Luković... Ni na spoljnim pozicijama nije mnogo lakše...

Jbg, ne mogu da isključim emocije... Recimo, Lazme je bio samo jednu godinu kod nas, ali kad se setim ove fotke pred prvu utakmicu plej-ofa u Tel Avivu 2010...

lasme-bozic.jpg
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
1586860679928.png

Evo i objašnjenja mojih izbora :)

Jerrels mi je na play-u jer takvog igraca koji pravi razliku na toj poziciji, bar u ABA ligi nismo imali. Te sezone nam je doneo 3 trofeja.
Izbor Bogdanovića mislim da ne moram da objašnjavam, mada bih možda, što se ABE tiče mogao i nekog drugog da stavim na to mesto, ako bih se vodio time šta je u ABA ligi uradio.
Vesely na trojci je igrač koji je najveću razliku tu pravio u oba smera.
Milojević i Peković - KAKVA SILA OSOVINE!

Ljudi moji, listam samo igrače koji su bili kod nas u poslednjih 10 godina. Evropa se tresla svakako, i opet će ako Bog da... Ali! ! ! NEOPISIVO MI JE ŽAO ŠTO NISMO MOGLI DA ZADRŽIMO SAMO IGRAČE KOJE SMO MI STVORILI.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top