Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
256
Reaction score
2.188
Локација
Beograd
images (7).jpeg

Otišao je Miško Čermak, prvi Partizanov svetski šampion. Veliko, ogromno ime istorije našeg kluba, sa Kićom, Prajom, Latifićem, Beravsom, Farčićem, Kerkezom i drugima član naše prve dinastije.
Ne znam da li spada u ovu temu, ali ove naše nove velike generacije, čijem nastanku upravo prisustvujemo, ni onih predhodnih, ne bi bilo bez temelja koji su postavili ovi ljudi. To nikada ne smemo da zaboravimo.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Izvinjavam se za dupli post ali... Nijedan post pred danasnji "klasik" protiv Cibone?

Sta predstavlja ovakva utakmica mozda najbolje govori tekst sa hrvatskog portala "sportske novosti":

RIVALSTVO CIBONE I PARTIZANA KOJE TRAJE DESETLJEĆIMA: KECMANOV ‘NOŽ U SRCE‘, ACIN ‘SHOW‘ U BEOGRADU...

A posebno uvod iz tog teksta...

Uz dužno poštovanje Crvenoj zvezdi i Budućnosti, koji u posljednjih pet godina dominiraju ABA ligom, kad se gleda unazad kompletna dva desetljeća, najveće regionalno rivalstvo još uvijek je ono Cibone i Partizana, koji su se dvaput susretali u finalima, po jednom u četvrtfinalu i polufinalu, dok su u modernoj povijesti - nakon raspada negdašnje države - međusobno odigrali čak 50 utakmica, 10 u Euroligi i 40 u ABA ligi.

50 MEĐUSOBNIH UTAKMICA OD 1998.
- Ukupno 32-18 za Partizan
- U Euroligi 7-3 za Cibonu
- U ABA ligi 29-11 za Partizan
- U Zagrebu 14-11 za Cibonu

Trebalo bi da nastupimo u najjacem sastavu veceras jer su i Mur i Kuruc otputovali sa ekipom u Zagreb. Koliko ko ce igrati zavisi od Zelimira. Imamo jaci sastav ali Cibona nije naivna. Prvo su nas dobili na onom turniru u Opatiji pred sezonu a potom su ostvarili sve tri pobede u ABA ligi (Mornar tamo 77:87, Megu kuci 89:84 nakon produzetka i Zadar tamo 67:68) i dokazali kvalitet iako imaju vrlo mladu ekipu. Kod njih se izdvajaju Reuvers (ne znam da li se cita Rivers ali mislim da ne), Prkacin, nas bivsi igrac Gegic i Vildoza. Takodje, izgubili smo i poslednji ABA-ligaski mec u Beogradu 87:90 nakon produzetka. Medjutim, isto tako pre tog poraza u Beogradu imali smo 9 vezanih ABA-ligaskih pobeda sto u Beogradu sto u Zagrebu. A poslednji poraz u Zagrebu doziveli smo u sezoni 2015/16 (63:57) pa smo nakon toga vezali 4 trijumfa tamo (77:82 - 2016/17, 74:90 - 2017/18, 59:83 - 2018/19 i 75:82 - 2020/21).

Jako bitna utakmica za nas. Pobedom izlazimo na prvo mesto usamljeni. Nakon Zagreba imamo jos 3 utakmice gde bi trebalo sigurno da dobijemo i da ucvrstimo prvo mesto na tabeli (Krka kuci, Borac tamo i Radnicki Basket kuci) a onda dolazi utakmica sa fmp-om gde igramo kao "gosti"... Do tog meca ocekujem da podignemo formu na vecem nivou od trenutnog i da meljemo. Imacemo vise utakmica jer ide i Evrokup gde imamo solidan raspored za pocetak (Hamburg tamo, Turk Telekom kuci, Huventud kuci). Dakle, dosta meceva da se uigramo jos bolje i da "kliknu" svi igraci sto i ocekujem.

Verujem u ekipu i Zelimira. Mislim da cemo dobiti veceras iako nece biti bas lako. Ne sumnjam da ce nas dobro predvoditi Ledej, Panter, Smajli... ali ocekujem da im se pridruzi jos neko sa vecim ucinkom a tu su Trifa, Mur, Zagor, Avramovic... nadam se da ce Madar sto pre da se podigne i da krene da igra kako zna i ume. Ma idemo do jos jedne pobede, za 4-0, za prvo mesto da bude samo nase !!!

Ajmo crno-beli !!!

http://instagr.am/p/CVCjNvXMEWw/
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.175
Reaction score
6.919
Локација
NbG
Ja ih vise ne posmatram kao onu staru Cibonu kako su postali produzena ruka pudle iz predgradja pa samim tim dozivljavam kao da igramo protiv jos jednog limenkarskog kluba. Tuzno za nekadasnjeg velikana al svako bira svoj put, a oni su svoj izabrali.
Da ih ebemo danas i vratimo za ono puvanje iz Opatije i na taj nacin postanemo jedini neporazeni u aba.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.145
Reaction score
3.628
Ovo statistika vezana za poene mi djeluje teoretski nemoguce. Jos imamo najbolju razliku dati/primljeni poeni.

Cibona vec dugo nije ozbiljan klub i nisam siguran da mogu jos dugo igrati na sadasnjem nivou. Ako bude trebalo, dobijamo na suvi kvalitet mada bih vise volio opustenu utakmicu.

EDIT: @Stinger sad vidjeh da si pojasnio :)
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
1.993
Reaction score
13.597
Локација
Kipar
Neki link za veceras?
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ja ih vise ne posmatram kao onu staru Cibonu kako su postali produzena ruka pudle iz predgradja pa samim tim dozivljavam kao da igramo protiv jos jednog limenkarskog kluba. Tuzno za nekadasnjeg velikana al svako bira svoj put, a oni su svoj izabrali.
Da ih ebemo danas i vratimo za ono puvanje iz Opatije i na taj nacin postanemo jedini neporazeni u aba.

Da se niko ne uvredi ali "produžena ruka" FMP-a je bio i Partizan sa Ostojom na čelu uz izuzetak sa Trinkijem koji je imao ambiciju pa je zato i oteran.

Imali bi i sada istu sliku ali nisu imali muda da odbiju Žoca koji je skoro pa nacrtao želju da se vrati. Sreća je naša da imamo takvu veličinu koju neće lako moći da oteraju kada im se digne.

Za ikebanisanje Cibone su krivi DV i posebno Kecman. Od tada su svi digli ruke od njih u HR i od tada im niko ne daje lovu tamo a imaju oko 100 ljudi u Draženovom domu koji će po najavama večeras biti dobro popunjen posle 10 godina!

Kako se drugačije boriti osim da budeš produžena ruka neprijarelju velikog rivala? I da nas niko ne laže: Jedini razlog popunjene dvorane jeste taj što su dobili Partizan sa Žocom na klupi pa su im skočili apetiti!

I nije mi žao! Možda je jeres, ali lakše bih podneo i neku dominaciju Cibone nego FMP-a. Mada, mislim da ćemo im opet i jednima i drugima isprazniti dvorane na duže vreme. Imamo ono što niko u Evropi nema, to je onaj X-faktor - ŽELIMIR ŽELJKO OBRADOVIĆ! Živeo nam 1000 godina!
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
416
Reaction score
2.733
Локација
Beograd
Moramo baš ozbiljno da shvatimo meč. Ovi su se bas naložili, a Vlada Jovanović je repektabilan trener. Treba nam da povuče jedan i da krene dobro tekma. Na papiru smo dosta bolji, ali obe ekipe su mlade i sklone variranju forme i učinka. Samo barba i biću zadovoljan. :)
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.145
Reaction score
3.628
Da se niko ne uvredi ali "produžena ruka" FMP-a je bio i Partizan sa Ostojom na čelu uz izuzetak sa Trinkijem koji je imao ambiciju pa je zato i oteran.
upravo tako.. kada se sjetim one nase borbe kroz institucije odmah se najezim jer je ostoja na kraju popustio.
U slucaju da mi ne osvojimo ligu, Cibona ce mi sigurno biti drazi izbor nego fmpovi, milovi cigani, mutirani na privremenom radu u Sloveniji, itd itd.

EDIT: naravno, ovo ne mjenja cinjenicu da cemo veceras da ih odvalimo :)
 
Последња измена:

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.549
Reaction score
10.838
I dalje je jasno da nam treba centar.
Ali mi pokazujemo sjajne obrise igre. Pre svega organizovano i u odbrani i u napadu.

Ovo sto radi Ledej je predivno gledati u svakom smislu.

Drago mi je sto smo ih napunili zbog ciganskog gmaza na njihovoj klupi. Nikad neces biti trener pickice mala, najveci uspeh u karijeri su ti grubi faulovi u pripremi utakmica za stariju sestricu jebo te Covic u dupe cigansko.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.230
Reaction score
17.915
Локација
Kej Republika
Panter, Mur i Zek Lidej klasa. Prelako igraju.
Dangubic i Zagor kapitan iz drugog plana, odlicni.
Ostali solidni, nista posebno. Porasce i oni kako tem bude rastao.

Cibona je imala momentum, cak su imali solidno popunjenu halu. Nije bas jednostavno gostovanje za otresti, bar ne u ovom trenutku.

Teramo dalje. 4:0
Napredak ocigledan. Prostor nesaglediv!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top