Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.907
Reaction score
21.581
Sami smo krivi, da, kao i u fudbalu što smo sve sami krivi. Sami smo krivi kad im se svira prvi faul nakon 5 i po minuta druge i treće četvrtine, kad ne izađu iz bonusa u drugoj četvrtini uz onakvu odbranu, kad Kalinić izbaci loptu u aut i sudije im poklone napad iz kog oni daju trojku i prelamaju utakmicu. Kad Lazić za pokušaj ubistva dobije običan faul. Sve smo sami krivi. Sami smo krivi i kad na naših +5 sviraju 3 NEPOSTOJEĆA faula za 15 sekundi.
Doviđenja i pljuc.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.138
Reaction score
27.907
Локација
Из Чикага (моји...)
@duxpfc Екипа подразумева некакву кохезију и мотивацију у оквиру групе, ово је далеко од тога. Година коју су појели скакавци.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Ne razumem zbog čega utisak većine da smo slabiji? Prvo poluvreme smo bili mnogo bolji, njih su sudije vratile. Suđenje u prvom poluvremenu skandalozno! U drugom poluvremenu smo slabo krenulo, njih malo srale trojke i to vam je to! Ajde, samo hrabro i do brejka već u sledećoj utakmici, a Željko da zaštiti svoju ekipu i žrtvuje tehničku kad sudije počnu da kradu.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација

Nažalost, u ovakvoj seriji na 3 pobede gost mora da brejkne odmah prvu utakmicu, drugu kako bude, pa onda da traži prolaz dalje kod kuće (primer: protiv Makabija 2010). Jer teško ćemo mi sad pobediti 3 utakmice od narednih 4, a lakše oni u narednih 4 pobediti 2.

Da nam je u ekipi barem jedan od nekadašnjih Luče, Bogdana ili Novice, pa bih se i nadao. Ovako, kada su prvi igrači stranci, bez domaćeg da im trese glavom ili prstom, gestikulira sve i svašta nakon postignutog poena, hrani se njihovom mržnjom, pa makar to bio i Vanja Marinković, nisam optimista. Nemamo ubicu.

Nadao sam se od početka sezone da Trifa može nešto više u tom pogledu, od Zagorca smo odavno digli ruke. Glas je previše miran i dobar momak, stranci nisu Jan, Žo, Leo ili Bertans. I to je to.
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Dobijamo sledeću! Jebaćemo ih jako. Više me brine da ne puknemo pod pritiskom na domaćem terenu. Čujemo se u nedelju oko 10.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd
A mogli smo mesto Pantera i Mura imati Anđušića i Jareta...jbg... bar bi imali dvojicu da ginu za klub... ovako imas alibi igrače, koji daju koševe uglavnom kad se vodi ili gubi 15 razlike, kad nije bitno...
Nekako neozbiljno izgledamo, pisao sam posle druge i treće protiv Budućnosti i mislim to i sad...
Smailagić da se uozbilji!
Panter da igra za tim!
Partizan da igra odbranu!
Tri otvorene trojke u drugoj četvrtini na plus 6 za nas i to zaredom (2 Pantera i jedna Mura) to je bio jedini način da dobijemo, da odemo na dvocifrenu nabijemo im pritisak i privedemo kraju... ovaj tim ne zna da igra egal utakmice i nijednu sem Huventuda nije dobio ove sezone...
U nedelju da izađu i da izginu i donesu pobedu, to je najmnaje što mogu d'urade a način me ne zanima.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.247
Reaction score
2.899
Iskreno nisam se nadao previse,a sad se nadam jos manje…mi smo nase prokockali u EK..
Mutanti su jednostavno konstatniji ,cvrsci i u glavi i fizicki..ne moras da budes znalac da bi to video..
Daj boze da gresim…
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
A mogli smo mesto Pantera i Mura imati Anđušića i Jareta...jbg...

Misliš da smo mogli imati Jaramaza, a da to Željko nije hteo? Isto tako i za Andjušića? Kolko se sećam, Željko je od postojećeg igračog kadra koji ke zatekao, prvenstveno želeo Jaramaza, ali je dečko, sasvim opravdano želeo da igra Evroligu za Bajern, sa trenerom, kom je u tom trenutku verovao... Za Anđušića nisam siguran šta je bilo... Ali nisam baš siguran da je to bilo tek tako izvidljivo iz više razloga..

To što je Panter amer, ne znači da se ne daje. To što uzima suviše stvari na sebe, nije samo posdledica njegovih odluka, već i činjenice da ga ostatak ekipe svojim kretanjem (ili ne kretanjem) dovodi u situaciju da mora da preuzima na sebe odgovornost veću nego što je normalno. Lik je na mestu, a to što mi od njega očekujemo (pogotovo zbog priče o njegovoj plati, za koju ja ne znan koliko iznosi) je naš problem.

U fudbalu se podsmevamo priči kako naši 'osećaju klub', a sad je u basketu obrnuto. Panter i Mur ne osećaju klub. Totalno pogrešno gledanje na stvari.

Ekipa ima sistemske probleme, koje su mnogi stručni ljudi istakli. Probleme sa selekcijom, koji su normalni za ranu fazu formiranja ekipe, pogotovo mlade ekipe. Željko ih je svestan. I to pokazuju njegove konferencije, ko želi pažljivo da sluša.

Kriviti bilo kog pojedinačnog igrača za bilo šta je apsurdno. Da je bilo bezobraznog soliranja ili nezalaganja, pa da se pljune, al toga nije bilo.

Cigani su favorit, apsolutan. Tako treba gledati. Nek ekipa veruje da nema šta da izgubi od jačeg od sebe i nek se rastereti. I nek zaboravi suzne oči 'očekivalaca rezultata'. U tom slučaju imamo šanse. Sa onakvim grčem, kao na početku treće četvrtine izgubili smo seriju u napred.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Ne mogu da razumem kako možete da pljuljete Zagorca u situaciji kada mi izgubimo -14 a on imma +- + 7, i pritom je osim Avramovića koji ima +1 jedini naš pozitivan igrač.

Mi u ovom meču nismo imali ni jednog igrača da je izvrsno odigrao. Ledaj je jedino možda dobio prelaznu ocenu. A oni su se usrali, i pored toga imali smo egal manje više.

Samo nam je u prvih 3 minuta izašlo 7 poena koji su već ušli u obruč...

Čak je i suđenje bilo koliko toliko korektno, kakvo ume da bude. Ali verujem da je to zato što im nije trebalo, kad im je u onom momentu na -4 trebalo, pojačale su ih sudije, pa nakon koraka primamo trojke.

Nama će valjda u sledećoj utakmici neko da proigra, a onda može da bude sasvim drugačija priča...
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ne podrazumeva se uopšte da jedan ovakav projekat osvaja trofeje u prvoj sezoni.

Ovde je problem što je protiv ovih govana i što su oni prvi već 7 od 8 sezona. I to mnogo žulja. Ali ovaj tim tek treba da osvaja u godinama što dolaze.
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.065
Reaction score
18.297
Ne podrazumeva se uopšte da jedan ovakav projekat osvaja trofeje u prvoj sezoni.
Onda nije trebalo da dovodimo Pantera i Lideja nego 3-4 igrača nivoa Ivanovića i Dobrića npr. Snaga tima uopšte nije alibi ove godine, ni najmanje. Ko je nas terao da skrcamo ceo budžet na dva igrača? Niko. Sad igraj sa tim što si doveo. A vidimo svi kako igramo...
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Bez njih ne bi bili konkurentni.
I nisu dovedeni na jednu sezonu, tako da ti to ne pije vodu. A za ovaj nivo dobiti evroligaša i igrati evroligu, treba bar 5 igrača nivoa ove dvojice.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.508
Локација
Beograd
Ne podrazumeva se uopšte da jedan ovakav projekat osvaja trofeje u prvoj sezoni.
Koliko znam već godinama nam je cilj ulazak u Evroligu i već godinama nam niko nije uputio neku ,,specijalnu pozivnicu,, da tamo uđemo, tako da je taj ulazak bio moguć samo preko sportskih rezultata, osvajanja trofeja...pa je to valjda bio plan i za ovu?

Da ostavimo sad malo po strani da smo u Korona-Trinkijeri sezoni umalo to i ostvarili i da će nam možda ove sezone neko stvarno uputiti tu ,,specijalnu pozivnicu,, - i to pod uslovom da neki drugi neko zagarantuje da ćemo imati dovoljno novca u budžetu pa da nas tamo prime...

Stvari gledam malo ,,šire,, tj. ne samo KK nego i sve klubove našeg JSD, a najviše ,,paralelu,, sa FK...i neka mi ljubitelji košarke i KK-a oproste što se trudim da na ovoj ,,njihovoj,, temi budem tako ,,sveobuhvatan,,...jer...
...ljudi, pa valjda smo svi svesni da nama samo Ragbi Klub redovno donosi trofeje, a ovo drugo je sve u modu...,,biti drugi,,...
Biti, biti, bit, bit, bit, drugi...umetnici moraju biti zdravi (osim onih povređenih) i - biti drugi?

"И опет кажем, Жељко Обрадовић сигурно није дошао овде са циљем да буде други, није он такав калибар, није он такав човек!
Али колико му времена треба да дођемо до тог првог места?"

Govoriš to kao da je čovek 10 godina klubu a ne kao da mu je ovo prva sezona sa drugom najmlađom ekipom u ligi.

Pa...svakako da mu je ovo prva sezona, ali koliko mu sezona treba pa da ostvari ono što nam je svakako cilj?

Suludo bi bilo da ja sumnjam u njegovo znanje i sposobnosti, ali ako to nije u nekom ,,kraćem roku,, - onda možemo da malo ,,karikiramo,, stvari pa da kažemo, eto i Stanojević, i Krstajić, i Savo, i, i Đukić, i neki taj i taj Iks trenerski FK faktor, bi i FK takođe doveo na vrh, samo da mu je dato još sezona za uvežbavanje - i još koji bolji igrač pride...
Dobro, Žoc je evropska klasa nad klasama, a ovi to svakako nisu, ali...ovo ovde baš i nije ,,Evropa,, u nekom smislu, a zatim...

Da pojasnim: Željko nam je učinio čast samim svojim povratkom u naš ,,tabor,, i ima potpuno ,,odrešene ruke,, da radi šta hoće i kako god hoće, ali voleo bih, lakše bi mi bilo da se na početku sezone kaže:

Ova sezona je za to i to, razvijamo tim ili idemo na trofeje, ili i jedno i drugo...pa da onda prema tome objektivno možemo da procenimo da li je nešto u toj sezoni bilo uspeh ili neuspeh!
I da, nemojte pljuvati momke i Željka u toku finalne serije. Njima je podrška potrebna sada više nego ikad. Sudite im na kraju serije. Napred crno-beli!
Tako je, podrška im je potrebna, a ,,sudimo,, im...posle svake utakmice, no...konačni ,,sud,, će svakako biti na kraju sezone...

Ali i ponavljam - ako smo ,,razvojni tim,, da vidimo ko se to razvio od igrača (mislim i na druge sportove!), ako smo trofejni tim, da vidimo šta je to osvojeno (mislim i na druge sportove)?
A imam utisak da (bar zasad!) nismo ni jedno ni drugo, iako bi najbolje bilo da smo i jedno i drugo!

I ima, još jedna vrlo važna ,,caka,, - ako se mi tek samo ,,spremamo,, za neku ,,sledeću sezonu,, - onda po meni nama uopšte ne treba neki Lazar Marković koji troši...toliko i toliko novca godišnje a ne donosi trofej (jer ima jeftinijih klinaca od njega sa istim učinkom!), kao što nam nije bio potreban ni Kevin Panter, koji godišnje troši ,,toliko i toliko,, novca a da promašuje otvorene a daje nemoguće šuteve i - ne osvaja trofej - jer da ne osvojimo trofej to možemo i sa nekim mlađim, jeftinijim igračem...šta je bitno koji će šut pogoditi, a koji ne, ako nismo prvi?

Jer, šta u košarci konkretno donosi - biti drugi?
Učešće u Evrokupu, ili FIBA LŠ... ili to može i bez toga da si drugi?

Dakle, ako Panter (i Zek) osvoji trofej, biće sve u redu, a ako ne...mogli smo i bolje ili bar jeftinije da satavljamo tim za ovu sezonu i da čuvamo taj neki novac za neku sledeću...

FK Partizan je osnovan sa ciljem da bude najbolji, a KK je osnovan prvo kao samo još jedna sportska ,,sekcija,, ali je vremenom prerastao u Klub kome je stalno cilj da bude najbolji...
A danas, dan posle izgubljene prve utakmice plej ofa ABE i dva dana posle izgubljenog fudbalskog kupa...i sa nekoliko baš ,,mršavih,, godina što se trofeja tiče...nemamo baš utisak da su nam FK i KK u dovoljnom ,,pogonu,, da budu - najbolji.
Jesu li ,,zaboravili,, šta im je cilj, gde im je mesto?

Ili se u ,,promenjenom stanju,, (u odnosu na neke prošle decenije) u ovoj sadašnjoj državi, pod vlašću toga i toga, mirimo sa pozicijom ,,večite druge pratilje,,?
Ili se ne mirimo, ali ne možemo da učinimo ništa više?
Ili možemo, ako se još više potrudimo, koncentrišemo, radimo pametnije, postavimo ostvarljive ciljeve ispred nas, pa ih ostvarujemo korak po korak, cilj po cilj?

Deco i matori u KK-u, ja znam da je ovo sinoć bio tek početak finalne serije, daj uradite taj brejk, daj da im posle skinemo ,,skalp,, i na našem terenu, pa posle...šta bude biće...

Ali brate mili, daj koncentrišite se malo da u tako važnim utakmicama ne grešite bar u nekim stvarima koje su osnovne u košarci!
Niko vam ne traži da pogađate ,,nenormalne,, koševe, dajte samo one ,,normalne,, nemojte bacati loptu u aut kad vam niko ne smeta...i tako redom...

Teraj dalje!

:napred-partizan:
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ljudi dobili 20 utakmica za redom protiv nas kad su domacini, a mi treba da budemo strpljivi i da cekamo godine sto dolaze.
Ko da je na prethodnih 19 klub vodio moj deda, a ne isto sns govedo koje svake sezone prodaje tu pricu.

KKP sluzi samo da uvelica veselje ciganima.
Na Zeljka Ostoja vise gleda kao na alibi, nego kao na najboljeg evropskog trenera. Zavrsice se pljuvanjem kao i sa Andreom.
Niko nije veverica da zaboravi sta Ostojini botovi misle o onom koji bi trebalo da bude okosnica "visegodisnjeg projekta", samo sto se prica u zadnje vreme promenila jer Andrea nije isto sto je Zeljko Partizanu, pa sad ne moze da prodje ta prica

Dobiti ih necemo ni u snu, to se znalo jos recimo od njihove utakmice u Novom Mestu. Tad nam je servirano da mi ne gledamo u tudje dvoriste, znajuci da ce nas kostati domaceg terena, a rezultati nikad ne lazu.

Ovaj tim je pravljen da osvoji EK, ali mu se desio peh sa Bursom.
Odjednom je pravljen za naredne godine jer u ABA ne mozemo da uradimo nista. Prvo jaci su, drugo ne smemo, trece i da smo jaci i da smemo - ne bi nam dozvolili.

Prestani da trolujes narod brate, nije vredno sns gmaza iz Prislonice.

Sto se igre tice, zelim samo da kazen da je Dzamar Vilson doktor kosarke za sva tri nasa pleja.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.508
Локација
Beograd
Ljudi dobili 20 utakmica za redom protiv nas kad su domacini, a mi treba da budemo strpljivi i da cekamo godine sto dolaze.
KKP sluzi samo da uvelica veselje ciganima.
Kao i FKP uostalom, i to je ono što me brine...

Osvajale su se i gubile i titule i trofeji za Partizan u nekim ranijim godinama i nekim ranijim našim državama, ali smo bar bili ili konkurentni ili smo posle ,,sušnih godina,, opet nalazili nekako ,,pravi put,, da ponovo budemo konkurentni...
Pa onda, neki derbi se dobije ili ne, neki trofej se osvoji ili ne, ali bar znaš da si ,,tu,,...

Dakle ne ,,tu negde,, nego - tu!
Pa ,,kom obojci kom opanci,,!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Nek pusi kurac evropska kk zvezda sa sve vedetama u vidu Davidovca i Dobrica.

Neka popusi i njihov gazda
Jos vise ovaj "nas".
Dvadeset uzastopnih majki im jebem!


Brejk u nedelju, pred rsb cigancicima, jadnim navijacima. Na minus sest posedali kao u romskom pozoristu.

Zatrpati ih u sledecoj utakmici, ne sledecoj sezoni.
Onda sledi nase domacinstvo, pa da vidimo da l nam je uopste stalo i koliko.

nusknvP
 

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Nije 20 nego 13, ne racunajte meceve u kupu koji su igrani u Nisu, posto ocito gledate statistiku sa "rezultati.com" . Nismo dobili od 2016 i Dzikica u finalu KLS, a po meni zadnja velika pobjeda pred njihovom publikom je iz polufinala ABA lige kada smo dobili drugi mec a trener bio Dule.

Sto se ambicija tice, Obradovic je jasno rekao kada je dosao da su one najvece moguce a zna se sta to znaci u Partizanu. Rekao je da je to povratak u EL i naglasio da se tamo ide kroz finale EK ili osvajanjem ABA lige. Dakle jasno je kakvi su ciljevi bili i jasno je da isti u EK nismo ostvarili. Ako izgubimo ovo finale jasno je da je sezona neuspjesna i tu ne vidim da ima mjesta za polemisanje. Ako se ne izborimo za EL sezona je neuspjesna.
Dalje, mnogo se potencira prica "Zeljko zna", "Zeljko je najbolji trener Evrope". Znam ja da on zna i da ima 9 titula u EL ali ja bih vas podsjetio da je Obradovic 20 godina trenirao Panatinaikos i Fenerbahce kada su ta dva tima po budzetima bili medju 4 u Evropi. I on je radeci u takvim timovima logicno radio sa najboljim igracima Evrope. Plejmekeri su mu bili jedan Spanulis, Jasikevicus, Slukas, Dijamantidis i slicno. Tako isto na drugim pozicijama, pa trenirao covjek jednog Bodirogu. Hocu da kazem da on 20 pa i vise godina nije vodio neki tim nije sklapao ekipa sa budzetom koji ga je svakako ogranicavao u izboru igraca. I mislim da se nije dobro snasao. Prosto on igrace koji igraju za 200-300k nikad nije ni gledao, osim kada bi se neki Kalinic potvrdio na EL nivou on ga dovede. Zato smo ljetos slusali te dobodimo Pengosa, te dovodimo Vestermana a na kraju dodje Mur. Dakle nije mogao da dovede prve opcije a kako je dosao do Mura ne znam. Treba biti iskren i reci da je Trinkijeri za manji novac napravio bolji tim, koji je igrao bolju kosarku. A Obradovic ce nadam se ostati i uspjeti da se prilagodi, da skautira bolje pojacanja, jer doveo je dva igraca sa F4 EL, doveo je MVP EK, to su skupi igraci koje je svako vec video i sve zna o njima, i uz to potvrdjeni su. Trebas izrudariti nekog sutera npr. iz Italijanske lige, Njemacke, ima gomila amera koji za god dvije budu EL igraci. Kao recimo onaj Braun u Uniksu sto je bio. Nemamo mi budzet 20-30 miliona kao Fener da on sklapa ekipu od Pantera i Ledeja pa pa da ima love za jos 10 dobrih igraca. A govorio je o tome kako ne smije dati sve na dva igraca. A upravo je to napravio. Bukvalno nam se sve svodi na Pantera i Ledeja i to hice li Aleksa da bljesne. Ovi ostali totalno nekonstantni. Lesor ono sto da uprska u odbrani jer je mnogo neinteligentan igrac.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.247
Reaction score
2.899
Pa on je to znao,znao je da ne moze ovde da napravi drimtim,on hoce da napravi mladu talentovanu i ne tako skupu ekipu…
Problem je sto mi hocemo ,i ocekujemo sve i odmah.
I treba ,ne kazem da ne treba,dokurcila je susa svih ovih godina.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top