Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.896
Reaction score
7.763
Sa Zocom smo videli da nista nije nemoguce, tako da...verovatno ima nesto, jer za Hezonju je pisalo jos pre mesec dana da ce potpisati za Reala, a to se sve odugovlaci, razloge niko ne zna...

Ovaj Lorenco, ako ima istine, sto dalje od nas, niti smo mi njemu potrebni, niti on nama.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.481
Reaction score
4.966
Локација
Boka
Lorenco Braun je nevjerovatan igrac i to je profil koji nam treba, ali bih radije nekog ko nije igrao u cergi.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Krejzi Kure mi je mnogo simpatičan ali nema glavu za ozbiljnu košarku. Ne radi se o tome da se nije snašao kod nas, neće se snaći nigde čovek jednostavno nema glavu za vrhunski sport. Zeljko mu je to i rekao i dodao je da je vrhunski momak. Čovek nigde neće igrati na žalost, živi bili pa videli.
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.626
Reaction score
8.449
Локација
Македонија
Krejzi Kure mi je mnogo simpatičan ali nema glavu za ozbiljnu košarku.

Ipak mislim da nije do glave nego nekud sam procitgao da decko imao muke kroz celu sezonu (pa i sada jos ih ima zato i ne igra za reprezentaciju Letonije u kvalifikacije) sa kolenom. Bilo kako bilo nije nam se posrecilo sa njega (a i njemu sa nama) ali kao sto je neko tu rekao on je trebao da bude neki dopunski tas na prevagi kad igramo sa mrtvom limenom kurvom. Da je bio fit ubedjen sam da bi dobili cigane u finalu aba lige.
Njemu zelim zdravlje i uspeha u natamosnu karieru.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Ipak mislim da nije do glave nego nekud sam procitgao da decko imao muke kroz celu sezonu (pa i sada jos ih ima zato i ne igra za reprezentaciju Letonije u kvalifikacije) sa kolenom. Bilo kako bilo nije nam se posrecilo sa njega (a i njemu sa nama) ali kao sto je neko tu rekao on je trebao da bude neki dopunski tas na prevagi kad igramo sa mrtvom limenom kurvom. Da je bio fit ubedjen sam da bi dobili cigane u finalu aba lige.
Njemu zelim zdravlje i uspeha u natamosnu karieru.
Buraz i ja sam isto mislio. Pre sezone sam očekivao najviše od njega i u svakoj lošoj partiji tražio da se “uhvatim” za nešto pozitivno. Ako se nekim igračem Zeljko bavio ove sezone to je on. Desetine razgovora, ostajanje posle svakog treninga Zeljko i on sami u hali. Jednostavno čovek ne prihvata informacije. Limitiran u tom smislu da nema sposobnost da prihvati zahtev odnosno da prepozna i donosi racionalne odluke u živoj igri. Na kreku krajeva to je čovek je bas to i rekao. Da smo imali tu produktivnost na 3. koju je Kuruc trebao da donese osvojili bi sve.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.756
Reaction score
55.289
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Toni Kukoč - šta reći o njegovim fizikalijama pre a šta posle NBA? Znam, košarka je bila drugačija ali možda baš zato...
Da ne odgovaram svakom pojedinačno nadovezaću se na ovo, ali se ne odnosi na ovaj post odgovor.
Toni je recimo imao top fizikalije za to doba kao čisto evropski igrač. Kao što su imali i Divac i Rađa iako su tada izgledali sporo i slabo u nba. O Drazenu i PSD da ne pričamo.
Ali to što je imao Toni nije bilo konkurencije, o razlici u pozicijama i kontakt igri da ne pričamo
I bukvalno sam prvi post napisao o takvim poređenjima.
Svašta se ispisalo i da Jam jeste skini fet ne znam već ni ko se začudio na tom nivou profesionalizma jer na 75 kg na tu visinu bi ili trebao da bude sajla tipa Renfro ili da ima više mišićne mase tj manje bf, što ne moraš biti stručnjak da prepoznaš vidi se po vaskularnosti čak i u dresu.
Sad na svaku tu kritiku postoji neki Navaro, Ćaćo, Stef, Peković koji su uz pomenute limite napravili vrhunske karijere, jesu ali su bili top u drugim stvarima.
Ne znam koji je problem da se ukaže na problem određenog igrača da se ne skoči čoporativno. Ili sam ja propustio tu sezonu gde smo osvojili sve.
Alen ima užasan košarkaški iq odnosno svesnost situacije kad bi se prevelo s engleskog, ne znam ni šta je to problem reći.
Ta priča o volji, glavi je priča na nivou da se u nba igra cirkus košarka. Desi se 1 promil igrača kod kojih se ne gledaju fizikalije zbog monstruoznog talenta. Osnovna stvar zbog koje je Avramović doveden a nikada nije napisana pored toga što je domaći igrač naravno je što ima jako dobar raspon ruku za tu visinu i rad nogu i Željku to treba za odbranu na perimetru 1 na 1, i zato što sa tim fizikalijama čak i pored toga što nema pregled igre može lepo da odigra pik i da završi pod kontaktom jer dužina i kruke i korak nadoknađuju taj manjak vizije na prvom pasu.
Potegnite sve insajderske veze proverite, glavu dajem za ovo.
To ako mislite da će svi mladi igrači iz ovog tima postati el igrači postaće jedan ili dva, pitanje je koji i koliko može da se radi sa njima.
Plus ne znam ko je odvalio poređenje sa Stefom po igri sem po izgledu, Madar je na svim report ima bio poređen sa Parkerom zbog brzine i driblinga , pa mu te osobine i trebaju, on je kao junior bio loš šuter što je rešio s dosta rada pre svoje draft sezone i sada ima konstantu iz spot ap situacija spolja i poludistancu. I dalje nema domet za preko 7.5 do 8 metara što mu pravi problem na svim projekcijama za nba, ali ni Parker nije ušao u nba sa šutom.
Tako dok god slušam priče “a fizikalije nisu smetale xyz tzv i Dijara je došao iz zrinjskog” bilo bi dobro da neko argumentuje to jer mogu da kažem da sam Madara gledao i pre Partizana.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
e znam koji je problem da se ukaže na problem određenog igrača da se ne skoči čoporativno.
Mislim da ti je ovo nepotrebno.
Nema potrebe granati u nepotrebnu stranu pogotovo ako se bazira na neistini.
Ne znam od kad molba da se objasni šta je to ram koji igrač nikada neće moći dostignuti se naziva čoporativni napad.
Jer upravo je to želja da se sazna zašto je to bitno,u kojoj meri predstavlja hendikep i na koje situacije se oslikava.

Kolega @SMK je dao prilično lepo obrazloženje na šta bi mogao obratiti pažnju jer taj "ram" koji se ne može nadoknaditi treningom pravi probleme. Na osnovu utakmice sa ciganima.
Za pleja sa loptom u rukama važno je da ima pomenuti "ram" da izdrži konstantni pritisak odbrambenog igrača kada je lopta u njegovim rukama, pored očiglednih kontakta kada napada prodorom koš. I nije se baš nešto pokazao da se dobro nosi sa odbranama baš zbog te krhke građe njegove, imao je dosta izgubljenih lopti tokom prenosa lopte.

Meni je dovoljno takvo neko objašnjenje a ne rasprava o genetskoj predispoziciji,mišljenju Jakovljevića i da li može da se ugoji .
Argumente za to sigurno nemam ,tako da mi je lakše reći dase apsolutno slažem sa tim.

Ali ono što mi je bitnije da saznam da li Madar može napredovati na polju problematike vezano za
"šamaranje" na prodoru i prevodu lopte na polovini protivnika. .Odnosno da ispratim i taj deo u narednoj sezoni(ako ostane)

Apsolutno se slažem da biva u problemu ukoliko ne uspe pretrčati čuvara i "zakoči" u reketu, pretpostavljam da je baš tu ta snaga neophodna kako bi sačuvao loptu ili išao do kraja.
Što se tiče prenosa lopte ne slažem se da je situacija limitirana jer ovo gore nije istina da je imao dosta izgubljenih lopta na prenosu protiv ciganskih izroda.
U pet utakmica imao je 0 , nula takvih situacija ...Što recimo nije slučaj bio na početku .Tako da šta god da je radio na tom polju pomoglo mu je to što nema veze sa ramom.

O takvim argumentima sam hteo raspravljati, i pitanje se lepo odnosilo na stepen tog hendikepa koji bi se oslikavao u Partizanovoj postavci.
 

AsenNikolov

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
41
Reaction score
219
Локација
Crna gora
Moja licna zelja je da ostanu Lesor,Ledejl i naravno Panter. I glavno je da dovedemo mnogo dobrog pleja,sa dosta asistencija u rukama,tipa Renfro(samo unaprijedjena verzija). I da prva 'bomba' pukne 2gog jula
 

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Mi bi pevali da je samo Kurucs limitiran kosarkaskom inteligencijom,cele sezone se krstim kakve gluposti prave vodeci igraci tima Panter,Ledej,Avramovic,Lesor a uskoce i Zagorac i Trifunovic. Zato je neophodan plejmejker koji ume timski da igra.
 

Intruder

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
328
Reaction score
10
Ne dolazi Malcolm ,cak sta vise mislim da je i zavrsio svoju pricu u Evropi sto je i sam na neki nacin izjavio skoro
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top