Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

АнтиРом

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
194
Reaction score
795
Локација
Миљконград
Победа је победа. У Задру је увек тврдо гостовање, а њих је још ненормално срао тај шут за 3 поена и скок који је нама и даље рак рана. Браво за момке на срчаности и истрајности, посебно бих похвалио Загорца и Трифуновића, само нека тако наставе и биће то добро, такође и новајлију Мура који је показао да у кључним тренуцима може бити поуздан. Знам да је глупо је још увек коментарисати игру и играче појединачно, али ето.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.632
Reaction score
22.369
Локација
Beograd

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Pobeda se pise i to je najbitnije!:clap
Porodismo se, ali sta je tu je.
U Dalmaciji smo vec 2 dana, ostacemo jos minimum 3, lepo more, lepo vreme, verovatno i lepe zene se setaju okolo… igraci su mozda pomislili da su jos na odmoru i da nije kraj leta. :D

Bice ovo sve OK.

Zeljko Obradovic je trener Partizana.:cool:
едит: Сада гледам резултате у АБА лиги 2009/10 у првих 9 кола имали смо 4 пораза, а на крају знамо шта је било. Биће ово како треба имамо најбољег на клупи.
Imali smo tada na pocetku sezone 2-4 u ABA ligi i 1-3 u Evroligi. Negde u oktobru 2009 smo igrali tamo, izgubili smo (naravno) a za 3 smo sutirali 1/18. Od svih ljudi, jedinu trojku je dao Aljosa Mitrovic.

I sledece sezone smo izgubili tamo (u Beogradu smo ih zgazili 50+ razlike), na kraju sezone mi smo bili ubedljivo prvi i postali sampioni, a oni bili poslednji i ispali iz lige.

A u sezoni 2007/08 mi so imali ukupno 3 poraza, od cega 2 od Zadra, koji su bili drugi na tabeli sa skorom 22-4.
Jedna zanimljivost, tada nam je prosecna razlika u te 23 pobede bila 5,5.

Poenta price je ljudi da se opustite!;) ;-):icon-smile:

Zeljko Obradovic je trener Partizana! :cool:
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.743
Reaction score
6.244
Svaka cast na pobedi.
Jeste pobeda u Zadru uvek bila teska ali da se ne lazemo ovakve utakmice mi moramo dobijati. Nije vise ovo Partizan koji se bori za play of. Koliko sam razumeo mi ove godine ciljamo sve trofeje.
Ako imas 4 puta skuplji tim i bar duplo bolji mora to od sledeceg gostovanja mnogo bolje da izgleda. Imas najboljeg trenera svih vremena u najvecem klubu na ovim prostorima treba samo da se boris i razmisljas.
Trifa da ima sut bio bi Nba zver ovako videcemo koje su mu mogucnosti. Svakako cim igra ovoliko video je nesto Zeljko u njemu.
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.185
Reaction score
15.720
Локација
Beograd
Ne treba previše da se nerviramo, prvo Željko nam je trener...a drugo, setite se sezone 2012-13 i čuvenog tajm auta u finalu Koraća i posle sa četvrtog mesta regularnog dela ABA šta je bilo. Dakle nije prvi put da krenemo, ajde da kažem traljavo, a posle se zna šta sledi kada se mašina upali.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.800
Reaction score
1.115
Локација
Ivanjica

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Za razliku od prethodnih sezona sada imamo suvi kvalitet kod par igraca u timu i oni ce nam olaksavati porodjajne muke na pocetku takmicenja. Ledej sa nemogucim ubacajem i dve trojke Mura su prelomile utakmicu u nasu korist. Treci igrac sa takvim kvalitetima i iskustvom je Panter.
Da je ovoj grupi igraca ovo bio pocetak druge ili trece sezone kako igraju zajedno, oni bi ovo dobili ubedljivom razlikom. Zato je sve bilo ocekivano - pocetna nervoza zbog prvog takmicarskog meca, uvek neugodan teren za nas, ocekivano premotivisan protivnik koji zna ko je najvredniji kosarkaski skalp na ovim prostorima, ali ono sto je najvaznije, ocekivana dva boda su na nasem kontu.
Cestitke ekipi na prvencu, cestitke Zeljku na pobednickom povratku na mesto uspeha.
 

Mikula990

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
304
Reaction score
1.303
Локација
Pancevo
Au kako sam se ujeo za jezik !

Salu na stranu , nismo igrali toliko lose , mozda smo trebali malo bolje spoljne pozicije da zastitimo.

Ceka se krsten centar , ma da ne bih imao nista protiv ni da Mozlija vrate.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Razni Murovi su uvek igrali za divlje ekipe poput Zadra, I posebno bi podivljali kad mi dodjemo u goste.
Lepo je videti jednog Mura na nasoj strani, kako " kontrolisano" divlja I gasi pozar sa dve trojke kad je najpotrebnije.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Mi ćemo sledeće sezone imati čak 3 kandidata za "Euroleague Rising Star" nagradu. Ranije je tu nagradu iz našeg kluba dobio Novica Veličković, a posle njega Bogdan Bogdanović. Naredne sezone potencijalni kandidati će biti Alen Smailagić, Jam Madar i Uroš Trifunović.

Usudio bih se reći da će od njih trojice Trifa dobiti nagradu za Evroliginu zvezda u usponu.
Zaboravio si Veselog...
 

fleshgordon

Početnik
Учлањен(а)
09.10.2020
Порука
9
Reaction score
25
Локација
kraljevo
1. Sve ove tanke ekipe igraće rasterećeno protiv nas. Nemaju imperativ pobede, već da izgube sa što manjom razlikom, da se pokažu pred Željkom, a onda je ruka meka, mozak bolje radi. Zbog toga će bacati i frižidere i sve će im ulaziti.
2. Momci su zajedno tek 40 dana. Još im treba vremena da se ukapiraju.
3. Imam utisak da mnogi imaju problem sa Željkom u smislu odluka, pamte šta im kaže, ali situacija na terenu je skroz drugačija. Bez obzira na njegovo znanje, mislim da treba da pokažu svoju drskost, odlučnost u svojoj nameri. Normalno da to ne odstupa od Željkove koncepcije, ali imam utisak da ga se plaše.
4. Sve će ovo za 3-4 meseca biti mnogo drugačije i upravu je kolega koji kaže da bi svaki naš tim iz zadnjih 5 godina, izgubio sa 15 razlike
5. Mislim da će Željku biti najteže da odluči da li da razigrava ove mlade ili da pravi pobede. Vrlo, vrlo teško će se to uskladiti. Normalno bi bilo da gubimo neke utakmice, ali da mladi igraju duže, a naročito u završnicima. Tu se postaje igrač.
6. Mnogim igračima su ovi igrači iz donje zone lige, potpuno anonimni, nikada nisu igrali protiv njih, pa se tu postavlja pitanje njihove motivacije( pre svega mislim na igrače iz EL). Biće ih teško motivisati da igraju protiv anonimusa. Jesu profesionalci, ali teško je danas igrati protiv klasa od igrača(pripremne jake utakmice), a sutra protiv B ligaša.
7. Treba ozbiljno porazmisliti o povredama ključnih igrača( ne daj Bože, ali vidimo da je Smajli potpuno van forme zbog lakše povrede). Šta ako Panter , Ledej izvrnu zglobove, pa pauza 15 dana. Šta nam je solucija???
 

Jo23

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
11
Reaction score
26
Локација
Novi Sad
Ne razumem šta ljudi vide kod Trifunovića, ne baš mali broj ljudi. Čovek u stanju da bez problema šutne 0-5 i pravi gluposti. Prošle sezone mi je dušu izvadio. Na prijateljskim mečevima je bio jedan od igrača koji su igrali najviše i takođe jedan od igrača sa najviše šuteva po utakmici. Evo i u prvom takmičarskom meču, Trifunović je igrao skoro 30 minuta i šutirao 1-5 za tri. Ako je nama Trifunović projektovan da igra oko 30 minuta i da uzme više šuteva od drugih igrača(imamo mnogo boljih šutera trenutno) nama se ne piše ni malo dobro. Pa taj lik i kad je davao 10+ to je u većini slučajeva bilo uz jako loš procenat šuta. Čitam neko reče da će on da bude zvezda u usponu prošle godine u evroligi, ja mislim da je on jako daleko od zvezde u usponu i u ovoj našoj ligi. Željko njemu baš pruža šansu al ako će mu ovako vraćati ne verujem da će to da potraje još dugo.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.155
Reaction score
3.672
Idu tekma sa Splitom i ostaje samo sjecanje na jucerasnju pobjedu. Super. Juce su pobjedili Cibonu. Treba ih ozbiljno shvatiti.
Ne ocekujem rapsodiju, ali pobjeda ne smije biti upitna.
Led je probijen i jos bolje sto se desila ova neizvjesna zavrsnica. Sada je jasno da nista nece biti lako.
Za Alena se ne brinem, inteligentan igrac ce se brzo navici na ovaj evropski mekaniji kriterijum. Zvuci smjesno, ali mislim da je nasim igracima najveci problem da nauce sve ono sto Zeljko zeli. Toliko toga zeli da im prenese, a vecina njih nikada nije radila sa trenenom takvog kalibra. Meni djeluju kao brucosi kojima dekan dodje u prvoj godini. A kako je ponavljanje majka znanja, vrojeme radi za ove momke.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Daj ne zezaj, kažeš igra 30 minuta.
Jbg igra kad je Kurucs povredjen, ali ne možeš da kažeš da je tim ispaštao zato što on igra.
Ni jednog momenta nije bio rupa u odbrani, čak manje pravi nekih glupih grešaka, u odnosu na primer na kapitena, koji je perfektno odigrao drugu, i taman ga pohvalih, on se posra.

Trifa je na primer 6 godina mlađi od Dobrića. Dečko već sada ima 10 poena prosek, doduše sa većom minutažom, nego što bi možda trebalo, ali doći će i taj šut na mesto.
On ima dobru mehaniku šuta, samo mu je selekcija loša, i koncentracija vrv.
Međutim kad to bude leglo, onda će da dođe jedna sa 20+ poena, pa druga, i onda ćeš da vidiš šta ljudi vide u njemu.

Koliko vidim njegov glavni problem je koncentracija. I tu Željko najviše i ludi, nzm dal je bio neki meč da mu se nije drao.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Ne razumem šta ljudi vide kod Trifunovića, ne baš mali broj ljudi. Čovek u stanju da bez problema šutne 0-5 i pravi gluposti. Prošle sezone mi je dušu izvadio. Na prijateljskim mečevima je bio jedan od igrača koji su igrali najviše i takođe jedan od igrača sa najviše šuteva po utakmici. Evo i u prvom takmičarskom meču, Trifunović je igrao skoro 30 minuta i šutirao 1-5 za tri. Ako je nama Trifunović projektovan da igra oko 30 minuta i da uzme više šuteva od drugih igrača(imamo mnogo boljih šutera trenutno) nama se ne piše ni malo dobro. Pa taj lik i kad je davao 10+ to je u većini slučajeva bilo uz jako loš procenat šuta. Čitam neko reče da će on da bude zvezda u usponu prošle godine u evroligi, ja mislim da je on jako daleko od zvezde u usponu i u ovoj našoj ligi. Željko njemu baš pruža šansu al ako će mu ovako vraćati ne verujem da će to da potraje još dugo.

Pa ne igra dzabe sigurno,sto rece kolega gore Zoc je video nesto u njemu,i to je valjda dovoljno. Istini za volju i mene malo cudi,al ko sam pa ja da sudim jednom Zeljku Obradovicu,sto ovako a ne onako.Izbacio je i Mura kada nas je drzao pri kraju,ali valjda on covek zna sta,sto i kad radi...

Cestitke na pobedi u prvoj zvanicnoj utakmici preporodjenog nam KKP-a i to protiv neugodnog rivala na gostujucem terenu. Meni je to dovoljno,bar za pocetak.
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Trifunovic juce dva puta za redom ostavlja Jordana na sutu za tri to niko ne vidi svi gledaju samo napad, u odbrani je katastrofa, sut mu je diskutabilan.. limitiran igrac, nema srca. Deluje mi kao neki Djordje Majstorovic na poziciji 3, mislim po energiji. Zagorac se digao i ne pravi toliko sranja. Danguba po mom misljenju mora da uzima Trifine minute, cak bih ja i Glasa stavio pre njega. Miletic i Koprivica su najgori centarski tandem koji je videla moderna kosarka.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
208
Reaction score
1.298
Danguba bi, po mom misljenju, mogao da uzlima minute samo nekome ko na ulazu cepa karte, a i to je pitanje. Jbg, ne volim da ga vidim u Partizanovom dresu, pa makar igrao kao Dzordan licno (ajde, dobro, preterujem, da igra kao Dzordan, mozda bih mu i oprostio ruznu proslost).
Trifunovic juce uopste nije bio toliko los. Velika minutaza je svakako posledica Kurksovog odsustva. Par puta je "ispao" u odbrani, ali "ispadali" su svi, i to je posledica neuigranosti. Pocece da ulaze ti otvoreni sutevi kada bude vaznije, videcete.
E sada, Koprivica.... Decko je ispadao u odbrani, gubio se u preuzimanjima, u napadu je nesiguran..... Ali, ja kod njega vidim toliko prostora za napredovanje da se prosto plasim da ga ne ureknem. Hajde da zapamtimo kako sada izgleda njegova igra i da to uporedimo sa igrama koje bude pruzao na kraju sezone.
Meni se sve cini da ce u Partizanu on najvise i najbrze napredovati i da ce Partizan najvece pare uzeti za njega kada bude odlazio, a sve to samo pod jednim uslovom, da mu je "glava" kako treba.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација

Iz prva si me bacio u rebus, iako vrlo dobro znam da su iz naše ekipe tu nagradu dobijali samo Novica i Bogdan.

Zato Google odrađuje posao kada je to potrebno, evo ga članak na vikipediji o prethodnim dobitnicima te nagrade: https://en.wikipedia.org/wiki/EuroLeague_Rising_Star

Trifa je poboljšao ball handling, ima vrlo dobar šut, procenti su trenutno nebitni (pozdrav od Bogdana koji je znao imati i 1/10 i to u serijama, a trenutno je jedan od najboljih šutera na svetu), bitna je hrabrost i odlučnost da uzima šuteve. Konstatacija da Glas i Dangubić treba da igraju više od njega i uzimaju šuteve umesto njega je u najmanju ruku diskutabilna. Željko će mu srediti glavu, već je u tom procesu, iz naizgled nemoguće pozicije on završava zakucavanjem sa ubilačkim pogledom nakon toga. Predosećam budućeg ubicu u njemu. :D
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Trifunovic juce dva puta za redom ostavlja Jordana na sutu za tri to niko ne vidi svi gledaju samo napad, u odbrani je katastrofa, sut mu je diskutabilan.. limitiran igrac, nema srca. Deluje mi kao neki Djordje Majstorovic na poziciji 3, mislim po energiji. Zagorac se digao i ne pravi toliko sranja. Danguba po mom misljenju mora da uzima Trifine minute, cak bih ja i Glasa stavio pre njega. Miletic i Koprivica su najgori centarski tandem koji je videla moderna kosarka.
tako nesto je moglo da se kaze npr za pecarskog i slicne igrace ali ne i za trifunovica..decko je veliki potencijal ,ima dobru fiziku i solidan sut..on uz zeljka moze samo dodatno da raste i da postane neka nova legenda
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top