Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Prvo da mi nju u ovom formatu osvojimo pa neka se gasi :D :D :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Mi treba da jurimo licencu za EL ne samo učešće jer i sam ulazak ne donosi mnogo ako nisi u TOP 8 . Ljudi gledaju sa ugla košarkaške istorije, navijača, hale, itd ali koga trenutno osim nas boli uvo za to jer u kapitalizmu je jedino i isključivo bitan novac i profit.
Ovo je poenta svega oko EL.


A što se tiče fibe lš, ovaj tekst je dovoljan.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.208
Reaction score
6.986
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Mislim da je za nas ubedljivo najbolji sistem bio onaj gde su prvo bile grupe po 6, od kojih 4 idu u grupe top 16, 1/4 finale, final four.
Jebeš ovo na svaka tri dana, nema tu draž. Da ne bude zabune, kao što kaže gore Spalding, daj da osvojimo i u ovom formatu :D
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Ovaj sistem je komercijalan. Vise utakmica znaci i vise love u Jordijeve dzepove. Klubovi i igraci koji iznose citav taj "show" ne dobijaju dovoljno al i ko im je kriv, sami su birali privatnu ligu. FIBA ako ikad uspije da okupi najjace klubove u svom takmicenju morace da napravi ozbiljan sistem u vezi finansiranja i pravila oko toga ko ima pravo ucesca na osnovu plasmana u domacim takmicenjima. Ovo trenutno sto se desava je jedno ludilo koje unazadjuje kosarku, pogotovo na Balkanu. Ako se ovako nastavi kad tad cemo ostati bez mjesta u EL kroz ABA ligu. Da opet podsjetim, to mjesto ni sad nije 100% sigurno.
 

milanspasic91

Početnik
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
83
Reaction score
105
Локација
Baric
Najjaci sistem 4 grupe, 6 ekipa. To je meni topina, bilo bi dobro da sledece sezone bude taj sistem, taman da se i prosiri EL i Djordi uzme koju kintu za prodate WC.
 
  • Like
Reactions: BaX

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Partizanu ne samo da je mesto u Evroligi, vec je davno po tradiciji, uspеhu i navijacima zasluzio licencu ( da ne pominjemo istoriju davanja Prokomu i sve ostalo).Plasim se da ce Jordi gledati da klubove sa Balkana istisne iz EL i sam je nekoliko puta isticao da ce se gledati da se trziste EL siri u Francuskoj i Engleskoj.Ako udje Gasprom onda i na Rusko trziste.
Ako kojim slucajem izvisimo ove god za EL ne treba( bar ne jos uvek ) preci u Fibina takmicenja ( i ako smatram da ce fibina bcl vremenom samo jacati, daleko je od EL ali sa EC apsolutno vec sada moze da se meri po jacini).
Ono sto po meni ne smemo dopustiti jeste da postanemo klub sledeca sezona
Smatram da se zanemaruje pitanje kls i aba lige.Ja na prvom mestu hocu titulu na Jadranu i u Srbiji a u Evropi dokle doguramo.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ljudi ne bih da se ponavljam ili mračim ali NAJJAČI klubovi, njih 11 sa A licencom ima za cilj da se NE TAKMIČI već samo učestvuje u Evroligi. Žele da samo učešće u EL bude dovoljan "uspeh" i prestiž po sebi. Time oni umesto sav novac u tim, veći deo mogu da ulože u "njihovu EL" iz koje opet zajedno dele profit koji su obrnuli.

Dakle, "nećemo da se borimo jedni protiv drugih, pravimo se elitom i učinimo publiku zadovoljnom samom činjenicom da imaju privilegiju u gledanju EL" Publika koja "gine za klub" nema zašta ginuti - sve se manje-više zana i pre početka sezone. Onda će prestati frenetično navijanje a košarka će postati "pozorište" ili u najboljem slučaju "EU NBA". Košarku će sa tribina gledaati BOGATI, čiji će novac delom završavati u "EL cirkusu" a delom se re-investirati u tim.

ABA je sa druge strane takođe kurton liga prodata Evroligi da na nju liči. Dok će EL da uništi "A licenca", ABA ligu će uništiti privatni klubovi koji nemaju navijače: COL, MEG, IGOKEA, FMP.... Istovremeno: zvezdu (mi ugasili, hvala Bogu), Cibona (uništena), Zadar (uništen), Split (POP84.Yugoplastika, davno uništeni), Bosna (uništena). Jedina USPEŠNA privatizacija u okviru ABA su MOR i BUD koji i dalje imaju svoje navijače i posebno BUD još uvek ima takmičarske namere. Od privatnog FMP 1 i FMP 2 su uspeli da fingiraju "zvezdu" uz pristanak gomile onih koji će lakše pojesti govno nego priznati da ih je Partizan na čelu sa Duletom ugasio.

Kako god okrenemo, EL i ABA glume elitu svaka u svom domenu, rešavaju pobednike još za zelenim stolom i čine samo "takmičenje" obesmišljenim a umesto navijača na tribinu dovode bogataše od kojih treba da zarade. Međutim, to je FAZA u "razvoju" košarke (neokapitalističke". Ili će se iz ovoga izroditi nešto dobro, ili će se sve raspasti pa se krug vratiti na početnu tačku. Partizan jeste košarka i hteli mi to ili ne, moramo učestvovati i pisati istoriju kao i do sada.

"Sve će se ovo jednom lane zvati"
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
838
Reaction score
508
Tacno tako. Samo i jedino ih lova interesuje kao i zabarskog prevaranta Djordija. Ocigledno klubovi nece da igraju dalje a on gura po svaku cenu jer ne moze da naplati pare od TV prava. Fali mu neki procenat utakmica. U fazonu mora 75% da se odigra a odigrano je 72%. Tako neka razlika.
I kao sto rekose system i Matke 22 nasa poenta je da dobijemo licencu sto zasluzujemo a i odavno smo vec trebali da imamo.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@Nikola_G pretera ga brate... Nije poenta da po Evropi ne valja. Samo sam rekao da se piše istorija kojoj mi moramo prisustvovati i u čijem pisanju moramo učestvovati a da li će izaći sve na nešto dobro ili će točak istorije da se vrati na neki početak, ostaje da se vidi.

Želi se profit nezavisno od sportskog rezultata to je ono što meni lično smeta u ovom konceptu. Žele bogate na tribinama, veliki broj utakmica u toku sezone ali ne žele da imaju nad glavom navijačke grupe koje pitaju za takmičarski rezultat. Zato se teži ukidanju takmičenja i želi se nametnuti da je samo učešće u EL merilo uspeha. Dakle, umesto takmičenja za trofej, samo učešće u EL je postalo trofej sam po sebi.

Možda ovo i nije bukvalno tako za one najbogatije ali se za ABA područje već danas počelo tako interpretirati. Jedini koji u košarku mogu uneti "faktor iznenađenja" su PARTIZAN i ŽALGIRIS, trbalo bi od blata da nas prave i da nas plate bar milionče da uzmemo učešće u EL.
 
  • Like
Reactions: BaX

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Sad će on da nam javi kako nastavlja borbu kroz institucije i kako još nije ništa završeno! Možda dobijemo i podršku sa najvišeg mesta pa nas Đordi ipak pozove :banghead: to bi bio baš koristan obrt u svakom smislu...
 

ImaJedanTim

Grobar
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
441
Reaction score
19
Sta se desava sa ABA ligom, kakve su sanse da smo mi sampioni? Ako ce klubovi da glasaju, onda nista od toga.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.132
Reaction score
17.817
Локација
U Kinšasi
Ne znam šta očekujete od limara. Oni koji se u ovoj zemlji zaista bore protiv vlasti, ne mogu ni kurcem da mrdnu. Limar ni ne pokušava da se bori, jer on je vlast. Čovek nije video korake bilija nabijemganakurac berona, sad će tu kao da im minira evroligu. Imali smo izbor, da se lepo ljudski ugasimo, ili da živimo u doba SNS, kao SNS klub, kao uostalom što je sve u ovoj državi. Izabrali smo ovo drugo, tako da ćutite i trpite, a ne da kmečite kao neke babe. Proći će i ovo njihovo, da mi gledamo da se ne sramotimo baš previše.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top