Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Швабо

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
170
Reaction score
761
Локација
Добој, Република Српска
Прелепа победа! Тачно онако како и треба, због безобразлука криминалца из Лакташа(али није то тема овог форума). Свима је очигледно већ дуже да нам недостаје центар. Ови су то користили максимално. Нисам имао неки угао за гледање иза коша, али Смајли баш дјелује моћно. Да га само здравље служи. Биће то свее одлично на крају. :partizan-fan:
 

MiM

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2018
Порука
164
Reaction score
971
Локација
JNA
Auu, sto pre treba zaboraviti ovu utakmicu kao navijac , bas je lose bilo , a oni treba da je vrte ceo put do Beograda da se malo dozovu pameti.
Kakav rolerkoster emocija , uhvatim sebe u minutu da se lupam po glavi , kiptim od besa i onda u istom tom probije Mur i Smajli iz coska da trojku osmeh , posmatraju me ukucani kao psihijatriski slucaj , onda oni nama prodaju istu akciju prodor Josilo iz coska pakao bacam deciju lol lutkicu ka televizoru ... Ne znam , neverovatno , pobedili smo i to samo zahvaljujuci onim navijacima nasim tamo.
Atmosfera kao u Pioniru da igramo svaka cast svima iz hale , vasa pobeda .
Mi smo protiv Cibone i posle protiv Krke kuci delovali kao da se uigravamo da funkcionise sve bolje , lepo je to sve izgledalo u tom momentu , i od tada do ove utakmice dosta mucenja i oscilacija . I da izgubimo nije strasno , poraz ko poraz nije problem , problem je da sa ovakvim timom mi u napadu izgledamo bas lose i bezidejno , a mislio sam da smo tu najjaci , da za poene nema brige ove sezone ...
P.s. Nisam imao vere u Trifunovica ni gram da daje oba bacanja , ajde da ga ova tekma probudi , da ga ovo trgne iz uspavanke u koju je upao .
Idemo dalje , dosta tezak mesec je pred nama .
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.039
Reaction score
15.452
Локација
Храм фудбала
Аууу. Зајебано до задње секунде. Иако резултатски то баш и не говори, сво вријеме ми је дјеловало да се ми питамо на терену. И кад губимо губимо због своје игре, а не што је противник нешто супер квалитетно играо, и обрнуто кад се стиснемо то је оно право.
Вечерас се показало и да "најкошаркашкија" публика не станује само у Пиониру, већ лута по двору :šal
Какав притисак у другом полувремену, странцима Игокеје ништа није било јасно, вјерујем да им и даље звони у ушима.

ДАЈ ЦЕНТРА!!!
Колико смо имали скокова у нападу?
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.408
Reaction score
11.536
Локација
Beograd
A kad je to mogla lako da se dobije Igokea u sred Laktasa?Uz uzasan procenat suta i gomilu gluposti smo iscupali pobedu.To je odlika velikih ekipa,ili onih koje ce ubrzo postati velike,a siguran sam da ova hoce.Ocekujem ubrzo doselekciju,par sitnih rezova i da meljemo u 2022-oj.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Koprivica je prvi centar (i hvala bogu što je tako, dečko će biti veliki igrač), igrači su naučili dvadesetak akcija u napadu a treba još sto, dodatne selekcije će biti ako se proceni da bi trebalo a ne reda radi...
Koprivica u ovih 10 utakmica što je igrao, igrao prosečno 12 minuta. Neko ko igra po 6 minuta na utakmici kao večeras što je odigrao je sve samo prvi centar nije. Šta je onda Smailagić koji je večeras odigrao 27 minuta ili Leday koji je odigrao 33 minuta? Koprivica je projekat, napredak se vidi ali je nedovoljno dobar za ulogu prvog centra ove sezone.
Isto kao što je Madar nedovoljno dobar za ulogu prvog pleja, danas je solidno razigravao ali i dalje nije to to. Štucamo u napadu i to sad već nije slučajnost nego nedostatak pravog pleja.

Ovo što ste pomenuli procente, pa i ti procenti su posledica loše organizacije igre, ne samo loše šuterske forme. Igokea je imala 6 više asistencija od nas, a izgubili. Protiv Andore gde smo utakmicu izgubili za pola koša imali smo čak 10 manje asistencija, Huventud je imao 12 više od nas. I to nešto govori isto kao što govori da nas je Igokea večeras nadskočila i imala 13 ofanzivnih skokova.

Na stranu sve ovo i teško gostovanje i odlična Igokea, ne bi ni bilo normalno da sada gazimo, pogotovo što smo promenili ekipu ali ne vidim ništa loše da se kaže da je ovo što igramo u poslednje vreme hrkljuš i mučenje. Za trofeje fale 2 igrača i to je jasno vidljivo.

Sve pohvale ekipi za pobedu na teškom gostovanju, idemo dalje. Sledi bitna utakmica protiv neugodnih Francuza koji su tukli i Asvel i Monako.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.550
Reaction score
10.853
Pobogu ljudi, zar je moguće da iko ovu fazu posmatra i analizira iz takmičarskog ugla...

Ovo su sve, a biće još dugo, pripremne utakmice. Pa prva petorka ne igra više od desetak minuta po utakmici, svaki put neko od klinaca dobija minutažu i slobodu, nekada Glas, nekada Madar, Koprivica, danas Trifunović, Željko pola utakmice drži predavanje klupi a pola je okrenut ka terenu, tajmaute ako ih uopšte zove traži ne kada pada rezultat, nego kada hoće nešto da objasni kao na treningu, potpuno je očigledno šta se radi i šta je plan.

Ako kome šta nije jasno, samo neka prevrti šta je Željko lepo rekao o svemu i to ponovio mnogo puta - tim se pravi dve godine, centar se ne dovodi, Koprivica je prvi centar (i hvala bogu što je tako, dečko će biti veliki igrač), igrači su naučili dvadesetak akcija u napadu a treba još sto, dodatne selekcije će biti ako se proceni da bi trebalo a ne reda radi... Sve je čovek sto puta ponovio i stvarno ne mogu da skapiram šta nije jasno. Pa mi i sada bez šuta, sa 20% za tri pobeđujemo. Prosta matematika kaže da sa 35% svakog dobijamo sa petnestak razlike.

I da ne zaboravim, od ciganerije ima samo jedna gora sorta, to su grobari koji se ponašaju i razmišljaju kao cigani. Oni prvi su samo odvratni, a od ovih drugih me je sramota.
Ovo je bitna takmicarska utakmica i ne moze biti nista drugo sem bitne takmicarske utakmice.
Tim protiv koga je igrao Partizan je igrao polufinale ABA lige prosle sezone. Isto ono polufinale koje Partizan nije igrao.
Svi znamo gde zivimo i svi znamo sta znaci prednost domaceg terena, a imali bi ozbiljan problem sa tim da smo kiksnuli danas. Ne kazem da bi bio smak sveta da jesmo, jer se desava, sport je takav... ali brate ako ovo ne posmatramo iz takmicarskog ugla, ja ne znam sta treba.

Daleko bilo da su ovo pripremne utakmice, ne bi ni smele da budu u ovom trenutku, a posebno ne bi smele ubuduce. Klinci treba da dobijaju minutazu bez obzira na to. Nisam primetio i mislim da ZOC ne tankuje ni malo, recimo Panter mu nije igrao celu trecu, ali to je verovatno zato sto je prve dve bio najgori nas igrac. Usput, covek stalno prica klupi i to je radio u svakom klubu koji je trenirao. Isto vazi i za tajmaute i za pratkicno sve sto si nabrojao.

Tim se pravi dve godine, ali malo ko u Evropi ima takav luksuz. Nevezano za to, pre mnogo vise od dve godine je predsednik KKP rekao za sta se pravi tim i ne mozemo da se pravimo da se to ne vazi. Partizan se uvek pravi za trofeje i sve osim toga je neuspeh. Ako izostanu i ove sezone, samo lud covek bi imao nesto protiv da ZOC ostane, ali je sasvim normalno da posumljeno sns govedo odjebe od Partizana.
I Zeljko nije rekao da se ne dovodi centar, pa nije u redu da se tako izvrcu njegove reci. Rekao je da centar nece da se dovodi samo da bi se doveo i da bi krao minute mladom igracu koji ima prostora da napreduje, konkretno Koprici. Postoji ozbiljna razlika izmedju ta dva.
Uz to, one koji vode klub treba da je sramota sto nam je dete prvi centar. Koprivica ima jos bas mnogo da radi da bi iko ozbiljno mogao da ga shvati kao prvog centra Partizana.
Za akcije takodje ne govoris istinu, tj. izvrces, sto me polako dok citam post cini nervoznim jer mogu da podnesem razlicito misljenje ali ne i spin. Covek je rekao da je u Fenerbahceu imao toliko akcija zadnje sezone, a da je sa Partizanom stigao do 20ak. Valjda kapiras i sta je problem sa tim i zbog cega smatram da namerno izvrces cinjenice, posto "je sto puta ponovo i ne mozes da skapiras sta nije jasno". Mi sada imamo ocajan sut za tri sa kojim pobedjujemo jer imamo najboljeg trenera u Evropi na klupi. Prosta matematika mozda kaze da cemo zgaziti svakog ako nam bude na 35%, ali jos prostija matematika kaze da ce nam svaki protivnik izlaziti maksimalno na spoljnu liniju i nece nam dati taj procenat suta jer moramo da sutiramo preko ruke. Zbog cega? Zato sto ne mozemo da uspostavimo unutrasnju igru jer smo u ozbiljnom problemu sa masom, viisnom, a posebno centarskim zanatom.

Cigani su najgora sorta. Mozda bih spinovanje u postu i malo iskulirao ili cak propustio da odgovorim na isto jer nije mnogo ni bitno, ali etiketiranje vec ne mogu.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
Ова утакмица показује шта значи бити имати тренера на клупи. Ову утакмицу било који тренер у Европи не би добио. Иста ова Игокеа је размонтирала цигане. Шут нас опасно зеза поготово Пантера, али се надам да ће се наћи, мада га често удвајају. Такође екипа вјерује у себе, играмо генерално добру одбрану, на моменте заиста игра бруталну одбрану ,али имамо и моменте ккао вечерас крај 2/4 и почетак 3/4 играли лоше у одбрани пустили их да дају масу тројку.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
624
Reaction score
3.780
Ovde ljudi ocigledno ne kapiraju da je ABA liga ove godine drugo ili trece najjace takmicenje u Evropi... Istinsko TAKMICENJE velikim slovima, ne borba jedne ili dve ekipe. Lakse je EK osvojiti... Svaka cast na pobedi. Bitna! Jedna po jedna, korak po korak!
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.147
Reaction score
3.635
Lose smo izgledali veceras i utakmica je bila teska za gledanje. Moguce da je zato sto je gotovo svi igraci proveli neko vrijeme u drugim timovima i sa drugim trenerima.
Ipak, najvaznije je sto je pobjedjen tezak protivnik.

Mislim da nije ok izdvajati najlosijeg veceras jer je cijeli tim podbacio.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.227
Reaction score
1.890
Локација
Подгорица
У ЕК је битно је битно освојити прва два мјеста у групи. У АБА лиги је најбитније бити такође међу два да би избјегли 1/4 финале. Ваљало би бити први и предност домаћег терена, мада мислим да у еветуалном финалу са њима то је јако мала предност али је ваља имати.
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
256
Reaction score
2.188
Локација
Beograd
Ovo je bitna takmicarska utakmica i ne moze biti nista drugo sem bitne takmicarske utakmice.
Tim protiv koga je igrao Partizan je igrao polufinale ABA lige prosle sezone. Isto ono polufinale koje Partizan nije igrao.
Svi znamo gde zivimo i svi znamo sta znaci prednost domaceg terena, a imali bi ozbiljan problem sa tim da smo kiksnuli danas. Ne kazem da bi bio smak sveta da jesmo, jer se desava, sport je takav... ali brate ako ovo ne posmatramo iz takmicarskog ugla, ja ne znam sta treba.

Daleko bilo da su ovo pripremne utakmice, ne bi ni smele da budu u ovom trenutku, a posebno ne bi smele ubuduce. Klinci treba da dobijaju minutazu bez obzira na to. Nisam primetio i mislim da ZOC ne tankuje ni malo, recimo Panter mu nije igrao celu trecu, ali to je verovatno zato sto je prve dve bio najgori nas igrac. Usput, covek stalno prica klupi i to je radio u svakom klubu koji je trenirao. Isto vazi i za tajmaute i za pratkicno sve sto si nabrojao.

Tim se pravi dve godine, ali malo ko u Evropi ima takav luksuz. Nevezano za to, pre mnogo vise od dve godine je predsednik KKP rekao za sta se pravi tim i ne mozemo da se pravimo da se to ne vazi. Partizan se uvek pravi za trofeje i sve osim toga je neuspeh. Ako izostanu i ove sezone, samo lud covek bi imao nesto protiv da ZOC ostane, ali je sasvim normalno da posumljeno sns govedo odjebe od Partizana.
I Zeljko nije rekao da se ne dovodi centar, pa nije u redu da se tako izvrcu njegove reci. Rekao je da centar nece da se dovodi samo da bi se doveo i da bi krao minute mladom igracu koji ima prostora da napreduje, konkretno Koprici. Postoji ozbiljna razlika izmedju ta dva.
Uz to, one koji vode klub treba da je sramota sto nam je dete prvi centar. Koprivica ima jos bas mnogo da radi da bi iko ozbiljno mogao da ga shvati kao prvog centra Partizana.
Za akcije takodje ne govoris istinu, tj. izvrces, sto me polako dok citam post cini nervoznim jer mogu da podnesem razlicito misljenje ali ne i spin. Covek je rekao da je u Fenerbahceu imao toliko akcija zadnje sezone, a da je sa Partizanom stigao do 20ak. Valjda kapiras i sta je problem sa tim i zbog cega smatram da namerno izvrces cinjenice, posto "je sto puta ponovo i ne mozes da skapiras sta nije jasno". Mi sada imamo ocajan sut za tri sa kojim pobedjujemo jer imamo najboljeg trenera u Evropi na klupi. Prosta matematika mozda kaze da cemo zgaziti svakog ako nam bude na 35%, ali jos prostija matematika kaze da ce nam svaki protivnik izlaziti maksimalno na spoljnu liniju i nece nam dati taj procenat suta jer moramo da sutiramo preko ruke. Zbog cega? Zato sto ne mozemo da uspostavimo unutrasnju igru jer smo u ozbiljnom problemu sa masom, viisnom, a posebno centarskim zanatom.

Cigani su najgora sorta. Mozda bih spinovanje u postu i malo iskulirao ili cak propustio da odgovorim na isto jer nije mnogo ni bitno, ali etiketiranje vec ne mogu.

Prijatelju @Dino pojma nemam šta znači to spinovanje, vidim često se koristi ta reč ali nikako da dokonam šta znači. Neka vrsta laganja, valjda? :ziveli

Ima onaj genijalan trener u NFL-u Beličik (koji uz dosta razlika ima i puno sličnosti sa Željkom po načinu rada) koji kaže da za njega takmičarske utakmice počinju u novembru, što je posle trećine sezone. To ne znači da na utakmicama u septembru i oktobru želi da izgubi, već samo da mora da postoji period kada se ozbiljni timovi uigravaju za najvažnije utakmice na kraju, a oni manje ozbiljni nalupavaju sve na jesen a na proleće su kanta.

Trofeji nisu nikakva obaveza za Partizan, oni su rezultat. Proizvod dobrog rada u klubu i bezuslovne podrške navijača, posebno kada je frka. A nekada je potrebno i malo sreće. Trofeji su obaveza za manje klubove, jer oni osim njih nemaju ništa. Mi ih nismo osvajali već osam godina ili koliko i apsolutno ne vidim da je Partizan zbog toga postao manji klub. Uostalom, svi se sećamo onog Duletovog - ili da se borimo za trofeje ili da pravimo tim koji će se boriti za njih. Partizan je jedan od retkih kome je uspevalo da radi oba istovremeno, očigledno je to i Željkov plan, a za svaki plan je potrebno vreme i to vreme duže od tri meseca.

Ja ovog nesrećnika Ostoju ni rečju nisam pomenuo, daleko mu lepa kuća, ali ne znam da li misliš da je i Kiću, kao tadašnjeg predsednika kluba, trebalo da bude sramota zbog toga što su nam centri (mislim na Rebraču i Koprivicu, ne na Stevu, naravno) u Istambulu imali godina koliko mali Koprivica sada?

Nikako mi nije cilj da nekoga nerviram, samo mislim da je bilo kakav pritisak na Željka i igrače i nepotreban (Željko sigurno neće dovesti centra ili uraditi bilo šta drugo zbog pisanja po internetu) i kontraproduktivan (vređanja i ponižavanja sopstvenih igrača njima neće pomoći da igraju bolje, pre će ih još i demoralisati) i na kraju, ali ne najmanje važno, još je i negrobarski. Ako neki (naravno da ne mislim na tebe, da ne bude zabune) cvile posle svake loše utakmice i traže da im se dovedu Džabar i Medžik iz mlađih dana, ako neki kažu da Partizan igra hrkljuš, ako vređaju naše igrače ogavnim nadimcima, ako mrače i prosipaju čemer kada pobedimo sa manje od dvadeset razlike, ako se ponašaju gore i od cigana, pa čak i ponavljaju od reči do reči šta ti indijanci pričaju i pišu o Partizanu i našim igračima, ja ne vidim kako to može biti etiketiranje, to je konstatacija.
 
Последња измена:

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
447
Reaction score
2.534
Локација
Novi Beograd
Ok, nije bila lepa utakmica za gledanje, ali...

Bili smo na -10 razlike 5 min pre kraja. Okrenuli smo!

Igramo takoreći bez asistencija i mesa pod oba koša, a dobijamo utakmice.

Kristališu se uloge, to je veoma važno. Biće doselekcije. Previše je "identičnih" trojki - Rade, Trifa, Kuruc, dangubić, svi su nekako "krute" trojke, deluju kao da su terani da uče košarku, možda grešim. Poslednje navedenog stvarno ne mogu da smislim, na stranu što mu ne stoji crno-belo, ali da su svi košarkaši na njegov kalup, košarka bi bila amaterski sport, krajnje negledljiva (uz sve poštovanje amaterskog sporta). Ali, ta pozicija nije kritična, samo je moje zapažanje, možda je tu prostor da se rastereti roster i pojača neka druga pozicija.

Iako mi nije među omiljenim likovima, opet ću pohvaliti Avrama. Njegova energija na terenu je direktna posledica Željkovog "gneva". Utisak mi je da ga Željko voli kao sina, te ima "poseban tretman".

Atmosfera u ekipi je fenomenalna, štrokavi novinari mogu da ga dunu. Stvarno je prelepo videti igrače kako se grle posle teških i važnih poena.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.550
Reaction score
10.853
@Mille
Svaki put se ogradim, moje misljenje:
-trofeji su obavezni za Partizan,
-pritisak je normalna stvar za igraca Partizana i ko ne moze da se nosi da istim nije igrac za Partizan,
-verovatno je lapsus, jer se Kicanovic svakako pitao oko toga, nije bio predsednik, ali svejedno porediti kosarku od pre 30 godina i kosarku sad je apsurdno,
-vredjanja igraca se kaznjavaju, ali recimo licno ne bih imao nista protiv toga i bilo bi mi bas grobarski da vredjam svakog ex Covicevog igraca koji je dosao u Partizan jer nema gde,
-definicija etiketiranja je odredjivanje sorte grobara od kojih te je sramota.

Partizan igra kako mora.
Prakticno istu gresku smo napravili prosle godine, samo tad nismo moglu da isteramo protivnike iz reketa, sad ne mozemo da ih uteramo pod reket, uz to da sad imamo i Zeljka.

Centar je apsolutno moranje.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.186
Reaction score
2.809
Локација
Где год ОН да игра!!!
Најјачи утисак су наши навијачи који су створили атмосверу као да се игра у Београду! Прибојавао сам се овог гостовања, на крају смо уз огромну помоћ наших навијача успели да добијемо. Терај даље, имамо 9:1. А на пролеће ви који пљујете ћете окренути плочу.
Игра није сјајна, али шта да се ради, тим је у стварању.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top