Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Meni kao nekome ko je odrastao u eri Milivoja Ćirkovića i Aleksandra Miljkovića drago što se pojavio neki ludak i rekao Lamu da u organizaciji napada glumi zadnjeg veznog pa danas pre Partizana uživam gledajući Zinčenka kako stoji i na desnom krilu iako je levi bek...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jedna utakmica na drugu ne liči. Jedna utakmica nikada neku drugu nije dobila ili izgubila. Nemojte da pravite pretpostavke za 27.01. na osnovu ovoga što ste videli večeras. Derbi nema nikakav pritisak, naši su glavama odavno u EL i meču sa FMP-om.

Možemo mi to da izgubimo, ali ne zbog igre večeras već zato što bi to bilo očekivano na gostovanju. Međutim, kod nas je svakako samo ne prirodno tako da meni ni pobeda neće biti neočekivana.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
425
Reaction score
2.771
Локација
Beograd
Smailagić nije centar, može da pomogne tri minuta i toeto... i da ga usere neki put, ali on je četvorka ko kuća i to se vidi kad je na pravom centru...on ne može to da brani u 8 od 10 situacija...
Bio je dobar onaj period kad je tek došao jer je koristio svoju brzinu kao prednost nad centrima. Sada nema ni toga, trom, uvek nedovoljno brz i pogubljen, iako je imao u Valensiji dobru pre svega borbenu poslednju četvrtinu.
Mi nemamo pravu izmenu za Lesora, mislim na izmenu koja kada uđe drži bar neki nivo igre...to očigledno nije Brodžijanski, a ne bi bio ni Balša i nažalost ja ne vidim rešenje... ali se nadam da Žoc vidi...
Nisam stručnjak ali opet ne mogu da verujem da mi i dalje nismo uigrali to jbno preuzimanje, a samo to u odbrani igramo. A ta preuzimanja u nedogled, u kojim uvek jedan ispadne ili zakasni i dovodi da pukne cela odbrana, je toliko mučno gledati da to boli.
A da igramo čoveka, mešovitu odbranu, presing na polovini protivnika ili zonu ni ne možemo da uradimo efektno jer to na tekmama viđamo previše retko ili skoro nikako. (A ako se ne igra u takmičarskim ne može da se samo uvežbava na treningu)
Pa danas ovaj njihov trener kaže onom Pavlićeviću ili kako se već zove "igrajte strpljivo doći će on(ne znam na koga je mislio našeg, verovatno jednog visokog)do tebe, sve preuzimaju" i baš me zabolelo to, jer mi nikog ne možemo da izenadimo odbranom, pa protivnici(i između ostalih i jedan jbni SCDerbi) spremaju svoje napade računajući da ćemo da igramo isto ceo meč.

Da izginu na sledećoj, samo tako mogu da dobiju, da se pobiju, pogode sve i vaskrsnu u ciganmali, i to svakako samo ne ovako mekano i glupavo ko večeras i u Valensiji.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
291
Reaction score
2.614
Локација
Beograd
Posle Valensije nisam očekivao lepršavu igru. Oni su svjesni šta su propustili i šta im je sad iznad glava. Odbrana večeras je bila loša, ali opet ja to ne bih poredio ni sa čim jer mi je draže da igramo taman da se ne mučimo, pa da sledeću dobro odvalimo.
Dajte malo pozitivne atmosfere. Šta brate čupate kosu svako malo kao neke babe narikače. Dobijemo 19 razlike, navijači napune salu, a mi sad da razmišljamo šta ako ovako budemo igrali sledeće utakmice. Dajte mi jedan primjer gdje smo mi dvije zaredom odigrali na isti način, dobili ili izgubili?
Evo Aleksa je večeras loš bio što povećava vjerovatnoću da u sledećim utakmicama ubode makar jednu odličnu. Panter se muči, a opet ko zna kad će ući u ono njegovo ludilo. Naneli je odigrao lijepo a vidi se da igra sa 80% mogućnosti ovakve utakmice.
Ništa nije crno, sve je crno belo!
 

-sule-

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
284
Reaction score
1.681
Локација
Beograd
Izgleda nam fali plej, četvorka, petica i trener...onda ćemo primati bas malo poena.
Pa mi smo primili u proseku u aba ligi manje poena nego što je najneefikasnija ekipa MZT dala poena. Ljudi menja se sve, nema više mnogo utakmica sa rezultatom 65:60
Bravo crno beli...samo gazi. Pa ne moze svaka utakmica da se razbije 40+ u aba ligi
 
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
431
Reaction score
1.558
Sad se vratio s meca , ne bih da komentarisem igru vec atmosferu , tako je to kad dozvole da se kupuju karte u slobodnoj prodaji a ne podele samo varvarima i zaposlenim u državnim firmama ... Malo ko je ocekivao ovako nesto i verovatno je ovo zalsuga DV i hvala mu na tome , zato je dobio ovacije kao i najveci svih vremena. Crna Gora voli Partizan !
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.466
Reaction score
28.982
Локација
Novi Sad
Последња измена:

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.539
Reaction score
3.803
Локација
Beograd
Da li neko pamti i može da navede jedan period KK Partizana u poslednjih 15 godina da je igrao ovako jalovo i bezidejno u napadu, sa manje uigranih akcija? A takođe i bušniju i manje zainteresovanu odbranu?

Eto, bez obzira na individualni kvalitet igrača, koji je trenutno verovatno najveći u poslednjih 15-20 god kad je u pitanju EL iskustvo.

Ovako na oko ružna igra, bar meni, nije bila ni pod Mutom Nikolićem koliko se sećam.

Koliko puta nam je jedan SC Derbi prodao smešnih fora i laganih poena da je meni to neverovatno...

To što smo ih isprašili trojkama ok, individualni kvalitet naših igrača jeste visok i pogađaju, ali meni lično to nije "košarka". Mogli su i mene da dovedu da to radim, a verujem da bih imao slične procente kao recimo Papapetru...

Pohvale za Trifunovića, dečko jedina svetla tačka poslednjih nekoliko utakmica.

Vidis, ja ne pamtim u poslednjih 15 god. da smo napad igrali ovako dobro kao ove sezone.
Ti bi imao procente kao Papapetru? Trifunovic JEDINA svetla tacka u prethodnim utakmicama?
Reci da se sprdas sa nama.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.757
Reaction score
14.148
Локација
Madagascar
Partizan je sa prosjekom 16.531 navijaca na evroligaskim utakmicama 29.najgledaniji tim u cijelom svijetu u aktuelnoj sezoni.Poredjenja radi,Partizanove utakmice gledanije su od utakmica Oklahome(15.166) i Indijane(15.078)
Ono sto Partizan ima to nema ni jedan jedini tim van Sjedinjenih Americkih Drzava
(Instagram pbg.news) :respect:respect:respect
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.269
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ovaj Partizan ima najpotentniji napad od kada ja aktivno pratim KKP, s izuzetkom možda par meseci u sezoni 98 pod Kimetom i par meseci sezone 2010 kada se raspucao Rašić ali generalno u toj sezoni smo bili na mahove dosta tvrda ekipa u šutu.
Pored svega što se dešava mislim da se zaboravlja činjenica da ova ekipa igra ravnopravno sa svakom ekipom u Evropi, da je legitimno i top 10,12 evropskih ekipa, što čak ni onaj Duletov KKP mogao konstantno da bude. Isto tako je činjenica da je ovak KKP za dve klase skuplji od bilo kog prethnodog ali ovde vodimo polemiku o kvalitetu igre ne o budžetu.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
329
Reaction score
1.751
Локација
Панчево
A i nekad napad bio 30 sekundi i tako to...poređenja prošlih i sadašnjih vremena su skroz razumljiva, ali su iracionalna. Vremena se stalno menjaju, i to je prosto tako. Mada nostalgija jeste nekako lepa, verovatno ima svoje psihološko objašnjenje. Košarka se menja. Pa nisu se u Duletovo vreme ni pucale trojke iz kontre, niti je neko opaljivao 30 trojki po utakmici. I koješta drugo.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.556
Reaction score
11.033
Zaboravih gore, jedan predlog urednistvu.

Brat koji u ime partizan.neta prisustvuje konferencijama mogao bi Zeljka da pita da podeli sa nama okvirno neke napredne statisticke podatke.

Na stranu sto to nije toliko nedostupno i kad vec moze da se iskopa informacija o transferu nekog kod nas, moze i napredna statistika, samo "insajderi" spavaju kad nismo na trzistu.

Nerealno je da mi ovde pricamo stalno tako pausalno, sumarno i jadno. Okej, nismo strucanjaci, ali jbm li ga, dajte malo na ozbiljnosti. Posle svake utakmice se kuka na svicovanje, sad se kuka na napad iako smo dali 100 poena, a i na odbranu jer smo primili 80. Nema smisla.
Zar treba objasnjavati sta nije u redu sa tim?
Dakle, ako smo dali trocifren broj poena verovatno smo forsirali jak tempo, brzu kosarku, trcanje u tranziciji... sto znaci da smo imali veliki broj napada. Sto dalje znaci da je protivnik proporcionalno tome imao takodje veliki broj napada.
Suv broj od 80 poena ne znaci nista, znaci samo uporedni broj poena koji su dali u odnosu na broj napada. Isto vazi i za nasih 100.
Ima tu jos mnogo stvari za analizu, ali recimo efektivni procenat suta je nesto po cemu je ZOC bio poznat kao trener drugih timova.

Uz to nas najveci problem mozda lezi u gradjenju kosa, a i u napadu nam covek koji igra 35 minuta ima ozbiljan problem sa igrom ledjima. Fali nam tu mnogo neko u rotaciji ko moze.
Kad bi dodali jos tako nekih sitnica koje donose opcije mi bi bili ko bombona, ali i ovako nam je napad manje-vise okej, tj. ne slazem se da je divljanje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top