Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.888
Reaction score
21.506
Ne znam šta očekujete da se dešava u napadu. Mnogo su se gledali San Antonio highlights-i iz 2014. vidim ja :buhaha
Nije akcija samo lucidan pas koji pronalazi igrača koji izlazi iz dva bloka i zakucava. Nemaš gomilu asistencija? Pa to je valjda normalno kad imaš u ekipi Pantera i Exuma?
Ima jedno 15 većih problema, napad funkcioniše i to je (jedina) konstanta ove sezone
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.220
Reaction score
1.490
Nema sta puno da se kaze, odradjeno sa onoliko snage koliko je bilo potrebno... Ajde sada majku mu, do petka samo odbrana, odbrana, odnrana na treninzima...

Pozdrav i za bratsku Crnu Goru, domacinski teren kao da igramo kuci, svaka vam cast..
 
Последња измена:
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
242
Reaction score
1.108
Локација
Trebinje
jeste da su po malo bolele oči od ivoga što 9digrasmi, ali bitno je što ovakve mečeve sada već rutinski dobijamo.

Eto nešto pozitivno...
То је то.
Па није тако давно било кад би размонтирали Панатинаикос или неку тадашњу европску "алу" у сриједу па одемо у Широки у недјељу и уз исту овакву "мученичку" игру изгубимо. Или одемо у Задар који се распада по шавовима и изгубимо, тако да је ово вечерас (иако сам пождерао сопствену цигерицу ) феноменално, рутински.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.591
Reaction score
8.497
Локација
"preko bare"
Ovaj Partizan ima najpotentniji napad od kada ja aktivno pratim KKP, s izuzetkom možda par meseci u sezoni 98 pod Kimetom i par meseci sezone 2010 kada se raspucao Rašić ali generalno u toj sezoni smo bili na mahove dosta tvrda ekipa u šutu.
Pored svega što se dešava mislim da se zaboravlja činjenica da ova ekipa igra ravnopravno sa svakom ekipom u Evropi, da je legitimno i top 10,12 evropskih ekipa, što čak ni onaj Duletov KKP mogao konstantno da bude. Isto tako je činjenica da je ovak KKP za dve klase skuplji od bilo kog prethnodog ali ovde vodimo polemiku o kvalitetu igre ne o budžetu.
A šta bi tek bilo da imamo pravog pleja...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.751
Reaction score
9.500
Razigravaca.

Rutinski dobijeno uz manje padove. Odigrano koliko treba. Sa druge strane, oni igraju sasvim solidno, ne znam sta je trebalo da se ocekuje, 40 razlike.
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
752
Reaction score
5.749
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Da li smo tražili Partizan koji ovakve utakmice rutinski završava, jesmo, tražili smo da se vratimo u Euroligu, vratili smo se. Verujte u Duška ovaj Željka i doći će sve na svoje mesto. Ja sam zadovoljan kako smo izgledali danas, Lesor igrač sezone do sada, Smajlagić razočarenje, Trifunović veoma pametno igra minute koje dobija, Aleksa ako krene sa klupe, zabaguje. Raduje da je Naneli odigrao dobro, Zak je još uvek u nokdaunu. Bravo za navijače, za Željka koji još uvek ima stomak za ovu gamad, što bi rekao general Borba bre, da im se u petak useremo u živote.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.561
Reaction score
3.337
Pa jbt, zadnji komentari idu na broj suteva za dva protivnika, verovatno i ubacenih tih suteva.

Pa i da je moja baba trener protivnika, kad joj Lesor na pocetku svakog napada izadje visoko, pokusava da spusti dole i trazi miss match, pa cak i da ne trazi, prirodni nagon kaze spustaj dole, ili pleju na kome ostane Lesor ostaje da pokusa da ide na ulaz.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.209
Reaction score
7.000
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Dok god rutiniramo protivnika laganih 20 razlike (pogotovo na gostovanju), što se mene tiče, neka svaka utakmica bude kao nba 120-100.
Svi bi mi voleli da svaku dajemo po 90, uz primljenih 65-70 poena (sa odbranom iz Duletove ere), ali ljudi, prosto nije realno.
Ne postoji nijedna ekipa u evropi koja ima odličan napad, a pritom istovremeno i odličnu odbranu.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
207
Reaction score
1.294
Vec neko vreme moj najjaci utisak sa utakmica Partizana ogroman Trifunovicev napredak.
Prosle godine je umeo da zablista, s' vremena na vreme, ali ove godine mozda vec moze da se govori o kontinuitetu dobrih igara.
Njegove dobre igre me posebno raduju jer nikada nisam gubio nadu da ce on biti igrac reprezentativnih dometa, pa cak ni onda kada su ga ljudi masovno
kritikovali (u velikikom delu i s' pravom) i terali iz kluba.
Ono sto se meni posebno svidja u njegovoj igri i stavu, je sto mi se cini da prepoznajem kod njega onu "Danilovicevsku" drskost i spremnost da se "pobije" i preuzme odgovornost.
Zeljko je imao dovoljno strpljenja, nasao mu je pravu ulogu, Trifa se uozbiljio i kockice su pocele polako da se slazu.
Samo napred mali!
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.389
Reaction score
4.342
Prica se o nekom napadu na navijace partizana posle tekme? Da li su svi ok.?
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.410
Reaction score
28.618
Локација
Novi Sad
Ko priča i odakle informacije stižu? Radim od jutros i imam nekih privatnih obaveza, ali nigde to nisam pročitao... možda sam preskočio neku vest :confused-smiley-013:
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.633
Reaction score
4.662
Davno je bilo, da ne nekazem nikad, kada smo ovakve utakmice ritunski dobijali sa sve negledjivom igrom i crnim rupama u igri. Podatak sa sada redovno resavamo ovakve protivnike je sam po sebi dovoljan za zadovoljstvo.
Trifa je utisak nedelje i meseca. Samo da nastavi, da optereti nekog od visdjenijih cergara inu odbrani i u napadu za pocetak, pa cemo videti za dalje.
Tristan mi je pravi oredstavnik svoje generacije sportista. Meka ruka, mek i pristup celoj prici. Ako bi se angazovao kako treba , cudo bi naoravio. Nadam se da ce Zeljko to da resi.
 

Haris_Brkić

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
929
Reaction score
7.157
Bez popizditisa Žoca kakvog je imao u Panate ili u Feneru, teško da će biti neke veće discipline.. I dalje verujem u ovaj tim,kao i u Želimira..verovacu do kraja,pa kako nam Bog da..i meni i njima.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.633
Reaction score
4.662
Bez popizditisa Žoca kakvog je imao u Panate ili u Feneru, teško da će biti neke veće discipline.. I dalje verujem u ovaj tim,kao i u Želimira..verovacu do kraja,pa kako nam Bog da..i meni i njima.
Slazem se, ali tamo je slozices se imao materijal koji je od feniranja izvlacio pouke. Danas uopsteno gledano igraci su zasticeni od svega pa i od takvog pristupa. Sve je manje cvrste price, sve vise nekih kompromisa. Ako je neko toga svestan to Zeljko. Pa on se Bodirogom i Danilovicem za onolike godine nije izgrlio kao sa Panterom zabgodinu i po. Sve to ima svoje, vremena se menjaju, prilagodis se ili te nema. Mali off, mislim da jedan Aleks Ferguson danas da se pojavi, vece bi sanse imao da ga razni neiimari i pogbe kanceluju po mrezama nego da naoravi ono sto je naoravio.
Klasa jeste klasa, ali vremena se menjaju jbg.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne bih ja rekao da njega igrači ne slušaju. Pre bih rekao da neki ne mogu. A za neke smo kao Lesora i mi mislili da ne može.
Željko se drži svog sistema i taj sistem sa boljim igračima vodi direktno na f4. Problem je u tih “par” igrača. Da se igra 5 na 5 a ne 12 na 12 ova ekipa bi bila u prve 4 u Evropi. Mi čak igramo i odbranu u toj postavci. Problem je kad kažemo da je neko neiskusan u El da se to odnosi na dobar deo tima. Jer za napad su dovoljna nekad i 2 igrača za odbranu je 5. Nama cela timska odbrana pukne sa ulaskom Anđušića, Smajlagića pa i Madara koji se ruku na srce stvarno trudi da to kompenzuje agresivnošću na lopti.
Da li je to greška ili ne, da li neke koncepte treba prilagoditi profilu igrača kazaće vreme. Meni se čini da neki igrači za 5 godina utakmica i treninga neće odigrati 5 minuta u odbrani bez promašaja rotacije ali opet, nisam očekivao ni ovakvog Lesora neću da lažem.
Ali to je jedan od razloga što je mnogima košarka kod Trinkijerija izgledala “bolje”. Bila je prilagođenija onome što igrači znaju. Dok je ovde van prvih 5,6 igrača obrnuto.
S tim u vezi Trinkijerija smatram možda ponajboljim trenera za taj neki srednji nivo ekipa.
 

nikola1970

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
995
Reaction score
2.049
Локација
BGD
Ali to je jedan od razloga što je mnogima košarka kod Trinkijerija izgledala “bolje”. Bila je prilagođenija onome što igrači znaju. Dok je ovde van prvih 5,6 igrača obrnuto.
S tim u vezi Trinkijerija smatram možda ponajboljim trenera za taj neki srednji nivo ekipa.
Da li smatras onda da bi Zoc mozda trebao svoju filozofiju da prilagodi s obzirom kakve igrace ima, ili da tera do kraja i da open ne uradimo nista? Ja sam iskreno skeptican i stalno se bunim i pisem da nisam zadovoljan jer smo se mi prosle sezone opasno opekli i obrukali kada smo sa jedim Zeljkom u prepunoj Areni izgubili od jebene Burse. Ok, nije Bursa bila losa ekipa ali opet... Tako da poucen prethodnim iskustvom ja ne mogu da budem miran i stalozen, u fazonu ma tu je Zoc, bice ovo top. Meni deluje da je previse tvrdoglav sa svojim stavovima i forisranjem svoje filozofije.
Kao sto si i sam rekao, on sa top igracima ide na F4, ali on u Partizanu ipak nema tu klasu koju je imao u Panati i Feneru i po meni bi za svakog igraca u rosteru trebao da ima specificnu ulogu i da ga "pronadje", da izvuce najbolje. Po meni takodje previse klupiranja radi, igraci nikako da udju u neku konstantnost kad su svaku drugu utakmicu u kazni (pritom nije da sam protivnik klupiranja zbog gluposti)...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.715
Reaction score
54.950
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa to je sad već šta je starije kokoška ili jaje. To je ono kao u fudbalu da li Murinjo može sa lepršavim igračima i da li Pep može sa tenkovima. Mogu samo da kažem da ne znam, čak i da napišem svoje mišljenje ono nema nikakvu težinu u odnosu na onog ko je svaki dan s njima na treningu, nebitno kako se zvao.
Princip je da li će ovi naši zaigrati i naučiti ovo što Željko želi od njih u nekom narednom periodu i onda podići našu solidnu igru na nivo iznad, ili bi bilo lakše da se nešto promeni i da vidimo rezultate odmah. Jebem li ga.
To zavisi i od ciljeva. Šta je cilj ove sezone? Pa ja bih rekao EL one naredne. A naredne bih rekao da je cilj top 8 ukoliko se kostur ove ekipe zadrži i poboljša. U tom svetlu možda i ima smisla ovo što Željko radi, ali ovo je samo pretpostavka.
Činjenica je da su veliki treneri sujetni i tvrdoglavi, ali najčešće baš to donosi rezultat. DV je recimo jedne sezone došao i doneo nove stvari u odbrani 131 zonu i box and one odbranu i to je stvarno bila modernizacija, ali je isto tako znao da bude konzervativan u napadu.
Mi smo trenutno valjda druga El ekipa po broju datih poena i to bez onoga što se ovde popularno zove klasični plej. Znači igra se up tempo, puno poseda puno šuteva i iako ljudima izgleda da je to soliranje, nema tog soliranja koje svaku drugu utakmicu spiči 100 poena. Da li imamo napadače koji su u top 2 u EL. Pa nemamo, što znači da se timski igra dobar napad. Stoji nema onog što se klasično vezuje za dobar napad, veliki broj asistencija, pre svega jer nekih 20 poena dođe maltene po meču iz Exumovih prodora i zato što je Panter loš u spotapu pa uvek voli da šutne iz nekog driblinga, ali je nesumnjivo da nešto u napadu funkcioniše kada se daje toliki broj poena.
Dosta će nam reći i naredna utakmica. Mi ciganliju ne možemo dobiti bez nekih odstupanja od šablona i koncepcijskih rizika. Recimo da se rizikuje s Nedovića da se brani ispod, da se ne pomaže s nekih igrača, po cenu faula ili lakih poena dole, da se ne omogući njima da imaju dobar protok lopte itd... Ali to se zove rizik jer je moguće i da nam se sve to vrati duplo. Ovde govorim čisto o terenu bez bolesti i kompleksa onog ćoravog bolesnika.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top