Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.042
Reaction score
14.074
Локација
Kipar
10 godina čekam neke rezultate i više nemam strpljenja.

Željko ako ne može, neka dovede neku pomoć. Više nije stvar u igračima.

Evo sad ce za tebe da se skupe ljudi koji znaju I da uzmu titulu da se ti ne bi sekirao. Zeljko ako ne moze nek dovede nekog ko zna. Kakve gluposti se ovde pisu.
Ne branim ja Zeljka ovde, to mi uopste nije cilj, ali kukumavcenja posle svake lose partije postaje neizdrzljivo. Kao kad detetu ne ispunis zelju. Dajte malo realnosti, mi igramo sa evropskom elitom. Nema Zeljko carobni stapic I nije ovo tim u rangu najskupljih timova evro lige. Sasvim prosecan ili ispod prosecan. I ako ne uspemo idemo dalje, podrzimo Zeljka da istraje I napravi ono sto svi ocekujemo. Tim se gradi godinama, mladi domaci igraci takodje.
Ili je mozda bolje bilo u vreme cokijeve neprikosnovene dominacije?
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
"Podržimo, podržimo, podržimo,..."
Posle svakog poraza jedno te isto. Ako neki klub, našeg napaćenog JSD-a, ima bezrezervnu podršku, onda je to KK. Pa ljudi, prodali smo 10000 sezonskih, gde ćeš veću podršku.

Razumem ljude koji se ljute i koji očekuju rezultate, dosta se više čekalo, dosta smo bili strpljivi, dosta je više cigana, hoće da ova sezona bude ta i hoće sve. Nema više "loš dan", "bićemo bolji vremenom", "da se uigramo",...

Ima da kidaš od prvog podbacivanja, prvog treninga ili nisi za nas. Kraj priče.
 

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Ima li neko da je pratio igre Pantera u Milanu, da li je imao ovakvu minutazu i ulogu u Milanu ili je ulazio s klupe da ubaci 20 poena kad ga krene, u suprotnom klupa kod Mesine?
On odbranu ne igra i ako ga sut ne krene unistice nas svaku takvu utakmicu a cesce ga ne ide sut nego sto ga ide.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
kukumavcenja posle svake lose partije postaje neizdrzljivo. Kao kad detetu ne ispunis zelju. Dajte malo realnosti
Ajmo realnost.
Šta očekujemo od ove sezone? Šta je realno, šta je uspeh, šta je neuspeh?
Što reče čovek:
Pa ljudi, prodali smo 10000 sezonskih, gde ćeš veću podršku.

Razumem ljude koji se ljute i koji očekuju rezultate, dosta se više čekalo, dosta smo bili strpljivi, dosta je više cigana, hoće da ova sezona bude ta i hoće sve. Nema više "loš dan", "bićemo bolji vremenom", "da se uigramo",...

Ima da kidaš od prvog podbacivanja, prvog treninga ili nisi za nas. Kraj priče.
Razmišljao sam večeras o Raši Tomasu, Mozliju, Dalasu Muru, čak i o Zagorcu - dali su sve što su mogli, sad imamo neke druge igrače, koliko daju, koliko mogu? Koliko je Trinkijeriju trebalo da napravi respektabilan tim sa igračima koje je imao? Koliko su oni koštali? Koliko koštaju ovi sad?

Da skratim priču - realnost - realnost je da ove sezone glatko osvojimo ABA ligu i domaći Kup, sve ispod toga je veliki neuspeh.
Domaću srpsku ligu ne znam i da li ćemo igrati, Evroligu ne tražim da osvojimo niti je pod moranje neki plasman od-do...
Jel ima još nešto da se igra? Valjda nema.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Kakva su nasa ocekivanja za predstojecu sezonu?
Nas jedini, "obavezujuci" cilj treba da bude osvajanje ABA lige, jer to nas odrzava na EL mapi i, donekle, opravdava povratak kralja, te angazman pojedinih pedigriranih igraca.
Predstojeca EL sezona je sezona jakih treninga za povratak na tron u ABA, za kaljenje mladih i kalibrisanje ovih u najboljim godinama, i nista vise od toga. Barem bih ja tako postavio ocekivanja i kriterijume. Tek nakon toga mozemo da pocnemo da mastamo.

Sto se igre iz ovih par pripremnih utakmice tice, one su toplo-hladno, a mi smo veoma zimogrozljivi kao navijaci.

Nadam se da ce u ovoj sezoni kliknuti ili tim sa Zeljkom ili Zeljko sa timom. I dalje mi je utisak da je Zeljko vozac automatika, a mi smo manuelac :)
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.042
Reaction score
14.074
Локација
Kipar
Ajmo realnost.
Šta očekujemo od ove sezone? Šta je realno, šta je uspeh, šta je neuspeh?
Što reče čovek:

Razmišljao sam večeras o Raši Tomasu, Mozliju, Dalasu Muru, čak i o Zagorcu - dali su sve što su mogli, sad imamo neke druge igrače, koliko daju, koliko mogu? Koliko je Trinkijeriju trebalo da napravi respektabilan tim sa igračima koje je imao? Koliko su oni koštali? Koliko koštaju ovi sad?

Da skratim priču - realnost - realnost je da ove sezone glatko osvojimo ABA ligu i domaći Kup, sve ispod toga je veliki neuspeh.
Domaću srpsku ligu ne znam i da li ćemo igrati, Evroligu ne tražim da osvojimo niti je pod moranje neki plasman od-do...
Jel ima još nešto da se igra? Valjda nema.

Od ove sezone ocekujem dominaciju u regionu I u Srbiji. U Evroligi ocekujem slabe nastupe jer je tim nedovoljno kvalitetan za neke znacajnije uspehe. Ako se uspeh desi niko od mene nece biti srecniji.
Po meni je vazno formirati kostur ekipe koja ce biti sposobna da se nosi sa bogatim timovima. Nesto slicno kao u Duletovo vreme. Oni sa duzim pamcenjem se secaju pogrdnih skandiranja Vujosevicu na pocetku njegovog drugog mandata u Partizanu.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.423
Reaction score
11.713
Локација
Beograd
Od sjaja do očaja,tako se može opisati raspoloženje na forumu,a i igre Partizana u pripremnom periodu.Ono pravo,a i reakciju očekujem od prvog podbacivanja protiv Cibone i tu više nema kalkulisanja i trpljenja i čekanja igrača da proradi po cenu poraza.Pripreme i isprobavanja taktičkih a i drugih zamisli me ne pogadjaju kao pojedince ovde koji seku vene jer smo eto izgubili prvi "trofej"(pripremnog perioda)ove sezone :pop
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Ja licno napredak u odbrani vidim, bolje se komunicira kod preuzimanja i nekako smo uigraniji, makar se meni tako cini.
Ovoj ekipi su veceras za pobjedu prvenstveno falili Avramovic i Eksum koji su sposobni da lako dodju do kosa i zavrse polaganjem ili kucanjem, falilo je i Panterovih 10 poena, kao i Smajlagic. Sa njih cetvoro ovo je drugi tim. Takodje pomenuo bih da je novi centar neophodan ukoliko zelimo da se ozbiljno takmicimo u Evroligi, tesko mogu Kopriva(ove sezone) i Lesor da igraju na takvom nivou.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.858
Reaction score
10.837
Partizan duguje mnogo.
Ove godine je potrošeno mnogo.
Ako se ne napravi rezultat ove godine, ne vidim uopšte scenario u kom će se i sledeće sezone krenuti sa ovim gasom i ambicijama.

Sezona počinje za 7 dana, a sam Željko je rekao da kad krene sezona i utakmice na 2 dana više nema vremena za treninge i pripreme utakmica, nego samo neke brzopotezne.

Pritisak će biti ogroman, očekivanja, a u takvim uslovima je teško napraviti rezultat.
I više me ne zanimaju ničije zasluge, ja sam navijač Partizana, a ne Duleta ili Željka. Finansiram klub svojim skromnim dopironosom, kao i hiljade drugih ljudi, 10 godina čekam neke rezultate i više nemam strpljenja.

Željko ako ne može, neka dovede neku pomoć. Više nije stvar u igračima.
Па како не видиш? Твој Остоја долази у ЈСД (читај ФК), а онда нам је само небо граница.

Видим изгубили смо, шта нам сад треба, кец разигравач, 4/5 или комбинација Гагија Милосављевића и Весе Петровића за одбрану?
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Panter da ima 0 poena se desava jednom u 50 utakmica. Dakle izuzetno retko ali desava se. Nije mu bio dan. Sut nas ovu utakmicu nije sluzio.
On je prošle godine u ABA ligi imao 3 puta 0 poena. I to mu je minutaža na svakoj bila oko 20 minuta. Naročito je bilo bitno protiv Budućnosti u gostima gde smo izgubili 1 razlike a on 0 za 22 minuta igre. Tako da nije baš jedna u 50. Ovo mu je četvrta.


Nije mi jasno s kojim mozgom Trifa ostavlja svog igrača i prilazi da udvoji malog pleja koji Madaru beži za pola koraka, ali bi ga realno stigao. To otvara slobodnog igrača koji prima loptu i lagano nam daje kontru, a Trifa pije klupu nakon toga. Dal je to do dekoncentracije, ili je onaj mali imao šanse tu da prođe. Stvarno sam bio zbunjen.

Inače mi smo ovu utakmicu dobrim delom igrali i bez četvorke. Sa Papapetruom na petici a Nanelijem na četvorci. Ne znam dal je to bilo samo testiranje ili ozbiljno razmišlja u tom pravcu. U tom slučaju nam fali mnogo više igrača u rotaciji. Zbog faulova i svega.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.714
Reaction score
29.414
Локација
Beograd
Pripreme i isprobavanja taktičkih a i drugih zamisli me ne pogadjaju kao pojedince ovde koji seku vene jer smo eto izgubili prvi "trofej"(pripremnog perioda)ove sezone :pop
Moш' ти и два попа са кандилом да ставиш, али што наш народ каже - према свецу и тропар - е па, ја чак и кошаркашице Партизана пратим и знам шта очекујем од њих ове сезоне - ако могу да не испадну из лиге. Ако могу. А ако не могу, не замерам.

Али (мушки) КК Партизан је такав ,,светац,, коме је и ,,тропар,, такав да итекако треба да освоји чак и први трофеј (припремног периода) ове сезоне. И још неке, важније и касније.
Само није ,,сеча вена,, пала само због губитка трофеја, него што нисмо били у стању чак ни да изгубимо са простојном разликом, таленти, евролигашки играчи, репрезентативци, капитени, тренер и стручни штаб, а кола одоше низбрдо, као да смо аматери... Нико бар да заличи на некога ко уме да повуче кочницу. Боли то и смета.

Ne vidim sta se moze desiti pa da ne uzmemo ABA ligu.
Добро, онда смо се договорили.
Освајање АБА лиге пред 20 000 наших навијача у Арени. Половина са сезонским картама, половина са оним појединачним. Лепо ће бити. :D
Само далеко је до тада, мало више радовања бисмо и сада.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.565
Reaction score
3.352
Pripreme su, nebitni rezultati, ok, ali za ovu sezonu koja samo sto nije pocela mislim da su najbitnije dve stvari:

- jebala nas (i jebace) odbrana sa tim neprestanim i u 80% slucajeva nepotrebnim, neprirodnim i neinteligentnim iskakanjima, dok ovi nisu ni prva dva pasa odigrali a imaju dva igraca viska u svakom napadu.
Necu ja da kazem Zeljku sta da radi, ali nek vidi sta rade ganci kroz sezonu, i imajuci u vidu da nam je pobeda nad njima u 3 utakmice u ABA finalu najbitnija stvar ove sezone, neka pokusa da im ne poklanja 50 poena po utakmici ovom odbranom. Za napad ne brinem.

- Neka predsednik obezbedi fer sudjenje u ABA finalu, odnosno pre nego pocne da sredjuje JSD, neka se fokusira na to da promeni pravilo da sude srpske sudije kad igraju srpski klubovi, pa da se ta najbitnija serija odigra bez cetvorokoraka i "faulova koji se ne sude u zadnjoj sekundi".

Hvala im unapred. Jebes Evroligu, o njoj cemo dogodine.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.106
Reaction score
27.536
Локација
Из Чикага (моји...)
Ajmo realnost.
Šta očekujemo od ove sezone? Šta je realno, šta je uspeh, šta je neuspeh?

Освајање АБА лиге у овој сезони је императив и неосвајање исте сматрао бих резултатским неуспехом...најблаже речено. У ЕЛ шта се уради...очекујем да не будемо џак за ударање. Пласман међу 8 не очекујем, а такав резултат сматрао бих великим успехом.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.846
Reaction score
9.836
Ne zelim da gledam vise ovu budalastinu od odbrane, iako su je malo uvezbali i unapredili. Treba identican sastav do 2025. otprilike, da bi bili uigrani i 5 ljudi sa Jokicevim pregledom igre i shvatanjem kosarke.

Nama ne fali centar, iako Lesor nije za ovaj nivo, a Koprivica neiskusan. Nama fali cetvorka koja nece da bezi iz reketa i u napadu i u odbrani i skoku napad/odbrana. Sto i ne moze, jer su mu kratke ruke. Radi koliko moze.

Panter i Ledej dominacija, nevazno sto je pripremna. +- rubrika, prvi - 20, drugi -18. Bravo. Da ih vratimo odakle su dosli i uzmemo Melija :D

Madar treba da igra 30 minuta i stice rutinu.

Naneli treba da igra 40 :D
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.885
Reaction score
7.726
Najbolje je da ne komentarisem nista....

Deceniju skoro nismo nastupali Evroligu, dobili smo tu cast kako smo dobili i oni se ponasaju najblaze receno bezobrazno na parketu, da bezobrazno, pre svega pristupom.

Ok sut moze da te ne sluzi, da koncentracija ne bude 100%, ali energiju, borbenost, cvrstinu to mora da das 200%, jer to je odlika Partizanstine.....

Sve kao fizika, dominacija, atlete ovo ono, a ja to ne vidim na parketu.

Pored odbrane, rak rana nam je defanzivni skok, imam utisak da Ledej nikad ne skace, dok Lessort ima problem sa koncentracijom to je jos od ranije.

Naneli rutiner, covek uopste ne siluje, a svaki mec isporuci 15+ poena.

Za Pantera se ne brinem, namestice on pracku i stradace protivnici.

Andjusic je primer kakav igrac ne treba da nastupa za KKP, treci mandat, a nista se nije promenilo kod njega.
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
756
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Za mene je Panter promašaj decenije. Igrač kome se daje carte blanche, a Željko je kroz svoju karijeru imao igrače koji su mogli da šutnu kad im se prohte i koliko im se prohte, mislim da ovu slobodu u igri Panter ne koristi ni približno da bude zadovoljavajuće. On je doveden kao neko oko koga se pravi tim, mora da podigne svoju igru i da bude lider, u protivnom, crno nam se piše.
I dalje smo defanzivno tanki, na početku nas ubiše ofanzivnim skokom, kojim nisu uspeli da se odlepe. Kad se sa drugih petorka krenulo na prve, rutinirali su nas kao amatere.
Mnogo očekujemo, porasli su nam apetiti, dobro je ovo da nas vrati na zemlju. Željku puna podrška!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top