Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan NIS – Anadolu Efes S.K (oproštaj kapitena od crno-belog dresa)

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Auu koja i koliko emocija na danasnjem mecu...
Pa pogledajte samo bivse igrace,trenere,legende koje su dosle ispratiti VELIKOG KAPITENA u penziju...jbt ja sam u tripu da ni jedan KK klub na svetu nema takve velicine ove igre...
A na parketu neki novi a opet onaj stari Partizan,sa harizmom,voljom,zeljom,znanjem,spremnim da osvojimo sve !!!
Veliki si Novice
Veliki si Dule
Veliki si Zeljko
NAJVECI SI PARTIZANE !!!

A jos malo krece sezona,krecu pobede,krecu trofeji....verujem u to...
Ali jedno je sigurno Zoc je na klupi,i meni dovoljno za uzivanje...
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.007
Untitled.jpg
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Mene je sramota ovih takozvanih "grobara" koji vode navijanje...

Sve je bilo perfektno, toliko legendi na jednom mestu, stvarno vece za pamcenje... Ali, naravno, ovi vucicevi botovi i batinasi sa tribine su nas u najmanju ruku obrukali!

Efes dodje kao prvak Evrope u nasim majicama da uvelica oprostaj Novici, oni im zvizde, pevaju o Muratu, Covicu, Vesni i na kraju se makljaju... Nemam reci.

Greota da se nisu odmah samosamleli u ćevape.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.210
Reaction score
7.026
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Novice hvala na svemu, ne sumnjam da ćeš nastaviti da živiš za crno bele boje.
Hvala ti na ovom sjajnom danu, kao i na godinama provedenim uz tvoj i naš Partizan.

Duleta kad sam video, doživeo sam opet onaj neverovatan, unikatan, prelep osećaj.
Nadam se da će češće dolaziti na utakmice i izazivati te lepe emocije kod svih nas.

Željku je večeras verovatno bilo najteže, morao je da kontroliše emocije u danu kada je izgubio možda i najvećeg prijatelja.

Hvala Dudi Ivkoviću na svemu što je učinio za srpsku košarku.
Veliki si Dušane, kao čovek i kao uzor mnogima. Neka ti je večna slava!

Još jedan čovek je neopisivo nedostajao večeras u hali, nismo ga zaboravili, niti ćemo ikada
746303_partizanpaok-77_ff.jpg
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.300
Reaction score
10.812
Локација
Beograd

Прилози

  • IMG_20210917_000234.jpg
    IMG_20210917_000234.jpg
    283,8 KB · Прегледа: 83

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Ono sto moram da uradim je da cestitam klubu veceras na ovom sto su nam priredili. Nije bilo kiceraja, seljanije kao sto bi bilo na drugoj strani, vec gospodski i primeren oprostaj od nekoliko nasih legendi, Dude, Novice, cak i Grua. Ovako je trebao i Sale da dobije oprostaj ali nazalost nije. Svaka cast onome ko je ovo organizovao, veceras mi je bilo cast i privilegija sto sam navijac Partizana, a ponos nije zaostajao za tim osecajem
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Prelepo a istovremeno i tužno crno-belo veče.

Prelepo jer je Novica ovo zaslužio, i ne samo ovo nego i mnogo više od ovoga koliko je dao klubu sve ove godine. Gledam govor na poluvremenu a knedla u grlu stoji, zaista ne mogu da verujem da se više na početku meča neće čuti "Kapiten Novica Veličković".
Hvala ti Novice za sve!!!

Tužno iz dva razloga, napustio nas kapiten otišao u penziju, a kao da to nekome nije bilo dovoljno danas nego smo mi navijači, klub, država izgubili danas jednu istinsku legendu ovog sporta, jednog velikog trenera, velikog čoveka, LJUDINU DUDU IVKOVIĆA!

Čitam danas vest i ne, ne mogu još uvek da prihvatim to, kao što ne prihvatam da Novica više neće igrati, tako ne prihvatam ni ovo. Neka mu je večna slava i hvala i neka počiva u miru.

Utakmicu ne bih komentarisao kao ni rezultat oni su večeras nebitni, bar meni. Večeras je u fokusu bio Novica a nažalost neočekivano i Duda.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Gledao kraj malih ekrana..
Dule.. Nekako se jedva uzdržah da ne krenem sa.. Moj Dule.
Prva mi suza krenu, kada videh Duleta, ponovo u hali, uz naš Partizan.

Legenda, malo je reći Legenda. Novica Kapiten i njegov govor u poluvremenu.
Ono kada krenu da se zahvaljuje redom.
E tu već nije bilo reč o suzi.. Tu je već, suza suzu stizala. Ovoliki magarac se bukvalno rasplaka uz TV ekran.

Hvala Novici na svakom minutu provedenom u svetom dresu!
Da nam je živ i zdrav još hiljadu godina i da uživa uz svoju porodicu. Zaslužio je.

A, sad.. Samo još ovaj detalj koji citirah na početku poruke.
Mogu i sam da pretpostavim.
Vučićevi legionari, ponovo krenuli po starom, da čuvaju lik i delo milog im vodje.
Krenuli da preskaču stolice, kako bi "prevaspitavali" svakoga ko bi se usudio da im spomene Psiha?!
Njih 40 krenuli da biju jednog.

Policija samo nonsalantno gleda
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.263
Reaction score
6.960
Pogledah ovaj sazetak od veceras. Pune oci suza i radost i tuga u isto vrijeme. Kakvo spektakularno vece. Kao sto neko rece, jako lijep i pristojan oprostaj za Kapitena. Prvi red uz teren, ako se jos uvijek neko od gostiju pita ko je najveci klub u Evropi, eto neka pogledaju samo prvi red i ko nam sjedi na klupi i odgovor ce im se sam ukazati. Zal zbog velikog Dude, neka mu je vjecna slava i hvala! Magicna noc i zaista ne mogu naci prave rijeci da opisem svoje emocije.
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
838
Reaction score
508
Emocije, puna sala Grobara, Dule i Željko pored parketa, Duda nas gleda sa neba, Novica ubica objašnjava kako se voli klub, Partizan pobedjuje aktuelnog prvaka Evrope.

Ima li šta lepše?
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
16.09.2021.

Težak i tužan dan za svakog pravog i iskrenog Partizanovca, nabijen i preplavljen emocijama svake crno bele duše koja voli ove boje. Ali poseban, na naš način. Na kraju ostaje ponos, ponos što živimo ovaj klub, što smo deo velikana koji je iznedrio najveće legende ovog sporta, gospodu.

Otišao nam je jedan od najvećih, Duda Ivković, čovek koji je velikan košarke, a naš je, crno beo. Ovaj klub je podario košarci nešto što nijedan drugi nije i zato ona krilatica košarka je Partizan, savršeno odgovara istini. To je najčistija definicija, bar nama Partizanovcima. Za ostale nas boli kurac.
Ostavio je Duda u amanet košarci i Partizanu mnogo.

Novica. Sigurno nije ni najveći, a ni najbolji igrač koji je nosio naš dres, ali je sigurno najveći kapiten u istoriji Partizana. Čista partizanština, najiskrenija. Ono kad voliš celim bićem, kad se predaš osećanjima. Momak iz naroda, iz kraja, kako god, živeo je naš san. Iz one pesme kaže, priznajem plakaću onog dana kada bude otišao, pa verujem da su se barem gutale knedle dok se opraštao. Neka je sa srećom Novice.

Na parket izlazi Dule Vujošević, zaigra ti srce kad vidiš tog čoveka. Prvi put nakon 6,7 godina, Dule i Partizan uživo. Ne znam, nekako jedan bez drugog ne ide. Kao crno i belo. Dade čovek zdravlje za njega. Bastion, časovi ljubavi. Magija. Borba bre.

A onda, Želimir. Najveći je tu, pored terena. Jebote, Obradović. Partizan. Sreća. Hoće srce da iskoči, gledam čoveka, vreme kao da je stalo u momentu. Biće prva i deseta.

Bio je i Milenko Tepić, kapiten. Jebote, kakva gospoda su nam bili kapiteni. Falio je Gandra Milosavljević, Luča, Žofri. Kakva partizanština, ponos.

Koliko velikana je podario Partizan. Koliko njih je izgradilo velikana košarke.
Najveća trenerska imena, najveća košarkaška imena.
Partizan je kuća slavnih.

Neko sa strane će reći patetika, al zato i jeste "sa strane" a ne naš. Jer taj i ne može da razume. A ja u tri ujutru najlaganije vraćam na tv-u petnesti put trojku Lideja iz ugla od tablu, Radetovo školovanje Danstona, vic u igri još dečaka Madara na jebenoj prijateljsko/revijalnoj utakmici.

Dobio je FK, mora da se čestita. A u nedelju kad svane dan...
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
S jedne strane, navika mi je da iskucam nešto detaljno odmah posle nekog velikog događaja, ali sam toliko prekucan svim mogućim emocijama da ne znam kako da pišem, unapred se izvinjavam na duplom postu koji će uslediti sutra, ali kao što je Aco Petrović rekao da posle Kecmanove trojke ceo taj meč ne bi stao u knjigu od 300 strana, tako sve što se desilo večeras ne bi stalo u knjigu od 300 hiljada strana.

Ko nije bio večeras, žaliće zauvek.
Predivno je bilo videti Duleta u publici, Željka na klupi i Novicu još jednom na terenu, jednako lepo je bilo tući aktuelnog prvaka Evrope.
Slava ne samo jednom od tvoraca srpske, evropske i svetske košarke, već i legendi Partizana, divnom Dušanu Dudi Ivkoviću.
Novici hvala na tome što će zauvek biti definicija kapitena Partizana, što po igračkom kvalitetu, tako i po ponašanju, sve za Partizan.

Čestitke i FK na pobedi. Kakav dan.
Ovo samo može Partizan da ti priredi.
 
Top