Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
Rade Zagorac nema kvalitet da bude igrac Partizana.

Kada se spomene Partizanstina kao razlog zasto neki igrac treba da ostane malo povratim.

Rade Zagorac je pre svega jedan veliki gubitnik (i to je cinjenica, ne vredjanje) u svome zivotu nije igrao pobednicku kosarku, na svakom koraku je bivao skartiran (Memfis koji ga je potpisao i u roku od mesec dana otpustio), odbio je Partizan i presao da "igra" u Betis gde nije mogao da se istakne (sezona u kojoj je trebao da bude deo NBA karavana sa Memfisom), nakon cega dolazi u Partizan (jer nije imao gde, te price dosao je kada je nama bilo najteze su smesne, obzirom da smo bili u obostranom corsokaku) kao talenat koji ima visok potencijal koji u svojih 5 sezona u Partizanu, blago receno nije realizovao i sada predstavlja kosarkasa koji nije sposoban da pravi razliku u Evrokupu, a priziva se njegovo produzenje da bi igra u Evroligi jer eto voli Partizan?

Igrac od 27 godina, na nasu veliku zalost propali talenat, koji jedinu pozitivnu stvar koju unosi u tim jeste kosarkaski iq (koji koristi samo na preuzimanjima, obzirom da je na drugoj strani terena preplasen, te isti ne koristi tako cesto) treba da bude u rosteru Partizana za Evroligu? ponovo cu reci blago receno neozbiljno

Jos jedna vazna stvar. razumem da ste prestali da gledate Evroligu kada smo mi poslednji put igrali i ono sto morate da razumete da je format promenjem, igra se mnogo utakmica (preko 70, a ako budemo uspesni u takmicenjima i do 20 vise) nema tog luksuza kao nekad Dule da nam od 8 do 12 igraca popunjavaju razni Mitrovici, Sinoveci i Djekici, da bi preziveo sezonu moras da imas roster od minimum 12 pismenih kosarkasa koji su spremni da pomognu u svakom trenutku, a Rade Zagorac objektivno gledano nema kvalitet za to.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.064
Reaction score
15.642
Локација
Храм фудбала
Zagorac je Grobar, personifikacija Partizanštine. Kroz najteži period je uz Partizan, odbio Zvezdu u vreme kada je bio jedan od najvećih prospekata u Evropi, ostao godinama ovde. Razumem da je na nivou Miše Andrića pa da ga terate, ali on zna košarku i zahvalan je igrač, nije igrač koji će imati zahteve za minutima, šutevima, akcijama za njega. Da možemo, trebali bi mu dati ugovor do kraja karijere.

Sa bazom takvih igrača ćemo vratiti trofeje u našu vitrinu, a ne njihovim teranjem. On, Uroš, Balša, Smajli, daj Bože Petrušev, to nam treba za uspostavljanje kontinuiteta i dominacije.

:clap :clap :clap

Било је мноштво ситуација у којима ме је избацивао из такта, и доводио до тога да се запитам да ли је јебено могуће, али опет кад све прође у мислима је она "добро памтим свеее".
Има ту и тај избор цигани или ми, али има довољно и лета по терену, бацања по паркету и других ствари које се не воде у званичној статистици.
Пуна подршка КАПИТЕНУ!!!
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Ja konkretno nemam nista protiv Radeta, decko je dokazani grobar, sve to stoji, ali imam protiv toga da nam on predstavlja neki vazan sraf u timu, neka bude tu nemam ja nista protiv, 5 do 10 minuta po mecu, kad ga krene na dvije tri utakmice u sezoni neka igra vise i to je to, isto gledam na dovodjenje Vanje Marinkovica, domaci igrac, sve ok, ali nemoj da se lazemo da ce on da nam donese neki kvalitet. Uz duzno postovanje momak je igrao u Baskojiji koja nije uspjela da udje u top 8 ni nakon izbacivanja Rusa a isti skor su imali kao cigani. E u toj ekipi on ima 13 minuta po mecu i 3 poena u prosjeku. Ako ce da dodje kao treca opcija onda ok.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.705
Reaction score
29.385
Локација
Beograd
mislim da je za osvajanje trofeja i stvaranje sampionske ekipe veoma vazna baza domacih igraca.
A kako su nam najbolji domaći igrači nedostupni, videli smo prošle sezone, što se tiče trofeja, kako to izgleda kada nam igraju oni domaći igrači koji nisu među najboljima - nula od trofeja...

Verovatno je mnogima i dalje u sećanju ,,Duletova era,, kada je to sa ,,bazom domaćih igrača,, bilo uspešno, ali...vremena su se promenila, nekada su domaći (i ne samo domaći) mladi talentovani igrači dolazili kod Generala, da preko Partizana odu u NBA, a sada dolaze u Partizan ako baš nikako ne mogu da ostanu u NBA, ili, ako nam ih njihov menadžer ,,ustupi,, da ih ,,razigravamo,, - zato što ne može da ih utrapi u neki bogatiji evropski klub (ili u NBA)...
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација
Rade Zagorac nema kvalitet da bude igrac Partizana.

Kada se spomene Partizanstina kao razlog zasto neki igrac treba da ostane malo povratim.

Rade Zagorac je pre svega jedan veliki gubitnik (i to je cinjenica, ne vredjanje) u svome zivotu nije igrao pobednicku kosarku, na svakom koraku je bivao skartiran (Memfis koji ga je potpisao i u roku od mesec dana otpustio), odbio je Partizan i presao da "igra" u Betis gde nije mogao da se istakne (sezona u kojoj je trebao da bude deo NBA karavana sa Memfisom), nakon cega dolazi u Partizan (jer nije imao gde, te price dosao je kada je nama bilo najteze su smesne, obzirom da smo bili u obostranom corsokaku) kao talenat koji ima visok potencijal koji u svojih 5 sezona u Partizanu, blago receno nije realizovao i sada predstavlja kosarkasa koji nije sposoban da pravi razliku u Evrokupu, a priziva se njegovo produzenje da bi igra u Evroligi jer eto voli Partizan?

Igrac od 27 godina, na nasu veliku zalost propali talenat, koji jedinu pozitivnu stvar koju unosi u tim jeste kosarkaski iq (koji koristi samo na preuzimanjima, obzirom da je na drugoj strani terena preplasen, te isti ne koristi tako cesto) treba da bude u rosteru Partizana za Evroligu? ponovo cu reci blago receno neozbiljno

Jos jedna vazna stvar. razumem da ste prestali da gledate Evroligu kada smo mi poslednji put igrali i ono sto morate da razumete da je format promenjem, igra se mnogo utakmica (preko 70, a ako budemo uspesni u takmicenjima i do 20 vise) nema tog luksuza kao nekad Dule da nam od 8 do 12 igraca popunjavaju razni Mitrovici, Sinoveci i Djekici, da bi preziveo sezonu moras da imas roster od minimum 12 pismenih kosarkasa koji su spremni da pomognu u svakom trenutku, a Rade Zagorac objektivno gledano nema kvalitet za to.

Shvatam da je ova poruka prevashodno replika na moju poruku, naročito zbog boldovanog (u tim delovima sam se pronašao).

Rekao bih da si ti malo pobrkao lončiće.

Nigde nisam napisao da Rade treba da igra za Partizan jer ga voli niti da ostane zato što ima Partizanštine u sebi. Imam i ja Partizanštine i pomenuti Mihajlo Andrić (da se razumemo, vrlo korektan, vaspitan i dobar momak, da ne shvati neko da ga uzimam za zub nešto), pa ne igram ni ja, niti Miša više za Partizan. Zagorac ima kvalitet i bolje bekap krilo nećemo naći.

Mi nismo Barselona, pa da dovodimo po dva igrača ekstra kvaliteta na svakoj poziciji. Ljudi ne shvataju da Kevin Panter i Zek Ledej ni u jednom drugom paralelnom univerzumu ne bi došli u Partizan, da nije Obradović na klupi i da nije on taj koji ih je zvao. A pored njega ni Madar, nesrećni Kuruc, vrlo verovatno ni Avramović, Koprivica, Smailagić, Lesor, Vukčević. Nećemo se sigurno olako odreći Uroša, Gregora i Radeta, da bi doveli neke strance, jer domaće bolje umesto njih ne možemo naći.

A zašto su bitni domaći kvalitetni igrači? Valjda smo nešto naučili od silnih godina sa Duletom, a i ovih godina na uštrb svoje kože od cigana. Je l' Davidovac ekstra klasa? Lazić, Kuzmić? Lazarević? Dobrić? Pre njih onih sezona Simonović, Jagodić-Kuridža, Štimac, Simanić, Radanov, Milko Bjelica? Mi moramo da imamo naše igrače, odnosno Balkance. Stojanče je lepo govorio, postajemo klasičan turski ili nemački klub sa 10 Amerikanaca u timu ukoliko dovodimo kao na traci i to nije formula za uspeh. Eto, doveli smo Kuruca iz NBA, na papiru trebao biti uz Pantera najbolji i najkorisniji igrač. Dovedeš još 5 takva umesto Radeta, Uroša, Glasa, Alekse i Alena i najverovatnije ne uradiš ništa, ili uradiš, ali se sledeće sezone raspadne tim.

Ja bih najviše voleo da pored Anđuše dovedemo još Petruševa, Musu, Hezonju i Vanju i smatram da bi taj tim, uz sve momke iz prethodne sezone koji su ostali, osvojio sigurno ABA i visoko se kotirao u Evroligi. Da ne zameri moderacija, nisu želje, nego zbog konteksta priče pišem to.

@batakpudla

Fali to što ljudi očekuju Pengosa, Slukasa i takve igrače koje "insajderi" prizivaju i dovode.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.853
Reaction score
10.807
Па и ти и други сте потпуно нереални кад очекујете NBA петорку, а нас Жељко пре годину дана ишчупао из живог блата. Потпуно су нереални били и они који су у време највећег распада очекивали од Вање да буде нови Богдан. Вања ја и сасвим солидан играч. Да ли нам је потребан, поготово поред Анђушића, не верујем. Коректан играч, Гробар, нема разлога да се пљује нимало.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
374
Reaction score
2.167
Локација
Trstenik
Brate, nije uopšte korektan. Za poziciju na kojoj igra ima kriminalno lošu kontrolu lopte i pregled igre. Dosta više sa tim grobar je, treba da igra u Partizanu. Ne. U Partizanu ne treba da igraju grobari, već oni koji imaju kvalitet za Partizan, preciznije da se uklapaju u Željkov koncept.
 

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
Shvatam da je ova poruka prevashodno replika na moju poruku, naročito zbog boldovanog (u tim delovima sam se pronašao).

Rekao bih da si ti malo pobrkao lončiće.
Zagorac ima kvalitet i bolje bekap krilo nećemo naći.

Nećemo se sigurno olako odreći Uroša, Gregora i Radeta, da bi doveli neke strance, jer domaće bolje umesto njih ne možemo naći.

Nije samo tebi direktno, da je tako udario bi reply, ali hajmo redom.

Rade je spor, trom, izrazito los sut, prodor upitan na evrokup nivou, solidan ka odlicnom skakacu za svoju poziciju, jako spore noge u odbrani, nepravilne kretnje (cesti 2+1), odbrana jedan na jedan solidna uprkos svemu navedenom (mnogi mu daju kredit da je on zaustavio kalinica sto je upitno u najboljem slucaju), odlicno citanje prostora defanzivno (nedostatak fizike i da odreaguje) upite mentalne reakicje i koncentracije (mnogo poklonjenih 2+1) plus na sve to dodaj manjak samopouzdanja. krasi ga kosarkaski iq koji od svoje uplasenosti nije sposoban da iskoristi, to ne da nije kvalitet za kapitena, vec igraca Partizana.

Od Radeta za ekipu bi iz glave vadim trenutno imena bili bolje backup opcije Todorovic, Josilo, Nakic (u principu tu su, pogotovo suterski, ali ovaj ima neki potencijal jos u sebi, dok Rade je ono sto je nema tu napretka), Vanja (da Vanja od skoro dva metra sa odlicnim fizikalijama, pristojnim sutem, boljom odbranom, bez problema bi se spustio na nisko krilo).

ima tu sigurno jos par igraca nego ne mogu sada iz glave da ih se setim.

Urosa necu da diskutujem on nikada nije ni imao potencijal da igra za Partizan, nije njega dzabe Miloje najurio posle dva kola.

od Radeta i Urosa si u finalu ABA dobio ukupno 19 poena, Rade je zadnji put dao trojku protiv Zvezde u novmebru 2020.

Jedan Marko Josilo je upotrebljiviji od Rada Zagorca.
 

tatalko

Početnik
Учлањен(а)
23.02.2007
Порука
42
Reaction score
48
Локација
Nis
Moje neko skromno misljenje je da je Rade kalibar za neku prosecnu ABA ekipu.Da je super momak,partizanovac,lepo vaspitan i kosarkaski a i ovako inteligentan tu nema price ali da stagnira 3 godine,(mozda je cak i gori) to je ocigedno.
Ono sto se kod njega vidi je zelja,ali samopouzdanja nema i njegov izraz lica mi govori da ni on sam sebi ne veruje.Opet ako Zeljko odluci da on ostane onda verujem da gresim.
Sto se tice odnosa u broju stranci domaci igraci,cini mi se da je Zeljko jednom izjavio da je pokusao da dovede(prosle godine) i da je pricao sa puno domacih igraca ali da nisu zeleli u Partizan.Zato se okrenuo strnacima,ove godine igramo EL pa verujem da ce situacija biti drugacija.Pozzz
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Brate, nije uopšte korektan. Za poziciju na kojoj igra ima kriminalno lošu kontrolu lopte i pregled igre. Dosta više sa tim grobar je, treba da igra u Partizanu. Ne. U Partizanu ne treba da igraju grobari, već oni koji imaju kvalitet za Partizan, preciznije da se uklapaju u Željkov koncept.
Ovo je sigurno:

Ako mu ne produže ugovor onda ćemo govoriti da se ne uklapa u Željkov koncept.

Ako mu produže ugovor onda ćemo govoriti da će Željko tek videti kako mu se ne uklapa u koncept
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
997
Reaction score
3.691
Локација
@ynn93

Ima i smisla to što pričaš, samo što po mom mišljenju prenagljuješ sa lošim osobinama.

Rade ostaje, ne mogu da tvrdim sa sigurnošću, ali verujem da će biti produžena ruka Obradovića.

Strpljenja, videćemo napokon kako će izgledati to u Evroligi. Optimista sam.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top