Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Kako se sad racuna prvo mesto, ako mi izgubimo od Zenita? Ukupna kos razlika ili sta?

Ako se gleda koš razlika za plasman u finale možemo čak ako i izgubimo danas od Zenita ali uz uslov da poraz bude do 11 razlike.

Prosta matematika, mi smo tukli Lokose 22 razlike a Lokosi Zenita 1 razliku... Ako izgubimo 11 razlike mi smo na +11 a Zenit bi bio na +10.

Sve pod uslovom da se tako gleda ali valjda ćemo saznati tek u toku prenosa. Naravno lepše bi bilo da pobedimo, tu nema spora.

Arena Sport Premium 3 od 18:30h.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.279
Reaction score
10.601
Локација
Beograd
@Ilyasova, videla sam šta pišeš, ne misli da nisam, a vređanje nigde, čini mi se, nije pomenuto pa ne znam čemu imputacija istog. To ko koliko i šta emotivno, ili ne, doživljava kad igra Partizan, ne može da se meri i izmeri, pa i to da ostavimo po strani. Kao što rekoh, kritika radi kritike, gubi svaki smisao. A svi mi vidimo isto, kako doživljavamo i kanališemo viđeno, apsolutno je individualno, samo bez preterivanja u bilo kom pravcu, i pohvale i kritike onda kad im je vreme i mesto, mislim da to sad nije slučaj.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
To se podrazumeva.
I tvojih se postova takodje secam kad je dosao Zeljko a sa prvim porazima i neuspesima odjednom si postao najveci kriticar svega i svacega…
Samo dve kritike su bile u osnovi. I sve bilo upućeno igračina a ne Željku. Na njega sam popizdeo samo MALO i to posle konferencije za štampu gde je tražio alibi posle poraza u seriji od FMP-a. Sve drugo tokom cele sezone ili nisam komentarisao ili sam stajao u odbranu.

Jedan jedini oštar post izbacio za celu sezonu i svi mi uzeli za zlo kao da sam pljuvao čitavu godinu :D

Boljeg od Žoca nema a šta o čoveku mislim imali svi priliku da pročitaju. To što sam na kraju popizdeo, kao da je posebno iznenadilo i razočaralo neke ovde al jbg.. Ne mislim da se prava ljubav može izraziti i bez pravog popizdikusa :D
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Kako se sad racuna prvo mesto, ako mi izgubimo od Zenita? Ukupna kos razlika ili sta?
Grobarija računa koš razliku čak i na pripremnom turniru, nema labavo :D

Elem pošto je diskusija na temi otišla na drugu stranu, da odgovorim čoveku...

Trenutno:
PRTZN +22 iz 1 utakmice
Zenit -1 iz 1 utakmice
Loko -21 iz 2 utakmice

Neki eventualni poraz od Zenita, koji stvara krug, do 11 razlike (a koji se desiti neće :D ) nas i dalje vodi na završnu utakmicu protiv CSKA.

EDIT: ne videh da je Strike odgovorio...
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.494
Reaction score
21.583
Локација
Beograd
Inače, info iz Mocarta da ćemo se od ove sezone zvati Partizan Mocart.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
Iste boljke kao i prosle sezone. Ni malo nismo napredovali.

Vec mi postaje u nekim trenucima negledljivo, malo je reci konfuzna igra u odbrani. Pri tome dobili smo pojacanje u vidu Andjusica i slobodno mogu da kazem da ce biti kancer ove ekipe. Decko ne da je los u odbrani nego je ne igra, pri svakom bloku zakasni bar 2 koraka za igracem. 2 koraka je previse za fudbalski teren a ne za kosarkaski. Mislim da najgore branimo pik igru u Evropi, moguce i sire. Svaka njuska nam napravi visak iz pika kao da gledam Stiv Nesa i Stodemajera u prajmu, onda sledi skupljanje nase odbrane i njihov pas spolja gde su sami na trojci da mogu da telefoniraju. Uz pik, nama svaka akcija gde se postavi blok napravi totalnu konfuziju u odbrani ali totalnu. Milimetar nismo bolji od prosle sezone, a to je i razlog poraza od Burse i cigana.

Mi u odbrani izgledamo kao da se predamo da niko ne moze nista da odbrani pa onda udvajamo, preuzimamo itd. Je*emu mater mi treba protivnika da nateramo na tu situaciju, pa cak i kad dodje do toga da izrovare da bi dosli u situaciju da sutnu. Ovako svaki napad sami, pucaju kao na treningu i kad dodje tesna zavrscnica onda bude vidi ove ubacuju zamrzivac i frizider, pa ubacuju kad su usli u seriju, normalna stvar.

Ovo je iskljucivo do trenera, da li to da im podilazi ili je napravio losu selekciju ali ovi igraci individualno uopste nisu toliko losi denazivno, sem Andjusica kojia je kancer.

Trinkijerijeva sezona je skoro bila, sa onako skromnom ekipom smo peglali odbranu kao zveri, svaki protivnik se usere da bi napravio visak a i kad proba da dodje do toga preuzimamo. Cak i na preuzimanju su morali da kopaju i rovare da bi dosli do otvorenog suta. Strasna odbrana, neverovatna.

I ovaj zakljucak nema nikakve veze sa ovom utakmicom i pripremama, svaku smo do sada isto odigrali kao i prosle sezone. Samo sto kada ima dosta energije, mi nateramo protivnika da ne dodje do pik igre, dosta ukradenih lopti i nekih drugi stvari, pa kad dodje situacija da nam naprave visak cesto ne pogode otvorene suteve, s druge strane smo napadacki ubitacna ekipa i kad udjemo u seriju unistimo protivnika.


I ovo nema veze sa tim ko fali a ko ne, kod Trinkijerija smo igrali bez Waldena u jednom trenutku, ni malo se nije osetilo. Osetilo se na individualnom nivou ali ne na timskom. Ovo je cista odgovornost trenera.

I treba biti realan i reci ovakve stvari, to ne menja cinjenicu da je Zeljko jedan od najboljih trenera u istoriji i najtrofejniji u Evropi, i da smo u EL zbog njega.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Utakmica u kojoj je Panter kao i prošle sezone na 0/XY pokušaja...
Pap i Zek danas isto u minusu...
Mi na EL nivou košarke ne smemo dozvoliti ni dva a kamoli 3 igrača koji "nisu došli na utakmicu", u tom slučaju tone se kao i večeras...
Lesor dečko nije za ovaj nivo košarke, zakrpio nam je EC prošle sezone i to je neki njegov peak...
Trifunović samo zauzima prostor Tristanu i ništa više... pre bih ista sranja trpeo od Tristana...
Neke jako čudne (Tristan zaboravljen) i prividno prinudne rotacije, ako je ideja bila da se vidi kako funkcionišu različite petorke - onda okej, videlo se...

Teraj dalje, ispravljaj bagove!
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.871
Reaction score
7.857
Potpisujem… bas mucenje…

Jebi ga… Panter ni jedan poen…

Idemo dalje…
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.871
Reaction score
7.857
Iste boljke kao i prosle sezone. Ni malo nismo napredovali.

Vec mi postaje u nekim trenucima negledljivo, malo je reci konfuzna igra u odbrani. Pri tome dobili smo pojacanje u vidu Andjusica i slobodno mogu da kazem da ce biti kancer ove ekipe. Decko ne da je los u odbrani nego je ne igra, pri svakom bloku zakasni bar 2 koraka za igracem. 2 koraka je previse za fudbalski teren a ne za kosarkaski. Mislim da najgore branimo pik igru u Evropi, moguce i sire. Svaka njuska nam napravi visak iz pika kao da gledam Stiv Nesa i Stodemajera u prajmu, onda sledi skupljanje nase odbrane i njihov pas spolja gde su sami na trojci da mogu da telefoniraju. Uz pik, nama svaka akcija gde se postavi blok napravi totalnu konfuziju u odbrani ali totalnu. Milimetar nismo bolji od prosle sezone, a to je i razlog poraza od Burse i cigana.

Mi u odbrani izgledamo kao da se predamo da niko ne moze nista da odbrani pa onda udvajamo, preuzimamo itd. Je*emu mater mi treba protivnika da nateramo na tu situaciju, pa cak i kad dodje do toga da izrovare da bi dosli u situaciju da sutnu. Ovako svaki napad sami, pucaju kao na treningu i kad dodje tesna zavrscnica onda bude vidi ove ubacuju zamrzivac i frizider, pa ubacuju kad su usli u seriju, normalna stvar.

Ovo je iskljucivo do trenera, da li to da im podilazi ili je napravio losu selekciju ali ovi igraci individualno uopste nisu toliko losi denazivno, sem Andjusica kojia je kancer.

Trinkijerijeva sezona je skoro bila, sa onako skromnom ekipom smo peglali odbranu kao zveri, svaki protivnik se usere da bi napravio visak a i kad proba da dodje do toga preuzimamo. Cak i na preuzimanju su morali da kopaju i rovare da bi dosli do otvorenog suta. Strasna odbrana, neverovatna.

I ovaj zakljucak nema nikakve veze sa ovom utakmicom i pripremama, svaku smo do sada isto odigrali kao i prosle sezone. Samo sto kada ima dosta energije, mi nateramo protivnika da ne dodje do pik igre, dosta ukradenih lopti i nekih drugi stvari, pa kad dodje situacija da nam naprave visak cesto ne pogode otvorene suteve, s druge strane smo napadacki ubitacna ekipa i kad udjemo u seriju unistimo protivnika.


I ovo nema veze sa tim ko fali a ko ne, kod Trinkijerija smo igrali bez Waldena u jednom trenutku, ni malo se nije osetilo. Osetilo se na individualnom nivou ali ne na timskom. Ovo je cista odgovornost trenera.

I treba biti realan i reci ovakve stvari, to ne menja cinjenicu da je Zeljko jedan od najboljih trenera u istoriji i najtrofejniji u Evropi, i da smo u EL zbog njega.

Bez imalo ironije… sta je resenje?
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
394
Reaction score
2.726
Локација
Novi Beograd
@Zuull_PFC

Lesor je itekako za ovaj nivo kosarke, samo sto treba ispoljiti vrline a sakriti mane. To kod nas nije slucaj.

Ako tako gledamo ni Micic nije za nivo Evrobasketa i sl.

Trinkijeri je rekao jednu vrlo zanimljivu recenicu, da igrace treba dovesti u situaciju da sto manje razmisljaju, sto vise razmisljaju to su iznudjena i losa resenja.

Zeljkov sistem ima sigurno mnogo veci potencijal od Trinkijerijevog, sto i sami rezultati govore ali je pitanje da li ce ovde uspeti da ga uspostavi.

@zaro
Mozda aludiras da kad kazem da je Zeljkova odgovornost da mislim da trebamo da ga menjamo, ali to mi nije ni na kraj pameti. Zeljko je nas i institucija i podigao nas je neverovatno. Ostaje nam da rade, podignu nivo energije i igraju najbolje sto znaju. Samo sto postoji i pohvala i kritika. Definitivno ima pohvalu od svih nas i mene za sve sto je uradio i sto danas radi ali mora biti i kritike za ocigledne sistemske propuste.
 
Последња измена:

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.243
Reaction score
3.600
Mene iskreno malo brine što dosta boljki iz prošle sezone vidim u pripremnim utakmicama, kao da se trudimo da ih ponavljamo, umjesto da radimo na otklanjanju istih.

Jeste pripremna utakmica, ali u sezoni dozvoliti da 2-3 ključna igrača ne budu prisutna na utakmici je puno.

Panter, Zek kao igrači koji već imaju jednu sezonu u KKP iza sebe, ovakav pristup i igru ne bi trebali prikazivati jer nemamo mi cijeli roster sa vrhunskim igračima. Na to još dodati Lesora koji je odsutan i baš loše branjenje skoka i odbrana koju igraju samo neki igrači ( ne čitav tim ), mislim da je previše.

Dobili smo šansu za Evroligu, nadam se da ćemo je pametno iskoristiti.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.231
Reaction score
17.918
Локација
Kej Republika
Drugo poluvreme za udžbenike. Tema rada, kako usrati sve za 20 minuta. Sveeee.

P.s. koja li je tajna zdrave kose Ćavija Paskvala?
P.s.s. sudije pušite kurac
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Realno, toliko smo loši bili danas da smo uspeli da izgubimo više od tih 11 razlike i nismo ni zaslužili to finale sa CSKA.

Osim Nanelija i donekle Madara svi ostali manje ili više prosečni ili loši. Panter ubedljivo najgori. Tristan zaslužio malo više minuta po meni.

Sutra sa Uniksom za treće mesto od 16h.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
@TaraNdrel

Ne bih se složio da je Lesor za ovaj nivo pa sve i da Albi u prvom kolu ubaci 30...
No mišljenja su različita a zdrava diskusija dobra stvar.

Meni njegova koordinacija pokreta, defanzivni IQ i nemogućnost da prepozna udvajanje i napravi povratni pas pravazilaze svaki pomen njegove uloge u odredjenom sistemu na ovom nivou, jer govorimo o stvarima koje su esencijalne za njegovu poziciju u timu i individualnu edukaciju igrača...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top